k. "Eigenwijs" brengt muziek- theaterproduktie over oorlog 27 APRIL 1996 'De Zeven (Dwergen MIDDEN-HOLLAND IN DE GOUDSE SCHOUWBURG Familieberichten r— Hendrik Mulder Sproot^van Lief tU Leed of: 'Waarom. het in de wereld zo oneerlijk verdeeld Foto's in het HART VAN HOLLAND 26.000 exemplaren. Hart van Holland/10 april 1996 pagina 3 Peuterspeeizaa Frans Adrianus Meijndert Debuut van Ben van de Weijer Sprook van lief en leed VAN 11.00-16.00 UUR Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor. Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhui zen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kail ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afge haald #ordeh. (nabestellen tot uiterlijk een week na ver schijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmor gen na verschijning van het Hart van Holland. Ter gelegenheid van het 25 iarig bestaan van peuterspeelzaal De Zeven Dwergen houden we een receptie voor oud-peuters,,-leidsters, -bestuursle den en voor een ieder die zich betrokken voelt bij do peuterspeelzaal. De datum van deze receptie-is maandag 15 aéfffVbhaf 20.00 uur in de peuterspeelzaal aan de,Dorps Op zaterdag 20 kinderen van Zevenhuizen in met onder andere poppênHast, springkussen, ringwerpen, verkoop Varrnieuw en 2e han Op deze dag om 14.3Ckiur,is óok de trekkin« aan de peuterspeelzaal}" waarvan de prijzdpt) reisburo de Zwaluw/ING bank, Verwey, E Baraque, Rate'oBènk, Gerritsen, Marskramer _.r |6ve^vdaën feest voor alle erefcrmeeroe kerk aan de Dorpsstraat grabbelen, 6 ïotertj jioten verkrijgbaar I i I zijn door: 3ac,"-depropkoning. La vd Berd Shop, Roden burg, Zilverberk. Pigmans, Zwembad de Koofnmofen. De hoofdprijs is: 1 dag Efteling 1 nacht Efteling Hotel voor 4 personen. Deze advertentie wordt beschikbaar gesteld door de Haij van der Wende advocaten te Rotterdam. "Ik zal u niet begeven, en zal u niet verlaten. Jozua l:5b Na een gelukkig huwelijk van bijna 47 jaar geef ik, mede namens de kinderen en kleinkinderen, kennis van het overlijden van mijn innig geliefde man in de leeftijd van 73 jaar. 3 april 1996 Noordelijke Dwarsweg 63 2761 GD Zevenhuizen J.G. Meijndert-Koole De begrafenis heeft inmiddels plaatsgevonden op de Algemene Begraafplaats te Zevenhuizen Denk aan 't vaderlijk meedogen, HEER', waarop ik biddend pleit: Milde handen vriend'lijk' ogen, Zijn bij U van eeuwigheid. Psalm 25: 3a Na een liefdevolle verzorging in het Zorgcentrum "Beth-San", heeft de HEERE plotseling uit ons midden weggenomen, onze lieve vader, groot-, overgrootvader en oom sinds 28 mei 1981 weduwnaar van Cornelia Mulder-Olie in de gezegende leeftijd van 96 jaar. Aalsmeer: A. Mosselman M.L. Mosselman-van Vuuren weduwe van P. Mulder Boskoop: C. van Veen K. van Veen-Mulder weduwe van J.N. ten Zijthoff Goudswaard: L. Kramp-Mulder A.J. Kramp Waddinxveen: A.H. Mulder A. Mulder-van Klaveren G. Mulder D.S. Mulder-Bos Klein-, achterkleinkinderen en verdere familie Moerkapelle, 6 april 1996 Zorgcentrum "Beth-San" Correspondentie-adres: A.H. Mulder Jan Dorrekenskade 28 oost - 2741 HW Waddinxveen Onze vader en grootvader is opgebaard in de rouwkamer van Zorgcentrum Beth-San". Kerkplein 1 te Moerkapelle. aldaar gelegenheid tot condoleren D.V. woensdag 10 april van 19.30 tot 20.30 uur. De rouwdienst zal D.V. gehouden worden donderdag 11 april om 10.30 uur in de aula van "Beth-San". waarna omstreeks 11.30 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de gemeentelijke begraafplaats "Moerhage". Beatrixlaan te Moerkapelle. Geen bloemen. -ongs deze weg willen wij iedereen heel hartelijk bedanken voor de overweldigende belangstelling en de hartverwarmende reacties die wij hebben mogen ontvangen voor, tijdens en na de operatie van Patrick Boegheim, die hij goed heeft doorstaan. Hiervoor onze hartelijke dank! Joop, Gerda; Patrick, Bea; Albert en Monique Door Karin van Laneeraad Ben van de Weijer is een man die van vele markten thuis is. Naast zijn baan als onderwijzer op een basisschool heeft hij vele talenten aan de dag gelegd. Of het nu gaat om het eigenhandig opknappen van een rustieke oude molen op de kruising van Benthuizen, Kruis weg en Bleiswijk, of dat hij zich bezig houdt met de zakelijke kant van de kapsalon van zijn vrouw Hannie, alles wat Ben van de We ijer aanpakt gebeurt goed en gede gen. Zo ook het schrijven van zijn eerste hoek: Sprook van lief en leed. Geïn spireerd door twee poppen in vogel kooien, de vertegenwoordiging van lief en leed, heeft Van de Weijer een zeer leesbaar boek geschreven. Ergens in een dorp ver terug in onze geschiedenis staan de belevenissen van een timmermansgezin centraal. Hun belevenissen worden bepaald door de godenwereld. De godenwereld wordt vertegenwoordigd door een go din en haar twee kleine volgelingen. Deze drie figuren bepalen onmerkbaar voor de mensen de gang van zaken in het dorp. Ook zij blijken ondanks hun. 