Verre vrienden minder ver VEERMAN De "vrekken" in Waddinxveen Keukens half geld Hart van Holland iedere week in 26.000 brievenbussen! KEUKENS: 50ste Ouderenreis Kaartavond "De Gouwe Rijders" Kinderkleding- en speelgoedbeurs Ledenvergadering Rode Kruis Samenspel "Zeven Muzen" -muzikanten *ancy Fair op Dick I Brunaschool 18e jaargang nummer 661 10 april 1996 Moerkapelle- Op woensdag 5 juni hoopt het comité de ouderen van Moerkapelle opnieuw een reis aan te bieden. Omdat dit de 50ste reis wordt zal er een feestelijk tintje aan gegeven worden. Nadere gegevens en mogelijkheden tot opgave volgen binnenkort in deze krant. Waddinxveen- Autoclub "De Gouwe Rijders" organiseert op 11 april haar traditionele kaartavond. De aanvang is om 20.00 uur. Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereniging, ledereen is van harte welkom. Na het kaarten zal er een prijsuitreiking plaats vinden met leu ke prijzen. Inschrijven bij "De Unie", Kerkweg-Oost 226 in Waddinxveen. Boskoop- De Stichting Kinderopvang Boskoop houdt op zaterdag 20 april een kinderkleding- en speelgoed beurs. De beurs wordt gelijktijdig in de peuterspeelzalen 't Trommelaar tje aan de A.P. van-Neslaan 4 en de Peuterstek aan het Klaverblad 49a gehouden van 9.00 tot 13.00 uur. Er is een ruim aanbod van kleding en speelgoed; Dit wordt tegen zeer aan trekkelijke prijzen verkocht. Van de opbrengst wordt nieuw speelmateri aal voor de peuterspeelzalen ge kocht. Moerkapelle - Op maandag 13 mei houdt de afdeling Zevenhuizen- Moerkapelle van het Nederlandse Rode Kruis haar jaarlijkse ledenver gadering. Deze vergadering wordt gehouden in gebouw "Moerveen" op Moerveen 1 in Moerkapelle. De aan vang is om 20.00 uur. Zevenhuizen- Zaterdag" 13 april wordt er door cursisten van dè Ze ven Muzen muziek gemaakt voor vrienden, ouders en belangstellen den in de Catgeszaai van dorpshuis wanla. Tijdens deze samenspeel- avond wordt er gespeeld op piano, iooi en blokfluit in verschillende combinaties. De muziekavond be gint om 19.00 uur en iedereen is wel- kom. Waddinxveen- Op zaterdag 13 april organiseert de Dick Brunaschool haar jaarlijkse Fancy Fair. Van 11.00 - 15.00 uur worden op de locatie Sper- *erhoek allerlei spannende activi teiten georganiseerd. Er is voor eik wat wils: rommelmarkt, rad van avontuur, lekkere hapjes en een sPbngkussen. Maar ook spelletjes als schminken, ringgooien, weeg- s' haal drukken en langste appelschil 'naken. Alle kinderen, leerkrachten, ouders, verzorgers, familie, kennis sen en overige belangstellenden zijn welkom op deze Fancy Fair van de bick Brunaschool. Door Gerard Verheiien Moerkapelle - Aanstaande zaterdag om 14.30 uur wordt op initiatief van de Vereniging Oud Militairen Indiëgangers Zuid-Holland Noord (VOMI-ZHN) op het plein voor het oude Raadhuis in Moerkapelle een plaquette onthuld als eerbetoon aan de gesneuvelde sobats (vrienden) in voormalig Nederlands Indië in de periode 1946-1950. Na de onthulling zal door het college van Burgemeester en Wethouders een krans worden gelegd, gevolgd door het bestuur van VOMI-ZHN, nabestaanden en andere aanwezigen. Wie denkt dat ze vergeten zijn, vergist zich deerlijk. Dagelijks zijn nog steeds vele honderden mensen bezig met de tijd van toen. De tijd die ze na afloop van de Tweede Wereldoorlog door brachten in voormalig