Tiny Staal 25 jaar directrice van de Zevenster Peuterspeelzaal geeft feest voor alle kinderen van Zevenhuizen "Muis en Leeuw" kindertoneel Kerkdiensten 9<L «r Activiteiten Agenda om bij te blijven... Collecte Hartstichting Hart van Holland/17 april 1996 pagina 11 De juiste vrouw op de juiste plaats Zware functie Zevenster Zondag 21 april DANKBETUIQINQ 10 April jongstleden is voor mij een onvergetelijke dag geworden omdat ik die dag vele dorpsgenoten en anderen de hand mocht drukken in verband met mijn 25-jarig jubileum bij het zorgcentrum "De Zevenster" Langs deze weg wil ik dan ook allen bedanken voor de felicitaties bloemen en attenties. Het was overweldigend! Tiny Staal agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle ledische weekenddienst 1 12L Onze sobats Qnnr Gerard Verheiien Zevenhuizen Op 1 april was het 25 jaar geleden dat Tiny Staal als "zus ter" in Zevenhuizen de verantwoor delijkheid kreeg over wat nu heet het Zorgcentrum "De Zevenster". Een periode waarin veel veranderd is en waaraan de directrice met veel ener gie leiding heeft gegeven. Om de waardering voor haar persoon en haar prestaties te laten blijken, werd de jubilaris op woensdag 10 april door de bewoners, het perso neel, het bestuur en haar externe relaties uitgebreid in de bloemetjes gezet. Als voorzitter van het bestuur van De Zevenster stond de heer Hoogendoorn stil bij een kwart eeuw "Mevrouw Staal". Zevenhuizen was 25 jaar geleden om te beginnen een heel ander dorp dan het nu is. Moerka- pelle was nog losgekoppeld en om in een klein dorp als Zevenhuizen toen was een bejaardentehuis te bouwen, was verrassend. Het toenmalige be stuur is jaren bezig geweest om één en ander gerealiseerd te krijgen. En toen de kogel door de kerk was, kon de selec tie voor de functie van een directeur of directrice beginnen. Dit resulteerde op 16 januari 1971 in het uitnodigen van vier sollicitanten. Twee uit Zeeland, één uit Haarlem en één uit Limburg. En bij die vier zat Tiny Staal. In dat bewus te sollicitatiegesprek moest zij het op nemen tegen negen mensen van het bestuur. Hoogendoorn: "Het zal je maar gebeuren als je als jonge vrouw van rond de dertig een dergelijke af vaardiging tegenover je treft". Maar kennelijk maakte haar vrouwelijke charme en haar onbevangenheid te genover het voor het merendeel uit mannen bestaande college zoveel in druk dat bij bestuursbesluit van 20 ja nuari de keuze op de huidige directrice viel. In de bestuursvergadering van 5 april sprak de toenmalige voorzitter de historische woorden: "U moet goed kunnen delegeren, goed kunnen con troleren en goed kunnen luisteren. U bent het rustpunt voor het personeel en een (jonge) moeder van een groot gezin". Toen juffrouw Staal, zoals ze in die tijd genoemd werd, helemaal uit Zeeland hier op kamers kwam wonen, was alles uiteraard nieuw en vreemd. Het bejaar dentehuis was nog niet afgebouwd. Dat nam niet weg dat Tiny Staal zich voor- Tini Staal ontving uit handen van de voorzitter van het bestuur, de heer Hoogen doorn, deze gouden hanger in de vorm van een Zevenster. genomen had alle aanstaande bewo ners te gaan bezoeken en wel in één maand tijd. In september 1971 werd het tehuis door de Commissaris van de Koningin van Zuid-Holland geopend, waarmee voor Tini Staal tevens een periode aan brak waaraan zij nu 25 jaar leiding heeft gegeven. Een tijdperk waarin honder den mensen hun laatste levensjaren in het zorgcentrum hebben doorge bracht en een tijd waarin de zorgbe hoefte nogal wat veranderingen heeft ondergaan met als gevolg dat het pak ket van voorzieningen alleen maar be ter is geworden. Ook het gebouw zelf heeft in de loop der jaren een totale metamorfose ondergaan. In dit ver band kan gedacht worden aan de hal, het recreatieve gedeelte van "De Ze venster", de aanleunwoningen en de tuin. En niet te vergeten al die (150) vrijwilligers. Zonder dat vrijwilligers werk had het zorgcentrum bij lange na niet geweest wat het nu is. De grote initiator achter dit alles was Tiny Staal. Zij had oog voor verandering, voor aan passing aan de tegenwoordige tijd. Kortom zij stond er open voor. Waar ze ook