fy^ddinxveen-Boskoop Feestelijk opening van wooncomplex in Waterrijk Regionale aanpak voor boom teeltregio Boskoop van start Kerkdiensten Boskoopse Azalea-boottochten op Hemelvaartsdag Diplomazwemmen in De Sniep Fietsen door de Zuidpias Leerlingen van Marina Broere in bibliotheek Rommelmarkt Expositie Waddinxveense Kunstkring Informatieavond over computers op de Rehobothschool 'First Love' disco show Avond\nachtnt "De natuur van vele Hart van Holland/2 mei 1996 pagina 15 Scenario's Zondag 5 mei fe*** 9 30 uur ds. J.H. Lange- Dnnr Karin van Laneeraad Boskoop - Vrijdag 26 april is door de woonstichting S.S.W.B. een nieuw wooncomplex in de wijk Waterrijk of ficieel geopend. De op de buitengevel aangebrachte plaquette werd door de secretaris van de woningstichting S.S.W.B. onthuld. De tekst op deze plaquette "De tijden veranderen - Wbv St. Joseph - 1919 19 november 1994" staat symbool voor het 75 jarig bestaan van deze woningbouwvereni ging. Heel bijzonder aan het nieuwe wooncomplex in Boskoop is de zonne wijzer die aan de buitengevel is aan gebracht. Deze zonnewijzer is ont worpen, berekend en gerealiseerd door Ing. Bote Holman. De zonnewij zer is dan ook geheel afgestemd op Boskoopse omstandigheden. Na het officiële gedeelte van de ope ning werden de sleutels aan de nieu we bewoners uitgereikt. Als wel komstgeschenk stond er in alle 30 nieuwe huizen een Hortensia op de bewoners te wachten. In de overdekte hal was er daarna nog gelegenheid voor een informeel samenzijn onder het genot van een drankje en een hapje. Boskoop)-Woensdag 24 april is er in het gemeentehuis van Boskoop gesproken over de toekomst van de boomteelt in de regio Boskoop. Aanwezig waren on der andere een drietal leden van het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, vertegenwoordigers van de colleges van B&W uit de gemeenten Boskoop, Reeuwijk, Rijnwoude en Wad- dinxveen en vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven. Tijdens de bijeenkomst is een plan van aanpak aangenomen dat moet leiden tot versterking en verbreding van de economische structuur en van de con currentiepositie van de boomteeltre gio Boskoop. Benadrukt wordt dat een regionale aanpak en samenwerking tus sen de verschillende overheden en het bedrijfsleven een voorwaarde is voor een effectieve aanpak. De provincie Zuid-Holland heeft binnen het project voornamelijk een regiefunctie. In het plan van aanpak worden afspra ken gemaakt over de wijze waarop het overleg tussen de betrokken partijen wordt vormgegeven. Er zullen oplos singen worden ontwikkeld voor een aantal concrete knelpunten, zoals bij voorbeeld de realisering van het pro ject potten- en containerteelt en onder steuning bij de toepassing van de mi lieuwetgeving. Voor de versterking van de economische positie van de boomt eelt stellen provincie en gemeente, in nauw overleg met het bedrijfsleven, een aantal scenario's op voor het pro gramma 'De Boomteeltregio Boskoop in het jaar 2005'. De verbreding van de economische structuur, de verbete ring van de ontsluitingsstructuur en de mogelijkheden voor verbeterde be drijfsvoering, schaalvergroting en spe cialisatie zijn de centrale elementen. Deze scenario's moeten leiden tot een zo breed mogelijk gedragen visie op de regio Boskoop in het jaar 2005. Deze visie zal het kader zijn waartegen be sluiten over bedrijfsvestiging, subsi dieaanvragen en dergelijke worden ge plaatst. Hierbij wordt rekening gehou den met het onlangs in voorbereiding genomen landinrichtingsproject Bos koop. Boskoop - Op dinsdagavond 7 mei is er koppelkaarten en jokeren bij buurtver eniging 't Zuiden in Boskoop. Het kop pelkaarten kost f 10,- per koppel, het jokeren f5,- per persoon. Men kan in schrijven bij mevrouw L. van den Broek, 0172-212059 of mevrouw J. Ver- weij, 0172-217615. De aanvang is om 19.30 uur in "Ons Jeugdhuis", Julia- nastraat 50 in Boskoop. positiekleding mt. 38/40 0182-611430 Zaanse klok f50,-; gitaar f50,- 0172-615983 racefiets Batavus f190,-; herenfiets Estavette 045,-0182-632237 Bankstel 3 fauteuils velours f50,-; salontafel f25,-0182-632343 Thule fietsdrager slechts 1x gebruikt f75,- p.st. 0182-619870 lichtgewicht rugdrager alsnieuw (Chicco) ideaal voor vakantie 0182-619219 eethoek 4 stoelen en