Ouders en Weer samen naar school "Miss Rijnwoude Verkiezing" Politieberichten Bericht van stichting "Open Huis" te Hazerswoude Bridgekam- pioenschap Rijnwoude 1996 nieuws TTTT^TÏÏïïTTTTTl DB -11 Hart van Holland/10 april 1996 pagina 15 Ouders en WSNS Actieweek WSNS Onderwijstelefoon Aandacht van ouders Organisaties 'J I Hls elke seconde telt Hls het zonder zwaailicht kan P|j LITI E Zevenhuizen/Moerkapelle Waddinxveen Auto te water Auto te water Boskoop Rijden onder invloed ook een gratis kleintje plaatsen? vul de bon in op pagina 2! Ouders krijgen het woord. Natuurlijk is niet ieder kind een hoogvlieger, knappe kop, enthousiaste leerling of toonbeeld van ijver of gedrag. Dat hoeft ook niet. Ieder kind heeft echter wel recht op goed en regulier onder wijs, ook als het kind leer- en/of gedragsproblemen heeft. Dit betekent dat elke school voor kinderen met leer- en/of gedragsproblemen passende zorg moet kun nen bieden. Die zorg kan worden geboden binnen de groep, in de school of zelfs buiten de school. Via het proces Weer Samen Naar School (WSNS) wordt gewerkt aan het realiseren van bovenstaande doelen. In de toekomst zullen kinderen minder snel worden verwe zen naar het speciaal onderwijs. Elke basisschool probeert ervoor te zorgen dat het onderwijs past bij de behoefte van elk afzonderlijk kind. Daartoe werken basisscholen nauw samen met scholen voor speciaal onderwijs. Om WSNS te laten slagen is het ondermeer van belang dat ouders goed worden geïnformeerd over de leerresultaten en het welbe vinden van hun kind of over de extra zorg die hun kind krijgt. Omgekeerd moeten ouders de school informeren over din gen die zij thuis te horen krijgen van hun kind. Worden ouders goed en regelmatig op de hoogte gehouden van de vorderin gen van hun kind? Weten ze wat een leerlingvolgsysteem is? Biedt de school mogelijkheden voor extra bege leiding als het nodig is? Hebben ouders het gevoel dat hun kind minder aan dacht krijgt omdat de school kinderen met leer- en/of gedragsproblemen op vangt? Luistert de school goed naar de ouders, bijvoorbeeld als zij constate ren dat hun kind problemen heeft? Heb ben de ouders goed en makkelijk con tact met de school Qeerkracht en/of directie)? Welke ervaringen hebben ouders met de regionale verwijzings commissie? Positieve of negatieve er varingen? Zijn de ouders goed betrok ken bij de eventuele verwijzing? Heb ben ouders het onderwijskundig rap port in kunnen zien? Hebben ze daar aan iets toegevoegd? Zijn er op school extra begeleiders aanwezig? Onder neemt de school veel acties om de kin deren op hun school te behouden of verwijst de school snel door naar het speciaal onderwijs? Dit zijn vragen waarop de landelijke organisaties voor ouders in het onder wijs graag reacties van ouders willen hebben. Van 15 tot en met 19 april organiseren de vier landelijke organisaties voor ouders in het onderwijs een WSNS- week. Doel van de week is ondermeer het inventariseren van meningen, ge voelens, ervaringen problemen etce tera van ouders betreffende het WSNS- proces. Heeft u kinderen op de basis school of op een school voor speciaal onderwijs? Reageer dan. Aan u het woord: bel 06-8803. Een tweede doelstelling van deze week is het WSNS-proces onder de aandacht van alle ouders te brengen. Om ouders aan te sporen om te bellen en hun ervaringen door te geven zijn de ouder raden van alle scholen benaderd. De inventarisatie zal plus- en knelpunten inzichtelijk moeten maken. Afhankelijk daarvan kunnen de vier landelijke or ganisaties voor ouders in het onder wijs zelf actie ondernemen, maar het is ook mogelijk dat andere organisaties worden ingeschakeld. Ten behoeve van de inventarisatie zijn de organisaties aangesloten bij de on derwijstelefoon (06-8804). Speciaal voor deze actieweek zijn de kosten voor ouders die bellen voor de WSNS- inventarisatie, slechts 3 cent per mi nuut (in tegenstelling tot de gebruike lijke 44 cent). Tijdens deze WSNS-week is een team van deskundigen van de vier organisaties direct bereikbaar wanneer ouders vragen om hulp of een oplossing