open voor stond was cursussen volgen. Nieuwe ideeën opdoen, zowel op het gebied van leidinggeven als op het terrein van de zorgbehoefte zelf. Het huis liep mede daardoor voorop in de ontwikkeling. Gedreven als ze was, zorgde Tiny Staal ervoor dat "De Ze venster" voor de komende veranderin gen klaar was. Door haar aanpak en haar manier van leidinggeven is het huis geworden tot een van de modern ste in Nederland. Een huis ook waar de sfeer uitstekend is en de hele accom modatie bijzonder uitnodigend is. Ook memoreerde de heer Hoogen doorn dat de functie van directrice ui termate zwaar is. Haar werk vereist veel inzet en energie, temeer daar Tini Staal pal naast het centrum woonachtig is. Daarom ook is zij altijd daar waar ze moet zijn. "We hebben vandaag een goede reden om dankjewel te zeggen". Alom waardering ook bij de bewoners. "Mevrouw Staal werkt hard, ze zet zich altijd voor de zaak in. Je kan altijd een beroep op haar doen. Zij is de juiste vrouw op de juiste plaats. En dat we haar nog maar lang in ons midden mo gen houden". Als blijk van waardering ontving de di rectrice uit handen van de voorzitter een gouden hanger in de vorm van een Zevenster. Na dit zeer toepasselijke kado werd ze letterlijk bedolven onder de bloemen. Bloemen die uitdrukking geven aan datgene waar woorden te kort schieten. Piet, Jenny bedankt voor het leuke weekend en de baviaanbillen Jacq, Rich, Manouck 20 april van 9-16 uur rommelmarkt aan de Dreef in Waddinxveen Wij wensen Annemieke en Jeroen veel succes op 21-6 met de sp.loop. afd. de familie Twaalfeneenhalf jaar Bemi. Proficiat H N Onze Ouwe" 50 jaar. afz. je lieve 'schoonzoons" Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. E.J.N. Kro nenberg, Zwijndrecht; 16.00 uur ds. 0 J. van Beek. Oud Verlaat 10.00 uur ds. G.J. v Beek. is kerk 930 uur ds. W. Davidse; J0 uur ds. J.C.W. vein 't Hof, Bos koop. ^erL^i2- herv. 10.30 uur da. R. Thie- nie-Tiesing. R'K. 10.15 uur in dorpshuis Swanla: communieviering. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 en p v Estrik. dimt Gem' 9 30 e" 18,30 uur lees" 18.30 uur drs. "Ob Zevenhuizen: Iedere zaterdag: van 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. Iedere eerste vrijdag van de maand: 11.00-15.00 uur: wereldwinkel bij "Natuur- luck" aan de Zuidplasweg. Donderdag 25 april 11.00 uur Hervormd Centrum: koffoeochtend ds. van Beek: "Groeien in geloof. Zaterdag 4 mei: 19.00 uur Herv. kerk 4 mei-herdenkingsdienst. De Zeven Muzen: Zaterdag 20 april: 20.00 uur Geref. kerk Zevenhuizen:10e amateur muziekavond. Woensdag24 april: 14.00 uur dorpshuis Swanla: kindertheater Muis en Leeuw (4 tot 8 jaar). Zaterdag 11 mei: 11.00-17.00 uur Dorpshuis Swanla: open dag Zeven Muzen. Zaterdag 8 juni: Dorpshuis Swanla: Grote Uitvoering ballet, piano en key-board. Zaterdag 29 juni: Ger. kerk grote uitvoering gitaar, vrool, blokfluit, dwarsfluit. De Zevenster: maaltijdvoorziening op elke werkdag in het restaurant ƒ8,- melden voor 10.00 uur; donderdag25 april: verkoop sieraden en stropdassen 10.00 uur; dinsdag 30 april: Koninginnefeest-viering zaal open 13.30 uur aanvang 14.00 uur. ANBO: Spelmiddag: elke maandag 14.00 uur in De Zevenster (met op 8 april); Soosmid- dag: 2e en 4e woensdag 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: lx per 14 dagen verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur:26 april, 10 mei; Gymnastiek: gebouw ger. kerk elke dinsdag 9.30,10.15 en 11.00 uur; Zwemmen: in zwembad De Koommolen elke donderdag 9.00, 10.00 en 13.30 uur; 30 april Koninginnedagviering in De Zevenster 13.30-17.00 uur1 mei bloemendagen Kop van Noord-Holland. Vogelvereniging Zang en Kleur: (alle evenementen in het clubgebouw aan de Zuidplasweg nabij de stoplichten). Kaarten, 20.00 uur 26 april laatste competitie avond en prijsuitreiking; Zomerkaarten: 10, 24 mei, 14, 28 juni, 5, 19 juli.Deze kaartavonden beginnen om 20.15 uur. De Vierkap: 19 april: 20.00 uur: klaverjassen; 20 april: 14.00 en 20.00 uur: toneelgroep Tante Sjaan ook op 26 en 27april: 20.00 uur; kaarten verkrijgbaar bij Jeanne Donker, tel. 010-4553547 en Gerdav.Eijk0180-632562; 30 april: