^~uiadd»"xveen"^^^^^ Expósitie op Coenecoopcollege Weer verlies voor Flyers Heren 1 Top-turnen in sporthal De Dreef Uitslaande brand kost bewoner het leven Florida 1 en 2 winnen Bingo in Het Zuidhonk Extra activiteiten bij winkelcentrum "Snijdelhof" Hart van Holland/24 april 1996 pagina 37 Jongens Mini's Kampioen Badminton Zondagmiddagsoos voor verstandelijk gehandicapten Koninginnedag in wijk Zuidpias Waddinxveen- Heren 1 van Flyers ver liest van de kampioen Niels Stensen Dames 2 verliest nipt van LUSV. Wei winst en het kampioenschap voor jon gens mini's. Heren 1 hield zeventien minuten stand tegen de kampioen Niels Stensen. Toen was het kruit verschoten en Flyers scoorde in de laatste drie minuten geen enkele keer. De eerste helft ging gelijk op. Wel bleef de tegenstander aan de positieve kant van de score, maar door hard werken kon Flyers in de buurt Wijven. Ruststand 35-40. De tweede helft was een evenbeeld van de eerste, tot de zeventiende minuut. Toen brak de weerstand van Flyers en liepen de bezoekers ver uit. Eindstand 60-82. I opscoorder: Mark v Es met 18 punten. Dames 2 hield tot de negentiende mi nuut stand tegen het hoger geklasseer de LUSV. De laatste twee minuten wa ren voor de bezoekers en zij namen dan ook de twee winstpunten mee naar huis. Uitslag 36-40. Topscoorder: Mir jam van de Sman met 18 punten. Ook Dames 4 trok aan het kortste eind tegen de kampioen Zoebas. Qua veld spel was er niet veel verschil, alleen de bezoekers scoorden beter. Uitslag: 30- 78. Topscoorders: Nicole Berg en Jesca van Loo, ieder met 11 punten. De jongens moesten aantreden tegen medekampioenskandidaat Leider dorp. Het eerste kwart hadden de jon gens van coach Mieke van Dijk last van de zenuwen. Het spel was erg rommelig en Leiderdorp nam een zestal punten voorsprong. Maar hierna was het Flyers wat de klok sloeg. Leiderdorp kwam niet meer in het spel voor en via 18-4, 18-6 en 16-15 werd de einduitslag 58-37, bereikt en konden de bloemen worden uitgereikt. Topscoorder werd Johan Walhout met 20 punten. Meisjes kadetten 2 redde het niet tegen The Jump. De oorzaak lag in de eerste helft. Hierin werd een vijftal minuten niet gescoord, terwijl de tegenstander dit wel deed. De hierin opgelopen ach terstand werd niet meer goed gemaakt. Uitslag: 35-41Topscoorder Joyce Kars met 14 punten. De benjamins verloren de wedstrijd tegen Grasshoppers. De uitwedstrijd hadden de jongens dik verloren, maar nu was er sprake van een gelijkopgaan- de strijd. Vooral het eerste en derde kwart was Flyers goed op dreef. Jam mer genoeg werd het tweede kwart met 2-15 verloren en dit hebben de jongens maar gedeeltelijk kunnen goed maken. Uitslag 22-28. Topscoorder: Bastiaan van de Windt met 8 punten. Waddinxveen- De sjoelcompetitie in i tdinxveen komt langzaam toe aan ue ontknoping. Slingerland, Dros en vrouw Valenkamp kunnen allemaal nog e,tvjeec'e plaats in de hoogste klasse behalen achter Jan Kersbergen. Frans otger en Pascal van Gils moeten alles Ult de kast halen om degradatie te ont lopen. In de B-klasse staat Erwin Pleus op de bovenste plaats en zal weer terug gaan naar de A-klasse. Ook B. Brouwer en G. Renesse kunnen hem volgen. Degraderen komt voor Caroline van Drunen dichterbij. De middenmoot wordt aangevoerd door Cor van Gils die dit seizoen in de lift zit. Achtervol ger Dirk Faas kan ook in het competitie jaar 1996-1997 in de B-klasse spelen. Coby van Eek zal het niet redden en Waddinxveen- Zaterdag 27 en zondag pna. organiseert de Gymnastiekver- «nig'ng T°°s in samenwerking met de Rnn'lu Nederlandse Gymnastiek Ki et Plaatsingstoernooi voor de erlandse kampioenschappen tur- "en voor heren in sporthal De Dreef in waddinxveen. ijdens dit toernooi worden 6 wedstrij den jnd.' verdeeld over twee da- knmo e de®'nemers van dit toernooi uit a n (deda've van de verenigingen hetPeh6^1?