Zèvenhuizen-Moerkapelle verruimt kwijtscheldingsbeleid Zaterdag 4 mei Geraniummarkt in Zevenhuizen Schaakvereniging Moerkapelle Weer ereplaatsen voor Rolling '90 Vrouwenbijbel- kring Tijdens Landelijke Fietsdag de boer op in Zuid-Holland Sing-inn Klaas Wilting te gast bij Ondernemerskring ;evenhuizen-Moerkapelle^ Ledenvergadering Dauwtrappen Hart van Holland/2 mei 1996 Situatie rondom BK-weg OZB Rijksrecherche Huidige functie Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - In de commissiever gadering van vorige week donder dag gingen de commissieleden unaniem akkoord met een verrui ming van het voorgestelde kwijt- scheldigsbeleid van gemeentelijke belastingen. Alleen over de in gangsdatum bestond verschil van mening. Het verruimingsbeleid is mogelijk gemaakt door een wetswij ziging en kan maximaal terugwer ken tot 1 januari 1995. De heer Van Eijk van de WD stelde voor om het nieuwe beleid per 1 januari 1997 te laten ingaan. De heer Mebius van Gemeentebelangen had voorkeur voor de datum van 1 januari 1996. Wethouder De Gooijer (SGP/RPF) had als het gaat om de minima geen bezwaar tegen 1 januari 1995 als ingangsdatum. "Als we iets meer kunnen doen dan heb ik daar geen moeite mee", was zijn com mentaar. Na stemming ging de commissie akkoord met het maxi maal haalbare. In de vergadering ontstond ook discus sie over enkele specifieke aanpassin gen van de verkeerssituatie rondom de BK-weg. In het verkeersonderzoek werd voorgesteld om voor alleen de Rozenstraat éénrichtingsverkeer in te stellen. Dit om bij een dichtgeslipte BK- weg het sluipverkeer te keren. De heer Teekens van de PvdA vond dit niet af doende. Hij wilde ook dat de School straat erbij betrokken werd. De heer Mebius van Gemeentebelangen was het hier hartgrondig mee eens, evenals vele andere commissieleden. Wethou der De Gooijer was meer een voorstan der van eerst maar eens zien hoe een en ander uitwerkt als de situatie bij Rozen straat veranderd is en daarna pas even- Zevenhuizen - Maar liefst 2550 gera niums en andere planten sieren op za terdag 4 mei, een week voor Moeder dag, het Dorpsplein in Zevenhuizen. Dit is een vervolg op het doorslaande suc ces van vorig jaar toen Lionsclub Ze- venhuizen-Moerkapelle de Geranium- markt introduceerde. Terugkijkend herinnert Lionslid Gerard Perdijk zich: "Ongelooflijk hoeveel geraniums en andere planten we toen hebben ver kocht. Het viel niet aan te slepen. De kopers gaven ons complimenten voor de geweldige kwaliteit." Een ander Lionslid, René Dorgelo: "Dit jaar heb ben we naast gewone geraniums in alle maten en kleuren ook Oostenrijkse hanggeraniums. Nieuw zijn de ronde terra cotta schalen gevuld met vlijtige liesjes. Verder kunnen de mensen be gonia's, petunia's, lobelia's en sneeuw tapijt kopen." Vanaf acht uur is de Geraniummarkt geopend op het Dorpsplein. Achter de kramen met duizenden planten staan de leden van de Lionsclub klaar. De opbrengst is bestemd voor het goede doel Artsen zonder Grenzen. n Teekens en Mebius, tweede en derde links aan tafel, waren het met elkaar eens over het feit dat ook de Schoolstraat éénrichtingsverkeer zou moeten worden. tueel de Schoolstraat aan één kant te sluiten. Na enig aandringen van de com missieleden zegde hij echter toe dat hij het besprokene zou meenemen in de aanbevelingen van het verkeersonder zoek. Een onderzoek waarbij ook voor