Inzameling materialen voor opvangcentrum gehandicapten in Angola Oranjecomité is er klaar voor Volleybaltoernooi Winnend logo van muziek vereniging De Kleine Trompetter Tiende muziekavond door amateurmusici De liefste oma en opa van de wereld in Hart van Holland/17 april 1996 pagina 17 Wielerronde Oudhollandse kinderspelen Muziek Groeneweg 0E KLEINE TROMPETTER II Zevenhuizen Angola is een land dat 30 jaar lang werd geteisterd door een burgeroorlog. Deze oorlog heeft tussen de 500.000 en 1 miljoen slachtoffers geëist. In het land liggen zo'n 9 miljoen mijnen die nogsteeds slachtoffers maken onder zowel kinderen als volwas senen. Men schat het aantal mensen dat één of meerdere ledematen mist op minstens 50.000. DeStichting Vrienden van Angolese Gehandicapten (VAG) uit Zevenhui zen, heeft als doelstelling het opvangcentrum "El Shadday" te onder steunen. Dit centrum bekommert zich over het lot van de vele gehandi capten in Angola. In het centrum worden circa 60 oorlogsslachtoffers verzorgd en wordt gezocht naar mogelijkheden om hen weer een zelfstandig bestaan te bieden. Zo krijgen zij naast medische verzorging ook de mogelijkheid zich te scholen in praktische vakken. Door de slechte economische situatie is het opvangcentrum geheel afhankelijk van het buitenland. "El Shadday" ontvangt financiële bijdragen van ondermeer de Interkerkelijke Organisatie voor Ontwikkelingssamen werking (1CCO), de Stichting Oecumenische Hulp, het Gereformeerde Centrum voor Zending en Werelddiaconaat, en de wereldwijd opereren de organisatie voor ontwikkelingswerk Tearfund. Recent heeft "El Shadday" de Stichting VAG gevraagd allerhande mate rialen in te zamelen voor de inrichting van het tehuis. Zo is er onder andere eèn complete keukeninventaris nodig, bestaande uit borden, glazen, bestek, pannen, een fornuis en schoonmaakartikelen. Ook voor de slaapzalen zijn nog heel wat spullen nodig zoals beddegoed en matrassen. Om de mensen te scholen worden verschillende cursussen georganiseerd zoals typen, naaien, tex tiel schilderen, broodbakken en schoenmaken. Vanzelfsprekend is ook hier weer van alles voor nodig zoals typemachines, schoolborden, naaima chines, een bakoven en schoenenleest, maar ook borduurgaren, knopen en rit sen, lijm, verf, witte t-shirts en pense len. Verder is er behoefte aan kleding (vanzelfsprekend luchtige kleding i.v.m. warm klimaat) en schoeisel. Van al deze artikelen en nog vele ande ren heeft de Stichting VAG een lijst samengesteld. Aan geïnteresseerden stuurt de stichting zo'n lijst. Bij het inzamelen van de goederen is hulp na melijk hard nodig. Wie nog ergens iets in huis heeft of iets weet waarmee men "El Shadday" kan helpen een compleet tehuis voor de gehandicapten te reali seren, wordt verzocht contact op te nemen. De Stichting VAG wil alle mate rialen eind mei in een container naar Angola versturen. Voor meer informatie kan men contact opnemen met voorzitter Robert Vink van de Stichting VAG, telefoon 0180-631013. Uiteraard is ook een financiële bijdrage zeer welkom. Een gift kan gestort wor den op rekeningnummer 3750.43.810 (Rabobank Zevenhui zen) t.n.v. Penningmeester VAG Zevenhuizen. Ome Theo bedankt voor het behangen van mijn kamer. Kusjes Dylan xxx Mam en Ger nog 9 weken dan een echtpaar (feestje?). Conny, Gerrie kids Hiep Hiep hoera onze papa wordt 20 april 30 jaar Gefeliciteerd Jordi en Brent "ja, ik sponsor Annemieke en Jeroen op 21-6 voor ƒ0,.. per km." 2741 HE W'veen Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Na veel