Koningin nedag. Moerkapell 6 Iedere 2e donderdag in dorpshuis Op Moer, 9.30-11.30 uur: Soos: 9 mei. 30 april Koninginnedag 19.30 uur geref. gem. Oranje Zangavond m.m.v. organist ^Jan Flikweert; dwarsfluit Petra Lukasse; hobo Jeroen van Rumpt. Zevenhuizen - Peuterspeelzaal "De Ze ven Dwergen" bestaat 25 jaar. Op 15 april werd een jubileumreceptie gehou den voor oud-peuters, -leidsters, -be stuursleden en andere belangstellen den. Op zaterdag 20 april van 11.00-15.00 uur organiseert de peuterspeelzaal een grandioos feest voor alle kinderen van Zevenhuizen. Dit feest wordt gegeven in de Gereformeerde Kerk aan de Dorpsstraat. Er is veel te doen op die dag bij "De Zeven Dwergen", zoals pop penkast, een springkussen, touwtje trekken, grabbelen, ringwerpen etce tera. Ook wordt op die dag nieuw en gebruikt speelgoed verkocht. De trekking van de loterij wordt om 14.30 uur verricht. Iedereen is van harte welkom. ^'er.da8 20 april: dokter R.P. Rens ÜlCL52M085°f 3' Bleiswi'k' telefoon 21 april dokter R.L. Warnaar, 010-52^2500 12' Bleiswijk' telefoon Roovpn',/(V7o'r'?e Thuiszorg: Mw. B. v. Mwyf e 079-593148« (19.00-20.00 uur); uur) P' "79-5932702 (13.30-14.30 TER HERDENKlMG OEVALtfcNEN I 19-45 - 1950 IN - INDIE - v-51 fi't.v.d HC>5« j 8-8 7-3-2? P J Ui v», 3 - 5» 4A Zevenhuizen- Op woensdag 24 april organiseert "De Zeven Muzen" in dorpshuis Swanla voor kinderen van 4 tot 8 jaar de voorstelling "Muis en Leeuw". Dit toneelstuk is geschreven door Rindert Kromhout (schrijver van kinderboeken) en wordt gespeeld door de toneelgroep "'t Hondje van de Ruyter". De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegangsprijs is 5,50 per persoon. Muis en Leeuw reizen met hun eigen trein overal heen. Zij hebben steeds een kist vol spullen bij zich. Leeuw wil de baas zijn en meestal vindt Muis dat goed. meestal, maar niet altijd! "Muis en Leeuw" is een vrolijke muzika le voorstelling over de vriendschap tussen Muis en Leeuw. Door het een voudige taalgebruik is deze voorstel ling uitstekend geschikt voor de kleu ter. maar ook de iets "oudere" kinderen zullen zich uitstekend vermaken. LU»~ vervolg van pagina 1 Ingescheept voor Indië kozen onze jongens zee, opgeleid voor veiligheid namen zij stoer gehelmd de orde en vrede mee. Aangekomen hebben zij gehoorzaam hun hoge plicht verstaan, en zichzelf verloochend en ten koste van zichzelf hun taak gedaan. De nachten waren aardedonker, de dagen gevaarlijk benauwd, daarom in dreiging, bij hinderlaag, in angst, nood en dood op God en op je maat vetrouwd. Hoeveel gedachten hebben het Hart van Onze Jongens bestormd. Hun saamhorigheid, verbondenheid en strijd en gebed hebben de sobats tot een hechte eenheid gevormd. Onze plaats moest vier gesneuvelde strijders aantekenen, vier sobats, trouwe jongens, ferme soldaten: zie hier dit gedenkte ken wat zij hebben mogen betekenen Helaas... hun graven zijn onderons niet gevonden, maar in de herinnering, in ons hart zijn onze sobats altijd met ons verbonden. De jongens hadden een legernummer, meer nog een naam en met hun namen en daden blijven zij in ons dorp voor altijd voortbestaan. De vrijheid is met de dood door onze sobats betaald, laat ons nu zien op die ene broeder, Christus Jezus, Die stierf, opdat Zijn Kerk Thuis zal worden gehaald. Vier namen op een zeer gedenkwaardig monument, Eén Naam tenslotte onder de hemel gegeven voorde vrede met God in het beslissende moment. Gesneuvelde sobats: zij verdienen een teken van gedenken waarde familie en de vele vrienden zichzelf bij het hartverscheu rende feit zich weg kunnen schenken. Een klein psalmboekje keerde terug in ons land. getuigend: zing door nood en dood, angst en lijden met je hart en ervaar Gods hand. Drs. J.W. Vein Estrik Moerkapelle-Van 22 t/m 27 april wordt de collecte gehouden voor de Neder landse Hartstichting. De organisatie in Moerkapelle roept op de collectanten niet teleur te stellen. Ook zoekt de orga nisatie nog nieuwe collectanten. Bel: H. Bakker: 079-5932836 of W. Vis-Klomp: 079-5932300 Van tie 100 men sen clie vandaas: een hartaanval krijgen, sterven er 30 En de rest?

Hart van Holland | 1996 | | pagina 11