Weidevogels kijken in natuur reservaat 'De Wilck' Koffieochtend Hazerswoude-Dorp Tabben verstevigt toppositie Speelbieb zoekt vrijwilligers Koninginnedag in wijk Zuidpias De activiteiten van stichting "Open huis" op een rijtje Controle op werkende illegale vreemdelingen te Boskoop berichten auping Nivon bij Plattelandsvrouwen Verearaelaars welkom in de bibliotheken WV Boskoop "Messiah" in Zoetermeer ue Echte Auping Auronde. Jeu de Boules Team van Bockom Maas wint voorjaarstoernooi Die vloeiende lijnen, dat tijd loze ontwerp. De Auping spiraal en matras. Het is zo'n herkenbare kwaliteit. Voor ons is dat de Echte Auping Auronde. Gezond slapen, riant ontbijten, ontspannen lezen en natuurlijk heerlijk tv kijken. Verschillend als we zijn biedt Auping ons maat werk, met alle verstelmoge- lijkheden die we maar wen sen. Van handverstelbaar tot volledig electrisch verstel baar. Alles kan. De passende achterwand, de schuiftafel- tjes en de halogeen bedlamp maken voor ons de Echte Auronde helemaal compleet. Ga net als wij eens kijken bij Hart van Holland/17 april 1996 pagina 15 Diefstal uit bedrijf Aanrijding Inbraak bedrijf Aanrijding zonder Inbraak bedrijf Wij kiezen voor Echt Benthuizen - Telefoon 079 - 3311200 Benthuizen - Op woensdag 17 april wordt de afdelingsavond gehouden van de Plattelandsvrouwen afdeling Benthuizen. Op deze avond komen de heren Paul Hofman en Eef Boeve van het Nivon vertellen over onder andere het Pieter-pad en andere wandel- en fietspaden. Ook zullen zij dia's verto nen van natuurvrienden-huizen. De avond wordt gehouden in De Tas aan de Sportlaan in Benthuizen. De aan vang is 20.00 uur. De kosten bedragen voor leden f2,-, niet leden betalen f7,50. Benthuizen-Zaterdag 20 april komt bij koffiebar De Schuilplaats de podium- groep "Voetlicht" met het programma "stappen in de stad". Een programma met sketch, zang, muziek, tekstspel en bewegingsspel. Iedereen vanaf 14 jaar is welkom in "De Bron" (achter de Ne derlands Hervormde Kerk) te Benthui zen. De zaal is om 20.00 uur open en om 20.30 uur start het programma. Rijnwoude- De bibliotheek biedt de mogelijkheid om verzamelaars te laten exposeren met zijn of haar verzame ling. Heeft u of heb jij een verzameling die de moeite waard is? Of het nu post zegels, eierdopjes, dinky toys of dop pen van limonadeflessen zijn, al deze waardevolle collecties kunnen worden tentoongesteld in de afsluitbare vitri nes. Bij interesse kan men zich melden in de bibliotheken: Hazerswoude-Rijndijk Frederik van Eedenplein 4a en Hazers- woude-Dorp Pieter de Hooghstraat 3. De WV heeft in de voorverkoop onder andere: Goede tijden Slechte tijden muziekfes tival, 11 mei Roosendaal; Torhout/Wer- chter, 5-6-7 juli België; Pinkpop, 25-27 mei Landgraaf; The Commitments, 4 mei Heino; Roskilde festival, 26 juni Rolkilde; American Wheels, 16-19 mei Roterdam; Kenny Rogers, 5 mei Rotter dam; De Dijk, 31 mei Rotterdam; Slage rij van Kampen, 26 april Den Haag; The Specials, 23 april Utrecht; Erotic City, 27 april Utrecht. De nederlandse bibliotheken hebben het jaar 1996 uitgeroepen tot "Het jaar van de natuur". In dat kader worden allerlei activiteiten georganiseerd. Zo organiseren Staatsbosbeheer en de bi bliotheek Hazerswoude-Rijndijk op dinsdag 7 mei een wandeltocht: Weide vogels kijken in natuurreservaat 'De Wilck'. Onder leiding van boswachters Mart Gielen en Bert van Dijk maakt men ken nis met poldervogels zoals grutto, kie vit, slobeend en zomertaling. De start van de wandeling is om 10.00 uur bij de Vierheemskinderenweg bij de ingang van het reservaat. De tocht duurt an derhalf uur. De deelnemers wordt ge adviseerd om stevige schoenen of laar zen aan te trekken en een kijker mee te nemen. Inschrijving bij de bibliotheek Hazers woude-Rijndijk aan het Frederik van Eedenplein 4a. Telefoon 071-3415644. Opgeven tot één dag voor de excursie datum. Voor meer informatie over deze of andere activiteiten wordt men ver wezen naar de bibliotheek. Hazerswoude-Dorp- Op woensdag 24 april is er weer een koffieochtend in Hazerswoude-Dorp. Op deze ochtend zal de heer W. Kok van de vereniging ter bescherming van het ongeboren kind (VBOK) vertellen over het werk van de VBOK en over het nieuw te bouwen huis voor ongewenst zwangere vrou we/meisjes. Na de pauze zal de nieuwste film van de VBOK "Joost b.v." worden vertoond. Deze film