vergaderen heeft het Oranjecomité het program- na voor Koninginnedag gereed. Het ochtendgedeelte bestaat uit de tra ditionele lawaaioptocht, die om 8.00 uur van start gaat. Na de prijsuitreiking om 9.00 uur door Veronica Keizer van net Mekka en Gert van Wensem en Adrie Heijboer van Albert Heijn wordt er om 9.30 uur voor het gemeentehuis gezongen. Het geheel wordt muzikaal ondersteund door "De Kleine Trompet- 0m 10.00 uur is er voor kinderen tot en - met 5 jaar een videofilm in de biblio theek. Voor de kinderen tot en met 8 jaar is er in de gymnastiekzaal in de dorpsstraat jeugdtheater, verzorgd door de toneelvereniging Spektakel, voor de jeugd van 5 tot en met 8 jaar is or dan een step-race in de Boerstraat. wat deze step-race betreft is het Oran- lecomité op zoek naar een viertal step- Pen, te leen of ter overname. Contact persoon in deze is Wim van der Haak, telefoon 632233. Ook is er een burgerfietsronde (10.30 ur) op het wielerparcours. Degenen, >e aan deze ronde willen meedoen, gunnen zich opgeven bij Gerard van er Ham, telefoon 632043. Na een onderbreking van twee jaar is er dit jaar weer een wielerronde, die om 10.45 uur begint. De organisatie van de wielerronde is in handen van Toerclub Zevenhuizen. De start en finish zijn in de Boerstraat. In het parcours zijn ver der opgenomen de Dorpsstraat, de Lange Zijde en de Eendrachtsweg. De inschrijving staat open voor alle inwo ners van Zevenhuizen-Moerkapeile en uiteraard ook voor leden van de Toer club. Om premies ter beschikking te kunnen stellen is de Toerclub op zoek naar sponsors, wier namen tijdens de ronde veelvuldig bekend gemaakt zul len worden. Contactpersoon in deze is Gerard van der Ham, telefoon 632043, bij wie men zich overigens ook voor de ronde kan laten inschrijven. Vanaf 12.00 uur beginnen op de par keerplaats van Cl000 leuke Oudhol landse kinderspelen. Zo is er een krui wagenrace, een wedstrijd fietsbanden gooien en een wedstrijd zaklopen. De winnaars krijgen een leuke prijs. Vanaf 10.00 uur staat er ook een luchtkussen, waarop de kinderen zich naar hartelust kunnen uitleven. Verder worden dan kaarten verkocht voor de kindermid dag met Appie en Flappie (bekend van televisie) in dorpshuis Swanla op 22 juni. Voor dé wat oudere jeugd worden er volop festiviteiten verzorgd op het plein van Albert Heijn. Op 30 april is er in de Dorpsstraat veel muziek. Zo treedt het Shantikoor op en zijn de Eastenders en de showband M&K actief. Ook De Kleine Trompetter verzorgt meerdere optredens, 's Avonds geven ze ook acte de présence bij de lampionnenoptocht in Oud Ver laat. De voetballers van Groeneweg zijn op Koninginnedag eveneens breeduit aan wezig. Naast een ballengooienstand komen ze met een reuze sjoelbak. Wie het juiste gewicht weet te raden van drie voetballen, kan een mountainbike winnen. Ook is René Stam 's middags aanwezig om penalties te stoppen. Het Oranjecomité is op zoek naar minimaal vier steppen te leen of ter overname. Informatie bij: Wim van de Haak, Korenstraat 13, telefoon 0180-632233. Hoi Kuno dit is een klein berichtje maar ik hou van jou Anja Hoi Tiny een dag met een gouden randje. Fijn hè om daarop terug te zien! C.J.L. Roxanna veel succes met je eerste communie Papa, mama en Geoffrey vd Kraan Moerkapelle- Dinsdag 23 april komt de heer van Doorne een dialezing geven over kromsnavels. Er zullen verschil lende groepen kromsnavels aan bod komen. Dus wie geïnteresseerd is in vogels en kromsnavels in het bijzonder is van harte welkom. De toegang is gra tis. Het