gesteld wordt om de verkeerssituatie op de parallelwegen Noordeinde en Zuideinde te wijzigen. Die zullen uitslui tend bestemd worden voor fiets- en landbouwverkeer en voor de bussen. Voor de vergadering waren twee afge vaardigden van het onderzoeksbureau dat de hertaxatie van de Onroerend Zaak Belasting (OZB) had verricht, uit genodigd om een toelichting te geven op het referentienet. Waarbij hun rap portage "Marktanalyse en referentie stelsel woningen en niet-woningen" van februari 1996 als uitgangspunt diende. De vraag was in hoeverre de taxaties de kritiek van de objectiviteit konden doorstaan. Door de aanwezige deskundigen werd gememoreerd dat de Waarderingskamer de bevindingen van het onderzoeksbureau nauwkeurig controleert. Deze Waarderingskamer is ingesteld op basis van de wet Waar dering Onroerende Zaken en ziet erop toe dat aan de criteria, die in de wet zijn vastgelegd, wordt voldaan. Het onder zoeksbureau moet de getaxeerde waar de van de woningen en niet-woningen onderbouwen, zodat het de toets der kritiek van de Waarderingskamer kan doorstaan en waarmee willekeur ten aanzien van de hertaxatiewaarde wordt uitgesloten. Moerkapelle- De jeugd speelde de veer tiende ronde van de onderlinge compe titie. In groep 1 werden door verplich tingen elders slechts twee partijen ge speeld. Sander Hertog handhaafde zich op de derde plaats door van Kevin Bak ker te winnen. Achtervolger Jan van Helden blijft het goed doen, hij versloeg Peter van Vuurde Stand aan kop: 1. Jesse van Elteren; 2. Hugo van Elteren; 3. Sander Hertog. In groep 2 verstevigde Michiel Rensen zijn eerste plaats door Kelly Graveste- ijn kansloos te laten. Runner-up Paul van der Meer liet zich verschalken door Ron Droog, die hen nu heel dicht gena derd is. Martin Bieleman klopte Jasper Kamp. Michael van Eijk deed goede zaken door Stephan Hertog te verslaan. Stefan Rensen lijkt flink van slag: hij verloor van Saskia Droog. Stand aan kop: 1. Michiel Rensen: 2. Paul van der Meer; 3. Ron Droog. Bergschenhoek - Op dinsdagmorgen 7 mei zal mevrouw Tonneke Bijker in de Nederlands Hervormde kerk aan de Kerkstraat 1 in Bergschenhoek spreken over Hebreeën 12. Vanaf 9.15 uur staat de koffie klaar. Het programma is van 9.30 tot circa 11.00 uur. Er is kinderop pas aanwezig. Voor informatie: me vrouw A. van den Beukei, telefoon 010- 5214626 of mevrouw Corry Wolf, tele foon 079-5933133. Moerkapelle - Op maandag 13 mei houdt de afdeling Zevenhuizen-Moer- kapelle van het Nederlandse Rode Kruis haar jaarlijkse ledenvergadering. Deze zal gehouden worden in gebouw "Moerveen", Moerveen 1 in Moerkapel le. Aanvang 20.00 uur. gevr. jamcaps nr. 2,8,15, 20, 26,35, 38,44,51, 55 veel ruilmat. 0182-611383 bed en sen 2 deurs kasten miele volautomaat 079-3425756 Regio-Verse zuivelprodukten proeven, kuieren over een erf, kalfjes aaien, pra ten met een boer of tuinder, of genieten van asperges of tulpen. Dat kan op za terdag 11 mei tijdens de Landelijke Fietsdag tussen 9.00 en 16.00 uur. De openstelling van land- en tuinbouwbe drijven is een initiatief van de Stichting Public Relations Land- en Tuinbouw in samenwerking met Westelijke Land- en Tuinbouw Organisatie (WLTO). Behalve melkveehouderij- en zuivel- boerderijen, zijn tuinbouwbedrijven met groenten en bloemen, een fruit teelt- en akkerbouwbedrijven opge steld. De bezoeker kan terecht op be drijven