Stiehting Vrouwenraad Waddinxveen laat opnieuw 'De Vlieger' op x- ^^HÜ^vecn-Boskoöp Fancy Fair Dick Brunaschool succes laatste kamermuziekconcert Kerkdiensten Bodemvervuiling Galerijkavel valt mee Tentoonstelling Ons Jeugdhuis Kunstmarkt Praathuis Boskoop Middeleeuwse muziek in Praathuis Top-turnen in sporthal De Dreef Rommelmarkt Diplomazwemmen in De Sniep Theater in Kreater Hart van Holland/17 april 1996 pagina 13 Onthulling van de kunstwerken Zondag 21 april - Zondagmorgen Koffieconcert Finnr Karin van l.aneeraad Waddinxveen-Op donderdag 11 april heeft de Stichting Vrouwenraad Wad dinxveen een kennismakingsbijeen komst gehouden voor haar leden met de Stichting Waddinxveens Welzijns werk en het Centrum voor kunstzinni ge vorming Kreater. Sinds 1 januari van dit jaar is er een samenwerkings verband tussen de Vrouwenraad en de SWW. Door deze samenwerking met de SWW heeft de Vrouwenraad het gebouw De Vlieger verlaten en zij zijn ingetrokken bij Kreater. De samenwerking tussen beide stich tingen houdt in dat relevante cursus sen op elkaar afgestemd worden en dat er gebruik gemaakt kan worden van het secretariaat van de SWW. De voorzitter van de Vrouwenraad, Tiny Ribbens, benadrukte echter dat de Vrouwen raad nog steeds haar eigen identiteit behouden heeft. Tiny Ribbens heeft tevens van de gelegenheid gebruik ge maakt om aan te kondigen dat zij haar functie als voorzitter zal neerleggen. Deze taak wordt overgenomen door Dea van Ringelenstein. Wethouder me vrouw M.C. Wientjes-van der Velden heeft op deze avond ook een terugblik gegeven op de Stichting Vrouwenraad. Vanaf de oprichting is zij op verschil- ff. Jr Sinds de samenwerking met de SWW huist de Vrouwenraad in Kreater. lende wijze altijd bij de Vrouwenraad betrokken gebleven. Tijdens deze avond werd door de beel dend kunstenaars Anke Mensink en Martine Pruymboom op hun eigen ma nier hun kunstwerken, afkomstig uit gebouw de Vlieger, onthuld. Eén van deze kunstwerken is het symbool van de vrouwenraad, een theedoek gevou wen tot een vlieger. Deze theedoek is herkenbaar voor velen en jarenlang beschouwd als een gebruiksvoorwerp voor de vrouw. De vierkante vlakjes symboliseren de vele vrouwen-groepe ringen in Waddinxveen. Deze vlakken vormen één geheel en staan voor de verbondenheid tussen de vrouwen groepen. Waddinxveen- De zeer druk bezochte Dick Bruna-Fancy-Fair, lokatie Sper- werhoek, van zaterdag 13 april is een enorm succes geworden. Heel wat belangstellenden stonden al een half uur voor aanvangstij d te wach ten. De rommelmarkt heeft met name 's ochtend veel publiek getrokken. De kin deren konden zich uitleven in allerlei spelletjes, zoals grabbelen, schminken, ringgooien. En de langste appelschil, geproduceerd door één van de aanwe zige ouders, was maar liefst 262 centi meter lang. Het exacte aantal erwten raden, te weten 2354, is niemand ge lukt. Op de Dick Brunaschool fietsen trou wens heel wat wielertalentjes rond, want er is wat afgefietst op de hometrai ners, sommige kinderen haalden in 1 minuut een afstand van 800 meter, een snelheid van 48 km/uur. Voor het springkussen moesten de kin deren in de rij staan, maar ze hadden het er allemaal graag voor over. Uit de door kinderen gemaakte tekeningen werd er drie getrokken, zij krijgen ko mende week een leuke attentie op school. Het rad van fortuin ontbrak net als vo rig jaar niet op deze fancy fair. Vele leuke prijzen waren er te winnen. En dankzij de goede voorbereidingen van ouders waren in het Bruna-restaurant allerlei zoete en hartige hapjes te ver krijgen. Waddinxveen- Op donderdag 25 april vanaf 20.30 uur zal in de raadzaal van het gemeentehuis van Waddinxveen het laatste concert in de serie van ka mermuziekconcerten 1995-1996 wor den verzorgd door het Groningen Gi taarduo. Dit is tevens de laatste maal dat de concerten in de raadzaal plaats vinden. Voor volgend seizoen wordt gezocht naar een andere geschikte lo- Het Groningen Gitaarduo heeft een zeer afwisselend programma opge steld. Verschillende werken zijn oor spronkelijk voor twee gitaren geschre- ven, andere zijn door het duo voor gi taar bewerkt. Bij de originele werken voor gitaarduo gaat het om de Serena de in A uit op. 96 van Fernando Carulli (1770-1841), een typische gitaarcompo nist om het zo maar eens te zeggen. De prijs van losse kaarten bedraagt 15.