salontafel licht eiken izgst teab 0182-611707 Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. A.J. v.d. Scheer, Middelburg; 16.30 uur ds. C. Bijl, Rijnsburg. Onbnoetingskerk 9.30 uur ds. Veldhuizen, Schoonhoven; 17.00 uur ds. F. Bos, Waddinxveen. u/6I7j lmmanuel 9.30 uur ds. F. Bos, waddinxveen; 17.00 uur SOW dienst m Dntmoetingskerk "Oskoop prot. Geloofsgem: 10.00 uur J.W. Schneider, Hilversum, "erv. gem. 9.30 uur ds. A. Juffer, Veenendaal; 17.00 uur ds. R. de euver gez. dienstin ger.kerk. MoeSrkeapelfe0UUr de rn I 00 uur ds R. de Reuver A ii L, ef;kerk 9-30 en 17.00 uur ds p- Bijkerk, Doetinchem. Tr^fmangem' "Bethel" 9'30 uur Paul SchipperS"Par0USla" 1100 UUr 5 dozen leuke rommelmarktspullen w.o. geluid- huish. app. 0182-611774 Boskoop- De Rehobothschool aan de Rozenlaan in Boskoop wil op 9 mei van 20.00 tot 22.00 uur een informatie avond houden over het gebruik van de computers op de school. Deze avond is voor ouders van leerlingen, maar zeker ook voor belangstellenden. Er zal eerst een inleiding gehouden worden door Leo Verschuren en Cardine Hoos van de Schoolbegeleidingsdienst, over het gebruik, maar ook over nieuwe ontwik kelingen. Daarna is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Na de pauze zal er gelegenheid zijn om dë programma's te bekijken en ook zelf uit te proberen. Waddinxveen-Zaterdag 11 mei organi seert de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk voor de tweede keer een tie nerdisco in de gymzaal aan de Staring laan 18 (bij de zendmast). De "First Love' discoshow zal om 20.00 uur van start gaan voor alle tieners van 12 tot en met 16 jaar. De kaarten kosten 5 - in de voorverkoop en 6.- aan de zaal. Er zal geen alcohol worden geschonken en er is voldoende toezicht aanwezig. Denk wel aan je legitimatiebewijs. Waddinxveen/Moerkapelle - Op woens dag 15 mei wordt door "De Gouwe Rij ders" de 39e avond/nachtrit georgani seerd. Er kan tussen 20.00 en 20.30 uur gestart worden bij partycentrum Con cordia aan de Bredeweg 60a in Moerka- pelle. Ook niet-leden zijn van harte wel kom. Waddinxveen - De vereniging Natuur monumenten komt, op uitnodiging van de ANBO Waddinxveen-Boskoop, op maandagmiddag 6 mei naar het Anne Frank Centrum in Waddinxveen. Er wordt een diaserie gepresenteerd: De natuur van vele kanten", waarbij ervaren mensen commentaar geven. Er wordt als het ware een tocht gemaakt door de provincie. De middag begint om 14.00 uur. De toegang is gratis. Iedere bezoeker krijgt na afloop een leuke verrassing. Waddinxveen - Op zaterdag 25 mei ko men Bassie en Adriaan met hun Lach- spektakelshow in sporthal De Dreef in Waddinxveen. Kaarten zijn verkrijg baar bij Van de Wal speelgoed aan de Passage 23. De voorstelling begint om 14.00 uur. Boskoop - OP 16 mei vinden voor de twintigste keer de Azaleaboottochten plaats van 9.00-15.00 uur. Liefhebbers voor deze rondvaart langs de boom kwekerijen kunnen zich melden in de Beurshal aan de A.P. van Neslaan. Vol wassenen betalen f 15,-, kinderen van 4 tot 12 jaar f7,50. Tour-aktief leden ANWB f 10,-. Op deze dag is de Beurshal een groen paradijs om de bezoekers in de stem ming te brengen. Mocht men na het inchecken moeten wachten op de boot, dan kan men in daar ideeën opdoen voor tuin, balkon of terras. De rondvaart maakt men in een authen tieke schouw of bok. Een ervaren gids vertelt over het wel en wee van de Boskoopse boomkwekerijen. Ook na Hemelvaartsdag kunnen deze rondvaarten nog gemaakt worden en wel de gehele zomer op zaterdagmid dag om 14.00 uur. Voor gezelschappen kan apart een boot worden gereser veerd op elke dag van de week, behalve zondag. Voor meer informatie: VW Boskoop, telefoon 0172-214644. Waddinxveen - Op dinsdag 23 april is in het Gouwebad De Sniep weer gezwom men voor het A-diploma. De beoorde lingscommissie bestond uit de heren W. van Minnen, R. Hogerbrugge en C. Slagter. De geslaagde kandidaatjes zijn: Martijn Goedhart, Matthijs Ooster veen, Astrid Verweij, Suzanne Over- dijk, Lennart Barentsen, Rick van Leeu wen, Debby Hassing, Jeffrey Bak, Ma- rielle Heerschap, Julia van Rosendael, Jack van der Poel, Susan van Nierop, Bram van Adrichem, Suzanne Esveldt, Michael van Bruinessen, Levi Ger- brands, Yvonne Uenk, Jorin Bonefaas, Donny Hogenboom, Dennis