Danes Rentokil 2 ongeslagen kampioen Toppositie Cammeraat in gevaar Karl van Tilburg op Zandvoort BROUWER DE KONING Parcoursrecord Polderloop Florida 1 verslaat Flair 1 met 8-0 Tiende wapen van Hazerswoude Flyers dames 1-MSV was een topper UITVAARTVERZORGING In meivakantie Floreant-Rabo-Voetbalpromotietiagen Hart van Holland/3 april 1996 pagina 9 mmm VIOLEN en PRIMULA'S KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN ORGE Shoot-outs Teamsport Badminton Basketball Zevenhuizen - Het tweede damesteam van Rentokil-ZVH moest afgelopen zaterdag minimaal met 3-2 winnen van het op de tweede plaats staande Sille Jupiter om, drie wedstrijden voor afloop van de competitie, kampioen te worden van de Promotieklasse. Het begin van de eerste set verliep rom melig; Sille Jupiter had gekozen voor veel risico met grote servicedruk en de pass liep bij Rentokil aanvankelijk niet goed. Alleen Lisette Mulder stopte in die fase goed en voorkwam daarmee dat de jeugdige spelverdeelster Michel le Bij] nog meer meters moest maken. Bij een achterstand van 6-7 nam coach Ank Bijl haar eerste time-out, vooral bedoeld om meer rust in de ploeg te krijgen. Door een betere pass van Ivana Vyskocilova en een goede servicereeks van Eva Heerschap werd het na 10-10 uiteindelijk 15-10 en was de eerste set binnen. Sille Jupiter had duidelijk veel krachten verspeeld, want in de tweede set walste Rentokil er over heen. Door een scher pe service van Ingeborg Kleijer liepen ze uit naar 5-0. Het blok van Astrid Poot en een goed gevarieerde spelverdeling van Michelle deed de voorsprong groeien naar 10-2. Coach Ank Bijl bracht de wissels Patricia Kuyk en Ka- roline van Hof in. In korte tijd was het 15-2. In de derde set had de concentratie bij Rentokil plaats gemaakt voor over moed; er werden veel aanvalsfouten gemaakt, waaruit Sille Jupiter nieuwe moed putte en uitliep naar een 2-5 voor sprong; coach Ank Bijl greep in. Weder om door een goede servicereeks van Eva werd het 7-7, maar bij 7-8 achter stand dreigde de machine weer vast te lopen. Ook Ingeborg zag het gevaar en zij ramde op rechts een aanval door het blok en pikte vervolgens drie service punten. Met een 3 meter aanval uit stand van Ivana en een paar prikballen van Lisette werd het 15-8 en 3-0; het kampioenschap was een feit en alle blijdschap bij het team en supporters ontlaadde zich in een prachtige bloe menhulde en champagneregen. Pas daarna kon voorzitter Paul van de Meer zijn uitgelaten kampioenen toespre ken, waarna Arne Geurts namens het districtsbestuur de kampioensbeker en -medailles uitreikte. Waddinxveen- Dinsdagavond 26 maart bracht een kentering voor de leiders in de voorjaarscompetitie van de Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen. Cam- meraat/Hulskamp en Van Wageningen verloren in de vijfde ronde twee wed strijden. De teams van Oudijk/v. Bockom Maas/Schifferling en Huls kamp sr./Janssen/Kortekaas wisten de koplopers te verslaan. 0e top van de voorjaarscompetitie na ^'speelrondes ziet er als volgt uit; 1. Ummeraat/Hulskamp/v. Wageningen, 'k gewonnen 92. 2. Tabben/Tabben/ ries- 12 gewonnen 70. 3. Kooistra/ Lanting/v.d. Made, 10 gewonnen38.4. Oudijk/v. Bockom Maas/Schifferling, 9 gewonnen 36. Ondanks de winst van twee partijen bleef het team van Dijken op de laatste plaats staan met 3 gewonnen partijen en een puntensaldo van -55. In de Vier tegen Vier competitie leidt het kwartet Kooistra/Cammeraat/Lan- ting/v.d. Made. Op de tweede plaats staan Cammeraat/Hulskamp/v. Wage- ningen/Hulskamp sr. en op de derde plaats Matlan/Ruitenburg/Kortekaas/ Janssen. gelopen weekend werd op het circuit van Zandvoort de eerste wedstrijd r°°!