Sponsors voor de jeugd van Groeneweg Sjoelen Optreden van Anne Frank zangkoor Flyers Dames 4 wint overtuigend Bewoners "Woubrecht" spelen Jeu de Boulestournooi u. Flierefluiterstocht Willem Breedveld over "Niemand is een eiland" ook een gratis kleintje plaatsen? Vul de bon in op pagina 23! regio Foto's in het HAKT VAN HOLLAND OB -11 Hart van Holland/2 mei 1996 pagina 21 Basketball stroef a ?erSte helft §'"8 het n°8 een t e" 6 1 werd dun ook met een Kleine achterstand afgesloten (22- Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Woordelijke Dwarsweg la te Zevenhui zen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afge haald worden, (nabestellen tot uiterlijk een week na ver schijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmor gen na verschijning van het Hart van Holland. Til -UT Als elke seconde telt Als het zender zwaailicht kan POLITIE Zevenhuizen/Moerkapelle Waddinxveen Boskoop 5 mei in Agnietenkapel: Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - De jeugd van de voet balvereniging Groeneweg uit Zeven huizen wordt gesponsord door Ben Verburg van La Baraque en Rob Phaff van de gelijknamige firma. Hiertoe tekenden de partijen vorige week donderdag een vijfjarig con tract. La Baraque heeft zijn naam verbonden aan de A-,B- en C-toernooien en Phaff aan de D-,E- en F-pupillen. Adriaan Roos, de president van Groeneweg, memoreerde dat beide sponsors in zijn algemeenheid veel voor de jeugd doen. Voor het feit dat ze daarnaast nu ook de jeugd van Groeneweg in het bijzonder steunen, was hij ze bijzonder dankbaar. Ook jeugdvoorzitter Bram van Rijn en activiteitencoördinator bij de jeugd, Jan van der Pot, hadden veel lovende woorden over voor de geste van de beide ondernemers. Door de sponso ring krijgen de toernooien een stukje toegevoegde waarde. De meerwaarde bestaat hieruit dat er naast voetbal ook andere ontspannende activiteiten kun nen plaatsvinden. Activiteiten die de toernooidag qua gezelligheid een extra dimensie moeten geven. Zo zal er tij dens het Phaff-toernooi op 1 juni a.s. voor de D-,E- en F-pupillen een groot luchtkussen in de vorm van een clown worden geplaatst. Verder zijn er mini Van links naar rechts: Ben Verburg van La Baraque, Adriaan Roos en Rob Phaff van Phaff BV. squads (mini trikes besturen over een baan), is er een reuzesjoelbak, een een- denvangspel en een rad van avontuur. Ook de muziek ontbreekt uiteraard niet. Tijdens het La Baraque-toernooi op 16 mei wordt er voor de A-, B- en C- junioren een groot buitenterras opge zet en kunnen de aanwezigen eikaars krachten meten op de kop van Jut en op de home-trainers met klok. Verder is er de Hot Rod (een autorace-compu terspel met vier deelnemers) en een rad van avontuur. Ook hier veel mu ziek. In de kantine worden op de toer- nooidagen dan nog videobeelden van de laatste Ek en Wk met voetbalbloo pers getoond. Waddinxveen- De hoogste score bij de Waddinxveense sjoeler is weer op naam gekomen van Jan Kersbergen. Jan behaalde precies 1400 punten, 2e werd Tine Valenkamp 1375, 3. André vanGemeren 1366,4. Dick Dros 1364,5. G. Renesse 13516. Dirk Jan van Drunen 1341, 7 Ed den Drijver 1327, 8 Frans Botger 1326, 9. Frans Bouwmeester 1318, 10. Teus Visser 1299, 11. Pascal van Gils 1264, 12. Henk van Beek 1264 en 13. Cees Kuipers 1147 punten. Klasse B: 1. B. Brouwer 1336, 2. M. Re- nesse 1313, Cor Faay 1309, 