jSgljrae'^g10'" ing expositie Anke Mensink en Gees van Vliet Inleveren van pakketten voor Polen 2.000.000 dominostenen vallen voor Unicef CDA-Rijnwoude spreekt over drugsbeleid Drie disco's in Het Zuidhonk Taxatiedag van oud speelgoed Natuurwandeling Bleiswijkse Zoom in de Bloeiende hagen pagina 16 Hart van Hoiland/10 april 1996 Rotterdam gastheer van uniek dominospektakel Zondagmiddagsoos voor ver standelijk gehandicapten Tuin en groen. Er is altijd wat moois te doen Tweekleurig Maandenlange bloei V*" f n ,v /V Kleurige rand Hoge haag Bloemen en prikkels Olie- en acrylschilderijen en aquarellen van Anke Mensink met keramiek van Gees van Vliet. Door Karin van Laneeraad Waddinxveen - Zaterdag 7 april is in het Museum Hillesluis te Rotterdam de expositie geopend van Anke Mensink en Gees van Vliet. De werken van beide beeldende kunstenaars zijn daar te bezichtigen tot en met 3 mei 1996. In het werk van Anke Mensink zou je kunnen spreken van een 'cross over' van de muziek naar de beeldende kunst. Vooral van muziek die uit Afrika komt of die daar zijn oorsprong vindt: ritmes, herhalingen en structuren. De steeds terugkerende patronen vor men een uitgangspunt voor vrije im provisaties. Evenals in de muziek kun nen de patronen zelf van tijd tot tijd onderhevig zijn aan veranderingen. De serie "Roots Rhythm" van Anke Men sink bestaat uit olie- en acrylschilde rijen en aquarellen. Tegelijkertijd exposeert Gees van Vliet keramiek. Gees probeert haar indruk ken van landschappen en zee in schaal- vormen weer te geven. Hierbij maakt zij gebruik van zowel binnenkant als bui tenkant van de schaal om zo het ge wenste evenwicht in lijn en kleur te scheppen. Het is niet nieuw voor beide kunste naars om samen te exposeren. "Het is wonderlijk, we hebben het beide heel druk gehad en veel nieuw werk ge maakt. Dan komen we hier samen en blijkt al ons werk prima bij elkaar te passen." In de lichte expositieruimte van Museum Hillesluis komt het werk dan ook goed tot zijn recht. Zoetermeer- Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor fami lie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgele verd. Inleveren van pakketten kan geschie den bij: PPE inzamelpunt, Agaat 10 te Zoetermeer op donderdag 18 april 17.00-22.00 uur. Voor informatie kan men bellen: 079- 3615682. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig kartonnen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzen der dienen duidelijk leesbaar op de koos geschreven te worden. De pakket ten mogen ook brieven, tijdschriften e.d. bevatten, echter geen geld. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg, de kosten zijn 7.50 per pakket plus 2.50 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legitimatiebewijs te to nen. Regelmatig zijn er op het inzamel punt nieuwe adressen van hulpbehoe vende Poolse gezinnen. Een klein pak ketje kan veel voor ze betekenen. Wereldwijd zullen vierhonderd miljoen kijkers op 19 oktober getuige zijn van de Nederlandse wereldrecordpoging om twee miljoen dominostenen te laten omvallen. SBS 6 zal vanuit de Weenahal in Rotterdam verslag doen van dit unie ke evenement. Het Rotterdam World Record Domino is gekoppeld aan fond senwerving waarvan de baten ten gun ste zullen komen aan onder andere Unicef. "Dit evenement brengt Neder land, het nederlandse bedrijfsleven en natuurlijk onze 'main port' Rotterdam op een hele prominente wijze onder de aandacht van televisiekijkers over de hele wereld", aldus Puck Hulstaert, voorzitter van de Stichting Domino tij dens de speciale sponsorochtend in De Doelen van 4 april jl. Evenals de vorige succesvolle wereldrecordpoging in 1988, zal ook dit evenement worden gesponsord door vele nederlandse on dernemingen. Honderd studenten afkomstig uit een aantal internationale Rotterdamse zus tersteden zullen gedurende 10 weken de stenen neerzetten in de Weenahal in Rotterdam. In totaal zullen zij zo'n 50 thema's vervaardigen, die bij het om vallen van de dominostenen aan de kij ker