Rommelmarkt en Oranje concert Woord en Daad WSE-kaarten Feestelijke Klezmermuziek in de Agnietenkapel Wereldwinkelontbijt Seniorenorkest De Zevenster J. Stofberg wint fiets Kleuters leven zich uit in musical Welfare met stand aanwezig op Konin ginnedag Melkert in Gouda Winnares Philips Dental Logic tandenborstel actie ontvangt reischeque Sprook van Lief en Leed later in de boekwinkels Orgelconcert in Oude Kerk door Ronald de Jong pagina 33 Duivensport Hart van Holland/24 april 1996 Moerkapelle- Ook dit jaar wordt door de stichting "Woord en Daad" een rom melmarkt gehouden op 30 april van "00 tot 15.00 uur bij dorpshuis "Op- moer te Moerkapelle. Evenals de laat ste 4 jaar is ook dit jaar de opbrengst bestemd voor het vissersdorp Vadare- vu> aan de golf van Bengalen in India. 1 '988 trof de stichting het dorp Vada- revu aan als een dorp waar grote ar moede en ondervoeding heerste. De vissers werden financieel uitgebuit door de vishandelaren. Op zee werden de netten kapot gevaren door grote trawlers, zodat de vissers met hun uit geholde boomstammen weer nieuwe netten moesten kopen bij de handel aren. Bij storm werden hun rieten hui zen elke keer weer vernietigd. ha 8 jaar werken heeft "Woord en ann i- een sc'100' gerealiseerd waar j kinderen dagelijks christelijk on- erwjs ontvangen. Ook wordt hen da gelijks een maaltijd aangeboden zodat ?or eeo deel van de kinderen uit het 'rca 500 inwoners tellende dorp van ervoeding Seen sprake meer is. Verder zijn er ongeveer 200 stenen hui zen gebouwd die elke storm doorstaan en verder heeft "Woord en Daad" veel vissers aan een renteloze lening kun nen helpen voor aanschaf van een fiber motorboot met nylon netten zodat een vast inkomen is gewaarborgd. Ook is een ziekenhuis gebouwd en is een alfa- beticerings programma gestart waar aan 1100 volwassenen deelnemen. Door het comité Moerkapelle en om streken is de laatste 5 jaar circa 200.000,= bijeen gebracht om dit dorp uit de armoede te trekken. Bezoek daar om onze rommelmarkt waar naast de gebruikelijke rommel diverse andere produkten verkocht worden zoals nieuwe schoenen, speelgoed, bloemen en planten, groente en fruit en ook een warme hap. Tevens wordt er 's avonds een oranje concert gehouden in het kerkgebouw van de gereformeerde ge meente. Ook wordt een lezing gehou den over de geschiedenis van het vor stenhuis. Tijdens deze avond is de col lecte bestemd voor het werk van "Woord en Daad". Naar aanleiding van het boekverslag hpriikf6 weken ge'eden in deze krant, Ren wi' dat he' eerste boek van dan Van Weijer later zal verschijnen ^aanvankelijk gepland. o? ho Van Lief en Leed is pas eind mei krüD8>nriin de boekhandel te ver- omai,n is uiteraard wel mogelijk ast een exemplaar te reserveren. Waddinxveen - Weet u waarom het heteluchtballonnen-fiësta bij WSE verzet is van 26 april naar 30 april? Omdat er op 26 april weer een klaverjas-avond is bij WSE! Aanvang 20.00 uur. shchMn°r z°nda8 5 mei r.n,.., nSGo Jazz in de Ai organiseert de Gourbi6 Jdzz in de Agnietenkapel te de f0rm8nv°?ra'Westelijk concert van revandit 6 ^zrnokum. Het bijzonde- jazzDiani, tnD boor de Amerikaanse ensemhi» jrton Greene opgerichte stand brpnm?at het een synthese tot ne jaz2 tussen klezmer en moder- LnsavamnK-u2mokurnis een samentrek- kum is a» jZIT)er" en "mokum". Mo- °ude joodse naam voor Am sterdam, de plaats waar de meeste le den van het ensemble wonen. Klezmer is een vrolijke muzieksoort die zijn hoogtijdagen kende in het begin van de twintigste eeuw en te horen was in alle joodse gemeenschappen zowel in Oost-Europa als in de Nieuwe Wereld, in het bijzonder de grote steden in Noord-Amerika. Het concert begint om 15.30 uur en is vanwege de 5 mei-viering gratis toegan kelijk. Moerkapelle- Op Koninginnedag zal de Welfare afd. Moerkapelle aanwezig zijn met een stand vol handgemaakte arti kelen. Het Nederlandse Rode Kruis wil een nieuwe voorziening opstarten in de doelstelling "zorg voor elkaar", nl. een huis voor opvang en begeleiding van ernstig zieken kinderen, met een korte levensverwachting, die geen sociaal netwerk hebben. Daarom werkt de Welfare mee aan dit heel speciale project. Zoetermeer- Dinsdag 30 april zal de organist Ronald de Jong een feestelijk orgelconcert geven op het orgel van de Oude Kerk te Zoetermeer. Naast samenzang met bekende vader landse liederen zal hij populaire orgel werken spelen van onder andere Cor Kee, Lefebure-Wely en Renaud. De toe gangsprijs bedraagt 7.