Versprille QRGE Morgenzon: gespecialiseerd in groenteplanten Verftechnieken sjabloneren en sponzen voor persoonlijke accenten in het interieur grenenspecialist wortman Ambachtelijk maatwerk bij Grenenspecialist Wortman EN ALLES VOOR DE GROENTETUIN Woonspecial Hart van Holland/24 april 1996 voer GERANIUMS PERKGOED nog 1 weken te vroeg maar keuze in VASTE PLANTEN en VIOLEN genoeg! o.a.: pootaardappelen, plantuitjes, zaden, tomaten, witvrije komkommers, kroten, tuinbonen, kool- en slaplanten enz. Bonenstokken, broeiramen, meststoffen, aardbeiplanten enz. GEEN KOOPAVOND Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Mi Ruim 350m2 GRENEN INRICHTINGEN verdeeld over diverse kamers Uniek in de Rijn- en Gouwe streek Nu ook: tafels op maat besteld van oud-grenen uit eigen werkplaats. Daarnaast grote collectie nieuw, repro en antiek grenen. Hooftstraat 139-141 - Alphen a/d Rijn 0172-491523 vrijdagavond koopavond. Schildersbedrijf - Speciaalzaak - Verf - Behang Dorpsstraat 166 Tel. 0180-631377 Zevenhuizen Fax 0180-631519 KWEK VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Nieuwerkerkaan den IJssel - Al vanaf de lagere school is de heer van Oosten werkzaam in de tuin en groenteteelt en al 45 jaar verkoopt hij in Nieuwerkerk groenteplanten. Vanaf 1976 heeft hij zijn bedrijf Morgenzon aan de le Tochtweg 78 waar men een uitgebreid assortiment aantreft. Behalve groenteplanten verkoopt hij ook groente- en bloemzaden, bloembollen, kamer- en perkplanten, pootaardappelen, potgrond en meststoffen. Voor velen die een groentetuin hebben maar ook voor inkoopverenigingen van volkstuinen is Morgenzon een bekend adres. Dankzij de ruime ervaring van de heer van Oosten en zijn vrouw, kan men hier ook te recht voor vakkundig advies. Iemand die pas begint met een groentetuin helpen zij graag op weg. Ook zorgen zij ervoor dat mensen niet te vroeg zaaien of poten; als de datum op de kalen der het niet toelaat wordt een plantje niet verkocht. Te vroeg zaaien/poten van bijvoorbeeld bietjes, selderij, peterselie of an dijvie geeft namelijk schieters, wat betekent dat er slechts een zaadpluim (bloem) uitgroeit. Voor deze produkten geldt de poot- of zaaidatum 10 april, ten zij er nog vorst wordt verwacht. Vroege produkten zijn tuinbo nen, peulen, doperwten en ca- pucijners; deze kunnen worden uitgepoot vanaf de eerste week van maart. Latere produkten (eerste week mei) zijn prinses- senbonen en snijbonen. Behal ve genoemde groenteplanten vindt men er in april en mei ook komkommer-, tomater - en me- loenplanten. Vanaf mei zijn ook verschillende soorten kruiden verkrijgbaar. Morgenzon is open op alle werk dagen van 8.30-17.30 uur; zater dag tot 17.00 uur. yatatPUWWJ* De heer van Oosten van "Morgenzon Zevenhuizen - Bij Versprille schilders- en behangbedrijf is men in de winkel aan het goede adres voor het samenstellen van een perfecte combinatie verf en behang. Men krijgt er een goed en deskundig kleuradvies en met behulp van een verfrobot kan iedere gewenste kleur worden gemaakt. Heeft men bijvoorbeeld een gordijnstof waar men passende verf bij wil hebben, dan wordt de kleur van deze stof met een fotospectrum-meter gemeten waardoor de computer de juiste tint kan bepalen. Actuele kleuren zijn de natuurtinten; bij Versprille vindt men dan ook veel zachte tinten zoals geel en bijvoorbeeld het warme terra. Sinds enige weken heeft Vers prille de nieuwe kleurlijn van Flexa Couleur Locale in huis; prachtige tinten, verkrijgbaar in hoogglans en zijdeglans, maar ook in muurverf en spuit- lak. Populair is tegenwoordig het sjabloneren. Met het sjabloon (malletje) kunnen op een glad de of fijne ondergrond (muur, behang, meubel of plafond) al lerlei afbeeldingen worden in- getamponeerd met speciale pas- taverf (prijs 7,95). De prijzen van de sjablonen variëren van 2,75 tot 7,95. Met een beetje creativiteit krijgt men de mooi ste effecten en voor de prijs hoeft men het niet te laten. Met speciale natuursponzen v.a. 9,75kan men een niet te grove ondergrond van bijvoor beeld muur, plafond of glad be hang, een geheel ander gezicht geven. Het sponzen met een lichtere kleur latex-verf op een iets donkerdere ondergrond geeft het mooiste effect. Loop eens binnen voor meer informatie over deze technie ken of een vakkundig advies bij Versprille, Dorpsstraat 166 te Zevenhuizen. m ERKEND SCHILDERS- EN AFWERKINGSBEDRIJF Met 'n Erkend Schilder bent u gegarandeerd beter af. Alphen a/d Rijn - Bij Grenenspecialist Wortman aan de Hooft straat 139-141, raakt men werkelijk niet uitgekeken op de enorme sortering meubelen en woonaccessoires. De locatie is perfect: in een oud woonhuis met aangrenzend pakhuis, beiden voor een groot gedeelte nog in oorspronkelijke staat, treft men een grote collectie grenen meubelen verdeeld over verschillende kamers. De kamers zijn stuk voor stuk compleet ingericht en stralen een nostalgisch sfeertje uit. Prachtige antiek grenen tafels zijn keurig gedekt met grootmoeders servies en wachten op een groot gezelschap. Ook is er een keuken uit vroegere tijden compleet met originele voorraadpotten. meubelen en spiegels in onge veer 100 verschillende model len en uitvoeringen. Het familiebedrijf heeft in de loop der jaren een goede naam en vaste klanten-kring opge bouwd tot ver buiten Alphen a/d Rijn. Wortman staat dan ook bekend om zijn zeer goede service en de uitstekende kwali teit van de meubelen. Bij Wortman is alles op gebied van grenen leverbaar. In de winkel vindt men antiek grenen maar ook nieuw- en reprc -gre nen. In eigen werkplaats maken zij zelf van oud grenenhout di verse meubelen. Wortman is dan ook voortdurend bezig met het zoeken naar en inkopen van oude grenen vloerdelen waar de mooiste kasten en tafels ui ver vaardigd worden. In principe is ieder meubelstuk uitvoerbaar in iedere gewenste maat. Wort man hanteert zeer scherpe prij zen en heeft voor iedere beurs wel wat in huis; men heeft bij voorbeeld vanaf 600,- een oudgrenen eetkamertafel. Tevens vindt men hu Wortman een uitgebreide collectie rotan-

Hart van Holland | 1996 | | pagina 27