Al vanaf Mag, het «IS eenjMr plon^fegt meer zijn vandefbas TUINCENTRUM John K Zilverberk: voor een mooie vijver MEUBELSTOFFEREN VLOERBEDEKKING GORDIJNEN VITRAGES ZONWERING LUXAFLEX Ook voor de doe-het-zelver leveren wij diverse stoffen 89,- Incredible Sound bij John Kadiks in Moerkapelle Van de Bas voor woninginrichting, stofferen en repareren KERKWEG-WEST 6 WADDINXVEEN TEL. 0182-610900 woninginrichtingen Het adres voor: VRAAG VRIJBLIJVEND PRIJSOPGAVE ^'Ongelofelijk, .Hóéveel water-beauty's u vindt bij uw tuinvakman. Echte waterfanaten maken nu een vijver in hun tuin... Schitterende Ubbink Vijver Vijverfolie in 2 soorten 4 95 Novapond fonteinpomp VIJVERPLANT V/H JAAR Moeras- ooievaarsbek sfeer voor huis ev\ Vvww Noordelijke Dwarsweg 90, Zevenhuizen. CE 0180-6314631 Woonspecial Hart van Holland/24 april 1996 Dorpsstraat 30 Moerkapelle Telefoon 079-5931357 Incredible Sound RDS (Radio Data System) Magic Menu 2 x 75 Watt versterker Digital Sound Control Dolby-B Noise Reduction Double Autoreverse Full Logic cassette deck Easy Logic AudioA/ideo afstandbediening 3-weg luidsprekers addinxveenZit de bank of stoel nog zo lekker, maar is de stof versleten? Bij Van de Bas aan de Kerkweg-West nummer 6 is men aan het juiste adres. De favoriete zetel wordt bij hem van een nieuwe stoffering voorzien en tegelijkertijd wordt de binnenve- ring nagekeken en zonodig vervangen. Ophalen en weer terug Mengen behoort bij de service. Met veel plezier in zijn werk zit an de Bas al 11 jaar in het vak. "Elke dag is anders. En daarom bbjft het ook zo leuk". Bij V an de Bas kan een keu ze gemaakt worden uit een ruime collectie stof fen. Er wordt bij hem ook goed ingespeeld op de heersende mode-trends. Op dit moment zijner veel natuurtinten met een landelijke uitstraling. Puur na tuur moet het tegenwoordig \an de Bas geeft een eerlijke voorlichting over alle produk- Sn' Kijk, stoffen slijten altijd. et beste wat je kunt doen is dat ne Klanten gewoon vertellen." t is natuurlijk wel kwaliteits verschil tussen de ene of de an dere stof. In de winkel aan de Kerkweg-West kan men hier over alles te weten komen. Voor stoffering kan ook gekozen wor den voor leer. Ook bij leer is er een ruime keuze te maken uit diverse soorten en kleuren. Bij Van de Bas kan men ook terecht voor vloerbedekking, vitrage en gordijnen. Alles wordt thuis opgemeten en ge legd. De gordijnen en vitrage worden natuurlijk op maat ge maakt. Het klaterende geluid van watervallen en fonteinen geeft een bijzondere sfeer aan de vijver. De toenemende interesse hiervoor heeft geleid tot een gevarieerd aanbod van waterpompen en sproeielementen. Uit zuiver biologisch oogpunt is een waterval te prefereren boven een fontein. Een waterval verrijkt het water beter met zuurstof, terwijl micro-organismen zich talrijk ontwikkelen op de met water omspoelde stenen. In het algemeen zal voor een waterval een grotere pompcapa- citeit nodig zijn. Naast de wateropbrengst van de pomp is ook de opvoerhoogte van belang. Informeer daarom altijd naar de wateropbrengst bij de gewenste opvoer hoogte. Bij het installeren van een fontein moet men er rekening mee houden dat het spatwater niet op de bladeren van waterlelies mag vallen. Het voortdu rend spattende water belemmert de groei en is nadelig voor de bloemvorming. Het beluchten van de vijver kan vaak veel problemen oplossen. Beluchting voorkomt 's winters dat het water geheel dichtvriest, terwijl gelijktijdig het teveel aan stikstof uit het water wordt verdreven. Ook zomers bij extreem hoge temperaturen kan be luchting een oplossing zijn. Speciaal voor het beluchten van de tuinvij ver heeft de fabrikant een beluchtingset samengesteld. Deze (Velda)-set is verkrijgbaar bij de Zilverberk en bestaat uit een sterke, geruisloze luchtpomp, tien meter lucht- slang en een passende luchtsteen. Duidelijk is dat het testen van het vijverwater erg belangrijk is. Een stabiel vijvermilieu met een goede planten groei is alleen maar mogelijk indien de waterhard heid voldoende hoog is. Jammergenoeg staat juist die waterhardheid door voortdurende regenval onder druk. Het is dan ook zeker niet overbodig om vier maal per jaar de waterwaarden op te meten. Ook wat dit betreft kan men teTecht bij de Zilverberk. STOFFEREN REPAREREN type calmus SI 85.- Geranium yg palustra) TIP: Bodemsubstraat. De biologische voedingsbodem die zorgt voor een goede bacterie- aangroei. Belangrijk voor een gezonde tuinvijver. MVIJVCI. M— M Moerkapelle - Incredible Sound is een sensatie op het gebied van stereo. Ongelofelijk goed geluid door één druk op de knop. Het Philips Platinum Mini HiFi Sys teem past in Uw huis, past bij Uw portemonnee. Alleen het geluid is véél en véél meer! Om een perfect stereo-geluid te krij gen, moesten de luidsprekers tot nu toe ver uit elkaar staan. Met Philips Incredible Sound is dat verleden tijd. Incredible Sound verbreedt het stereo-effect zon der ongewenste bijgeluiden. De muziek is overal, men zit er mid denin. Incredible Sound geeft een extra dimensie. Het princi pe van de Incredible Sound be staat hieruit dat door een digita le signaalbewerking met dicht op elkaar staande boxen toch een goed stereo-effect kan wor den bereikt. Door de metingen met een microfoon op luisterni veau te combineren met metin gen van een vrijstaande micro foon berekent men wiskundig overdrachtsfuncties die een di gitaal filter aansturen. Geluid via de digitale filters lijkt te ko men uit bronnen die ver van de oorspronkelijke luidsprekers af staan. Het resultaat is een aan zienlijk natuurgetrouwer ge- luidweergave dan tot nu toe bij kunstmatige stereo-verbreding mogelijk was en waarbij het bas- fundament niet wordt aange tast. Wie eenmaal gewend is aan het fantastische geluid (en het bedieningsgemak) wil nooit meer iets anders. En, geld terug als het systeem niet bevalt. Wie tussen 15 april en 15 mei 1996 een Philips Platinum Mini HiFi- systeem koopt (de aankoopda tum op de kassabon is hierbij bepalend) mag deze vier weken proberen. Als men besluit het systeem niet te houden, krijgt men van Philips het geld terug.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 19