Succes voor Toi-Toi met Verre Vrienden Informatieavond bij het Gast ouderproject Speeldagen rond natuur Oranjetocht «ssösasr Ballonnenfestival koninginnedag Naar de Biesbosch en Middelhar- nis met de K.V.V. Voorlees- en knutselmiddag Sponsorloop bij NCRV's Goeiemiddag! Vooijaarsconcert muziekvereniging Concordia Jaarfeest Gereformeerde Jongeren Vereniging Dagje-door-kaarten Echtpaar Den Uijl-Heiboer 60 jaar getrouwd Kerkdiensten eurohome \X/ONï h 1 Zondag 28 april Zijde 36 0172-214550 in Boskoop Hart van Holland/24 april 1996 pagina 29 Onor Karin van Langeraad Waddinxveen-De jubilerende toneelver eniging Toi-Toi heeft het afgelopen weekend met succes drie voorstellingen van 'Verre Vrienden' gespeeld. Regis seur René Roza kijkt met tevredenheid terug naar de prestaties van de toneel spelers. "Het is een goed stuk. Het loopt goed en de reacties van het publiek zijn ook heel goed" zo vertelt hij. Verre vrienden is een bewerking van Absent Friends van Alan Ayckbourn. Alle bekende Ayckbourn-thema's, zo als het huwelijk en alles wat partners elkaar aandoen onder het mom van liefde of gezinsgeluk, komen aan bod. Maar het gaat ook over de eenzaam heid als gevolg van een ongewild emo tioneel isolement binnen een relatie. In dit stuk is Cornelis (gespeeld door Henk Keuken) zijn verloofde een paar maanden geleden verdronken. Diana en Paul, rollen van Kitty Schrever en Bert Klijn, willen hem met een gezellig buffet onder oude vrienden opmonte ren. Maar wat gebeurt er als Cornelis vol met verhalen, foto's en videoban den over zijn verloofde aan komt. Dan blijkt opeens dat men niet gewend is om over pijnlijke onderwerpen als de dood te praten. En zo wordt de steeds groter wordende eenzaamheid van Dia na (en de anderen) de leidraad van dit wat bittere blijspel uit 1974. Toneelvereniging Toi-Toi was ook erg tevreden over de lokatie. Al heel lang wordt er gerepeteerd in het zolder theater van Wijkschool St. Jozef, dit jaar werd hier dan ook voor het eerst de uitvoering gedaan. De intieme sfeer van deze lokatie is een belangrijk aspect is het spel van Toi-Toi. Met twee uitverkochte zalen op vrijdag- en zater dagavond en nog eens een half gevulde zaal op zondagmiddag (ondanks het mooie weer) kan Toi-Toi terug kijken op een geslaagde jubileum uitvoering, een tooi op het 25-jarige bestaan van de toneelvereniging. Waddinxveen- Bij de Stichting Gast ouderproject Waddinxveen en omstre ken melden zich regelmatig nieuwe gastouders aan. Zij reageren meestal op de advertenties die het Gastouder project in de media plaatst. Voordat mensen besluiten om werkelijk te be ginnen met het opvangen van kinderen is het heel nuttig om eens te horen wat er allemaal komt kijken bij het gast ouderschap. Daarom organiseert het Gastouderproject bijeenkomsten voor aspirant-gastouders. Op deze bijeenkomsten wordt bijvoor beeld gesproken over het werken in eigen huis, de relatie met de vraagouder(s), maar ook over prakti sche zaken als belasting en de kindvei- lige inrichting van het huis. Tevens is er een ervaren gastouder aanwezig die uit eigen praktijk zal ver tellen. Op maandag 6 mei is er weer een infor matieavond voor aspirant-gastouders. Deze avond wordt gehouden in het kan toor van het Gastouderproject in het Anne Frank Centrum, Jan van Bijnen- pad 1 in Waddinxveen. Tijd: 20.00-21.45 uur. Mensen die geïn teresseerd zijn en deze avond willen bijwonen worden verzocht dit niet van te voren even telefonisch te melden: 0182-619591. Waddinxveen- De Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk organiseert in de meivakantie weer activiteiten voor kin deren van 4 tot en met 12 jaar in Krea- ter, Kerkstraat 13 te Waddinxveen. Maandag 29 april worden de kinderen op een speelse manier attent gemaakt wat zij in hun directe omgeving kunnen doen voor het milieu. Het milieu-avon- turenspel, opdrachten en knutselon- ken helpen hierbii wegwijs te ma- Op woensdag 1 mei gaan de kinderen op stap met professor Ben van de Groe- nebank door het milieu en leren veel van de Professor. Bovendien hebben ,e kinderen heel wat te doen en gaan ze ook creatief aan de slag met allerlei opdrachten. Dat alles wordt misschien aan het eind van de dag beloond