gaat over ontwikkeling van nieuw leven. Dat de VBOK geen voorstander is van abortus provocatus moge, zoals uit de naam blijkt, duidelijk zijn. Maar daar mee is lang niet alles gezegd. Er wordt vanuit de VBOK hulp verleend aan vrouwen en meisjes die ongewenst zwanger zijn, maar ook aan degene die een abortus ondergaan hebben en aan vrouwen (en eventueel hun partner) die een gehandicapt kind verwachten. Dit alles heeft zijn oorsprong gevonden vanuit een Christelijke naastenliefde. Wie meer wil weten over de VBOK en haar functioneren is welkom op 24 april in de Gereformeerde kerk aan de Ko renmolenlaan vanaf 9.30 uur. De ochtend is omstreeks 11.30 uur afge lopen. Voor de allerkleinsten is er op pas. Tevens is er een verkoop/informa tiestand van de VBOK aanwezig. Voor meer informatie kan men contact opnemen met mevrouw Slingerland (0172-588108) of mevrouw Andreas (0172-588148). Waddinxveen- Door in de zevende ron de van de voorjaarcompetitie van Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen drie wedstrijden te winnen heeft het triplet- te Tabben haar eerste plaats verste vigd. De stand aan kop is thans: 1Toos en Stephan Tabben en Joop Dries, 16 gewonnen +77; 2. Hans Cammeraat, Roy Hulskamp en Marco v. Wagenin- gen, 13 gewonnen +73; 3. Nel Oudijk, Wim v. Rockom Maas en Norbert Schif- ferling, 13 gewonnen +55; 4. Jan Kooistra, Bets Lanting en Piet v.d. Made, 13 gewonnen +48. Het equipe van Dijken heeft de rode lantaarn over gedragen aan Corrie 't Hart, Hanna de Wilde en Bert Reiche. Wim van Bockom Maas, Nel Oudijk en Norbert Schifferling zijn in poule A win naar geworden van het op Paasmaan dag gehouden voorjaarstoernooi. De tweede plaats was voor Hans Camme raat, Marco van Wageningen en Roy Hulskamp. De derde plaats was voor triplette Stein van ABBA uit Rijswijk. Het triplette de Graaf van MIX werd eerste in poule B. De tweede en de derde plaats waren weer voor Wad- dinxveense teams respectievelijk Huls kamp en Van Woudenberg. Er was een deelnemersveld van 52 equipes. Waddinxveen - De Speelbieb Waddinxveen is op zoek naar vrijwilligers. Deze speel-o- theek opent tweemaal per week haar deu ren in de Dick Brunaschool aan de Essen- gaarde om speelgoed uit te lenen aan haar leden. Er kan worden gekozen uit een ruim assortiment speelgoed voor kinderen van 1 tot 12 jaar. De aankoop en uitleen wordt geregeld door een groep vrijwilligers. Zij geven ouders en kinderen advies. Er is dringend behoefte aan uitbreiding van het vrijwilli- gersteam. Voor meer informatie en aan melden: 0182-631932 Waddinxveen- Het is een goede traditie ge worden: ook dit jaar worden op Koninginne dag inde wijk Zuidpias weer tal van activitei ten georganiseerd. De meeste van deze acti viteiten zijn gericht op de kinderen. Voor hen is het weer een dag lang genieten: een optocht door de wijk, een vossejacht, straattekenen, een middag gevuld met spel letjes, schminken, enveloppen trekken en zovoort. Voor de spelletjes-middag dienen de kinderen van te voren te worden inge schreven. Dit inschrijven kan plaatsvinden tijdens de meeste activiteiten in wijkge- bouw Het Zuidhonk in de week van 22 tot en met 26 april. Daarnaast wordt de wel haast traditionele aubade georganiseerd op het parkeerterrein van het winkelcen trum Zuidpias. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door Muziekvereniging Concordia. De aubade begint om 9.30 uur en duurt tot 10.00 uur. In de wijk zijn huis- aan-huis programmaboekjes verspreid. (ingezonden) Hazerswoude-Dorp- Ver spreid over drie locaties is stichting "Open huis" er voor iedereen die wat vertier, een leuke bezigheid, een hobby of geestelijke en/of lichamelijke ont spanning zoekt. Let op het "Waar" en "Wanneer", knip dit lijstje uit en maak er gebruik van en men zal er steeds meer van overtuigd raken dat iedereen welkom is, wanneer en waar dan ook. In het Dorpshuis, Pieter de Hoogh straat 3: Bingo eerste dinsdag van de maand van 9.30 tot 11.30 uur; volksdan sen elke dinsdag van 9.30 tot 11.30 uur; yoga elke woensdag van 13.30 tot 14.15 uur en van 15.00 tot 16.15 uur; klaver jassen elke donderdag van 13.45 tot 16.15 uur; tekenen en schilderen woensdag en vrijdag van 9.30 tot 11.30 uur. Yoga is onder deskundige leiding. In de Landvliet hal: aangepaste gym nastiek elke maandag van 15.30 tot 16.30 uur, ook dit onder deskundige