-. De aanvangs tijd is 20.00 uur. Zevenhuizen-Moerkapelle- 1 Mei aan staande organiseren een aantal PvdA- afdelingen uit Midden-Holland, waar onder de afdelingen Zevenhuizen- Moerkapelle een feestelijke bijeen komst in de Agnietenkapel in Gouda. De bijeenkomst begint om 19.30 uur met een optreden van het strijdkoor "Eigen Wijs". Vervolgens houdt de minister van so ciale zaken en werkgelegenheid een in leiding met als thema: "Arbeid en Zorgt aken". Stimulering van werkgelegen heid voor iedereen en een rechtvaardi ge verdeling van betaalde en niet-be- taalde arbeid zijn actuele en belangrij ke onderwerpen. De minister heeft ook emancipatie in zijn portefeuille. Na zijn inleiding kan het publiek met hem in discussie gaan. Omwille van het zang optreden wordt een ieder vriendelijk verzocht om 20.00 uur aanwezig te zijn. Zevenhuizen- Tegelijkertijd met 2.500 andere Wereldwinkels in 13europese landen organiseert Wereldwinkel Ze venhuizen-Moerkapelle op zaterdag 11 mei in het kader van de eerste europese wereldwinkeldag diverse activiteiten. Het centrale thema van de eerste europese Wereldwinkeldag is de positie van kleinschalige produ centen in Afrika. De nadruk ligt op de verslechterende handelsrelaties tus sen Afrika en Europa. In het kader van deze eerste europese Wereldwinkeldag zal er een Wereldwin kelontbijt geserveerd worden in de ka zerne van de brandweer te Zevenhui zen van 10.00 tot 13.00 uur. Iedereen kan deelnemen aan deze unieke ge beurtenis waarvoor ook een afgevaar digde van burgemeester en wethou ders van Zevenhuizen-Moerkapelle is uitgenodigd. Op het menu van dit ont bijtbuffet staan de eerlijke en heerlijke produkten uit de Wereldwinkel, met name de afrikaanse produkten krijgen een prominente plaats. De Wereldwin- kelprodukten zijn: hagelslag, diverse soorten honing, hazelnootpasta, cas hewnoten-pasta, cruncho (een soort muesli) en marmelade. Daarnaast zul len diverse produkten bereid met in grediënten uit de Wereldwinkel de dis sieren, zo zal er kruidkoek, ananas spread, tonijn-salade en bananendrank aangeboden worden. Uiteraard zal er koffie en thee uit het Wereldwinkel as sortiment geserveerd worden. Naast deze Wereldwinkel-produkten zal er ook brood, broodjes, beschuit, kaas, yoghurt en melk klaar staan. De vrijwil lige medewerkers van Wereldwinkel Zevenhuizen-Moerkapelle zijn tijdens het ontbijt aanwezig om desgewenst de achtergrond van de aangeboden pro dukten en hun producenten uit te leg gen. Om de kosten te kunnen dekken wordt er een bijdrage van vijf gulden voor volwassenen en vier gulden voor kinderen tussen 5 en 12 jaar gevraagd. Opgeven voor dit unieke ontbijt kan in de winkelwagen van Wereldwinkel Ze venhuizen-Moerkapelle. Deze staat ie dere zaterdagvan 10.00tot 15.00 op het Dorpsplein te Zevenhuizen. Wie geen gelegenheid heeft gehad om zich voor af aan te melden loop dan op 11 mei de brandweerkazerne binnen en kijk of er nog een plaatsje over is. Om de verslechterende positie van de afrikaanse producenten te onderstre pen zal er op 11 mei tevens een fax richting de Brusselse politiek gaan van uit al de hoeken van Europa en ook vanuit Wereldwinkel Zevenhuizen- Moerkapelle. De ondertekenaars van het faxbericht roepen de europese po litieke leiders op om concrete stappen te ondernemen om Eerlijke Handel met Afrika te ondersteunen. Zevenhuizen- Op uitnodiging van Zorg centrum De Zevenster zal het Geweste lijk Seniorenorkest een concert verzor gen in de recreatiezaal van het zorgcen trum op donderdag 9 mei. Het Gewestelijk Senioren Orkest is een volwaardig