Zevenhuizen Moerkapelle D C Lintjesregen weer in aantocht Hart van Holland/24 april 1996 pagina 5 Verkeersmaatregel Kapvergunningen Tervisielegging bouwplan Ingevolge de Monumentenwet Burgerlijke stand Orde van de Nederlandse Leeuw Orde van Oranje-Nassau Procedure Tussentijdse onderscheiding Contactambtenaar Gemeente De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend, dat de raad in zijn openbare vergadering van 5 februari 1996 heeft besloten tot het nemen van de volgende verkeersmaatregel: Krachtens de bepalingen van de Wegenverkeerswet, het Regle ment Verkeersregels en Verkeerstekens 1990, het Besluit Admini stratieve bepalingen inzake het Wegverkeer wordt overgegaan tot het instellen van: - een 30 km/u-zone in de kern Moerkapelle (binnen de bebouwde kom) voor de Julianastraat voorzover gelegen tussen de huis nummers 17 en 41 door middel van plaatsing van de borden A1 30 km/u en A2 einde 30 km/u van Bijlage 1 van het RW 1990; een verbod voor vrachtverkeer en landbouwvoertuigen voor de Julianastraat voorzover gelegen tussen de huisnummers 27 en 41 door middel van plaatsing van de borden C7 en C8 van Bijlage 1 van het RW 1990. Bij deze verkeersmaatregel horen voorts: de verplaatsing van de bebouwde-komgrens naar het punt, waar de Oranjestraat en de Middelweg op de Julianastraat uitkomen, alwaar ook de eerste bebouwing begint; de wijziging van de voorrangskruising Julianastraat/Nijver- heidsstraat in een stopkruising door vervanging van bord B6door bord B7 van Bijlage 1 van het RW 1990 en het aanbrengen van de bijbehorende belijning. Dit onder gelijktijdige intrekking van eerder genomen verkeers- besluiten, voorzover die in strijd zijn met de bepalingen die gelden voor dit verkeersbesluit. Zo zal het op de Nijverheidsstraat aanwezige bord A4 (adviessnelheid 50 km/u) van Bijlage 1 van het RW 1990 verwijderd moeten worden, aangezien de maximum snelheid nu aldaar 50 km/u bedraagt. Bovendien zijn de nodige verwijzingsborden, bestaande uit een vooraankondiging en twee routebordjes, aangebracht en de bij het 30-km-regime behorende verkeersremmende voorzieningen in de vorm van een drietal sluisconstructies geplaatst. Het besluit met de daarbij behorende stukken liggen vanaf 25 april 1995 gedurende 6 weken op de afdeling grondgebiedza ken, sectie C.C.T.R., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen ter inzage. Ondertussen is het leeuwedeel van deze maatregel (als tijdelijke maatregel, vooruitlopend op deze definitieve maatregel) al uit gevoerd. De voorzieningen behorend bij die tijdelijke maatregel zijn op tekeningen als onderdelen van de ter inzage gelegde stukken aangegeven, met dien verstande, dat onlangs nog een beperkt aantal praktische verbeteringen van de voorgestelde bebording heeft plaatsgevonden. Zo is tevens een voorwaarschuwingsbord aan het westelijke einde van het oostelijke deel van de Julianastraat geplaatst. Op eventuele verdere aanvullingen wordt nog gestudeerd. Een ieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen, kan binnen 6 weken na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethou ders indienen. Voorts kan een verzoek om schorsing of een voorlopige voorzie ning worden ingediend bij de president van de Arrondissements rechtbank Den Haag, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Zevenhuizen, 11 april 1996, De burgemeester voornoemd, L.M. Schoots Het hoofd van de afdeling Middelen, hiertoe gemachtigd door burgemeester en wethouders, maakt bekend dat bij besluit van 15 april 1996 vergunning is verleend aan: de heer J.J. Bijsterbosch, voor het verwijderen van ceder en een gouden regen aanwezig in de voortuin van het perceel Wet houder Kreftlaan 16 te Zevenhuizen; de heer W. Gritter, voor het verwijderen van een linde, aan wezig op een perceel grond grenzend aan de tuin van de woning Couperussingel 24 te Zevenhuizen; de heer G.S.F. Moonen, voor het verwijderen van een berken boom, in de voortuin van het perceel Leliestraat 14 te Zevenhuizen; - mevrouw A. Sleeuwenhoek, voor het verwijderen van een berk, aanwezig in de voortuin van het perceel Weideplantsoen 9 te Zevenhuizen; Een ieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na publikatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Zevenhuizen, 16 april 1996, Het hoofd van de afdeling Middelen, H. Hogebrug De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend, dat vanaf 25 april 1996 gedurende twee weken, ter gemeente secretarie, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, de volgende aanvraag om vergunning ingevolge artikel 11 van de Monumentenwet ter inzage ligt: - de heer A. van der Spek, voor het gedeeltelijk verbeteren van de boerderij