^ ook van veren'gingen uit vk, 6,6 land'.De turners hebbln zich toern,0"" ftrijden geplaatst voor dit nen J°' er! kunnen een plaats verdie- schann°r n6 ^eder'andse Kampioen- land l beste turners van Neder- Oc "I"6" dus naar Waddinxveen. (inrliici iu turners van Nederland het wel J de nederlandse selectie die in ben aen Van aPri' dee' het> Pioensrhpmen 3311 de Wereld Kam" bullen hun tUmen in Puerto Rico> linxveen nPuWeCetJng maken in We ners van Tnnc ufeen aanta' tur- van TOOS Waddinxveen zich voor gaat terug naar de E-klasse waar Simon den Oude ver boven zijn achtervolgers staat. Dick Esveldt en G. Loef gaan lang zaam beter presteren. De rode lantaarn is in handen van David Sinnema maar dit zal snel veranderen omdat deze minst ervaren speler uitmuntend wordt begeleid. Woensdag 24 april staat de deur voor iedereen op en zijn er aantrekkelijke prijzen. deze wedstrijd weten te plaatsen. De gymnastiekvereniging TOOS is al bijna een jaar bezig met de voorbereidingen van dit toernooi en heeft middels de steun van de Waddinxveense Midden stand dit toernooi kunnen organiseren. De volgende wedstrijden worden ge turnd: Zaterdag 27 april: Wedstrijd 1, aanvang 9.00 uur. De niveaus 5A, 5B, 6A, 6B en 7 (dit zijn de aller jongste deelnemers, voornamelijk de turners in de leeftijd van 7 tot en met 12 jaar). Wedstrijd 2, aanvang 12.15 uur. De niveaus 4C, 5Cen 6C (dit zijn de turners in de leeftijd van 8 tot en met 14 jaar). Bij deze wedstrijd doet een TOOS-turner mee. In niveau 5C doet voor TOOS Mark Brand mee. Hij heeft (wanneer hij een goede wed strijd draait) een kans op een plaats voor de nederlandse kampioenschap pen. Wedstrijd 3, aanvang 15.15 uur. De niveaus zijn 2C en 3B. Zondag 28 april: Wedstrijd 4. aanvang 9.00 uur. Het niveau 3C. Bij deze wed strijd doen de TOOS-turners Jurjen van Pruissen, Anton Stoter en Niek Buijs mee. Voor deze jongens moet het een extra stimulans zijn dat ze bij zo'n groot toernooi voor eigen publiek kunnen turnen. Wedstrijd 5, aanvang 12.00 uur. De niveaus IA, 1B, 2A, 3A en 4A (de turners ouder dan 14 jaar). Deze wed strijd moet het spektakel worden van het toernooi, de beste turners, waaron der broers Alexander en Christiaan Selk in niveau IA, zullen daar in hun wedstrijd het beste turnwerk laten zien wat er in Nederland is. Wedstrijd 6, aanvang 15.30 uur. Het niveau IC, 2B en 4B (de oudste turners van dit toernooi, ouder dan 18 jaar). Dit plaatsingstoernooi is een geschikte gelegenheid om het beste turnen van Nederland te zien. De toegang voor één van deze wedstrijden bedraagt 5,= per persoon voor volwassenen en 3,= per persoon voor kinderen tot en met 16 jaar. Een programmaboekje met ver melding van alle deelnemers kost 1 per stuk. Boskoop - Op zondag 21 april om streeks 21.30 uur ontstond een uit slaande brand in een woning aan het Zwaluwplein in Boskoop. De bewoner van het pand kwam tengevolge van de brand om het leven. Ofschoon de snel ter plaatse zijnde brandweer van Boskoop het vuur in korte tijd gedoofd kreeg, kon niet wor den voorkomen dat de woning geheel uitbrandde. Uit voorzorg werd een aantal belenden de woningen ontruimd. De brand kon echter tot de ene woning worden be perkt. De vermoedelijke oorzaak is het in brand raken van iets dat op het gas stond. Het slachtoffer is in zijn slaap door de brand overvallen. Waddinxveen- Uit in sporthal "De Vlin der" in Ter Aar heeft Florida 1 met 5-3 gewonnen van Shuttle 74-1. Het ging allemaal niet zo gemakkelijk. Britt van Braam Morris was niet lekker, Patricia van Daal uit het tweede viel verdienste lijk in en Patrick van Esseveld speelde, door afwezigheid van Hugo van Berge- ijk, ondanks twee geblesseerde tenen toch. Ondanks dit werden alle enkels gewonnen. In de heren-dubbel werd het vijfde punt gepakt. Het tweede jeugdteam kreeg thuis in sporthal "De Dreef" koploper Pijnacker 1 op bezoek. Roel Kalkman, Jeroen van Boxtel en de uit het vierde team inval lende Linda Hartwijk verloren alledrie hun enkelspel. Linda maakte het zeer spannend door in een driesetter van Pijnacker eerste dame Annemarie Mo- bers te verliezen. Patricia van Daal won gemakkelijk haar dames enkel in twee sets 11-8,11-8. De gemengd dubbel van Linda Hartwijk en Jeroen van Boxtel tegen Martin van Breukelen en Anne marie Mobers werd in drie sets gewon nen. Na het verlies in de enkels tegen dezelfde tegenstanders was dit zeer verrassend. De heren dubbel van Frank Keizer met Roel Klaman tegen Martin van Breukelen en Menno van Rijn was zeer spannend. Na drie gelijk opgaande sets werd deze in het voordeel van Florida