De Rechterhand voor een perfecte klus unci IMS1 Wil V "Ijjet ongemerkt voorbij 'Waddinxveen in oorlogstijd 1940/1945 Hier vofli Liiiii Tm Poppen- en berenbeurs Natuurwandeling Gouwe Bos "Verlangen" in Garenspinnerij Echt geld! oe -ii Hart van Holland/17 april 1996 pagina 3 ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen cl e LI aij vander Wende STEUN ONS EN WORD LID Verlangen Kaartverkoop Als elke seconde telt Als het zwaailicht kan Py Lm Zevenhuizen/Moerkapelle Waddinxveen Boskoop 26.000 exemplaren. ADVOCATEN Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 Heeft u uw geld al eens in het echt gezien? Bij de Stichting Het Zuidhollands Landschap vindt u ze allemaal. Roodborstjes, snippen en steenuilen zie je er nog. Zelfs bijen, zonnebloe men en vuurtorens kom je er tegen. Steun ons en word lid. Met uw geld zorgen wij dat u het "echte geld" kan blijven zien. 00 <D w ui O -L Ul Zoetermeer- Zondag 21 april zijn de zalen en lounge van het Best Western Hotel aan de Boerhaavelaan (wijk 13) te Zoetermeer weer gevuld met de mooi ste poppen, beren en materialen van nederlandse poppen- en berenmaak sters. Agnes Melger (Organisatiebu reau Telex uit Vaassen) organiseert daar poppen- en berenbeurs. Te zien en te koop zijn diverse poppen en beren in verschillende uitvoeringen, waaronder moderne poppen, baby poppen, replica's, maar ook oude en antieke poppen. Ook zijn er alle soorten fabriekspoppen en beren van verschil lende kunstenaars. De bezoeker kan ook terecht voor inlichtingen, betref fende cursussen en workshops op het gebied van poppen- en beren maken. Waddinxveen-Boskoop- Op zaterdag 27 april organiseert het IVN-Alphen aan den Rijn een natuurwandeling door het Gouwe Bos. Dit jonge bos is gelegen tussen Boskoop en Waddinxveen. De ontwikkeling van dit parkachtige land schap en de daarin levende planten en dieren zijn sommige van de onderwer pen tijdens deze wandeling. Er zijn vele soorten planten en vogels te bewonde ren. Vooral bosvogels als de tjiftjaf, de fitis, de grote bonte specht en de rood- borst komen er voor. Op de dijk heeft men een mooi uitzicht op de weilanden richting de Gouwe. De aanvang is om 10.00 uur; start is aan het begin van het fietspad richting het Gouwe Bos, gelegen aan de Linnaeus- weg te Boskoop nabij de Renaultgara- ge. Deelname is gratis. Informatie: Nico Verwoerd, telefoon 071-3412595. Gouda- Impuls, bewegingstheater van de Stichting Gemiva te Gouda, speelt op dinsdag 7 mei om 20.00 uur de voor stelling Verlangen in de Glanszaal van de Garenspinnerij, Turfsingel 34 te Gouda. De première van Verlangen vond op 24 oktober jongstleden plaats in de Goud se Schouwburg. De voorstelling was tweemaal uitverkocht. Toch maakten velen kenbaar de voorstelling (nog) een keer te willen zien. De voorstelling Verlangen is een kleur rijk mozaïek van sferen, flarden en frag menten rondom de thema's tederheid en strijd; een aaneenschakeling van manoeuvres om elkaar te bereiken, bewegingstheater is dans, muziek en eater ineen. Impuls bestaat uit acht mensen met een verstandelijke handi Baad<arin van l angpr^a foskoop/Waddinxveert "De Rech tend is hard onderwegeen lande- 1 e organisatie te worden van sa- enwerkende vakbedrijven en vak- t)rIlne?L ^an het woord is Martien uiv S TS- samenbrengen van hlil?en aanhod is zijn initiatief en rvn ef 8root succes. Hij wil erva- zl,,ïa rmen.sen °P oproepbasis in- 0 9 allerhande klussen in en huis of bedrijf. reg'onaal gecoördineerd. In üesaan u-'S e 'ormu'e ook van start coörrlin ,r wordt een en ander ge uit Alnh or "'os van Alsemgeest Via h t? aan.den Rijn. vvorrit<A^ landelijke informatienummer men hii Hautomat'sch voor gezorgd dat De orln ,U!Ste Persoon terecht komt. zich on v'u3tle Van Dresselhuys richt dan Z