zoeken bij een bepaald pro bleem. De ouders worden benaderd via de ouderraden van de scholen. Deze ouderraden hebben onlangs een infor matiepakket ontvangen. Bij dit pakket zit een WSNS-meter. Aan de hand van zes vragen kan het WSNS-gehalte van de school worden gemeten. Het resul taat van deze peiling kan via een WSNS- meter visueel worden weergegeven. De ouderraden zijn gevraagd om de resultaten van de eerste meting door te geven aan de landelijke organisaties voor ouders in het onderwijs. De zes vragen van de peiling staan ook ver meld op de 'telefoonkaartjes' die de ouderraden onder de ouders versprei den. De ouderraden worden aange spoord om het WSNS-proces voor ouders (opnieuw) ter sprake te bren gen binnen de school. Daartoe kunnen zij een thema-ouderavond organise ren. Hiervoor hebben zij reeds eerder materiaal ontvangen. De vier landelijke organisaties voor ouders in het onderwijs die deze week organiseren zijn: LOBO: Landelijke Oudervereniging Bijzonder Onderwijs op algemeen grondslag (tel.070- 3850866); NKO: Nederlandse Katholie ke Oudervereniging (tel. 070-3282882); Ouders COO: Ouders Christelijk Onderwijs en Opvoeding (tel. 0343- 513434) en VOO: Vereniging voor openbaar Onderwijs (tel. 036- 5331500). Ouders met vragen kunnen altijd een van deze organisaties bena deren. Hollands Midden J*a m cn zorgen wc voor veiligheid fobraak/diefstal: In de nacht van zon dag op maandag werd ingebroken in een woning aan de Schielandsingel. Men kwam binnen middels een raam. Weggenomen werd geld. Op dezelfde banier werd ingebroken in een woning aan de Boslaan. Daar werden o.a. mee genomen een videorecorder, autopa- Pieren en een giropas. Woensdagavond werd vanuit de openbare school Het Reigerbos een computer gestolen. n de nacht van dinsdag op woensdag *erd aan De Lente een auto opengebro ken en werd de autoradio ontvreemd. werd een ruitje ingeslagen om in de auto te komen. n dezelfde nacht werd aan de Holle- oeterlaan ook een auto opengebroken 'ddels het inslaan van een ruitje. De 'o werd eruit gehaald, liof dagavond laat werd op het Pad langs de RW 12 van een 19- L 'Se Zevenhuizenaar met geweld zijn bromscooter afgepakt. „fJ.'angs het fietspad staande jongens j 'don een fiets op het fietspad waar- v Zevenhuizenaar ten val kwam. Na t, ®ens Pakten zij zijn bromfiets af. dad en zoe"toie met de politie naar de het nr t Werd z'in bromfiets weer langs waJ p?d teruggevonden. De daders eenK1 ec, gevlogen. Er werd nog bekpnu ts gevonden. Het is nog niet die van een van de daders was. In de nacht van zondag op maandag werd een winkelruit vernield van een fietsenzaak aan de Dorpsstraat of werd een poging snelkraak gepleegd. Er werd met een straatklinker een etalageruit ingegooid. Hierdoor ontstond schade aan 2 achter de ruit staande bromfiet sen. Overig nieuws: In de nacht van vrijdag op zaterdag werd tijdens een alcohol controle op de Bredeweg een 30-jarige Nieuwerkerker bekeurd. Tijdens de blaastest op het bureau bleek hij 0,8 o/ oo alcohol in zijn bloed te hebben. Inbraak/diefstal: In de nacht van maan dag op dinsdag werd aan het Snieppad ingebroken in een personenauto. Men kwam in de auto door het forceren van het slot. Weggenomen werd een be hoorlijke hoeveelheid snoep en rookar tikelen. In de nacht van dinsdag op woensdag werd aan de Joke Smithoeve ingebro ken in een auto middels het forceren van het slot. Uit de auto werden o.a. schoonmaakspullen gehaald. In dezelfde nacht werd ingebroken in een woning aan de Troelstrahoeve. Aan de voorzijde werd een raam openge broken. Weggenomen werden een computer, TV, video, spelcomputer, CD-speler en enkele bankpasjes. Donderdagavond werd op de par keerplaats van het zwembad aan de Sniepweg een auto opengebroken waarbij de radio-CD-speler werd ont vreemd alsmede een telefoon. Vrijdagavond werd op dezelfde plaats eveneens een auto opengebroken en werd een GSM-telefoon weggenomen. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd ingebroken in een woning aan de Noordkade. Men kwam binnen door met grof geweld de voordeur open te breken. Weggenomen werden o.a. geld en juwelen. Zaterdagavond werd op de parkeer plaats van station Noord een auto opengebroken middels het inslaan van Rijnwoude- Na het succes van vorig jaar organiseert de Stichting Trekker- trek samen met Petra's Beauty Salon voor de tweede keer de "Miss Rijnwou de" verkiezing. Dames vanaf 16 jaar kunnen zich voor 15 mei opgeven om mee te dingen naar deze titel. De deel neemsters moeten woonachtig zijn in de gemeente Rijnwoude. De avond zal dit jaar op zaterdagavond 29 juni in het Dorpshuis in Hazerswoude-dorp wor den gehouden. De hoofdprijs is een reischeque ter waarde van 500,=. Deze avond vol glamour, dans en show begint met een schitterende opening. Wat dat precies zal worden, wordt nog even geheim gehouden maar spectaculair is het wel. Na de pauze zal een nationaal bekend danspaar een Latijns-Amerikaanse showdans ten uitvoer brengen. De kaartverkoop voor deze avond zal 1 juni starten. De dames die willen deelnemen aan de verkiezing kunnen zich tot 15 mei opge ven bij: Petra Boere, Ferd. Bolstraat 33, 2391 VG Hazerswoude-dorp, telefoon 0172-588750. Benthuizen- Dinsdag 2 april omstreeks 16.30 uur reed een 22-jarige Leidse be stuurder van een bestelbus over de Slootweg in de richting Zoeterwoude. Hij moest uitwijken voor een hem tege moetkomende auto met aanhangwa gen, die midden op de weg reed. Bij het uitwijken kwam de Leidenaar met de wielen in de zachte rechterberm en belandde vervolgens in de sloot. Hij kon zijn auto ongedeerd verlaten. De bestuurder van de auto met aanhang wagen is zonder te stoppen doorgere den. Hazerswoude-dorp- Vrijdag 5 april rond 17.55 uur reed een 25 jarige auto mobiliste uit Alphen aan den Rijn op het Spookverlaat. Zij kwam met haar rechter wielen in de berm terecht. Ver een ruitje en werd een telefoon ont vreemd. In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in een woning aan de Graanakker. Men kwam binnen via het keukenraam. Ontvreemd werd een kluis waar weinig van waarde inzat. Overig nieuws: Zaterdag werd aangifte gedaan van vernieling van 3 ruiten van de voormalige Samenwerkingsschool aan de Dreef. In de nacht van zaterdag op zondag werd een 20-jarige bestuurder van een personenauto uit Bodegraven aange houden. Hij reed in een te Alphen gesto len auto en was dronken. Hij had 1,9 o/ oo alcohol in zijn bloed. Verdachte ver zette zich hevig bij zijn aanhouding. Aanrijdingen: Donderdagavond sloeg een 43-jarige bestuurder van een perso nenauto uit Gouda vanaf de Ridder- buurt linksaf richting Alphenseweg. Hij verleende daarbij geen vrije doorgang aan een tegemoetkomende bromfiet ser van 18 jaar uit Boskoop met een aanrijding als gevolg. De bromfietser is met licht beenletsel naar het Bleuland- ziekenhuis vervoerd. Donderdagavond kwam een 56-jarige bestuurder uit Rotterdam op de Alp henseweg met zijn auto in de berm waarna hij over de kop sloeg. Er raakte niemand gewond. Inbraak/diefstal: In de nacht van maan dag op dinsdag werd ingebroken in de kerk aan de Mendelweg. Men is aan de achterzijde binnengekomen middels het inslaan van een ruit. Weggenomen zijn enkele collectebussen en lege geld- cassettes. In de nacht van dinsdag op woensdag werd op de Biezen een grijze Nissan King Cab gestolen. Het voertuig was voorzien van het kenteken VL-47-XZ. In de nacht van donderdag op vrijdag werd aan de Kerkstraat een bedrijfsau to open gebroken door de achterruit eruit te snijden. Weggenomen werd een elektrische boor alsmede een kist ge- volgens kwam zij in de linker berm terecht. Als gevolg van het remmen gleed de auto weer over de weg naar de rechter berm, sloeg over de kop en belandde op de wielen, maar wel in de sloot. De bestuurster kon zonder ver wondingen haar totaal vernielde auto verlaten. Hazerswoude-dorp- Zondag 7 april rond 20.15 uur reed een 23 jarige Bode- graafse automobilist op de Hoogeveen- seweg richting Boskoop. Bij de krui sing met de Gemeneweg viel hij waar schijnlijk in slaap. Daardoor kwam hij in de rechter berm terecht en ging over de kop. De man bleek teveel alcohol houdende drank te