+ n 'nternationaal Dutch Open wad Races georganiseerd. de temperatuurmeter niet ho- S r kwam dan 5_C, moest Karl van Til- rg om 10.50 uur de baan op voor de rtP,e train'nS- 'n de laatste ronde van I I77ini?® reec* hÖ z'in snelste tijd in „i, hetgeen een voorlopige 15e betekende. Tijdens de middag- nmg verbeterde Karl zijn tijd door te rijden, maar dit bleek niet pp J.encJeg te zijn waardoor Karl naar dp n, ats 2akte. Opvallend was dat sp "jmers 10 t/m 24 binnen een halve wat 6 van e"{aar getraind stonden, srj an<vfeft dat de rijders in de Super- Om 15 fm" fan elkaar gewaaSd zi)n- het or uur kreeg de Supersport 400 groene licht voor het begin van de wedstrijd die over 14 ronden werd ge reden. Karl had een goede start maar werd helaas opgesloten in de eerste bocht en kwam door op een 19e plaats. Rijdend in een groep van 10 coureurs, strijden om de 14e plaats, schoof Karl in de vijfde ronde een plek naar vbren. Door afstellingsproblemen met de ve ring; waar hij het hele weekend al mee kampte, kon Karl wel blijven volgen maar een aanval zat er niet voor hem in. Zodoende zat er niet meer in dan een 18e plaats, het lukte Karl nog wel om zijn rondetijd te verbeteren in 1.16.81. Op 5 mei wordt de volgende wedstrijd verreden op het stratencircuit van Hen gelo (Gld). In de tussenliggende perio de zal het Van Tilburg Racing Team flink aan de slag gaan om de problemen met de vering te verhelpen. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. n Gespecialiseerd in thuisopbaring. ag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. 11 mei dorpshuis 20.00 uur toneel! Trouwt Linda met Ernest of met Tony? Kom toch zelf kijken! Danny Kaptein is weer 2e geworden in de judosport Gefeliciteerd opa en oma Verhoef Ron 6 april Gefeliciteerd Pa ma Barry Roel en Chrissy Tessa Boogerman lief pareltje, wordt 7 april één jaar. Fijne dag schat! opa F oma H Op 7 april wordt Kriel 75 jaar! van harte en een fijne dag Marri Krijgsman is jarig geweest het was een leuk feest Marri bedankt De mm-meiden Hazerswoude-Dorp- Ineke van den Burg van de A.A.V. '36 verbeterde in een onvervalste blizzard afgelopen zondag het parcoursrecord op de 15,2 km. met maar liefst 58 seconden. Ze realiseerde een tijd van 1.06.00 uur. Gezien de weersomstandigheden een prestatie van nivo, zeker omdat op de overige afstanden de winnaars vele minuten van de scherpste tijd afbleven. Behalve Femke Rietveld uit Boskoop. Slechts 2 seconden scheidde haar van een evenaring van haar eigen record op de 1 1/2 km. Het "zwakke geslacht" pre senteerde zich dus sterk tijdens deze aflevering van de Polderloop. De uitslagen: dames: 1 1/2 km: 1. Femke Rietveld, 2. Hella van Asperen, 3. Leo- nie van Asperen. 5 km: 1. Vanesse Vos kuilen, 2. Clarissa Efstratiades, 3. Nel v.d. Hengel. 10 km: 1. Cora Broer, 2. Annette Pronk, 3. Levina Vaandrager. 15 km: 1. Ineke v.d. Burg. Heren 1 1/2:1. Patrick Vreeburg, 2. Sander Eykelhof, 3. Christophe Teeuwen. 5 km: 1. Leon v. Prooyen, 2. Patrick Verbey, 3. W. v. Vliet. 10 km: 1. Paul Koenis, 2. G.J. v. Voskuilen, 3. Kees Vermeulen. 15 km: Gerrit Johler, 2. Arnold Bogaard, 3. Jo- han v. Kersbergen. 