worden 'onthuld'. De Stichting Do mino verwacht tijdens hét opzetten van de dominostenen in de Weenahal ruim 300.000 bezoekers. Naast sponsor- en entreegelden wordt voor het bijeenbrengen van gelden on der meer gedacht aan een Domino-lote rij Maar ook worden er diverse domino artikelen op de markt gebracht en zijn er plannen om een scholen-project te organiseren. Daarnaast is er de moge lijkheid om dominostenen te adopte ren die tijdens de recordpoging ge bruikt worden. Deze stenen worden de koper met echtheidscertificaat na 19 oktober toegezonden. De recordpo ging vindt plaats tijdens een Gala avond waarvoor vele bekende neder landse en buitenlandse 'entertainers' zullen worden aangetrokken. De wereldrecordpogingen Domino stammen oorspronkelijk uit Japan. On derwerpen, vormen en illustraties wor den in een parcours gebouwd met als gevolg dat bij het omvallen een bijzon der visueel en spectaculair schouw spel ontstaat. In 1986 werd het wereld record dominoën in Nederland geïntro duceerd met een record van 755.000 gevallen dominostenen. In 1988 werd dit record in het Autotron Rosmalen verbroken en gebracht op ruim 1,3 mil joen. Zeven miljoen nederlanders ble ven destijds thuis om het spektakel 'Europe in domino' te zien. Zij gaven een kijkcijfer van 8,7 voor de registra tie. De opbrengst kwam en goede aan het onderzoek naar kinderoncologie. 2 persoons kano ƒ450,-; polyester met peddels 0172-213665 Het CDA-Rijnwoude organiseert op dinsdag 16 april aanstaande een Alge mene Ledenvergadering, waarbij in het inhoudelijk gedeelte zal worden gedis cussieerd over het nederlandse drugs beleid. Tijdens deze discussie is een ieder van harte welkom. De aanvang is 21.00 uur en de bijeenkomst wordt ge houden in het Dorpshuis, Pieter de Hooghstraat 3 te Hazerswoude-dorp. De spreker op deze avond is het CDA Tweede Kamerlid, drs. C. Bremmer. De heer Bremmer zal uitgebreid ingaan op de CDA-visie ten aanzien van het drugsbeleid in Nederland. Een en ander naar aanleiding van de behandeling van de Drugsnota in de Tweede Kamer. De discussie over het drugsbeleid heeft ook een internationaal karakter gekre gen, gezien de stellingname van Frank rijk over het nederlandse beleid. Waddinxveen- Vrijdagavond 12 april organiseert de Stichting Wijkwerk De Zuidpias in wijkgebouw Het Zuidhonk een disco voor de jeugd in de leeftijds klasse van 11-16 jaar. De avond begint om 19.30 uur en de toegangsprijs be draagt 2,50 inclusief een consumptie bon. De jongere kinderen komen aan bod op zaterdagavond 13 april. Deze disco vangt aan om 18.30 uur en duurt tot 20.00 uur. De kosten bedragen 2,50 inclusief een consumptiebon en een lootje voor de loterijDaarna kunnen de ouders swingen tijdens de disco voor 30-plussers. De avond begint om 21.00 uur en de entree bedraagt 5,= per persoon. Op zondagmiddag 14 april aanstaande wordt weer een soos gehouden voor verstandelijke gehandicapten. Op deze middag worden er spelletjes gespeeld, muziek gedraaid en andere activiteiten gehouden om met elkaar een gezellige middag te hebben. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Expositie van Oud Speelgoed "VEOS" en zijn gratis. Ook kan men terecht met vragen over het opknappen van kapot speelgoed. De VEOS beschikt sinds september vorig jaar over een eigen speelgoedmuseum te Barneveld. Infor matie over de verschillende exposities aldaar wordt op de taxatiedag ver strekt. Rotterdam- Op vrijdag 12 april kan men van 12.00 - 17.30 uur oud en antiek speelgoed laten taxeren in restaurant Lommerrijk, Straatweg 99 te Rotter dam. Men is welkom met mechanisch en blikken speelgoed als auto's en trei nen, stoommachines, boten, Dinky Toys, oude spellen en puzzels, etce tera. De taxaties zullen worden verricht door taxateurs van de Vereniging tot Bleiswijk- Op zaterdag 13 april kan men met gidsen van Natuur- en Vogelwacht "Rotta" een wandeling maken in de Bleiswijkse Zoom. In de natuur is nu volop activiteit, de vogels zijn aan het nestelen of hebben al jongen, zoals de