- met CJP en Pas-65+ 12.50. Voor cursisten en betalingsplichtigen van C.K.V. Kreater geldt de "Kreaterkor- ting", dit betekent dat u voor losse kaar ten 12.50 betaalt en met CJP en Pas- 65+ geldt dan een prijs van ƒ11,- voor losse kaarten. Mensen die in aanmer king wensen te komen voor deze "Krea- terkorting" dienen telefonisch of schrif telijk te reserveren. Waddinxveen kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur and R.D. Anderson, Valkenburg. ^fOntmoetingskerk 9.30 Uur ds. £A.L. Bongers; 17.00 uur ds. A. Ver- aoorn, sow-dienst. Merv Immanuel 9.30 uur ds. A.A. v. 'rangen; 17.00 uur sow-dienst ontm. kerk. Boskoop nfiZ' ^r?,1' Geloofsgem: 16.30 uur Pastor J. Brink. Sem- 9.30 uur ds. R. de Reuver; Aini uur kand- J-G. Schenderling, ^Phen a/d Rijn. Leiderdorp °.UUr dl"S' Tj' Doesburg' feu kerk 9'30 uur drs- p Baane, laar 17 00 uur ds- J H- Lange- MTOoestogkerk9-30enl700uurds ÏsleeTs1"- "Bethel" 9 30 UUr °iCk Sehippêrs"Pan>U8ia" 1100 UUr J Waddinxveen- Op zondagochtend 21 april is er een jeugddienst in de Ont- moetingskerk van Waddinxveen. Het thema van de dienst, die om 9.30 uur begint, luidt: "Tegenliggers?" De voor ganger is dominee P.A.C. Bongers uit Waddinxveen. Muzikale medewerking wordt verleend door het koor His Reve lation uit Alphen aan den Rijn. Waddinxveen- In wijkgebouw Het Zuid- honk kam men op vrijdagavond 19 april weer vrij-klaverjassen (geen competi tie). Aanvang 20.00 uur. Entree 2.50 per persoon. Waddinxveen- Op dinsdag 9 april is in Gouwebad De Sniep te Waddinxveen gezwommen voor het diploma B. De beoordelingscommissie bestond uit de heren W. van Minnen, J. Rhijnsburger en R. Hogerbrugge. Er waren 21 kandidaatjes die allen zijn geslaagd: Rifka Brand, Lilian Milev, San dra Stolk, Arno Oudijk, Mark Monster, Melissa Weijers, Ellen Clements, Laris- sa Klijn, Hannaghde Graaf, Roosje Glas beek, Tessa Rammeloo, Sten Hvirring, Sacha Scholten, Kevin de Vreugd, Me lissa den Ouden, Naomi Burggraaf, Vi- nanda Wassenaar, Hilmar de Vries, Marjolein Brinkhorst, Chris Veltman en Rens Droge. Waddinxveen - Op zaterdag 11 mei van 20.00-24.00 uur organiseert de Stich ting Waddinxveens Welzijnswerk een disco in de gymzaal aan de Staringlaan. Deze 'first-love' disco is voor iedereen van 12-16 jaar. Er wordt tijdens deze avond geen alcohol geschonken en er is voldoende toezicht. Kaarten kosten f5,- en zijn verkrijgbaar bij: Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, Kerk straat 13; Music Shop, Passage 228; Sporthal De Dreef. Op de avond zelf kosten de kaarten f6,-. Er kan om een legitimatiebewijs worden gevraagd. Op vrijdag 19 april is er bij buurtvereni ging Zonnig Zuid weer een disco voor de jeugd. Deze keer een 'Pyjama disco'; de bezoekertjes mogen gekleed komen in hun pyjama. De tijden zijn voor kin deren van 4 - 8 jaar van 19.00 tot 20.15 uur en voor kinderen van 8-14 jaar van 20.30 tot 22.00 uur. De entree is voor kinderen van leden van de buurtvereni ging gratis. Niet-leden betalen 1,50. Boskoop- Onlangs zijn de resultaten bekend geworden van het bodemon derzoek dat het ingenieursbureau Wit- teveen en Bos heeft uitgevoerd naar de bodemvervuiling op de Galerijkavel. Op het terrein zijn 48 grondmonsters genomen en een aantal monsters van het grondwater. Deze monsters zijn onderzocht op de aanwezigheid van onder andere minerale olie, PAK's en zware metalen. Van de 48 grondmonsters is bij een vijftal ervan zodanige verontreiniging aangetroffen, dat deze plekken gesa neerd moeten worden. Daarnaast is op enkele plaatsen op het terrein lichte verontreiniging aangetroffen. Deze grond kan na onderzoek, deels worden hergebruikt op de bouwlocatie. Uit het onderzoek blijkt verder dat het