Milieulessen door wethouder op Arnoldus van Os basisschool Politieberichten Koninginnedag i i Benthuizen Drie "Haarlinten" Vogel-Allerlei EHBO-circuit in Landvliethal groot succes Zang en Vriendschap rommelmarkt-bazar Fïetspuzzeltocht VVV Boskooi Plantenverkoop Avanti Opening pilot shop "Carps Cabin" Voorstelling "Odys seus" door cursisten van de Werkschuit Hart van Holland/24 april 1996 Inbraak bedrijf pagina 31 Hazerswoude-Dorp- Op zaterdag 27 april organiseer Zang en Vriendschap rommelmarkt-bazar in de grote zaal van de Gereformeerde kerk Korenmo lenlaan 4 te Hazerswoude-Dorp. Naast de vele oude spulletjes tegen lage prij zen zijn er ook aantrekkelijke activitei- en voor jong en oud te beleven. De zaal gaat om 10.00 uur open en duurt tot 15.00 uur. Wie na de voorjaarsschoon maak oude maar nog goed bruikbare spulletjes kwijt wil, kan bellen naar: G. den Hertog, telefoon 0172-588632 of G. Ligtvoet, telefoon 0172-588314. Spullen kunnen ook afgegeven worden bij het depot: J. van den Bosch, Dorpsstraat 273 te Hazerswoude-Dorp telefoon 0172-589293. Hazerswoude-Dorp- Op koninginnedag fgamseert koffiebar "de Schutse" t a3h 'J}m'Hdels bekende fietspuzzel- ocnt. De tocht voert langs vele mooie P ekjes van het Groene Hart en is een h(ft'ne 7 k"ometer lang. Onderweg is m °P en geblazen, want er moet np4?!' 8ePuzzeld worden. Onder diege- en "le de juiste antwoorden inleveren worden enkele leuke prijzen verdeeld. De kosten bedragen 5,= per deelne mer, kinderen onder de 5 jaar mogen gratis meerijden. De opbrengst is be stemd voor de "Bond tegen het vloe ken". Starten is mogelijk van 13.00 tot 14.00 uur bij het koffiebargebouw aan de Gemeneweg 1 (aan het kruispunt). boskoop heeft in de voorverkoop onder andere: Fdeu op mei 'n Tilburg; Digital Mnth 'Se,-in Sterdam op 11 mei; W et,5 'mest is op 18 mei in Heino; on9/1 irague Volleybal in Rotterdam on 11 en me'; GTST songfestival canum"16!in R°osendaal; HOG Ameri- Thp eels in Rotterdam van 16-19 mei; Minir^eCla's 'n Ben Haag op 27 april; hem ocrt va.n André Hazes in Arn- Htrerh? p i?pril; MaSnaPop 15 mei in P'nkpop 25, 26 en 27 mei met diverse optredens, dag- en weekend kaarten. Hazerswoude-Dorp - De traditionele plantenverkoop van tafeltennisvereni ging Avanti in Hazerswoude-Dorp zal dit jaar plaatsvinden op donderdag 9, vrijdag 10 en zaterdag 11 mei. da" mpn B V. is trots op het feit eerstenil ka1, mededelen dat ZÖ hun saatPu,sh°P Saan openen. Dit alles "Carnc paauSvinden Bij hengelsport henseknn \e Benthuizen. Bij deze a-s. zo'n i irnnah oZUlien Vanaf 15 mei makatsn" en Xan het ITlerk "Ga" koop zijn. Het complete assortiment zal hier aan vissend Neder land gepresenteerd worden. Carps Cabin aan de Dorpsstraat 69 te Benthuizen wil dit niet onopgemerkt voorbij laten gaan en nodigt iedereen uit de officiële opening bij te wonen op dinsdag 14 mei om 16.00 uur. Benthuizen- Woensdag 17 april rond 2.00 uur werd ontdekt dat was ingebro ken in een bedrijf aan het Verbreepark. Men had een raam geforceerd. Waar schijnlijk is/zijn de dader(s) gestoord. Er zijn wordt nog niets vermist. t.k. blauwe kinderfiets 4-6 jr. 0180-632430 Hoera, 27 april wordt Arie 50 jaar h.g. Annemarie Jacqueline en Johan Danielle Havenaar is 10 jaar geworden! Groetjes van Wim Tosca Pascal Danny Vis Op 25 april 1961 zei Oma tegen Opa "Ja, ik wil!" Gefeliciteerd van Jarl en Loran t.k. 2 jonge cavia's type borstel kleur brindle 0180-632396 Gouda- Zaterdag 4 mei om 20.30 uur en zondag 5 mei om 20.00 uur vindt er in het minitheater van Creatief Centrum de Werkschuit aan de Bloemendaalse- weg 48 te Gouda, een heel bijzondere voorstelling plaats. Deelnemers aan de cursussen toneel en dans hebben deze winter toege werkt naar een gezamenlijke eindpro- duktie over "Odysseus, een man met veel gezichten" en zij zullen bij de uit voering worden bijgestaan door cursis ten van grimeren. De kaarten a 5.