20 km: 1J. Oskam, 2. onbekend, 3. H. Oostveen. De volgende en laatste Polderloop van 1996 wordt gehouden op 28 april. In tegenstelling tot eerdere berichten wordt de Rotaryloop georganiseerd op 19 mei. De opbrengst is ook dit keer voor een goed doel. Meststoffen, Tuinaarde: 4 zakken ƒ10,-. Turfmolm, Zaai- en Potgrond en alles voor de groentetuin: o.a.: zaden, plantuitjes, pootaardappelen, andijvie, sla, kool, tuinbonen en aardbeiplanten. Fruitbomen, Broeiramen enz. KWEK GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Boskoop- De commissie Promoting Voetbal van Floreant zal ook in 1996 de inmiddels traditie geworden Voetbal- promotiedagen houden. Deze dagen voor de Boskoopse schooljeugd zuilen in de "meivakantie" worden gehouden en wel op maandag 29 april, woensdag 1 mei en donderdag 2 mei. Tijdens de voetbalpromotiedagen maakt Floreant de jeugd beter bekend met voetbal en voetbaltraining. Er zijn echter ook andere dingen te beleven, zoals een voetbalcircuit en -spelletjes. Floreant is druk bezig om voldoende gekwalificeerde jeugdtrainer bij elkaar te krijgen. Dejeugdtraining zal zoveel mogelijk "voetbaleigen" elementen be vatten. Er zal natuurlijk ook een echt voetbaltoernooi worden gehouden. Het 4-tegen-4 voetbal is weer een be langrijk onderdeel omdat de voetbal- lers/sters hierbij veel aan de bal komen terwijl de essentie van het voetballen in de kleinste spelvorm geen geweld wordt aangedaan. Verder is aan het scala van bekende activiteiten een nieuw element toegevoegd. Er zal een competitie met shoot-outs worden af gewerkt. Hierbij probeert de speler een keeper uit te spelen en te scoren. Een jeugdkeeper van Floreant zal hierbij het doel verdedigen. Tijdens de voor ronde voor de Floreant Penaltybokaal zal Floreant-keeper Richard Koelewijn zich van zijn beste kant laten zien. De finale om de bokaal staat voor woens dag 1 mei vanaf ca. 14.00 uur op het programma. In verschillende leeftijds groepen zullen vele schoolkinderen strijden om de bekers. De voorronde van het penaltyschieten zullen op maandag 29 april plaatsvinden. Op alle drie de dagen start het pro gramma van 10.00 uur terwijl 's mid dags om 16.00 uur een einde komt aan het voetbalspektakel. Om toch zoveel mogelijk te benadrukken dat voetbal een teamsport is eten de teams tussen de middag in groepsverband. Floreant zal er voor zorgen dat de inwendige mens niets tekort komt. Inmiddels zijn de inschrijfformulieren op de basisscholen uitgedeeld. Kinde ren in de leeftijd van 6-12 jaar mogen meedoen. Kinderen die niet in Boskoop naar school gaan kunnen een formulier afhalen bij Wim van Egmond, Zonne dauw 33, tel. 215586. De inschrijfformu lieren kunnen ook weer bij hem worden ingeleverd. De inschrijfkosten zijn laag. Voor de drie dagen betalen deelnemers slechts 12.50. Waddinxveen- Na zeven competitiewe- ken badminton in de hoogste jeugd- klasse van het district Zuid-Holland staat het jeugdige Florida 1 tweede ach ter Lisse 1. Spelend in 'De Dreef' was Flair 1 uit Alphen geen partij. Spelend zonder eerste dame Annelous Stuijff- zand was Flair 1 volstrekt kansloos. Alleen Marije Floor heeft een klein kans je gehad. In de tweede set wist ze Britt van Braam Morris in slaap te sussen en een set te winnen. Hierdoor wakker geschud walste Britt, daarna met 11-2 over haar heen. Evenais in de thuiswedstrijd wist team 2 tegen Eridos 1 uit Zoetermeer met 6-2 te winnen. Tegen het sterke DKC 4 uit Den Haag heeft team 