clubgebouw is aan de Nas- saustraat (naast nummer 12) in Moer kapelle. Aanvang 20.00 uur. Moerkapelle- Op zaterdag 11 mei orga niseert tafeltennisvereniging T.Z.M. voor de vierde keer het jaarlijkse vol leybaltoernooi in sporthal "Op Moer" in Moerkapelle. Aanvang 17.00 uur. Alle bedrijven, straten, verenigingen, winkeliers, instellingen, families, etce tera uit Moerkapelle kunnen deelne men aan dit toernooi met een maximum van 2 teams. De organisatie streeft naar een zo breed mogelijke vertegenwoor diging en zal de inschrijving sluiten als er 16 teams aangemeld zijn. Het in schrijfgeld bedraagt 80,= per team. De organisatie van het toernooi gaat er van uit dat "Gezelligheid" voorop staat Zevenhuizen- De eerste vlucht van de Postduivenvereniging De Stormvlie- gers kwam uit St. Kath. Waver, 105 kilo meter. Er waren 530 duiven in con cours. Er wordt gevlogen in een ver houding van 1 op 4, dus er waren 133 duiven die punten konden verdienen. De duiven werden gelost om 9.30 uur en de eerste duif arriveerde om 10.47 uur, de 133e duif om 11.07 uur. De eerste duif kwam aan bij de Generaal kampioen van vorig jaar, J. Stofberg, die de helft van zijn ingezette duiven als prijsduiven zag aankomen. D.C. Brem was 2e, C. Zweere 3e en C. Nobel 6e. Deze vier toppers scheidden zich di rect al af van de overige deelnemers, te beginnen met op de 13e plaats T. A. Looye, 14e E.P. Verschoor, 16e J. van Leeuwen, 17e C. v.d. Graaf, 28e J. Hoe velaken, 32e Ruud Brands, 35e G. Brands Zn., 39e D.C. den Hertog. 41e J.S. Heykoop, 54 P.D. v. Kranenburg, 55e N. Koppenaal, 68e M. Verwaal, 75e C:P. Edeling, 76e Gebr. Breedijk, 77e G. Jongenelen, 91e B. Koole en 100 Marco Flier. en gaat daarom uit van de volgende regels: *opgave per team van minimaal 8 en maximaal 10 personen; 'tijdens het toernooi, dient het team in het veld minimaal 2 dames op te stellen; 'een partij zal op tijd gespeeld worden en duurt maximaal 15 minuten; 'de eerste 16 aangemelde teams zullen deelne men aan het toernooi, mits het in schrijfgeld ontvangen is voor 26 april. Voor meer informatie: Dick van Vliet, Akkerweg 18, Moerkapelle, telefoon 079-5931460 en John Meurer, Raadhuis straat 22, Moerkapelle, telefoon 079- 5931813. In de week van 1 mei ontvan gen de ingeschrevenen bericht over de indeling. Zevenhuizen- Op zaterdag 20 april or ganiseert Peter Lelieveld voor "De Ze ven Muzen" voor de tiende keer de muziekavond door amateurmusici. De avond begint om 20.00 uur in de Gere formeerde Kerk aan de Dorpsstraat 106 te Zevenhuizen. De toegang is gratis. Net als voorgaande jaren bestaat ook nu het programma voornamelijk uit klassieke muziek, die door amateurs op zeer professionele wijze wordt ge bracht. De spits wordt deze avond afge beten door de koorlesgroep van de Ze ven Muzen onder leiding van Margré van Gestel. Schubert, Haydn, Handel en Purcell zijn bekende componisten waarvan op pia no, saxofoon, cello, (alt)blokfluit, dwarsfluit of met de stem muziekstuk ken ten gehore worden gebracht. Zo wordt door Ellen van de Loo, winnares van de Rotterdamse pianodriedaagse in 1991, het "allegro assai" uit "Drei Klavierstücke" van Franz Schubert ge speeld. De moerkapellenaar Rob van Son speelt op zijn saxofoon samen met Dick van der Poort, organist van de gereformeerde kerk, een sonate van Handel en de Waddinxveense bas Jan van der Kaaden zingt met piano-bege leiding van Loes Bongers onder ande ren "If I were a rich man" uit de musical "Fiddler on the roof". De volgende mu ziekavond is gepland op 2 