- zijn aan de zaal te koop. Voor inlichtingen telefoon 0182- 510717. Benthuizen- Vanaf 8.00 uur Ophalen van gevulde ballons; 9.00 uur Optocht voor de jeugd met muzikale begelei ding van het muziekkorps 'Harpe Da vids'; 10.00 uur Officiële opening konin- ginnemarkt; 10.00-13.00 uur Koningin- nemarkt rondom Dorpshuis De Tas. Alle kraamhouders dingen automa tisch mee naar de standwerkers wissel beker. De kinderen van Benthuizen kunnen ook hun spulletjes verkopen. Zij krijgen een plaats toegewezen als zij zich bij de ECB kraam melden. Tijdens de koninginnemarkt verzorgt de BOC een Playbackshow; 11.00-12.00 uur De- monstratie van sportvereniging NAS; 11.15 uur Tractatie bij de ECB-kraam; 13.00-15.00 uur Vliegeren voor de jeugd op het voetbalveld; 14.00-16.00 uur Ei- gooi-en-vang-kampioenschappen. In schrijfgeld per koppel en per serie 5,= (tot en met 12 jaar 2,50). Opgeven ter plaatse of bij de TABE-kraam; 15.00- 18.00 uur Kinderdisco in het BOC. Toe gang gratis; 16.00 uur Voetbalwedstrijd BSC'68 tegen BTC; 19.00 uur Zang en samenzang bij de molen; 21.00 uur Oranjebal bij het BOC, voor jong en oud. Hazerswoude-Dorp - (ingezonden) De laatste tijd wordt weer wat aandacht besteed aan de aktiviteiten van "Open huis" en komen er ook vragen los. De aktiviteiten zijn belangrijk, maar wie zitten daar nou eigenlijk achter, wie zijn al die vrijwilligers. Zulke mensen zitten echt niet te wachten op publiciteit. Toch een klein tipje van de sluier ge licht. De echte naam van het gebeuren vond ik in een akte, opgesteld door notaris Heenk van de Rijndijk. "Stich ting Vrijetijdscentrum Open Huis" is de originele naam. Eerder vond ik de na men van drie dames: "Heden, negen tienhonderd acht en tachtig, versche nen voor mijen dan volgt de naam van de notaris te Hazerswoude: en nu zou ik drie haarlinten willen uitdelen, drie dames een klein beetje er uit tillen maar, nee hoor, voor geen prijs. Even verder worden ze comparanten genoemd, ze verklaarden bij deze een stichting in het leven te roepen waar voorde navolgende statuten werd vast gesteld en dan volgen een stel letters op papier. Verderop lees ik: "De compa ranten zijn mij, notaris bekend. Waar van akte, in minuut opgemaakt, enzo voort enzovoort...en op volledig voor lezen van de akte werd geen prijs ge steld". Maar even zo vrolijk is "Open huis" wel heel officieel. Een complete lijst van alle gebeurtenis sen werd u vorige week aangeboden. Bloemschikken staat nu op een laag pitje. Na de grote vakantie hopen we ook dat weer op te starten. Te zijner tijd wordt u geïnformeerd wanneer en waar u kunt leren de bloemetjes netjes op een vaas te zetten. Stichting "Open huis" is er voor ieder een en het is net als vroeger op de lagere school. Toen gingen we toch ook om met elkaar op de meest prettige manier. Alle bezoekers zitten wel een beetje aan de plus kant, maar daar zit het leuke, men wordt jong opnieuw. Je bent fijn met elkaar bezig, haalt oude verhalen op (en dan hoor je wat) hebt de schoonste schik en je bent er even uit. Het woord "Welkom" hebt u al zo dikwijls kunnen lezen, u moet het nu echt zelf uit-zoeken. Namens "S.V.O.H." te Hazerswoude- Dorp (of er nog geen afkortingen ge noeg zijn) Hazerswoude-Dorp- Onder het motto "Vogel-Allerlei" kan elke bezoeker van de openbare bibliotheek in Hazerswou de-Dorp de komende weken nader ken nismaken met een aantal aspecten, die betrekking hebben op wilde vogels en hun manier van leven. Vanaf maandag 29 april tot en met vrijdag 31 mei kun nen belangstellenden via diverse infor matiebronnen meer te weten komen over allerlei vogels, die Hazerswoude en omgeving bevolken. Opgezette vo gels en geschreven informatie vertel len over vooral weidevogels, maar ook voor vogels in het gebied van onder andere de Kruiskade en omstreken, holenbroeders, herkenning, enzo voort. Deze expositie wordt op verzoek van de bibliotheek verzorgd door de regio nale vereniging "Vogelwerkgroep Kou- dekerk/Hazerswoude en omstreken en is kosteloos te bekijken tijdens de ope ningsuren. Voor nadere informatie: Aad Zevenho ven, telefoon 0172-588961 of Bert van Eijk, telefoon 071-5893006. Mevrouw M.J.S. Vorenkamp-Van de Westeringh voor 'haar' klas. Benthuizen - Op de Arnoldus van Os basisschool werden op vrijdag 19 april aan de hogere groepen