met boerenzwaluwen, weide vogels en houtwallen waar bijzondere planten en dieren leven. Een stukje kaas proeven? Dat kan on der andere in Oud-Alblas. De familie Heykoop leidt de fietsers graag rond in de kaasmakerij en de stallen. Bij de melkveehouders in Giessenburg en Hoornaar zijn er behalve koeien en schapen te vinden. De melkkoeien van de familie Slob (Hoornaar) hebben een zender om de nek. Zo krijgen ze met behulp van de computer afgepast krachtvoer toegediend. Bij zuivelboer- derij 't Geertje in Zoeterwoude worden diverse zuivelprodukten bereid. De fietsers kunnen het bijbehorende kaas museum, de klompenmakerij en de smederij bezoeken. De familie Den Baars (Dirksland) neemt de bezoekers graag mee de boomgaard in, waar ap pels, peren en morellen groeien. In Rijnsburg kan het tuinbouwbedrijf van de familie Van Egmond worden be zocht. Graag legt de familie uit hoe de teelt van anjers en zomerbloemen in zijn werk gaat. De familie Kouwenho- ven uit Nootdorp (vanaf 12.00 uur open) zet, om zijn komkommers biolo gisch te beschermen, natuurlijke vijan den in om schadelijke insekten te be strijden. De opengestelde bedrijven zijn aange geven met de richtingborden 'Landelij ke Fietsdag, Welkom op de boerderij/ tuinderij'. Voor meer informatie kan men terecht bij de deelnemende VW- of ANWB-kantoren of bellen naar infor matienummer 070-3141460. babykleding en babyspeelgoed 0182-611343 maxi cosi type 500 f50,- fietszitje voor op stuur f75,- rugdrager f50,- 0182-163561 Moerkapelle-Zaterdag 27 april hebben zes leden van rolschaatsvereniging Rolling '90 meegedaan aan een regiona le wedstrijd in vrijrijden en figuurrij den. Deze wedstrijd voor de B-klassen werd op de buitenrolschaatsbaan van rolschaatsvereniging Merwestad in Papendrecht gehouden. Hierbij wer den weer bekers gewonnen door leden van Rolling '90. Uitslag: Pupillen B Vrijrijden met 24 deelnemers: 4e Wanda van Hoven, 6e Trisja van 't Wout, 10e Desiree Immer zeel, 13e Carla Matze, 15e Kim Witte- koek; Pupillen B Figuren met 8 deelne mers: 2e Wanda van Hoven; Pupillen B Combinatie met 7 deelnemers: 2e Wan da van Hoven; Aspiranten B Vrijrijden met 8 deelnemers: 2e Gerdine Lindhout Zevenhuizen- Op zondagavond 5 mei is er een Sing-inn in de Hervormde kerk van Zevenhuizen. Het thema luidt: "Geest maak U bekend". De heer Drost uit Den Haag zal met de bezoekers na denken over dit thema. Muzikale bege leiding wordt verleend door de praise- band "Exalt". De band begint om 18.30 uur met spelen, de dienst begint om 19.00 uur. Moerkapelle - Het oranjecomité Moer kapelle organiseert op vrijdag 3 mei weer een kinderbraderie vanaf 18.30 uur. Op Hemelvaartsdag, donderdag lb mei, start om 5.30 uur het Dauwtrappen vanaf dorpshuis Op Moer. Na het dauwtrappen krijgen de deelnemers een broodje en een kop koffie aangebo den van het Oranjecomité Moerkapel le. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Op uitnodiging van de Ondernemerskring Zevenhuizen- Moerkapelle stak de heer Wilting van de gemeentepolitie Amsterdam in de recreatiezaal van zorgcentrum "De Zevenster" een boeiend en amu sant verhaal af over zijn ervaringen bij de hoofdstedelijke politie. Klaas Wilting is zelf als politieman begonnen, in 1964 op het bureau Leidseplein in het centrum van Amsterdam. Volgens hem is het politie vak een verschrikkelijk moeilijk vak. "Als politieman kom