Stolpenburg aan de Herenweg 54 te Moerkapelle. Alvorens hieromtrent een beslissing te nemen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van de tervi sielegging tegen het verlenen van de vergunning bedenkingen in te dienen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Zevenhuizen, 22 april 1996 De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle, L.M. Schoots Geboren: Sander Johannes, zoon van De Vos, Pieter en Bos, Laantje A., op 1 april 1996; Luke Merlin, zoon van Smolders, Ar thurP.H.en De Valk, Patricia M.G.M., op 11 april 1996; Jelle Simon, zoon van Wigboldus, Leendert A. en Van Vliet, Neeltje A., op 16 april 1996; Gehuwd: Gladpootjes, Jan en Breedijk, Johan na, op 15 april 1996; Markus, Klaas Marcel en Prins, Saskia Martine, op 19 april 1996; Overleden: De Buck, Jacoba e/v Van Prooijen, Abraham A., oud 53 jaar, op 16 april 1996. Dnor Gerard Verheiien I Zevenhuizen - Het is dit jaar voor de eerste keer dat koninklijke onderscheidingen worden uitgereikt volgens het nieuwe decoratiestelsel. Met het nieuwe decoratiestelsel wordt beoogd meer nadruk te leggen op de bijzondere, I persoonlijke verdiensten of prestaties. Het nieuwe decoratiestelsel geldt voor de Orde van de Nederlandse Leeuw en de Orde van Oranje-Nassau. Hare Majesteit de Koningin is de Grootmeester van beide orden. Zij verleent de I koninklijke onderscheidingen onder verantwoordelijkheid van één der ministers. De eremedailles verbonden aan i de Orde van Oranje-Nassau worden niet meer uitgereikt. De Orde van Oranje-Nassau wordt in het nieuwe stelsel uitgebreid met een zesde ridderlijke graad te weten die van "Lid". i De meest exclusieve orde van verdien- sten in Nederland is die van de Orde van de Nederlandse Leeuw. Deze kent i drie graden. De onderscheidingen wor- i den verleend aan hen die bewijzen heb ben gegeven "van beproefde vader landsliefde, bijzondere ijver en trouw in het volbrengen van hun burgerplich- I ten of buitengewone bekwaamheden in wetenschap en kunsten". In concreto betekent dit dat iemand slechts in aan- j merking voor deze orde komt wanneer hij of zij een zeer uitzonderlijke presta- j tie heeft verricht. j Zij die zich tegenover de Kroon en de staat of jegens de maatschappij op bij zonder wijze verdienstelijk hebben ge maakt kunnen worden benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau in één van de zes graden. Van verdiensten volgens het nieuwe stelsel is sprake wanneer iemand zich geruime tijd voor de samenleving heeft ingespannen op een zodanige wijze (betaald of onbe taald) dat die uitgaat boven hetgeen van hem of haar verwacht mocht wor den. De procedure voor het aanvragen van een koninklijke onderscheiding is als volgt. Een ieder kan voor een ander een voorstel tot het toekennen van een ko ninklijke onderscheiding indienen bij de burgemeester van zijn of haar woon plaats. Voor de "Algemene Gelegen heid" moet een dergelijk voorstel voor 1 september worden ingediend. Voor een tussentijdse onderscheiding is dat drie maanden voor de datum waarop onderscheiding moet worden uitge reikt. De burgemeester zendt het voor stel, voorzien van zijn advies, door naar de Commissaris van de Koningin. De Commissaris van de Koningin stuurt het voorstel door naar het Kapittel voor de civiele orden. Het Kapittel be oordeelt het decoratievoorstel en voorziet dat eveneens van een advies. Van het Kapittel gaat het voorstel ver volgens naar de minister die het aan gaat. Van hier gaat het voorstel met een positieve beslissing naar Hare Majes teit de Koningin. Indien de minister het advies van het Kapittel niet overneemt beslist de ministerraad. De heer De Vos en mevrouw Metselaar van EHBO-Zevenhuizen zijn in het a fgelopen jaar onder scheiden Het afgelopen jaar zijn ter gelegenheid van een speciale gebeurtenis in Zeven huizen drie mensen onderscheiden. Dat waren mevrouw De Koning, voor malig voorzitster van dameskoor Vox Jubilans, en de heer De Vos en me vrouw Metselaar respectievelijk voor zitter en kaderinstructrice van de EHBO-Zevenhuizen. Voor betrokkenen een emotionele gebeurtenis. Te meer omdat ze het niet direct verwachtten en als het ware "overvallen" werden door de oprechte waardering die ze op dat moment kregen. Een waardering die voor hen een extra dimensie kreeg, omdat de onderscheiding namens Hare Majesteit de Koningin werd ver leend. Voor de gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle is de contactambtenaar voor het aanvragen van een koninklijke on derscheiding de heer A.Wessels, tele foon 0180-637748. Ook mevrouw de Koning, voorma lig voorzitster van dameskoor Vox Jubilans kreeg een onderscheiding.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 5