Nederlands Indië. Een roerige tijd waar tijdens de Indonesische onafhankelijkheids strijd hechte vriendschappen ont stonden als gevolg van het feit dat toen nog jonge mensen vaak op el kaar aangewezen waren. Vriend schappen die alleen door de dood teniet gedaan konden worden. Eén van de mensen die zijn hele leven heeft ingezet om degenen, die te vroeg zijn overgegaan dat eerbetoon te geven dat ze verdiend hebben, is Bob Verhoef van de Beatrixlaan 10 in Moerkapelle. Een strijder eerste klas. Al bijna vijftig jaar ijvert hij als so ciaal commissaris van Zuid-Holland Noord in zijn regio voor het respect waar volgens hem de te vroeg uit het leven gerukte sobats recht op heb ben. En het is dan ook aan zijn door zettingsvermogen te danken dat aan staande zaterdag een plaquette wordt onthuld ter herdenking van een viertal gevallenen uit onze ge meente. Het betreffen de sobats D.L. van den Hoek, A. Hoogerdijk, J. Cam- meraat en P.J. Zijlstra. Een nu nog levende sobat Baaij herinnert zich Piet Zijstra nog als de dag van giste ren. Met hem ontstond een hechte vriendschap toen hij 14 dagen streng moest opknappen. Toen Piet, als do mineeszoon, hem zo eenzaam in zijn cel zag zitten, vroeg hij hem of hij gelovig was. Toen Baaij hem vertelde dat hij dat inderdaad was, vroeg Piet hem of hij die avond samen met hem mocht bidden. Dat leidde ertoe dat tussen die twee een vriendschappe lijke relatie ontstond, die tot op de dag van vandaag nog in de herinne ring van de heer Baaij voortleeft. Een week nadat deze zijn cel mocht verla ten, werd Piet Zijstra helaas het slachtoffer van een sluipschutter. Noodzaak ingrijpen Na afloop van de Tweede Wereldoor log moest Nederland in Indonesië in grijpen om alles wat Nederlands was te beschermen tegen de woede en wraakzucht van de niets ontziende Pemuda's (extremistische jonge ren). En dat ondanks het feit dat de toenmalige Koningin Wilhelmina op 7 december 1942 in Londen de belof te had gedaan dat Indonesië na de oorlog zelfstandig zou worden. Hoogtepunt in deze moordlustige praktijken van het Republikeinse In donesische Leger was de zogenaam de Bersiap-periode tussen 15 augus tus 1945 (de Japanse capitulatie) en maart 1946. Bersiap wil zeggen: klaarmaken voor de strijd. Geïnfec teerd door de Japanse haat tegen alles wat Westers was, was geen Nederlander, Indonesi sche Nederlander of sympathisant meer vei lig. Zo beperkten de et nische zuiveringen zich niet alleen tot de blan ken, ook de Nederlands gezinde Ambonnezen en (vooral) Chinezen werden bij duizenden uitgemoord. En waarbij methoden gebruikt werden waar de duivel nog heilig bij is. Het was daarom goed dat er in maart 1946 Nederland se troepen kwamen. Niet om de kolo niale macht te herstellen, maar puur om de veiligheid van de burgers te waarborgen. Toen de Nederlandse militairen kwamen, konden veel men sen Indonesië ontvluchten om elders een veilig heenkomen te zoeken. Door de politionele acties zijn veel Nederlanders en veel van hun sym pathisanten gesneuveld, maar daar door wel tienduizenden gered. Daar om voor hen die in dienst van hun medemens vielen alsnog het eerbe- Bob Verhoef uit Moerkapelle zal zijn sobats nooit vergeten. toon dat ze destijds niet kregen. Goed dat hun nog levende sobats ze na zoveel jaar niet vergeten zijn en ook nooit zullen