kmerlsen die om welke reden arbeidsm^'u ^efr actief ziin °P de door oen J bijvoorbeeld zijn ZijkunnPn nermg of werkeloosheid, nator van A?3 660 gesprek met coördi" °P basis van p6mgeest' ln§ezet worden g«sprek wordt'°Pr°ePcontract. In het wordt gekeken naar voorbeel- Agnes Melger is er om uw oude of antie- 1 ke pop/beer naar waarde te schatten, i Er zullen volop kraampjes zijn met ma terialen voor het zelf maken van een pop of beer. En er zijn stands met kle ding voor de pop of beer, poppewagen- tjes, -meubeltjes, accessoires, stoffen en noem maar op. De poppendokter is de gehele dag aan wezig voor reparatie van de kapotte pop of beer. Kleine reparaties worden ter plekke uitgevoerd. De beurs is geopend van 10.30 tot 16.30 uur. De toegangsprijs bedraagt 6,50 voor volwassenen. De 65-plussers en houders van de studentenkaart of CJP- jongerenpaspoort betalen 4,50. Kin deren tot en met 16 jaar mogen voor 1,50 naar binnen. cap. Impuls realiseerde in 1995 zestien op tredens en was onder andere te zien in het Teleac-programma 'Knoop in je Zakdoek', KRO's ontbijt-tv en de EO uitzending van de landelijke finale van het theaterfestival voor mensen met een verstandelijke handicap. Daar naast verleenden zes spelers medewer king aan de speelfilm 'Filmpje' van Paul de Leeuw. Kaarten voor de voorstelling op 7 mei kosten 15,= en zijn op werkdagen tussen 10.00 en 12.00 uur te reserveren bij de Jeugdtheaterschool Zuid-Hol land, telefoon 0182-584877. De kaarten kunnen vanaf een uur voor aanvang van de voorstelling worden afgehaald aan de kassa. den van de vakman en naar gereed schap. Het is namelijk de bedoeling dat de vakmannen gebruik maken van hun eigen materiaal. Anderzijds richt de Rechterhand zich uiteraard op de afnemer. Voor allerlei kleine of grotere klussen kan men de hulp inroepen van de vakmannen. Er liggen steeds meer produkten in de winkel die de klant zelf in elkaar moet zetten, ophangen of installeren. Hierbij is te denken aan het monteren van een kast, kattenluiken, ophangen van gor dijnen of klokken, het installeren van technische apparatuur, kortom alle maal voorbeelden waarmee een ieder wel eens te kampen heeft. Ook voor reparaties en onderhoud kan men terecht bij de Rechterhand. Schil deren, behangen, keukens en badka mers plaatsen, parket leggen en zo zijn er nog legio voorbeelden op te noemen. Voor al deze klussen is bij een organisa tie als de Rechterhand een 'passende' vakman beschikbaar. Geïnteresseerden in ofwel het vervul len van opdrachten als vakman ofwel het gebruik maken van de diensten van de Rechterhand, kunnen bellen met 06- 8998996.222222. Waddinxveen-Op 18 april zal in het gemeentehuis van Waddinxveen aan burgemeester C.M. van der Linden het eerste exemplaar worden aange boden van het door Hans Geel geschreven boek "Niet ongemerkt voorbij" -Waddinxveen in oorlogstijd 1940/1945- Het werkje bevat verhalen over de Tweede Wereldoorlog, die in de loop der tijd aan Hans Geel verteld zijn door vele Waddinxveners, die er bij geweest zijn en het is geschreven voor hen die er toen niet bij waren: de kinderen van de kinderen. Veel verhalen zijn verteld naar aanleiding van de 4 mei-herdenkingen, waaraan de schrijver sinds 1966 zijn medewer king verleent. Om de gebeurtenissen van meer dan een halve eeuw geleden dichterbij te halen, is gekozen voor een evocatieve benadering; gaande langs de wegen van het Waddinxveen van nu wordt vertellenderwijs een beeld opgeroepen van de bezettingsjaren in het dorp Gedeeltelijk is het boekje in de klas ontstaan. Hans Geel, sinds 1960 werkzaam bij het Voortgezet Onderwijs in Waddinxveen, vertelde op zijn beurt de verha len die hem werden toevertrouwd door aan zijn leerlingen. En zo ontstond het idee om de locaties, die getuige waren