leiding. Koersbal elke donderdag van 13.30 tot 16.30 uur. In Driehof: elke donderdag inloopoch tend van 9.30 tot 11.30 uur. Voor een bakkie een babbel of een spelletje. Er zijn dus vijf dagen per week mensen in de weer en dat is op basis van vrijwil ligheid. Helaas kan niet alles voor niets, zo hier en daar wordt er een kleine bijdrage verlangd. Is er in bovenstaand rijtje iets wat aantrekkelijk lijkt, ge woon komen en men zal ervaren dat iedereen welkom is. maakt. De illegaal aangetroffene werkne mers zijn door de vreemdelingendienst uit Nederland verwijderd. Tijdens de controle in het Rijneveld wei gerde een 30-jarige Boskoper zijn auto opzij te zetten waardoor het voor de con trolerende ambtenaren onmogelijk werd gemaakt het terrein te verlaten. Omdat deze man handelde in opdracht van zijn werkgever, een 34-jarige Boskoper, wer den beide aangehouden. Zij hebben een proces-verbaal gehad, in de toekomst zullen soortgelijke contro le worden gehouden. Maandag 15 april werd bij zeven bedrijven in Boskoop gecontroleerd. Erwerden geen illegale werknemers aangetroffen. Benthuizen- In de nacht van maandag 8 op dinsdag 9 april is ingebroken in een bedrijf aan het Verbreepark. Men heeft een hek rond het bedrijf vernield, waar na een raam van een deur werd gefor ceerd. Uit het bedrijf is in ieder geval gereedschap en geld weggenomen. Benthuizen- Woensdag 10 april om 18.00 uur vond op de kruising Hooge- veenseweg/Gemeneweg een aanrijding plaats. Een 59-jarige man uit Voorscho ten reed met zijn auto op de Gemene- weg en bij de kruising met de Hooge- veenseweg sloeg hij linksaf en wilde richting Boskoop gaan rijden. Daarbij verleende hij geen voorrang aan een 30- jarige automobilist uit Waddinxveen, die op de Hogeveenseweg eveneens richting Boskoop reed. Teneinde een aanrijding te voorkomen week de Wad- dinxvener uit en reed daarbij tegen de vluchtheuvel aan. Vervolgens kwam hij tegen een hekwerk aan de rechterkant van de weg tot stilstand. Zijn auto is aan de voorzijde beschadigd. Tegen de man uit Voorschoten wordt proces verbaal opgemaakt. Benthuizen- In de nacht van 10 op 11 april is in een bedrijf aan het Ver breepark ingebroken. Het hekwerk rond het bedrijf werd vernield. Vervol gens werd een raam geforceerd. Ont vreemd werd keukenapparatuur. Benthuizen-Zondag 14 april rond 16.00 uur vond een aanrijding plaats op de Hogeveenseweg nabij de fietserstun nel. Een 33-jarige automobilist uit Bos koop reed op de Hogeveenseweg rich ting Boskoop. Bij de flauwe bocht in de weg verloor hij de macht over het stuur. Eerst kwam hij op de linkerweg helft terecht, daarna corrigeerde hij zijn koers weer naar rechts en kwam met de voorzijde tegen een geparkeer de auto tot stilstand. Hazerswoude-Dorp- In het afgelopen weekend is bij een bedrijf aan de België- laan (1TC terrein) ingebroken. Men heeft het hek rond het bedrijfsterrein geforceerd. Vervolgens werd in twee caravans, die op het terrein stonden ingebroken door de deur te forceren. Een derde caravan werd ontvreemd. Nicolaaskerk, Dorpsstraat 26, Zoetermeer. Het gaat om een uitvoering in kleine bezet ting met barokke instrumenten. De Nico laaskerk is vrijdagavond 19 april vanaf 19.00 open. Kaarten zijn te koop voor 25,=. Een tekstboekje si ook verkrijgbaar, informatie: 079-3411703. Tijdens controle van drie bedrijven in Bos koop aan het Laag Boskoop, Rijneveld en Reijerskoop door de Vreemdelingendienst van het District IJssel en Gouwe en mede werkers van de inspectiedienst van het Ministerie van Sociale zaken en Werkgele genheid werden vier buitenlandse perso nen, allen polen, werkend aangetroffen die illegaal in Nederland verbleven. Het betrof hier een controle gericht op legaal verblijf en tewerkstelling. Voorts wordt de belastingdienst geïnformeerd. De werkgevers van deze bedrijven is pro- ces-verbaal aangezegd voor overtreding van de Wet Arbeid Vreemdelingen. Ook zal tegen de (rechts)persoon die "bemiddelde' in de tewerkstelling van deze buitenlandse werknemers proces-verbaal worden opge- Zoetermeer-Vrijdag 19 april om 19.45 uur zal voor het eerst in Zoetermeer de gehele "Messiah" van G.F. Handel uitgevoerd wor den. het Christelijk Vocaal Ensemble "Can- tica" onder leiding van Johan van Oeveren voert dit religieuze oratorium, beroemd om de sprankelende toonzetting, uit in de

Hart van Holland | 1996 | | pagina 15