grondwater niet is verontreinigd. Het afgraven van de vijf verontreinigde plekken heeft inmiddels plaatsgevon den. Het bouwrijpmaken van de kavel voor de geplande nieuwbouw gaat ge woon door. De verontreinigde grond zal in depot worden gezet en vervolgens worden afgevoerd. De provincie is geïnformeerd over de voorgestelde saneringsmaatregelen. Volgens plan zal de eerste paal voor het appartementencomplex op de Gale rijkavel donderdagmiddag 2 mei aan staande worden geslagen. Waddinxveen- Vrijdag 19 april houdt wijk- en speeltuinvereniging De Padde stoel aan de Lijsterbesstraat 18 de maandelijkse disco voor de Waddinx- veense jeugd van 9 tot en met 14 jaar. Deze disco is waarschijnlijk de laatste disco van dit seizoen, omdat de Padde stoel verbouwd gaat worden. De disco duurt daarom een half uur langer dan normaal. Onder alle bezoekers wordt een cd-single uit de top-50 en een aantal andere prijzen verloc De aanvang is om 19.15 tot 22.00. De entree is 1,50. Za 11 mei dorpsh. Swanla Toneel: burgem. haat vrouwen of niet? kaarten verkrijgb: 0180-632562 organisatie bedrijfsvolleybal: hartelijk bedankt voor de heerlijke taart! HvH Hang de slingers maar vast op, want 20 april is Pavan Borst 'n 3-jarige Job Omi&Opi Waddinxveen - De Stichting Waddinx veens Welzijnswerk organiseert op zondag 21 april een theatervoorstelling voor kinderen van 4-12 jaar. "De Kleine Frederik" zal worden opgevoerd in het CKV Kreater, Kerkstraat 13 in Waddinx veen. Deze familievoorstelling wordt gespeeld door Damiet van Dalsum met hand- en stokpoppen, marionetten en schimmen. Voorafgaand aan de voorstelling wordt een voorprogramma met knutsel-en toneelactiviteiten georganiseerd, zo= dat de kinderen zich kunnen inleveren in het stuk. De aanvang van het voor programma is om 12.30 uur en het op treden begint om 14.00 uur. ouders zijn ook van harte welkom. De entreekosten zijn voor een kind f5,- en voor ouder+kind f7,50. Kaarten kunnen gere serveerd worden via telefoonnummer 0182-631932, alwaar men ook terecht kan voor meer informatie. Boskoop- Op donderdag 18 en vrijdag 19 april is de jaarlijkse tentoonstelling in "Ons Jeugdhuis". Op deze tentoon stelling is het werk te zien dat kinderen en volwassenen dit winterseizoen heb ben gemaakt. Vroeger bestond het overgrote deel van de kinderwerkjes uit houten voor werpen die gebrand waren. Wie nu gaat kijken kan zien dat er dit jaar veel varia tie is. Ook het niveau van de werkstuk ken van de volwassenen is dit jaar hoog. Er is een winkelkraam met zelfgemaak te spullen, er is zelfgebakken taart en er zijn leuke evenementen voor jong en oud. Zowel donderdag als vrijdag is "Ons Jeugdhuis" open van 14.00 tot 21.00 uur. Boskoop- Net als voorgaande jaren zal op koninginnedag bij het Praathuis in Boskoop een kunstmarkt worden ge houden van 11.00 tot 15.00 uur. Op de kunstmarkt zijn vele kunste naars aanwezig, die er hun diverse vor men van kunst te koop aanbieden. Een aantal van hen zal tevens iets laten zien van hun manier van werken en van de technieken die zij daarbij toepassen. Ook een sneltekenares behoort tot de deelnemers. Zij tekent tegen betaling een gewoon portret van een karikatuur. Ze maakt tegelijk deel uit van het duo dat met zang en draailier de live-muziek verzorgt. Nieuw element van de kunst markt is een kraam die bemand wordt door experts van de Goudse firma "Waarborg Platina, Goud Zilver". Bij hen kan men gratis terecht om sieraden te laten onderzoeken op zaken als goudmerken, verwerkte soorten edel steen, kwaliteit van zilver, echtheid of ouderdom. Het is niet de bedoeling dat zij ook taxaties verrichten, maar na tuurlijk kunnen ze wel informeren over allerlei technische aspecten. Daarnaast komt er ook weer een terras je. Net als voor de hele kunstmarkt is het wel noodzakelijk dat het redelijk De kunstmarkt is een gezamenlijk initia tief van de Stichting Ontmoetings Cen trum Snijdelwijk en de Stichting Bos koop Creatief. De Oranjevereniging en de Gemeente verlenen financiële steun aan de