blauwe reiger en de bosuil en de bomen en planten beginnen weer kleur te krij gen. Gestart word op de parkeerplaats bij restaurant 't Zeelt je aan de Kooilaan te Bleiswijk, om 14.00 uur. Duur van de wandeling is anderhalf a twee uur. De grenzen van een tuin worden in veel gevallen duidelijk gemarkeerd. Meestal is dat ook nodig, al was het maar om loslopende honden buiten te houden. Om lekker te kunnen zitten en zonnen is beslotenheid gewenst. Hagen als afscheiding zijn geschikt voor elke tuin. Ze zijn natuurlijk en functioneel. Coniferen en wintergroe ne heesters zijn heel geliefd als haag. maar een bloeiende haag is eigenlijk nog wel zo aantrekkelijk. Er is keus genoeg en planten kan nog. Het is niet altijd nodig om hagen mans hoog te laten uitgroeien. Rond een voortuin kan een lage haag veel leuker zijn. Met struikjes die van nature 80 a 100 centimeter hoog worden blijft het uitzicht gehouden. Dat geeft ruimte. Van de bloemstruiken die snoeien goed verdragen zijn de cultivars van Spiraea japonica een goede keus. De bloem- schermen zijn rood ('Anthony Wate- rer') of roze ('Little Princess'). Heel apart is de tweekleurige bloei van 'Gen- pei' (ook bekend als 'Shirobana'). Alle schermen dragen zowel witte als roze bloempjes, wat een levendig - zgn. bico- lor - effect geeft (foto). Tip: Alle 'Spiraea japonica'-cultivars kunnen in het voorjaar tot op de hoogte worden gesnoeid, zonder dat dit nade lig is voor de bloei. Een ander aardig bloemstruikje dat zich leent voor lage haagjes is ganzerik, Potentilla fruticosa. Het blad is decora tief en sommige cultivars bloeien tot diep in de herfst ('Orangeade', oranje). Geel in allerlei tinten is de meest voor komende bloemkleur, maar er zijn ook cultivars met rode ('Red Ace'), witte ('Abbotswood') en roze ('Floppy Disk') bloempjes. Bij de geelbloeiende ganze rikken varieert het kleurenaanbod van zachtgeel (zoals de citroengele 'Maane- lys') tot diepgeel (zoals 'Sommerflor'). Het sortiment is groot en biedt keus in zowel groeiwijze als bloemkleuren. Kies voor hagen een cultivar met een k, TV/ "-VVx. "yf'j jêife" zf 'i /Sv/./. fy,jy/s/, ss Zo'n haag van Spiraea japonica 'Genpei' om de voortuin is een fleujtéf binnenkomer (foto rrnj beeld 'Pink Queen'. Dit is een cultivar met een heel aparte bladtekening- bruinrood met roze, grijze en w' vlekjes. Voor een haagje is dit we'lic aan de bonte kant, maar levendigis wel. Alle Berberissen zijn dicht bez met bladdoorns. Dat heeft als voorn dat met deze struik ondoordringtw hagen kunnen worden gemaakt, t nadeel kan zijn dat er zwerfvuil in 1 struikjes blijft hangen. Als een haag niet hoger wordt dan circa 40 centimeter, kan ook van 'rand den gesproken. Het gaat dan voor^ (j0. de sierwaarde en niet om een tun nele afscheiding. Zo kunnen va met rozen worden omrand met Di) beeld kattekruid of lavendelI. n deze planten zachtblauwe blo dragen, worden ze vaak gecombin met roze of witte rozen. Ook een dentuintje met een geometrisc!'eivoor- opgaande vorm. De cultivars met een wat overhangende groei zijn minder geschikt als haagplant. Snoeien kan, in het voorjaar. Als de tuin voldoende ruimte biedt voor een hoge haag is Spiraea vanhout- tei een goede keus. Deze bekende, wit bloeiende spierstruik kan circa 2 meer hoog worden en is in mei en juni rijk getooid met grote bloemschermen. Licht snoeien kan, na de bloei. Voor het overige is het een struik die weinig ver zorging nodig heeft. Een gezonde en probleemloze groeier. Zuurbes (Berberis) is een oersterke struik, die aardig bloeit en mooie vruchten maakt. Dat geldt met name voor de bladverliezende soorten. Een roodbladige vorm zoals Berberis thun- bergii 'Atropurpurea' heeft vooral van wege z'n bladkleur sierwaarde. De bladverliezende zuurbessen hebben dikwijls een mooie herfstkleur, bijvoor- aeniuinqe mei een geo...^* o0r- ling leent zich voor randen, d j beeld van tijm. Tijm en la groeien het beste in de volle z niet te natte grond.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 16