vergeten. Getuige de niet aflatende inspanningen om ge denkstenen gerealiseerd te krijgen, zoals aanstaande zaterdag in Moer kapelle. wami Waddinxveen- T oneelvereniging Toi- Toi speelt op vrijdag 19, zaterdag 20 en zondag 21 april het blijspel Verre Vrienden van de schrijver Alan Ayck- bourn. In het zoldertheater in de Wijkschool St. Jozef aan de Victor- straat is iedereen van harte welkom hetzij om 20.00 uur op vrijdag en zaterdag, hetzij om 14.00 uur op zon dag. Het stuk speelt zich af in de huiskamer van Diana en Paul, een stel dat voor buitenstaanders de schone schijn van een goed huwelijk wil op houden. Diana heeft een aantal 'vrienden' uit genodigd, met als middelpunt Corne lls, wiens dierbare vriendin Carola onlangs is verdronken. Cornelis is zo idolaat van zijn Carola dat hij geen oog heeft voor het spanningsveld bij de aanwezigen. Alhoewel Cornelis het middelpunt van de middag moet zijn, vervult hij die rol maar ten dele; niet hij maar de onderlinge relatie speelt eigenlijk de hoofdrol. Een ge geven dat door de afwezige vriend Berend, de echtgenoot van Margo, op hilarische en ironische manier wordt aangescherpt. Toegangskaar ten kan men voor 10,= (tot 15 jaar 7,50) bestellen bij Corrie de Knikker, telefoon 0182-617634 of aan de zaal verkrijgen. VOOR ELKE HYPOTHEEKVORM OF -COMBINATIE ING Bank, NMS Spaarbank, Postbank, Stad Rotterdam AMEV, NN, ZA, NOG, Vezeno, Westland/Utrecht Haal onze informatieve hypotheekvideo eens op! Waddinxveen-Op donderdag 18april komen, op uitnodiging van het Nivon afdeling Waddinxveen, Hanneke van Veen en Rob van Eeden, beter be kend als het "vrekkenechtpaar", ver tellen waar zij deze toch wel wat vreemde naam aan te danken heb ben. Het is vier jaar geleden dat zij begon nen met de vrekkenkrant, die vol staat met zinvolle, gekke en grappige tips op het gebied van zuinig leven. De vrekkenkrant, evenals hun boek jes, had direct succes: artikelen in de krant, radio-opnamen, TV-optre- dens, duizenden abonnees en tien duizenden losse nummers werden verkocht. Het onderwerp zal zeker ook de Ni- von-leden aanspreken. Hun Natuur vriendenhuizen zijn vroeger met dubbeltjes en kwartjes bij elkaar ge spaard. Mevrouw Hey, tijdens de laatste vergadering van het Nivon gehuldigd voor haar zeer lange lid maatschap, namelijk 65 jaar lid, weet hier als geen ander over mee te pra ten. Wie slimme ideeën wil opdoen die veel geld besparen, of alleen maar hartelijk lachen om die gekke vrek ken, kan op 18 april terecht om 20.00 uur in buurtcentrum "De Boog", Const. Huygenlaan 2 in Waddinx veen. De entree is voor leden gratis, niet-Ieden betalen 3.-. ii iïi 11 in Vereniging Oud Militairen Indiëgangers herdenkt sobats af te sluiten bij o.a. de Dorpsstraat 200 Postbus 2 2760 AA ZEVENHUIZEN Telefoon: 0180-631866 GROOT AANTAL Hans Verkerk Keukens heeft deze week een spectaculaire halfgeld-actie. Als u binnen twee jaar een keuken nodig heeft en nü koopt, krijgt u van Hans een echte Kroonkeuken voor de helft van de door de leverancier aan bevolen adviesprijs! Kom nu snel écht geld verdienen en vraag naar de snelle beslissers korting. Wij garanderen u de beste keuken en het beste ont werp voor de beste prijs! GOUDA JOUBERTSTRAAT 34 - 0182-525077 ALPHEN A/D RIJN GOUWESTRAAT 60a - 0172-476672

Hart van Holland | 1996 | | pagina 1