van de oorlogsge beurtenissen, een rol te laten spelen in het boek: het dorp vertelt z'n verhaal. Voor de tentoonstelling over Wereldoorlog II, die in 1985 in Waddinx veen werd gehouden, heeft Hans Geel van de verhalen gebruik kunnen maken. Tien jaar later, ter gelegen heid van 50 jaar Bevrijding heeft hij ze op schrift gesteld en aan de Gemeen te aangeboden. In het Herdenkings nummer van het Weekblad voor Wad dinxveen werden ze voor het eerst gepubliceerd. Reacties, aanvullingen en verbeteringen zijn in de nieuw ver schenen uitgave verwerkt. Uit diverse archieven kwamen tien tallen authentieke foto's te voor- txveen ogsiijd schijn. Zeker zullen de illustraties bij de oudere Waddinxveners -naast het ver haal- herinneringen oproepen aan een periode, die hen niet ongemerkt voor bij is gegaan. Opdat de burgers van nu de gebeurtenissen van toen ook niet ongemerkt voorbij zullen laten gaan, is het boekje, dat enig is in z'n soort, geschreven. Het boek "Niet ongemerkt voorbij" be vat tevens een voorwoord van burge meester Van der Linden, enkele ge dichten van Hans Geel over oorlog en bevrijding en foto's van de feestelijk heden in Waddinxveen op 5 mei 1995. Het wordt uitgegeven door Burger Boek en Kantoor BV, Dorpstraat 39, Waddinxveen. Hollands Midden Samen zorgen we voor veiligheid Aanrijdingen: Donderdagmiddag vond een aanrijding plaats op de kruising Opril -Noordeinde. De bestuurster van een personenauto uit Hazerswoude stak het Noordeinde over zonder een 18-jarige bromfietser uit Zevenhuizen voorrang te verlenenDe bromfietser is met een enkelbreuk afgevoerd naar het Bleulandziekenhuis. Inbraak/diefstal: Vrijdagavond werd in gebroken in een bedrijfsauto, gepar keerd aan de Raadhuisstraat. Wegge nomen werd gereedschap. Zondagavond werd ingebroken in een woning aan de Bredeweg waarbij drie vrouwen en een man waren betrok ken. Men kwam door "flipperen" in de woning. De inbraak werd gezien door een buurtbewoner. Die heeft nog een poging gedaan één van de inbreeksters aan te houden maar moest deze onder bedreiging weer laten gaan. Er werd niets ontvreemd. Overig nieuws: Woensdagmiddag werd tussen 14.15en 16.45 uur snelheidscon trole gehouden op de Burg. Klinkha- merweg. Er werden 20 overtreders ge fotografeerd. Bij een controle op vrij dag werden 120 overtreders gefotogra feerd met als hoogste snelheid 89 km/u. Vrijdagnacht werd een 20-jarige auto mobilist uit Nieuwerkerk gecontro leerd op de Zuidelijke Dwarsweg. Hier bij bleek dat hij alcohol had genuttigd. Bij een blaastest op het bureau bleek dat hij 0,9 o/oo in zijn bloed had. Zaterdagavond werd een 20-jarige bromfietser uit Waddinxveen op de Nrd. Dwarsweg tot stoppen gedwon gen omdat hij veel te snel reed op zijn "snorfiets". Bij controle bleek hij ook nog teveel gedronken te hebben. De bromfiets is voor onderzoek uit het verkeer genomen. Zondagmiddag is een 31-jarige bewo ner van de Wollefoppenweg slachtoffer geworden van een steekpartij. Hij werd door een nog onbekende in de rug ge stoken. Hij is opgenomen in het IJssel- landziekenhuis en verkeerd niet in le vensgevaar. Aanrijdingen: In de nacht van vrijdag op zaterdag sloeg op de Zwarteweg een auto over de kop. Dit gebeurde nadat de 23-jarige bestuurder uit Boskoop door onbekende oorzaak een lantaarn paal had geraakt. Zowel de bestuurder als twee vrouwelijke inzittenden van 20 en 21 jaar uit Waddinxveen werden met diverse verwondingen naar het Bleu landziekenhuis overgebracht. Na be handeling konden de vrouwen naar huis. De auto werd door omstanders gedeeltelijk teruggekanteld waardoor het mogelijk werd de bestuurder uit de auto te halen. De politie is bijzonder te I spreken over de hulp die door omstan- i ders werd geboden. Zondagavond vond op de Zuidelijk Rondweg