november. Zevenhuizen- Daar muziekvereniging De Kleine Trompetter in 1997 honderd jaar zal bestaan hebben zij onder hun leden een logowedstrijd gehouden. De bedoeling was een logo te ontwerpen dat het gehele jaar doorgevoerd kan worden op briefpapier, enveloppen, posters, kaarten, geschenken, etce tera. De inzendingen gingen langzaam van start. Nadat een jeugdlid het eerste ontwerp had ingezonden volgden er druppelsgewijs met wat aandringen van de kant van de organisatie meerde re inzendingen. Met name de jeugd heeft zich voor de volle 100 ingezet. Daar het niet mogelijk is alle inzendin gen te tonen, krijgt men in het jubileum- 2-100 JAAR Het winnende logo van Bas Poot. jaar de kans dit in een tentoonstelling te bezichtigen. Bas Poot is de winnaar geworden van de logo-wedstrijd. De prijs, een waarde bon van 75,= te besteden bij de plaat selijke middenstand is inmiddels aan hem uitgereikt door de voorzitter en de voorzitter van het comité 100 jaar De Kleine Trompetter. Kimberly en Roxanna veel succes met je eerste communie. Tosca, Wim Pascal en Danny Vis Wie feliciteert Eli Koren op 18 april met z'n 50e verjaardag: 079-5931735 Hoera Arjan 20 april 30 jaar! Gefeliciteerd Arie Elly Wendy Niels en Dennis Hoera Hoera Hoera, Arie-Huibert en Ellen getrouwd! pap en mam Annemieke en Jeroen veel succes 21 -6 met de sp.loop veel sp. toege. Laura Sonja t.k. grote 3-zits bank Gobelin ƒ125,- 0182-618448 j .vJI." 1 111 -X.' 1111 Zevenhuizen-Zaterdag 13 april behaal den 19 leerlingen een snorkeldiploma van de Nederlandse Onderwater Sport bond. De beoordelingscommissie werd ge vormd door mevrouw Baas en de heer Vonk namens genoemde Bond. Het Snorkelsdiploma A werd behaald door: Nicky Bouwman, Wouter van Breejen, Elise Hogervorst, Danny Kre- der, Martijn van Os, Mark Reigwein, Suzanne Reym, Edwin Spruit, Koen Spruit en Stefan van Vuuren. Het Snorkeldiploma B is uitgereikt aan: Arjan van den Bosch, Piet Havenaar, Mark Reym, Stefan van Sonderen, Da- niëlle van der Spek, Tjeerd van Straal- en, Dirk-Jan Uittenboogaart, Dick de Wild en Wim de Wild. 4' Het camerateam van RTL-4 actief in huize Adegeest. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Het was alweer twee jaar geleden dat Dinie en Peter Adegeest naar RTL-4 schreven om oma en opa Adegeest via die weg te bedanken voor de keren dat ze op hun kinderen had den gepast ais dat nodig was. RTL had toen in de 5-uur show een blok "Dank je wel". Vorige week echter tot grote verbazing van Dinie en Peter nam RTL onver- Theo en Netty Adegeest van de Kruisweg, de liefste opa en oma van de wereld. wachts contact op met de vraag of hun kinderen Jordi en Wesley alsnog iets via de camera tot hun oma en opa wil den zeggen. En dat dan in de 5-uur show van vrijdag jongstleden. Eén en ander resulteerde vorige week woensdag in een bezoek van het camerateam en ver slaggever Danny Donkers aan de Wil genlaan in Zevenhuizen. De opnamen van Jordi (4 jaar) en Wesley (8 jaar) werden in hun slaapkamer gemaakt. Voor Wesley niet zo'n probleem, maar Jordi was duidelijk verlegen. Na een paar keer oefenen, hadden de RTL- mensen genoeg opnamen om voor de show van vrijdag aan elkaar te "snij den". Dat Netty en Theo Adegeest in Hilver sum via de monitor van hun kleinkinde ren te horen kregen dat ze de liefste oma en opa van de hele wereld waren, liet ze niet onberoerd. Met tranen in hun ogen namen ze in de studio van Viola Holt dan ook de bloemen van Jordi en Wesley in ontvangst.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 17