met het diploma "Natuurbewaker van Wad dinxveen". Beide dagen van 10.30tot 15.00uur,wel een lunchpakket meenemen. De prijs is 2.50 per dag. Inlichting 0182-611932. Boskoop- Op dinsdag 30 april organi seert toerclub "Avanti" in Boskoop de jaarlijkse Oranjetocht vanuit het Praat huis aan de Snijdelwijklaan Bosweg. De te rijden afstanden zijn 20-40 en 60 kilo meter zijn gepijlde routes en de 90 kilo meter is gedeeltelijk gepijld. De 20 kilo meter is Boskoop en omstreken, de 40 en 60 kilometer gaan respectievelijk naar Hoogmade en Oude Ade, terwijl de 90 kilometer richting Bollenstreek gaat. Geprobeerd is om over zoveel mogelijk stille wegen en fietspaden te rijden. Starttijden 20 en 40 kilometer van 10.00 tot 14.00 uur, starttijden 60 en 90 kilo meter van 9.00 tot 13.00 uur. Afmelden tot 17.00 uur. Inlichtingen: K. Hofstee, Poelruit 8 Boskoop, telefoon 0172- 214844. Boskoop- Op dinsdag 14 mei organi seert de Katholieke Vrouwenvereni ging haar jaarvergadering. Het bestuur hoopt op een grote opkomst. Na het officiële gedeelte wordt er nog bingo gespeeld. De opbrengst is voor een goed doel. Aanvang 20.00 uur in de Parochiezaal. Waddinxveen K kerk vrïjB- 9-30 uur ds. C. Bijl, ËidenUrg; UUr dS' P H'Vd Ua"' GerefOntmoetingskerk 9.30 uur ds. minv Houwelingen (kanselruil); A00 uur vesperdienst Imm. kerk. Mo™ 1™man'lel 9-30 uur ds. J.C. de PA r D(kanselru'l); 17.00 uur ds. Bongers (sow-vesperdienst). Boskoop ft/™ Geloofsgem: 10.00 uur u A. Broström-Bruin "erv. gem. 9 30 uur ds NJM >'urdsnw.ï'fAlphen a/d Ri'n; 1700 De Stek 4 tn S?en7 KatwÖk a Zee- Geiif v i°.uur ds- F- Moll, Bodegr. rpn erk 9.30 uur G. de Jong Hee- ChrVern'11'°° uur ds F'Mo11' Bodegr. Brui'ineen 9 30 uur ds H de Oosting 8' 17 00 uur ds' M J- mVei]er "Parousia" 11 00 uur T. Nie- Waddinxveen- Op koninginnedag wordt in Waddinxveen een festijn geor ganiseerd waarbij 25 grote hetelucht- ballonnen zullen opstijgen vanaf de WSE-voetbalvelden gelegen aan de Wil lem de Rijckelaan. Met deze 25 ballon nen zullen ongeveer 90 passagiers mee varen. Als extra attractie zal (mits de weersomstandigheden dit toelaten) een grote ballon opstijgen in de vorm van een personenauto. Voorafgaande aan de opstijging van deze ballonnen vindt een taptoe plaats met vier grote showbands die vanaf verschillende plaatsen in Waddinxveen opmarche ren naar het WSE-voetbalveld. Aldaar aangekomen wordt een gezamenlijk optreden gegeven. Vlak voor de grote heteluchtballonnen zullen 2000 kleine ballonnetjes worden opgelaten van de Waddinxveense schooljeugd. Hieraan is een wedstrijd verbonden wiens bal lonnetje het verste komt. De toegang is gratis. Boskoop- Op 7 mei rijden de dames van de Katholieke Vrouwenvereniging langs de havens in Rotterdam en drin ken ze op de 7e verdieping van hotel "Intel"" koffie, met een prachtig uit zicht. Tijdens de rondvaart door de Biesbosch wordt de lunch gebruikt. Daarna gaan ze naar Middelharnis waar het Rien Poortvliet- of het Streekmu seum bezocht wordt en de dames kun nen winkelen. Op de "dijk" in Hoek van Holland wacht hen een diner en tussen 21.00 en 21.30 hopen ze weer in Bos koop terug te komen. Boskoop- De voorleesmiddag in biblio theek Boskoop is verschoven van de 1 e woensdag van de maand mei naar woensdag 8 mei. Kinderen van 4 tot 8 jaar zijn van harte welkom. Het voorle zen en knutselen duurt 1 uur en begint om 14.30 uur. Het thema van deze mid dag is: De natuur. Na het voorlezen wordt er geverfd, dus hou hier rekening meejn verband met kleding. Door Karin van Langeraad Waddinxveen - De eerder in deze krant vermelde sponsoractie ten bate van het huwelijk van Jeroen Gans en Annemieke Tas heeft de aandacht ge trokken van de landelijke en regiona le media. De initiatiefnemers voor deze actie zijn namelijk te gast ge weest van Jos Brink in zijn televisie programma NCRV's Goeiemiddag! Het programma van Jos Brink stond deze middag in het teken van het huwe lijk en ook Jeroen en Annemieke waren hiervoor uitgenodigd. In zijn reactie achteraf zegt Jeroen Gans hierover dat het een hele leuke ervaring is geweest om zo'n live-programma mee te maken. Helaas voor de beide echtelieden zaten zij helemaal aan het eind van het praat programma