harmonie-orkest voor ac tieve muzikanten van 55 jaar en ouder en is opgericht op 6 september 1984. Het orkest staat onder leiding van de heer Johan van den Berg, gepensio neerd musicus van de Marinierskapel der Koninklijke Marine. De heer van den Berg is tevens docent trombone en saxhoorns bij de streekmuziekschool Nieuwe Waterweg Noord. Het orkest heeft in de achterliggende jaren reeds 150 concerten gegeven. Veelal vinden deze concerten plaats in verzorgingshuizen, ziekenhuizen en dienstencentra, maar ook de grote po dia van De Doelen in Rotterdam en de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen zijn hen niet onbekend. Het repertoire, dat het orkest op 9 mei ten gehore zal brengen, zal bestaan uit zowel licht-klassieke muziek zoals Dichter und Bauer, Ouverture, Cann- Cann uit Orpheus en een Strauss-med- ley als uit lichtere populaire muziek: Porgy and BessSail along Silvery Moon (met een altsax solo), opera favorieten enzovoort. Het concert is gratis toegankelijk en begint om 14.00 uur. Het orkest zoekt nog enkele muzikan ten, waaronder trompettisten en klari nettisten. Tijdens de pauze kan men daarover informatie verkrijgen. Het or kest repeteert elke donderdagmiddag van 13.00 tot 15.00 uur in de streekmu ziekschool te Vlaardingen. Zevenhuizen- Zaterdag had Postdui venvereniging de Stormvliegers een concours vanuit Strombeek van 125 ki lometer. Er waren 576 duiven in con cours. Door de zuidenwind haalde de eerste duif, van D.C. Brem, een snelheid van 100 kilometer per uur, 12 minuten later werd de laatste, 144e, prijsduif geklokt. Uitslag: 1D.C. Brem, 3. C. van de Graaf, 4. J. Stofberg, 5. Ruud Brands, 6. C. Zweere, 8. W. Hulzinga, 10. C. Nobel, 11 C.P. Edeling, 12. E.P. Verschoor, 13. P. van Kranenburg, 34. T. en A. Looye, 59. Gebroeders Breedijk, 64. B. Hertog, 68. J. Heykoop, 72. D.C. den Hertog 73. N. Koppenaal, 75. G. Jongenelen, 80. Mar co Flier, 81. M. Jongenelen, 105. J. van Leeuwen, 108. G. Brands &Zoon, 125. J. Hoevelaken. Postduivenvereniging de Stormvlie gers vliegt, als vereniging, mee in de regio Leiden. Vorige week, toen J. Stof berg in Zevenhuizen de eerste prijs had was dit in de regio, tegen 7800 duiven, de 3e prijs waarmee deze duif een fiets won voor zijn baas. De musical werd e Door Gerard Verheijen Zevenhuizen-Na maanden van voorbe reiding was het vrijdag jongstleden zo ver! Groep 2 van basisschool 't Reiger- bos voerde onder leiding van het on derwijzend personeel en een aantal ouders een schitterende musical op. In dorpshuis Swanla waren veel ouders en andere belangstellenden (waaron- groot succes dankzij het enthousiasme der wethouder Zijderhand) aanwezig om "De Groene Mannetjes", zoals ook de musical heette, in actie te zien. De Groene Mannetjes kwamen met een raket naar de Aarde. Ze ontdekten dat alles daar mooi gekleurd was, terwijl op Mars alles groen was. Gelukkig wisten de kinderen op Aarde raad. Ze gaven de Marsmannetjes een grote, mooie verf doos, zodat ze op Mars alles een mooi r de kinderen en de inzet van ouders en onderwijzend personeel. kleurtje konden geven. Een beetje zenuwachtig maar heel en thousiast bracht groep 2 de musical op de planken. Na afloop van deze zeer geslaagde avond kregen de kinderen een roos en een heerlijk ijsje. Dik ver diend natuurlijk als je zo je best hebt gedaan. Zevenhuizen - In het najaar van 1995 hield Philips een speciale consumentenactie. Kopers van een Dental Logic Elektrische tandenborstel maakten kans op één van de vele reischeques. Om in aanmerking te komen vooreen prijs moesten zij een slagzin inzenden. Mevrouw Koren-Coumans uit Moerkapelle was één van de gelukkigen. Zij ontving uit handen van de heerK. Oldenburg van Philips een cheque ter waarde van f250,-. De prijs werd uitgereikt bij Schotte-Marskramer waar zij de tandenborstel destijds kocht. Uiteraard werd zij door Schotte-Marskramer ook in het zonnetje gezet. Op de foto overhandigt Lia Wiggers haar een bos bloemen.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 33