Karakterpoppetjes breien 49e Ouderenreis Benthuizen Willem Breedveld Nationale Politieberichten Molendag op De Haas De Springplank tovert haar lokalen om tot oerwoud en dierentuin over "Niemand is een eiland" Evenementenladder Jonge bomen snakken naar water "Jeruzalem 3000" geslaagd project van School met de Bijbel nieuws uit de regio Koffiebar De Schuilplaats Hart van Holland/2 mei 1996 pagina 17 5 mei in Agnietenkapel: Afval verbranden Inbraak woning Huis-aan-huis-collecte t/m 4 mei Inbraak woning Benthuizen - Zaterdag 27 april om 10.15 uur werd de ouderwetse schouw van de vereniging "Historische Kring Benthuizen" te water gelaten. Deze oude boot heeft de vereniging onlangs gekregen van de Gebr. Hassefras uit Hazerswoude en werd afgemeerd voor het oude schippershuis. Schipper Kees Voorwinden voer de boot vervolgens naar de molen. Op koninginnedag zullen kleine tochtjes met de boot worden gemaakt ten bate van de actie "gehandicapten lift". Benthuizen- Molen De Haas in Benthui zen draait, als er wind is, op 11 mei, Nationale Molendag 1996, van 9.30 tot 23.00 uur. De molenaars vertellen hoe de molen werkt en wat er zoal bij te pas komt, molenaar/bakker Pelle bakt koekjes van molenmeel, er is koffie, vers gemalen tarwe- en pannekoekmeel en er zijn nieuwe ansichtkaarten van de molen. Op de molen is een fietsroutebeschrij ving, langs alle acht molens van Rijn- woude, te koop (35 kilometer) en kinde ren kunnen zich, met certificaat, laten wegen op de grote evenaar; de gewich ten zijn zakken meel. Benthuizen- Op zaterdag 4 mei heeft koffiebar "De Schuilplaats" de film The Hiding Place op het programma staan. Het is een film uit de Tweede Wereld oorlog waarin Corrie ten Boom met haar zusje en honderden andere op transport worden gesteld naar het con centratiekamp "Ravensbruck". Iedereen vanaf 14 jaar is welkom in "De Bron" (achter de Ned. Herv. Kerk) te Benthuizen. De zaal is open om 19.30 uur, aanvang rond 20.00 uur. Lieve mama gefeliciteerd met uw verjaardag! Kusjes van Danielle en Martijn Lieve Jeroen al 8 weken en ik hou nog steeds heel veel van je =xxx= Kim Benthuizen- Zaterdagmiddag, 4 mei van 13.30 -17.00 uur laat mevrouw Her- ma Smits-Bartels zien wat zij maakt uit restjes wol en ander materiaal. Zij breit poppetjes, beesten, zelfs een poppen huis met bijbehorende meubeltjes en serviesgoed. In Oudheidkamer 't Molenhuis, Dorps straat 139 te Benthuizen is zij bereid haar kunnen aan anderen door te ge ven. Liefhebbers worden daarom ge vraagd breipennen en restjes wol mee te brengen. De maandelijkse inloopmiddag Genea logie vindt op dezelfde dag plaats. Doop-, trouw- en begraafboeken van de Nederlands Hervormde kerk alsmede de tienjarige tabellen van de voormali ge gemeente Benthuizen liggen voor liefhebbers ter inzage. Er zal iemand van de werkgroep Genealogie aanwezig zijn. Tevens is er de nieuwe tentoon stelling "De Gordel van Smaragd". En de Winkel van Sinkel is geopend. Inlichtingen: telefoon 079-3313408. Hoera, Mandy is 28 april 6 jaar geworden kusjes van papa, mama en esmé Hoera wat een feest Esther van Nieuwkoop wordt 8 mei 7 jaar! H.g. papa mama en chantal gevonden in dorpshuis Swanla: bambix rugzakje afhalen: Leliestraat 44, zvh Benthuizen - OP woensdag 29 mei orga niseert de Stichting Evenementen voor Ouderen Benthuizen weer de jaarlijkse ouderenreis. Tot het middagmaal ver blijft het gezelschap in Oudenbosch. Na de koffie wordt de Basiliek van Oudenbosch bezichtigd, 's Middags wordt de reis vervolgd naar Essen (B) voor een bezoek aan het curieuze Kar renmuseum. Na de thee wordt de thuis reis aanvaard. Inwoners van Benthui zen van 65 jaar en ouder zijn van harte welkom de reis mee te maken. Degenen die geen deelnameformulier hebben ontvangen gelieve contact op te nemen met mevrouw Janie van der Eijk-van den Berg, Hoogeveenseweg 39 in Bent huizen, telefoon 0172-589272. Hazerswoude-Dorp-Woensdag 24 april rond 20.05 uur werd een tuinder