een ongeval plaats waarbij een 32-jarige bromfietser ten val kwam met zijn 5-jarige duopassagier. Beiden verblijven op het AZC en raakten ge wond aan gezicht en hoofd. Inbraak/die fstal:Vioensdagavond werd ingebroken in een bedrijfsauto op de Rijnlandstraat. Weggenomen werd een attachékoffer met kaarten en straten- boeken. Woensdagavond werd aan de Jan Dorrekeskade-Oost een telefoon en semafoon vanuit een auto gestolen. In de nacht van woensdag op donder dag werd een poging snelkraak ge pleegd bij de juwelier aan de Passage. Een poging met een tegel de deurruit te vernielen mislukte waarna de dader(s) zijn vertrokken. In de nacht van woensdag op donder dag werd ingebroken in een auto aan de Akkerwinde. Weggenomen werd een autotelefoon. Donderdag werd vanuit een auto aan het Akkeroord een draagbare telefoon gestolen. Vrijdag vond een soortgelijk delict plaats, ook toen werd een tele foon uit een auto ontvreemd. In de nacht van donderdag op vrijdag werd aan de Bredeweg een aanhangwa gen van een bedrijfsterrein ontvreemd. Het betreft een eenassige aanhangwa gen van het merk Van Weel met het registratienummer WJ-31-ZB. In de nacht van donderdag op vrijdag werd vanuit een bedrijfsauto op de Willem de Rijkelaan een klopboorma chine ontvreemd. In de nacht van zaterdag op zondag werd in Coenecoop een personenauto gestolen. De auto werd op de Overtoom zwaar beschadigd achtergelaten. Zondagavond werd aan de Koekoek- dreef een schuur opengebroken waar na een damesbromfiets merk Tomos werd ontvreemd met het verz.nr. SJV- 376. Overig nieuws: In de nacht van dinsdag op woensdag werden op de Henegou- werweg door de politie IJssel en Gouwe drie snelkrakers aangehouden die in Alphen een snelkraak hadden gepleegd in een kledingzaak. Nadat zij in Alphen van auto gewisseld waren, vluchtten zij richting Waddinxveen waarna ze na een korte achtervolging werden aange houden. Het gaat om drie mannen uit Den Haag in de leeftijd van 25, 25 en 22 jaar. Ze zijn overgedragen aan de poli tie Alphen. De auto met de buit werd even laten in Alphen teruggevonden. In de nacht van vrijdag op zaterdag werden van een woning aan de Kuyper- hoeve twee ruiten ingegooid. In de nacht daarna werd bij dezelfde woning een brandende lap in de brievenbus gehangen en werd brandstof in de tuin gesprenkeld waarna dit werd aange stoken. De schade bleef beperkt omdat de daad onmiddellijk door een buurt bewoner werd opgemerkt en geblust. Vrijdagmiddag omstreeks 12.00 uur werd van de Bethelschool aan de Heg- gewinde een ruit ingegooid door twee jongens. Zondagmiddag werden aan de Thor- beckehoeve zeven auto's bekrast. De politie is op zoek naar getuigen. Inbraak/diefstal: Zaterdag werd aangif te gedaan van diefstal van jas met por temonnee met rijbewijs en pasjes uit een auto die stond in de Ridderbuurt. Overig nieuws: Donderdag werden op de Middelburgseweg en de Warmoes kade 6 kwekers gecontroleerd op het gebruik van bestrijdingsmiddelen. 3 kwekers werden verbaliseerd voor het in bezit hebben van niet meer toegesta ne middelen. Bergschenhoek - Öp dinsdagmorgén 23 april komt Tjitske Lemstra tijdens de vrouwenbijbelkring spreken over "Jo- chebed, de moeder van Mozes". Vanaf 9.15 uur staat de koffie klaar in de Ned. Hervormde kerk aan de Kerkstraat 1 in Bergschenhoek. Het programma be gint om 9.30 uur en duurt tot circa 11.00 uur. Er is kinderoppas aanwezig. Infor matie: 010-5214626 of 079-5933133. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en klaar materiaal indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoorde- lijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten uitsluitend bellen donderdag-ochtend tot 11.00 uur. Interlanden Spreigroep, telefoon 070-3190820

Hart van Holland | 1996 | | pagina 3