organisatie. Buurtbewoners wordt gevraagd om de parkeerplaats van het Praathuis vanaf de avond voor Koninginnedag vrij te houden, zodat de kramen voor de kunstmarkt er de vol gende ochtend vroeg kunnen worden opgebouwd. Boskoop- Zondagmorgen 21 april treedt in het Praathuis in Boskoop het ensemble Aventure op. Het ensemble specialiseert zich in het uitvoeren van laat-middeleeuwse muziek en komt met een programma onder de titel: "O, snode welt". De titel is die van een lied van de belangwekkende middeleeuwse dichter en componist Oswald von Wol- kenstein, telg uit een oud adelijk ge slacht in Zuid-Tirol. De muziek, onder andere ook dit lied van Von Wolken- stein, wordt gebracht door de zangeres Lize van Jaarsveld, de vedelspeelster Anna Böker en blokfluitiste Ita Hijmans. Sinds zijn oprichting in 1992 trad het ensemble Aventure op in Nederland, Engeland, België, Duitsland en Grieken land. Op het concours voor Oude Mu ziek in Brugge in 1993 kreeg Aventure ene eervolle vermelding. Onlangs ver scheen een CD van het ensemble. Het koffieconcert begint om 11.30 uur. De entree bedraagt voor volwassenen 7,50, kinderen hebben gratis toegang. Waddinxveen- Zaterdag 27 en zondag 28 april organiseert de Gymnastiekver eniging TOOS het plaatsingstoernooi voor de Nederlandse kampioenschap pen turnen voor heren in sporthal De Dreef in Waddinxveen. Tijdens dit toernooi worden 6 wedstrij den geturnd, verdeeld over twee da gen. De deelnemers van dit toernooi komen (behalve van de verenigingen uit de regio) ook van verenigingen uit het gehele land. De turners hebben zich via voorwedstrijden geplaatst voor dit toernooi en kunnen een plaats verdie nen voor de Nederlandse Kampioen schappen. De beste turners van Neder land komen dus naar Waddinxveen. De beste 300 turners van Nederland (inclusief de nederlandse selectie die in het weekend van 13/14 april deel heb ben genomen aan de Wereld Kam pioenschappen turnen in Puerto Rico) zullen hun opwachting maken in Wad dinxveen. Ook hebben een aantal tur ners van TOOS Waddinxveen zich voor deze wedstrijd weten te plaatsen. De gymnastiekvereniging TOOS is al bijna een jaar bezig met de voorbereidingen van dit toernooi en heeft middels de steun van de Waddinxveense Midden stand dit toernooi kunnen organiseren. Dit plaatsingstoernooi is een geschikte gelegenheid om het beste turnen van Nederland te zien. De toegang voor één van deze wedstrijden bedraagt 5,= per persoon voor volwassenen en 3,= per persoon voor kinderen tot en met 16 jaar. Een programmaboekje met ver melding van alle deelnemers kost 1,= per stuk. Waddinxveen- Zaterdag 20 april houdt de Centrale Hervormde Gemeente op het evenemententerrein aan de Dreef voor de 22e maal een rommelmarkt. Elk jaar komen duizenden mensen naar dit inmiddels vermaarde festijn, wat tot uiting komt in de opbrengst. Vorig jaar was dat maar liefst meer dan 52.000,= bijeen vergaard in zeven uren rommel marktverkoop. Rommel kan het eigen lijk nauwelijks genoemd worden, twee dehands is een betere naam als het gaat om video's, orgels, boeken, computers, curiosa en dergelijke. Maar ook de afde lingen meubels, speelgoed, kleding en huishoudelijke artikelen worden altijd druk bezocht door belangstellende ko pers. De organisatoren hebben ook nu weer hoop op een goede planten- en bloemenverkoop, zeker in het voorjaar altijd een gewild artikel. Voor tussen door zijn er vele mogelijkheden van vermaak, zoals Rad van Avontuur, grabbelen, enveloppen trekken en nog veel meer. Voor eten hoeft men niet naar huis, er is voldoende te koop. Zaterdagmorgen 20 april om 9.00 uur gaan de hekken open en kan het publiek terecht tot 16.00 uur. Geparkeerd kan er worden bij het zwembad tegenover het rommelmarktterrein. Grote spullen kunnen tegen een redelijk tarief thuis gebracht worden door één van de 180 rommelmarktmedewerkers. Er zullen met de opbrengst weer diver se projecten op het gebied van jeugd- en evangelisatiewerk worden onder steund.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 13