aan de Burgemeester Smitweg verbaliseerd voor het verbranden van afval. Ook bij een buurman werd een vuilverbranding geconstateerd en daar werd eveneens proces-verbaal voor opgemaakt. Hazerswoude- Woensdag 24 april tus sen 11.15en 20.15 uur werd gepoogd in De Ouderenreis Benthuizen bestaat in middels 49 jaar. Niet alleen de leeftijd van de Ouderenreis, maar ook de finan ciering is uniek. De Stichting verlangt geen verplichte bijdrage van de deelne mers. De inkomsten van de stichting bestaan louter en alleen uit de op brengst van de jaarlijkse huis-aan-huis- collecte in Benthuizen. Daaraan dragen natuurlijk ook de deelnemers aan de Ouderenreis naar draagkracht stevig bij. De stichting vraagt de bevolking van Benthuizen haar gemeenschapszin weer gul te tonen door flink in de buidel te tasten. te breken in een woning aan de Schut terstraat. Van de voordeur werd een ruit vernield, men is echter de woning niet binnen geweest. Hazerswoude-Dorp- In de avond van donderdag 25 april werd tussen 19.50 en 22.20 uur ingebroken in een woning aan de Hazeihof. Nadat het voordeur slot werd geforceerd, werd uit de wo ning onder meer geld en sieraden ont vreemd. Gouda- Op zondag 5 mei spreekt Wil lem Breedveld in de Agnietenkapel, Nieuwe Markt in Gouda, over het thema "Niemand is een eiland". Wat hebben de nederlanders sinds 1945 met hun vrijheid gedaan. De saamhorigheid van toen heeft plaats gemaakt voor het indi vidualisme van vandaag, met alle voor- en nadelen vandien. De vrijheid moet voortdurend opnieuw worden bevoch ten. Dat onderstreept het belang van de herdenking van oorlog en bevrijding. De Stichting Agnietenconvent organi seert deze lezing in samenwerking met de gemeente Gouda in het kader van het officiële programma van de bevrij dingsdag. Willem Breedveld is werkzaam als poli tiek commentator van het dagblad Trouw. Een dag in de week werkt hij aan de Rijksuniversiteit Leiden als docent massacommunicatie en politiek. Hij is lid van het Nationaal Comité 4 en 5 mei. In 1989 kreeg hij de Anne Vondelings- prijs voor politieke journalistiek. Hij werkte mee aan verschillende publica ties. Ter gelegenheid van het 12_ jarig jubileum van koningin Beatrix verzorg de hij een uitgave van enkele van haar toespraken in 'Het Staatshoofd spreekt'. De Stichting Agnietenconvent is een onafhankelijke stichting die bijeen komsten organiseert rondom thema's op het snijvlak van kerk/religie en sa menleving. De bijeenkomst begint om 11.00 uur en duurt tot ongeveer 12.30 uur. Alle be langstellenden zijn welkom. Mei concert Herdenking Be vrijding Christelijk Waddinxveens mannenkoor "De Gouwestem" in de Nederlands Hervormde kerk, Boskoop. Aanvang 20.30 uur; 4 Mei Boomkweke- rijtocht in Boskoop om 14.00 uur; 5 Mei Feestelijk concert van de formatie Kle- zmokum in de Agnietenkapel in Gouda. Aanvang 15.30 uur, gratis toegang; 7 Mei Wandeltocht weidevogels kijken in natuurreservaat "De Wilck" onder lei ding van boswachters in Hazerswoude. Start om 10.00 uur. De hele maand mei is er in de biblio theek van Zevenhuizen een expositie van cursisten van de Zeven Muzen met onder andere aquarellen, keramische objecten. Informatie:Reisburo De Zwaluw/VW- informatiepost Zvh., 0180-632131. Hazerswoude dorp - Sinds 10 april staat bij basisschool De Spring plank het thema dieren centraal. Alle groepen hebben zich bezigge houden met een bepaald subthema en de 166 leerlingen hebben hier met groot enthousiasme aan gewerkt. Er zijn onder andere werkstukjes ge maakt, films bekeken en alle groe pen hebben dierentuin Artis be zocht. Verder is er heel wat af ge knutseld en op donderdag 25 april van 17.30 tot 19.00 uur werd de af- sluitavond gehouden. Op deze avond konden ouders, broertjes en zusjes het resultaat van al deze activiteiten bewon deren. Zo heeft groep 1/2 zich verdiept in de dierentuin. Met veel plak-, knip- en kleurwerk hadden zij hun klas omgeto verd tot dierentuin "Koning Beer". Bij de