je op de meest maffe plaatsten. Wij worden geroepen op plekken waarvan je zegt hoe is het mogelijk dat daar de politie voor wordt gevraagd. Wat je ook krijgt als je pas bij de politie zit dat je uiteraard aan de hand van een mentor in de beginfase moet gaan kij ken hoe je het vak op straat leert. Ik had het geluk dat een oudere mentor mij dat leerde. Hij was daar een kei in. Hoe je aan crisis-interventie moet doen, hoe je problemen moet oplossen. Maar na verloop van tijd moet je het zelf doen. Ik weet nog dat we een opdracht kregen om naar de Jacob Lennepkade te gaan in Amsterdam-West, omdat daar weer eens een behoorlijke ruzie was. Pa en Moe lagen behoorlijk in de clinch. We komen driehoog en er stond echt niets meer op z'n plaats. Het lukte mij om de twee rond de tafel te krijgen. Het ging lekker tot de man een verkeerde op merking maakte. De vrouw maakte zich daar ontzettend kwaad over en ze pak te een wekker bij haar in de buurt en zeilde dat ding precies langs m'n oor en raakte de man midden in z'n gezicht. De man ging gestrekt. Het is een heel moeilijk vak, zeker voor jonge politiemensen en waarom, om dat het voor de burger, en ik denk te recht, niet uitmaakt of je sterren of balken hebt of alleen maar één streep. En van een politieman wordt verwacht dat hij weet hoe hij dingen moet oplos sen. En als hij dat niet kan dan is het een knullige politieman. Ik zeg dan altijd van geef een politieman toch wat tijd om dat te leren. Wilting heeft zelf zo'n beetje alles in de praktijk meegemaakt en ook aan den lijve ondervonden wat het betekent om bekogeld te worden. De beelden van die grote ontruiming enige weken geleden in Amsterdam, waarbij de ME'ers met alles en nog wat werden bekogeld, deden hem weer direct den ken aan de tijd dat hij zelf ME'er was en door de rijksrecherche werd ver hoord. In de tijd van Vietnam stond hij eens voor de zoveelste keer bij het Amerikaanse consulaat en zag dat een van de demonstranten een steen gooi de in hun richting en dat een collega naast hem die steen in z'n gezicht kreeg en in elkaar zakte. Wilting liep die man achterna, kreeg hem te pakken en gaf hem een flink pak slaag en is toen weer terug gegaan. Maar dat vonden ze toch niet helemaal goed. Vandaar dat hij verhoord werd door de rijksrecher che. Voor zijn huidige functie als voorlich ter is het van essentieel belang geweest dat hij veel dingen zelf heeft ondervon den. Ze zeggen wel eens tegen hem hij alles wat krom is ook recht pra Wilting vindt dat onzin. Maar wa wel doet is proberen aan te geyen 1 de belastingsgraad van een P°'ltie f is, hoe een politieman kan komen dingen waarvoor hijzelf eens.,teL,ar antwoording werd geroepen, van ook dat hij vaker op een andere j opereert in zijn voorlichting dan a re voorlichters. In 1981 is Klaas Wilting bij de v°°r"c ting terecht gekomen. Waarom w juist hij naar het bureau Voorlichting gehaald? Zelf denkt Klaas 8 dat verband hield met het feit dat M politieman in z'n vrije tijd veel j( listiek werk deed. Een periode hij over alles en nog schreef. He deel hierbij was dat een dubbe regel kreeg. Hij schreef zich dan weet niet wat om zoveel mogeis te verdienen. De ellende was rger vervolgens constateerde dat ujt. evenveel uitgekrast werd en aa eindelijk alleen die regels betaa die ook afgedrukt waren.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 20