3 met 6-2 verloren. Jammer was, dat de heren enkel van Ritsert Harsveld tegen David Pennings en de dames dubbel van Maaike Sikkel met Marieke Zaat tegen Noëlle v.d. Meijde met Astrid van Bommel in een drieset ter verloren gingen. Het jeugdige Florida 6 heeft een verbe ten strijd tegen het evensterke Oude water 3 met een 6-2 nederlaag moeten bekopen. Dat het er fel aan toe ging mag wel blijken uit de vier verspeelde drie- setters. Helaas werden drie van deze vier partijen door onervarenheid verlo- Hazerswoude- De "L.R. P.C. de Groe- nedijkruiters" organiseert traditiege trouw op paaszaterdag de jaarlijkse wedstrijd om het "Wapen van Hazers woude". Deze wedstrijd die op 6 april voor de tiende keer wordt verreden, heeft een deelnemersveld van circa 125 pony- en paardcombinaties. Aan deze wedstrijd doen diverse bekende com binaties uit de basiswedstrijdsport mee en de nationale sub-top. De klassen B en L rijden om punten en om ereprijzen te behalen. De klassen M, Z, en ZZ rijden een klassiek en progres sief parcours om punten, om ereprijzen en eventueel om de wisselbeker van "Het Wapen" te behalen. Deze wedstrijd, die gehouden wordt in de binnenbak van manege Xenophon aan de Rijndijk in Hazerswoude, biedt de parcoursbouwer gelegenheid om in de vernieuwde grote binnenbak van 22 x 75 meter een sportief parcours uit te zetten. Iedereen is van harte welkom vanaf 9.00 uur. De laatste prijsuitreiking is gepland om ongeveer 19.30 uur. Waddinxveen- De wedstrijd van Dames 1 tegen MSV was een echte topper, maar wel verlies voor Flyers. Meisjes junioren 1 verliest van Leiden. Heren 4 en Meisjes junioren 2 verloren ook. Wel was er winst voor Jongens passerelle. De wedstrijd van Dames 1 tegen koplo per MSV was een echte topper. Er werd door beide teams goed basketball ge speeld en men deed niet veel voor el kaar onder. De eerste helft zagen de toeschouwers MSV een voorsprong nemen, doordat het schotpercentage beter was. De tweede helft was voor Flyers, maar de elf punten achterstand van de eerste helft konden niet meer goed gemaakt worden. Einduitslag 44- 53. Topscoorder: Anita van Unen en Nathalie Gielliet ieder met 10 punten. Meisjes junioren 1 verloor de slag om de vijfde plaats tegen concurrent BS Leiden. De eerste helft ging gelijk op, met een iets beter Leiden. De tweede helft konden de bezoekers het niveau handhaven, terwijl Flyers iets terug viel. Zo kwam de overwinning van Lei den niet meer in gevaar. Eindstand 52- 68. Topscoorder: Jolanda Geurts met 12 punten. Heren 4 kon het Dunkinn alleen in de tweede helft lastig maken. De eerste helft was -tegen de gewoonte van de heren in- voor de tegenstander. De tweede helft was een leuke wedstrijd, maar Flyers kon de koploper niet be dreigen. Uitslag 38-64. Topscoorder: Ton Baan met 9 punten. Ook meisjes junioren 2 kon het niet redden tegen Dunkinn. Uitslag 26-74. Topscoorder: Inger Huls met 12 pun ten. Jongens passerelle 1 zorgde voor de enige thuisoverwinning van Flyers. En eentje die er wezen mocht. Grasshop pers werd helemaal zoek gespeeld. Flyers was op alle fronten beter en won uiteindelijk met 113-22. Topscoorder: Erik Sikkel met 40 punten. Vrijdagavond 12 april om 21.00 uur in de Duikelaar Flyers Heren 1 tegen Ar gon Veenland. Voor Flyers een belang rijke wedstrijd, want er moet gewonnen worden, wil men niet in degradatie ge vaar komen.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 9