deur hielden de kleintjes, ge schminkt als leeuw of beer, nauwlet tend in de gaten of iedereen die hun dierentuin wilde bezoeken, wel een kaartje bij de dierentuin-kassa kocht. Groep 3 had als subthema oerwouddie- ren en had de klas veranderd in een oerwoud en groep 4/5 had zich bezig gehouden met de bedreigde dieren. Groep 5/6 had de dieren onder de grond bestudeerd; in die klas stonden heel wat opgezette dieren tentoonge steld die zij hadden geleend van een museum. Groep 7/8 had als subthema waterdieren. Op de afsluitavond stond tevens een stand van het Wereld Natuurfonds. het voorjaar levert tot nu toe ook alleen maar af en toe een zacht regentje. Er wordt zelfs al gewaarschuwd voor bos brandgevaar! Bossen en oude bomen redden zich wel. Die hebben zich in de loop van de jaren leren aanpassen aan de meest uiteenlopende omstandigheden. Maar jonge bomen hebben zich nog niet aan kunnen passen, vooral als ze minder dan twee jaar geleden zijn geplant. Er zijn in Nederland op dit moment vele honderdduizenden van zulke jonge bomen. Pas geplant langs wegen en straten, in tuinen en parken. Hun wor telstelsel heeft zich nog niet uitgebreid in de grond kunnen verankeren. Daar door zijn ze niet goed in staat om het nog aanwezige vocht te benutten. Nu ze gaan uitlopen, hebben ze juist extra water nodig! Daarom een oproep aan beheerders en particulieren: geef de jonge bomen water! Niet elke dag een beetje, want dat dringt onvoldoende in de grond door, maar om de paar dagen een paar emmers! De Bomenstichting heeft een folder Bomen Begieten met meer informatie over dit onderwerp. Deze folder is te bestellen door 3,50 over te maken op giro 2108755 ten name van Bomenstich ting Utrecht, onder vermelding van 'Bo men en Begieten'. Op de kijkavond cq. afsluitavond werd de school opengesteld voor belangstel lenden en er was veel in de lokalen te zien. De leerlingen hadden bijvoor beeld tekeningen gemaakt van "Zicht op Jeruzalem" en "David verovert Jeru zalem (inname van Jericho)". Ook had den zij van karton en grind een straatje in Jeruzalem nagemaakt. Op een schoolbord vond men het in He breeuws geschreven alfabet en twee leerlingen waren ver Jeed als ortho doxe joden. Door organist Peter Burger werden enkele korte concerten gege ven van Israëlische liederen en er was een verkoopstand aanwezig tea bate van "Christenen voor Israël". Er is deze winter veel te weinig neerslag gevallen. Daardoor is de bovengrond Kurkdroog en dat kan veel pasgeplante bomen fataal worden. Als het niet snel elvee' gaat regenen, zullen ze op een andere manier water moeten krijgen. n een normaal jaar raken de water voorraden in de grond 's zomers uitge- ï-f'n worden ze 's winters weer aange vuld Tegen de tijd dat de bomen in het oorjaar actief worden, is er meestal genoeg water beschikbaar. Dit geldt ook voor bomen op hogere gron- en, die niet met hun wortels bij het grondwater kunnen komen, maar af hankelijk zijn van regenwa ter, dat in de bovengrond /'■l't hangen (zogenaamd bangwater). Maar nu zijn de omstandighe den niet nor- faal. Het heeft, na de hete, drc> ?Qoc°,mer van 1995 lang niet genoeg gere gend. De winter was uitgespro ken droog en Benthuizen Op de School met de Bijbel werd donderdag 25 april een kijkavond gehouden over het project Israël/Jeruzalem 3000 jaar. Deze avond was tevens de afsluiting van het project dat op 9 april van start ging- Er werd een actie gehouden om de Stichting "Christenen voor Israël" te ondersteunen. Deze stichting zet zich in voor de duizenden kansarme kinderen in Jeruzalem zodat ook deze kinderen weer uitzicht op een toe komst hebben. De heer P. Koelewijn van de stichting heeft tijdens het pro ject in alle groepen voorlichting hier over gegeven. Vervolgens hebben de leerlingen van groep 1 t/m 5 met een klusjeskaart geld bijeen verzameld en er is onder andere een verkoopmarkt gehouden in de school.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 17