zodat hen maar weinig tijd resteerde om hun verhaal te doen. "Maar dat is nu eenmaal live-televisie" aldus Jeroen Gans. Tevens is informa tie over deze sponsorloop nog vier maal op de radio te horen geweest, waarvan twee maal op RTW radio. Jeroen Gans heeft de indruk dat de achterliggende reden voor hun actie nog niet echt duidelijk is geworden. Hij benadrukt nog eens dat hij een spon sorloop actie organiseert ten bate van zijn huwelijk met Annemieke Tas en dat deze actie gepland is voor 21 juni. Geïn teresseerden of iedereen die hierover meer wil weten worden uitgenodigd om contact op te nemen met Jeroen Gans op telefoonnummer 0182-630259. Waddinxveen- Muziekvereniging Con cordia wil het voorjaar goed beginnen met een voorjaarsconcert, de eerste activiteit van dit jaar. Het slagwerkensemble onder leiding van Jan Alblas, de big-band en de har monie onder leiding van Pieter Boer, zullen op vrijdagavond 26 april een af wisselend programma laten horen en zien. Voor de pauze zullen het slag werkensemble en de big-band hun mu ziekwerken laten horen en zien. De big band, die in januari gestart is zodat nieuwe leerlingen in orkestverband le ren samenspelen aangevuld met leden uit het harmonie-orkest, zullen een viertal werken spelen. De big-band opent de avond met Basic Basie ge volgd door Baris street blues. Het vol gend muziekwerk uit het song repertoi re is de Woods shoppers Ball van Woo dy Herman. Als slot wordt er een werk gespeeld in het genre van rock jazz te weten Louie Louie uit de gelijknamige film. Dit concert zal gehouden worden op vrijdagavond 26 april in de Ontmoe- tingskerk aan de Groensvoorde 3 in Waddinxveen. Aanvang concert is 20.00 uur en de toegang bedraagt 5,=. Na dit concert zal Concordia op 30 april, koninginnedag, de aubade in de Zuidplaswijk verzorgen. Deze ochtend zal om 9.30 uur geopend worden door Concordia waarna van 9.45 tot 10.15 uur de aubade begint. Tijdens deze au bade zullen er vaderlandse liedjes ge zongen worden. Dit optreden zullen de harmonie en het slagwerkensemble beëindigen met een kort concert. Boskoop- Op de avond van zaterdag 27 april zal in de Loods achter de Gerefor meerde Kerk aan de Zijde de Gerefor meerde Jongeren Vereniging van Bos koop weer haar jaarfeest houden. Deze avond is opgedeeld in twee delen. Het eerste deel van de avond wordt gevuld met een voorprogramma dat dit jaar de titel "Express Parijs Express" heeft ge kregen. Hierin zal op humoristische wijze het afgelopen jaar behandeld worden. De rest van de avond zal wor den gevuld met een toneelstuk van Hans van Wijngaarden, te weten "Joost mag het weten". Dit blijspel in drie be drijven speelt zich af in een rivierhotel. De gasten komen op vreemde manieren met elkaar in contact wat leidt tot ver rassende ontwikkelingen. De avond begint om 19.30 uur, de zaal is om 19.00 uur open. De entree bedraagt 6,= in clusief een gratis consumptie. Reserve ren kan bij Dorothé van der Zwaag, telefoon 0172-215158. Waddinxveen- Op koninginnedag orga niseert klaverjasvereniging "De Spring plank", net als vorig jaar, haar dagje- door-kaarten. Er kan dan bijna de hele dag geklaverjast worden in het tennis- centrum Waddinxveen aan de Sniep- weg in Waddinxveen. Vanaf 9.30 uur worden er ongeveer 10 ronden gekaart. Er kan vanaf elke ronde ingeschreven worden voor drie ronden. Deelnemers kunnen zich meerdere keren opgeven. Voor de prijzen geldt het briefje met de hoogste totaal uitslag over drie ge speelde ronden. De kosten bedragen 3,= per drie ronden en er wordt tot ongeveer 17.00 uur gekaart, ledereen is van harte welkom Inlichtingen: 0182- 617671/616947. Door Karin van Langeraad Waddinxveen - Burgemeester van der Linden heeft maandagochtend 22 april de felicitaties namens de Gemeente Waddinxveen overgebracht aan echtpaar Den Uijl. Op deze dag was het precies 60 jaar geleden dat de uit Nieuwerkerk a/d IJssel afkomstige heer W. den Uijl en mevrouw M.L. den Uijl-Heiboer uit Zevenhuizen in het huwelijk zijn getreden. Van deze 60 jaar hebben zij samen 42 jaar in Waddinx veen aan de Henegouwerweg op een boerderij gewoond, en nu al weer 18 jaar aan de Kerkweg-West.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 29