afgesloten. De gemengd dubbel van Patricia van Daal met Frank Keizer en de dames dubbel van Linda met Patricia werden met overmacht 15-1, 15-5 en 15-2, 15-4 in winst omgezet. Team 4 heeft, ondanks goed invallen van Robert van der Kooij, het niet kun nen redden tegen Lisse 3. De dames Davina Staldor en Ellen Kooijman pakte de puntjes, uitslag 3-5. Tegen Rijnland 4 uit Gouda verloor team 6 met 2-6. Ook hier werden de twee punten door de dames gescoord. Waddinxveen- In wijkgebouw Het Zuid- honk wordt zaterdagavond 27 april weer een bingo-avond georganiseerd. Er worden acht gewone rondes ge speeld. Hierna wordt een superronde gedraaid De gewone rondes kosten 1,= per kaartje; de superronde kost 2,50 per kaartj e. Tevens is er een loterijDe aan vang van de avond is gesteld om 20.00 uur, de zaal is vanaf 19.30 open. Op zondagmiddag 28 april aanstaande wordt in wijkgebouw Het Zuidhonk weer een soos gehouden voor verstan delijk gehandicapten. Op deze middag worden er spelletjes gespeeld, muziek gedraaid en andere activiteiten gehouden. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Dit jaar worden op koninginnedag in de wijk Zuidpias weer tal van activiteiten georganiseerd. Het programma ziet er als volgt uit: Vanaf 9.00 uur Snoepkraam en feestar tikelen; 9.45 - 10.15 uur Aubade voor winkelcentrum Zuidpias met muziek vereniging Concordia; 10.15 -10.45 uur Optocht door de wijk; 11.00- 12.00 uur Vossejacht; 12.00-12.30 uur Straatteke nen; 12.30 - 13.00 uur Demonstratie KungFuschool; 12.30-16.30 uur Attrac ties rond het Zuidhonk zoals kleefwand met hindernisbaan, ballonnen dart tentje, grote en kleine Kop van Jut, kinderdraaimolen, hometrainers, springkussen, rad van avontuur, ka mertje verhuur, schminken, envelop pen trekken en buttons maken; 13.00 - 15.00 uur Spelletjes kinderen 2-6 jaar (met spellenkaart); 13.00 - 15.00 uur Spelletjes kinderen 6-10 jaar (met spel lenkaart). Door Karin van Langeraad Waddinxveen - Op donderdagavond 18 april is door de heer Uphof, lokatielei- der van het Coenecoopcollege, de ex positie tekenen en handvaardigheid geopend. Deze expositie laat het prak tisch werk zien van de examenkandida ten van havo 5 die zij hebben moeten maken voor het schoolonderzoek. Voor dit schoolonderzoek kregen de kandidaten opdrachten en moesten zij naar aanleiding van een zelf gekozen thema een collectie opbouwen. Docent Jan de Kort legt uit dat zelfstan digheid bij deze vakken heel belangrijk is, daar deze vaardigheid een goede aansluiting waarborgt voor de vervolg opleiding die de kandidaten kiezen. "De grote waarde van beeld vorming is gelegen in het aanleren van probleem oplossend handelen. De leerlingen krij gen tijdens het werkproces uiteenlo pende technische en beeldende pro- blemen te verwerken, waarbij geen standaard oplossingen voorradig zijn. De leerling zal telkens vanuit verschil lende uitgangspunten de problemen moeten leren benaderen." aldus de heer de Kort. Uit de tentoonstelling blijkt dat het ni veau van de collectie erg hoog is. De docenten tekenen en handvaardigheid uiten dan ook hun bewondering voor de kandidaten voor hun enorme inzet die zij dit jaar getoond hebben. Boskoop- Tijdens de afgelopen Pasen deelde de Paashaas een prijs van/100.- uit aan mevrouw Reinierse. Hoewel niemand het juiste aantal te raden paaseitjes van 2350 goed had, zat zij er met 2345 het dichtst bij. Uit het door het Winkelcentrum gehou den enquête over de nieuwe winkelslui tingswet bleek dat er weinig belangstel ling bestaat over langere openingstij den. Van de 225 ingeleverde enquête formulieren vonden 180 mensen de openingstijden van 8.30 tot 18.00 met één koopavond prima. Slecht 10 men sen wilde tot 18.30uuropen en 15men- sen kozen voor een openingstijd tot 19.00 uur. Nog een uur later vond iedereen over bodig. 10 Mensen hadden hun formu lier niet goed ingevuld. Er wordt binnenkort beslist wat er gaat gebeuren met de openingstijden van het winkelcentrum. Op Koninginnedag wordt de Centrale Hal feestelijk versierd en er wordt 's morgens Oranje-bitter geserveerd. Bo vendien krijgt elke klant tegen inleve ring van de kassabon in één van de winkelsec ,ratis ijsje

Hart van Holland | 1996 | | pagina 37