'hogere' afkomst echter lang niet alles in de hand te hebben. Waarom een jonge vrouw voor altijd afscheid moet nemen van haar kindje. Waarom het de één goed gaat terwijl de ander crepeert. Waar liefde, haat, hoop, wanhoop, voorspoed, tegenslag, vreugde en verdriet uit voortkomen. Het lijkt allemaal voorbestemd. Hogere machten bepalen alles met voorbe dachte rade of... toch niet? Kunnen deze wezens, uit totaal ver schillende werelden, hun krachten bundelen om het noodlot te keren of is het toch allemaal voor niets? In de vorm van een 'sprookje' verhaalt dit boek over de oorsprong van alle op aarde aanwezi ge ellende en geluk. Het geeft een verklaring voor de oneerlijke wijze waar op deze twee zaken over de mensheid verdeeld werden en worden. Vallend van de ene ge beurtenis in de andere is het boek zo snel als Ben van de Weijer zelf. Dit boek laat zich dan ook in één adem lezen. Het verhaal heeft een verras send slot. Ondanks het sprookjes achtige karakter is het verhaal duide lijk voor volwassenen geschreven. is vanaf half april te verkrijgen bij de boekhandel voor 19,90. Uitgeverij Callenbach. Gouda- Op 12, 13 en 14 april speelt de Goudse muziekgroep Eigenwijs haar nieuwe muziektheaterproduktie 'Oor log' in de Garenspinnerij, Turfsingel 34 te Gouda. 'Oorlog' is geregisseerd door Maurits Broekema. Maud Meilof is de vaste dirigente van Eigenwijs. 'Oorlog' laat gedeelten van verhalen uit verschillende tijden zien, toont scènes van conflicten die zich overal af zouden kunnen spelen en laat liederen uit ver schillende culturen horen. Flarden van oorlog, weergegeven in muziek, beeld en tekst, lopen door elkaar heen of wis selen elkaar in snel tempo af, als in een groteske multi-media show zonder computers. Aanvankelijk is de informa tie even verwarrend als de informatie die ons in Nederland over verafgelegen landen bereikt. Maar langzamerhand blijken de flarden toch met elkaar sa men te hangen en tenslotte monden ze uit in een centraal thema: tegen de oor log. Het steeds weer terugkerende element in de produktie is de compositie 'Gegen den Krieg', 24 variaties voor koor a capella van Berolt Brecht en Hanns Eis- ler. Deze twaalftoonsmuziek draagt met haar wonderlijke en onverwachte klanken de beelden, teksten en volks liederen. Op 12 en 13 april begint de voorstelling om 20.15 uur, op 15 april om 14.30 uur. De entree is 15,=. Kaarten zijn te reser veren via Cynthia Sirre: 0182-532906. Eigenwijs maakt al 12 maatschappelijk geëngageerde muziekprodukties. De voorstelling 'Vluchten' en het Jiddi sche programma worden nog regelma tig gespeeld. Het koor bestaat momen teel uit zo'n 30 leden. Naast de eigen produkties verzorgt Eigenwijs ook straatoptredens en korte optredens op aanvraag. Hoi kleine! eerste kleintje speciaal voor jou. wordt vervolgd... mama en tante josien gefeliciteerd met je verjaardag Groetjes kusjes Tjarda-Fouad Hoera Oma Gré is jarig. Proficiat oma! van Erik Claudia Bert en Anky Wesley Adegeest wordt op 14 april 8 jaar! Gefeliciteerd door de opa's en oma's NVM WONINGPRESENTATIE Gefeliciteerd met uw 80-ste verjaardag! Wim Trijnie Alwin Sietske Mariska John Mam en Ger van harte met ondertrouw en huwelijk 14 juni a.s. Conny Gerrit en Kids 16 april wordt Oma Breedijk 80 jaar. H.G. Leen Jannie Paul Amber Martijn Robert Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie /Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Silvia Markus S/uitings termijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoorde lijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donder dag-ochtend tot 11.00 uur: Interlanden Spreigroep, telefoon 070-3190820

Hart van Holland | 1996 | | pagina 3