Keukens De Tunnel in Boskoop viert eerste lustrum '(■«««•11 iiiicsi Windzakken en vliegers maken Jaarlijkse verkoopdag Beth-San I Koninginnerit Gouwe Rijders Kunst bij KBO Boskoop Feestbingo in het Anne -ank-centrum Koffieochtend Linten gestolen 1ÏWWWWW11 iiiiiiit; "fwwmwmi 5 Apparaten Gratis Geen ruimte fjök-'ï L. Benthuizen - De evenementencom- missie Benthuizen organiseert voor kinderen van 8 tot 12 jaar een middag 'windzakken en vliegers maken". Dit i evenement wordt gehouden in De Tas op woensdag 16 april om 14.00 uur. De kosten bedragen f3,50. Op 30 april kunnende kinderen vlieg- eren op de voetbalvelden in Benthui- j zen. Moerkapelle - Op zaterdag 20 april vanaf 10.00 uur wordt de jaarlijkse verkoopdag gehouden van verzor gingshuis "Beth-San" in Moerkapel- le. Men kan er terecht voor boeken, handwerk, vis, bloemen etcetera. En tussendoor kan men koffie of thee drinken, slaatjes eten of iets lekkers van de bakker. Ook is er een rommel markt en een zendingswinkeltje met onder andere kaarten en speelgoed. Op het plein bij Beth-San kan men bovendien heerlijke oliebollen ko pen. ledereen is van harte welkom. ■'•addinxveen/Moerkapefle - Op 30 pril wordt traditioneel door de Oouwe Rijders" de Koninginnerit georganiseerd. De start is bij Party centrum Concordia, Bredeweg 60a ia Moerkapelle. Men kan inschrijven vanaf 5.30 uur 's morgens. De start is tussen 6.00-7.00 uur. Er zijn mooie prijzen te winnen. Boskoop - Op woensdag 24 april uur zal de heer B. Verweij uit Alphen aan t den Rijn voor de Katholieke Bond van Ouderen afdeling Boskoop een dia-voorstelling verzorgen over kunst". De middag begint om 14.00 uur in de parochiezaal aan de A.P. van Neslaan. Bij voldoende belang stelling wil de afdeling Boskoop een ursus organiseren van vier tot zes bijeenkomsten. Voor meer informa tie kan men bellen: 0172-214484 of 0172-213825. ■kaddinxveen- Maandag 22 april is er eer. feest-bingo in het Anne Frank- eutrum met een grote verloting en een verrassing. Iedereen van 55 jaar ouder is van harte welkom. De zaal gaat 0pen om 19.00 uur. Aanvang van de bingo is 19.30 uur. Zevenhuizen -Op donderdag 25 april «>mt tijdens de koffie-ochtend in het ervorrnd Centrum dominee G.J. eek spreken over het thema: jroeien in geloof", iedereen is van "arte welkom van 9.30-11.00 uur aan Dorpsstraat 156 in Zevenhuizen. Vanaf 9.°° uur staat de koffie daar De f utr 'S kinderoPPas aanwezig. koffieochtend is een initiatief van van Uit verschi»ende kerken MoerkaPeneerlaat' ZeVenhuizen en gl,V0,fnde koffie~ochtenden zijn ber T °P °'{t0'5er en 14 novem- 0l8iu;^)Lin,Ormatie: 0180-312969, U1»H34485 of 079-5931203. Plaquette oud-Indiëgangers onthuld MAAK NU BOVENDIEN KANS OP EEN [1/ QZ I VAN DE 200 REIZEN NAAK HET EU 70 Moerkapelle - Zaterdag werden bloem stukken gelegd bij een onthulde ge denksteen op het plein voor het voor malig gemeentehuis (zie bovenstaand artikel). Zondagochtend bleken de lin ten aan de bloemstukken gestolen te zijn. De politie is op zoek naar getuigen. Een broer van één van de gesneuvelden meldde aan deze krant, dat mocht de 'dader' spijt krijgen, hij de linten in de brievenbus kan doen op Jhr. v.d. Wei straat 23 in Moerkapelle. Als u binnen twee jaar een keuken nodig heeft en nu koopt, krijgt u van Hans Verkerk een oven, kookplaat, afzuigkap, voedselrestvermaler en koel kast gratis! Kom nu snel echt geld verdienen en vraag naar de snelle beslisserskorting. Wij garanderen u de beste keuken en het beste ontwerp voor de beste prijs! GOUDA JOUBERTSTRAAT 34 - 0172-525077 ALPHEN A/D RIJN GOUWESTRAAT 60a - 0172-476672 Moerkapelle In aanwezigheid van het voltallige college van burgemeester en wethouders, de bestuursleden van de Vereniging Oud Militairen Indiëgangers Zuid-Holland Noord (VOMI-ZHN) en de vele genodigden en belang stellenden onthulde wethouder Brouwer afgelopen zaterdag in Moerkapelle voor het oude Raadhuis een gedenksteen met daarop de namen van D.L. van den Hoek uit Zevenhuizen (t 6 juli 1946) en A.Hoogerdijk (3 14januari 