hebben genuttigd. Bij ademanalyse bleek hij zoveel te hebben gedronken dat zijn rijbewijs werd ingevorderd. Ingezonden Hazerswoude-Dorp- "Dat had ik dus niet moeten schrijven". "Jij had nooit mogen schrijven dat die koersbalclub van jullie per "chuut" bereikbaar is. En dat van die kouwe drukte, man hoe kom je erbij". Zo, dat weten we dan ook weer. Zit ik gezellig een bakkie te doen in "Driehof", komt me daar een rustend lid van Haz. boys (klinkt lekker, rustend lid), komt me daar die vent om m'n nek hangen en vertelt dat het veld van Haz.boys is. Nou ja, dat wist ik ook wel maar dan mag je daar toch wel neerko men, aan zo'n "chuut' bedoel ik. "Wanneer iemand daar aanlandt dan wil ik wel effe vangen". Aha, daar zit'em de kneep. Flauwekul natuurlijk. Zijn er een heleboel vrijwilligers en vrij willigsters aan het werk om de ouderen een beetje vertier te bezorgen, zo maar, gratis en voor niks, wil die meneer effe vangen. Kom nou toch. waar is zo'n man mee bezig. Hoe durft zo'n vent me opzoeken in "Driehof" en dan zo doen. Nee, daar is die inloopochtend niet voor, daar zoek je geen ruzie. Die inloopochtend is er elke donder dagmorgen van 9.30 tot 11.30 uur. Al weer een initiatief van stichting "Open Huis". Uw gastvrouw daar heet Nel en haar man, Arie heet hij, is gastheer. Zij schenkt de koffie en hij mag achteraf de kopjes wassen en afdrogen. Leuk toch. Doen ze voor u, belangeloos. Ho, wacht even, bijna ging ik het schip in. Alles voor nop kan natuurlijk niet, die koffie moet u wel betalen, één piek per bakkie, da's toch geen geld, zeg nou zelf. Leuke contacten kun je daar leggen in "Driehof" en bovendien zijn er een hele boel spelletjes. Wat dacht u van sjoelen of een kaartje leggen. Domino kan ook en misschien is er ook wel rummicup, dat moet u maar even vragen. U komt toch ook, donderdagochtend zo tussen half tien en half twaalf, u bent van harte welkom! Breng de buurvrouw of buurman mee. Gezellig. Ook stichting "Open Huis We doen nog meer, hoort u nog, allemaal in Hazerswoude-Dorp. reedschap. Overig nieuws; Dinsdagavond werd op de Zijde een poolse auto gecontroleerd waarna werd geconstateerd dat de be stuurder, een 27-jarige Pool, gedronken had. Bij controle bleek hij 1,2 o/oo in zijn bloed te hebben. Tevens bleken hij en zijn 2 medepassagiers illegaal in Nederland te verblijven. Ze zijn uitge zet. Later op de avond werd een 36-jarige Boskoper op het Torenpad gecontro leerd en bekeurd omdat hij eveneens teveel had gedronken. Woensdagochtend werd aan het Re- ijerskoopp snelheidscontrole gehou den tussen 11.30 en 12.30 uur. Van de 340 passanten reden er 15 te snel met als snelste 76 km/u. Hazerswoude-Dorp-Woensdag 17 april komt mevrouw T. de Fouw uit Vinke- veen bij de Katholieke Vrouwenvereni ging vertellen over de soorten stenen, edelstenen en mineralen die er zijn, over hiin vindplaatsen, namen en toe passingen. Ook de zogenaamde "gene zende stenen" komen aan bod. Zij neemt ook haar uitgebreide collec tie sieraden mee, die grotendeels in eigen atelier is vervaardigd. De avond begint om 20.00 uur in de grote zaal van het Dorpshuis. Niet-le- den zijn ook van harte welkom, zij beta len 5.- per persoon. Bakker Beja, we hebben ervan gesmuld! Dankjewel! Welfare Moerkapelle een hele fijne dag toegewenst 16-4-96 afz. Rode Kruis Moerkapelle Peter Zijderhand trainer E1 is 15 april jarig. Felicitaties van het El-team Geniet van Appie en Albert in o nieuwe toeren op 18 april ned. 2 Oma Breedijk wordt 16 april 80! h.g. Jan Irma Lisette Karen en Jari Hazerswoude-Rijndijk- Op vrijdag 29 maart werd in de grote zaal van "Het Anker" het bridgekampioenschap Rijn woude 1996 gehouden. De Commissie Bridgekampioenschap Rijnwoude, be staande uit leden van de bridgeclubs "Oude Rijn", "Het Anker" en "Rijnwou de" heeft deze avond georganiseerd. In totaal hebben 46 paren aan dit kam pioenschap deelgenomen. De uitslag: 1. mevrouw Buket en de heer Francino met 65.96%; 2. mevrouw Funk en de heer Boonstra met 64.20%; 3. echtpaar Bes met 63.19%.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 15