milieulessen gegeven door wethouder mevrouw M.J.S. Vorenkamp-Van de Westeringh. Het doel van deze lessen was de kinderen bewuster te maken van het milieu en hen te leren hier beter mee om te gaan. Er werden voorbeelden gegeven hoe we met z'n allen door een kleine moeite te doen, er aan mee kunnen helpen de enorme afvalberg, die nu steeds verder groeit, ldeiner te maken. Volgens de wethouder zal voor een beter milieu onze mentaliteit moeten veranderen en namens de Gemeenteraad wilde zij het beleid graag doorvertalen naar de jeugd. Zo werd er een video van de "Hen ny Huisvuilshow" vertoond. Op een voor kinderen begrijpelijke wijze werd duidelijk gemaakt dat er helaas nog steeds een aantal mensen zijn die hun afval niet scheiden. De leerlingen konden zien hoe een ieder z'jn steentje kan bijdragen door bij- m?See'd Sroente, fruit en tuinafval ''Ti te scheiden zodat daar goede compost van gemaakt kan worden. Het nut van de papier- en glasbakken werd uitgelegd en er werd gewaarschuwd voor het klein chemisch afval zoals bat terijen, die vreemd genoeg nogal eens tussen het GFT-afval worden gevon den. Vervolgens vertelde de wethou der nog het een en ander over de onzin nige en overbodige verpakkingen waar mee wij door de verpakkingsindustrie worden opgezadeld. Ook gaf zij voor beelden hoe wij verstandig met her bruikbare spullen om kunnen gaan door bijvoorbeeld oude afgedankte goederen zoals wasmachines en koel kasten, in kringloopwinkels aan te bie den. De leerlingen werd gevraagd hier op school en thuis nog eens over te praten om dit alles in de toekomst beter aan te pakken en zelf goede ideeën te verzinnen om nog beter met het milieu om te gaan. Aanleiding voor deze milieulessen was de papierinzamelingsactie van de school die in maart is gestart; er wordt nu iedere maand gedurende drie dagen een afsluitbare container bij de school geplaatst voor oud papier. De ouders is gevraagd om vanaf een half uur voor schooltijd tot een half uur na schooltijd hier het papier in te verzamelen. Dit slaat goed aan en er zijn kinderen die op eigen initiatief op hun vrije woensdag middag in hun eigen buurt papier op halen. Dankzij ieders inzet heeft de eer ste inzameling 2560 kg opgeleverd. De eerstvolgende datum voor het inza melen van oud papier is woensdag 8 tot en met vrijdag 10 mei. Hazerswoude dorp - Voor de leerlingen van groep 8 van de Hazerswoudse basisscholen de Springplank, St. Michaëlschool en de Joh. Postschool die onlangs slaagden voor het Jeugd EHBO A, werd vrijdagmiddag 19 april in de Landvliethal een EHBO-circuit georganiseerd waar zij al het geleerde onder publieke belangstelling in praktijk konden brengen. Voor EHBO Vereniging Rijnwoude betekende dit de eerste Hazers woudse vaardigheidstest. Zij hadden in de sporthal een parcours uitgezet en omstreeks 13.15 uur wer den de deelnemende leerlingen in 10 groepen verdeeld. Hierbij werden leer lingen van verschillende scholen bijel- kaar geplaatst. Er waren vijf onderde len en in groepjes van 6 a 7 leerlingen werden de diverse EHBO vaardigheden gedemonstreerd. Zo moest er een slachtoffer in stabiele zijiigging worden gelegd, een drenkeling worden gered door mond op mond beademing toe te passen, wonden aan een onderarm en handverwondingen worden verzorgd en er moesten allerlei vragen worden beantwoord over vergiftigingen. Bij ie der onderdeel was een deskundige jury aanwezig om de groepen punten te ge ven. Groep 1, bestaande uit Annet van Leij- den, Yvanca van der Zwaan, Suzan de Boer (St. Michaëlschool), Martine Ooyendijk (De Springplank), Robbin Laros, Richard van der Toorn en Guido Nieuwenhuyse (Joh. Postschool) had den het er het best vanaf gebracht en wonnen het parcours. Om 14.30 uur werd door burgemeester Boelen en wethouder mevrouw v.d. Lek een bewijs van deelname uitgereikt aan de leerlingen. Het deed EHBO Vereni ging Rijnwoude een groot plezier dat de jeugd alles zo goed oppakte en kijkt dan ook terug op een zeer geslaagde mid- düg. Door de deelnemers werden de verschillende EHBO-handetingen verricht

Hart van Holland | 1996 | | pagina 31