1949), P.J. Zijlstra (T 10 februari 1949) en J. Camme- raat (T 6 september 1949) uit Moerkapelle. Deze sobats (vrien den) kregen daarmee alsnog dat eerbetoon, dat ze bijna 50 jaar lang moesten ontberen. In zijn dankwoord stond dominee Estrik van de Nederlands Her vormde Kerk van Moerkapelle stil bij datgene waar de Nederlandse jon gens in voormalig Nederlands Indië voor stonden. Zij moesten de vrede en de orde herstellen tegen een te genstander die vrijwel uitsluitend uit gewapende burgers bestond. Tij dens de opleiding in Nederland ech ter werd niet gesproken over vech ten tegen gewapende burgers. Op burgers schieten bestond niet. Daar waren onze jongens te fatsoenlijk voor!! Zo waren ze niet opgevoed. Zij hadden van thuis nog zo iets als waarden en normen meegekregen. Strijden doe je met open vizier en niet onder de dekmantel van burgers. Het zogenaamde Indonesische leger be stond weliswaar, maar je moest veel geluk hebben om ze als zodanig te zien te krijgen. Voor het overgrote deel bestond de tegenstander uit Door Karin van Langeraari 18e jaargang nummer 662 17 april 1996 Door Gerard Verheiien Wethouder Brouwer legt namens het gemeentebestuur een krans voor de zojuist door hem onthulde plaquette. door Soekarno opgehitste jonge bur gers, die moordend en plunderend niets en niemand ontzagen, noch hun eigen volk, noch de Chinezen en ze ker niet de Nederlanders en allen die met de Nederlanders samenwerkten, zoals de Ambonezen. "Dood aan de Nederlanders" dat was de leuze van een generatie die thans nog steeds in Indonesië de dienst uitmaakt. Geluk kig zijn weinig Nederlandse jongens in hun handen gevallen. Maar dege nen, die dat geluk niet hadden, wer den beestachtig verminkt terugge vonden. Anderen zelfs helemaal niet. Dit geeft geen ruimte voor een be schuldiging van kolonialisme en aan verwant scheldarsenaal. Veeleer past eerbetoon en erkenning, dank, een gouden handdruk en een gouden afdruk in een zwarte steen voor hen die vielen ten teken van rouw en in een witte gedenksteen ten teken van de strijd om de vrede en de orde. Elke gemeente zou verplicht moeten wor den om hun gesneuvelde jongens eer te bewijzen en dankbaarheid te ge ven met een gedenksteen als een be wijs van erkenning en dankbaarheid. Burgers hebben hun verplichtingen tegenover de gemeente, maar de ge meente heeft ook grote verplichtin gen jegens haar inwoners. Een ver plichtingwaar Moerkapelle zaterdag getuige van was. (zie ook op pagina 11) Boskoop - Met een feestprogramma over het hele weekend werd stil gestaan bij het feit dat 'De Tunnel' al vijfjaar bestaat. Vrijdagavond 12 april gingen de festiviteiten van start met een optocht door het centrum. In ludieke kostuums kwamen de mede werkers van het jongerencentrum op de maat van Afrikaanse trommelmu- ziek door het centrum. Het vrijdagavond programma werd vervolgd in de Tunnel met bekende DJ's met een dance party "The Ulti mate Beat". Speciaal voor deze bij zondere gelegenheid was er door de gemeente Boskoop vergunning ver leend om pas om 3.00 uur 's nachts te mogen sluiten. Op zaterdagmiddag was er ook van alles te doen. Van abseilen tot voor lichting over veilig vrijen in een pro gramma 'Creatief met Sex'. Binnen werd er tevens een les jiu jitsu gege ven. Voor de avond was de roek-formatie "Burma Shave" gecontracteerd. Deze vijfmans-band uit Den Haag werkt met hun show aan de verovering van Europa en geeft ook optredens op grotere festivals. Tot slot was er in de Tunnel op zon dagmiddag een Chili Out. Een soort receptie voor (oud)medewerkers en familieleden Dit alles onder muzika le begeleiding van Heineken Jazz Blues Band. De slot-act werd ver zorgd door André Manuel met zijn theaterprogramma KRANG. De organisatie van jongerencentrum De Tunnel kan terugkijken op een geslaagd weekend waarbij zij meer dan 400 bezoekers hebben ontvan gen. Ï-V'fc. V- i De Tunnel" in Boskoop stond afgelopen weekend bol van activiteiten in verband met het vijfjarig bestaan.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 1