Hoogen- doorn, Rick Swijnenburg, Lucas Dick- man, Stephan Zandbergen, Jeroen Hoogendoorn, Stefan Kortenoeven, Paul-Pieter Oostindie, Suzanne Spruit, Maurice Toet, Stefan Boers, Marily Bronkhorst, Steven Roos, Jan Peter Bontenbal, Ilse Vingerling, Babet van Asselt, Dennis Giesen, Sander den Har- tog, Hans van Asch, Björn Bosmans, Glenn van Eek, Dion van Offeren, Ben nie van Uden, Jerry Nieswaag, Eline Kooiman, Kristy van den Berg, Vincent van Wijngaarden, Paulus Monster en Christa Monster. Waddinxveen- D66 organiseert op zon dag 5 mei een fietstocht door de Zuid- plaspolder, in het kader van de Groene Hart discussie. Met eigen ogen gaan de Democraten ter plaatse vaststellen wat er de laatste 150 jaar met het polder landschap is gebeurd. Het is een geza menlijke activiteit van de afdelingen Waddinxveen/Zevenhuizen-Moerka- pelle, Boskoop, Moordrecht en Nieu- werkerk aan den IJssel. De fietstocht is bedoeld voor afdelingsleden en hun huisgenoten. Verder worden alle D66- sympathisanten uitgenodigd mee te fietsen. DE totale fietsafstand bedraagt ongeveer 35 km. De start is om 12.00 uur en het einde is om ongeveer 17.00 De startplaats voor de afdeling Wad- dinxveen/Zevenhuizen-Moerkapelle en Boskoop is de clubaccommodatie van Tafeltennisvereniging Kwiek, J.W. Frisoweg 43a in Waddinxveen om 11.30 uur. Om 12.00 uur vertrek richting Moordrecht. Hier is de ontmoeting rond 13.00 uur bij Snackbar 't Hoekje, West Ringdijk 1 met de afdeling Moord recht. Dan gezamenlijk door naar Nieu- werkerk aan den IJssel, waar omstreeks 13.30 uur bij café De Hofnar de eerste tussenstop is. Het volgende traject gaat naar Moerkapelle, waar om 15.00 uur de tweede tussenstop is. Om 15.30 uur start het laatste gedeelte van de fiets tocht, waarbij de wegen zich weer scheiden en iedere afdeling naar zijn eigen woonplaats terugfiets. Boskoop- Van 6 tot 24 mei is in de bibliotheek Boskoop werk te zien van cursisten van de teken- en schildercur sussen die door beeldend kunstenaar Marina Broere in het Praathuis worden gegeven. Op de tentoonstelling zijn werkstukken gemaakt in verschillende technieken te zien. Op de cursus wordt natuurlijk veel geaquarelleerd, maar ook geschilderd met acrylverf en olie verf, getekend met potlood, pen of pas tel. Sommige avonden wordt er ge werkt naar thema's, wat duidelijk her kenbaar is in het getoonde werk. In het werk van sommige reeds gevorderden cursisten is al een duidelijk herkenbare eigen "stijl" te ontdekken. Beginners, gevorderden en vergevorderde cursis ten werken naast elkaar, wat voor we derzijdse inspiratie en stimulans zorgt. Ook in de tentoonstelling zijn al deze niveau's vertegenwoordigd om het tot een afwisselend geheel te maken. De tentoonstelling is tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek te bezich tigen. Boskoop)- Op zaterdag 11 mei zal de Rommelmarktcommissie van de Gere formeerde Gemeente Boskoop weer een rommelmarkt houden. De marktkramen op het terrein zullen vol zijn met allerhande artikelen die hun weg naar een nieuwe eigenaar zul len vinden. Huishoudelijke en luxe arti kelen, glaswerk, riet, leer, speelgoed, kleding, schoenen, elektro, lampen, boeken en platen. Ook is er een grote collectie meubelen, witgoed en fietsen. Daarnaast is er te koop oliebollen, stroopwafels, koek, kaas, drop, snoep, vis, slaatjes, patat en snacks. Op zo'n echte Boskoopse markt ont breken natuurlijk geen bomen, planten, bloemen en perkgoed. De koffiehoek is present voor een kopje heerlijke koffie, frisdrank of ijs. Voor de kinderen is er een grabbelton en zij kunnen ook met het kindertreintje mee. De opbrengst van de rommelmarkt zal worden besteed aan de verbetering van het kerkinterieur. De rommelmarkt is van 9.30-16.00 uur op het parkeerterrein aan de Mendei- weg. ledereen is welkom. Door Karin van Laneeraad Waddinxveen - Mevrouw M.C. Wientjes-van der Velden heeft vrijdagavond de jaarlijkse expositie van de Waddinxveense Kunstkring geopend. Gedurende het afgelopen weekend was het werk van de leden van de kunst kring te bewonderen in de Remonstrantse Kerk. Er waren zowel aquarel als olieverf schilderijen te zien. Ook etsen, keramiek, beeldhouwwerk en textielewerkvorming waren te bewonderen.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 15