4. Erwin Pleus 1291,5. Asha den Drijver 1279 en 6. Trudi van Dam 1271 punten. Klasse C: 1. Dirk Faas 1238, 2. Jan Olie 1174,3. Sjaan Faay 1145,4. Wim Slinger land sr. 1088 en 5. Cor Kersbergen 1085. Klasse D: 1Corry 't Hart 1175, 2. Corry Boegheim 1106,3 Ceron van Beek 1087, 4. Simon den Oude 1083 en 5. R. van Wijk 1065 punten. Klasse E: 1. Yvonne Kersbergen 1042,2. G. Loef 993, 3. Ineke van Gils, 4. David Sinnema 910 en 5. DickEsveldt 905 pun ten. Het gemiddelde van de avond was 119.79 punten. Het gemiddelde van de vereniging is 117.147 punten. Het totaal van de vereniging is 616648.000 punten. Waddinxveen-Vrijdag 26 april heeft het zangkoor 'Anne Frank' opgetreden in de nieuwe outfit. In de toneelzaal van het Anne Frank- centrum, zette het koor, 34 zangers en zangeressen van 55 jaar en ouder, on der leiding van dirigente/pianiste me vrouw Houweling haar beste beentje voor. Er werd een gevarieerd repertoi re ten gehore gebracht. Het publiek, waaronder wethouder Hielema, een vertegenwoordiger van net secretariaat van de Bedrij vensport dag en vertegenwoordigers van de deelnemende bedrijven, heeft duidelijk genoten van het optreden. De heer J. Korving van de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk, waaronder het koor ressorteert, presenteerde de avond en vroeg het koor om een toegift. Er bestaan inmiddels plannen om in de nabije toekomst in samenwerking met andere seniorenactiviteiten een avond vullend programma te brengen. Het koor kan overigens nog best wat aanvulling gebruiken; vooral zangers maar ook zangeressen van 55 jaar en ouder zijn van harte welkom. Inlichtin gen tijdens kantooruren bij mevrouw G. van Dort, telefoon 0182-615555 (b.g.g. 0182-631932). Waddinxveen- Afgelopen weekend was er winst voor Dames 4 en weder om voor Heren 4. Dames 1 won ruim van SBU. barnes 1 had in de uitwedstrijd geen h ,moeite met degradant SBU, zo- oat de laatste wedstrijd van de compe te in winst werd omgezet. Uitslag 42- bames 4 behaalde een mooie overwin- aln!e u ®erste helft kon Punch nog aardig boenen, maar de tweede helft wp<f ,e,maa'voor Hyers. Er werd goed ri, i waardoor er vier dames in de oubbele cijfers kwamen. Uitslag 59-39. rpscoorder: Yvonne Henderson met 'b punten. Heren 4 blijft punten verzamelen. Ook slarh^rf e£n team van Punch het iuictp !weede helft vond Flyers de den r t'ng en toen was er geen hou den meer aan. Uitslag 50-38. Topscoor- Qer. Ton Baan met 12 punten. deTesent6t a'Ch 'n s'aap sussen door dictewdenH c.r' De gehele wedstrijd bleven tot H6 Flyers-dames de strijd en de zeventiende minuut aan de positieve kant van de score. Toen kwam Das langszij en ging met de over winning strijken. Uitslag 34-37. Top scoorder: Monique Noordhoek met 20 punten. Waddinxveen- Ieder voorjaar zijn de bewoners van het gezinsvervangerd tehuis Woubrecht, samen met begelei ders en familie, te gast bij de Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen. Op zaterdag 27 april was het zover: voor de zesde keer werd gespeeld om de fraaie prijzenbekers en de eer. Het fraai zomerweer zorgde voor een gezel lige en sportieve middag. Twaalf bewo ners van Woubrecht vormden ieder met een lid van de Jeu de Boulesvereni ging een koppel en speelde drie par tijen. Dat leverde de volgende uitslag op: 1. Arthur en Piet; 2. Leo en Barend; 3. Dorien en Barend; 4. Jan en Peter/Bas en Hans; 6. Sjaak en Imca; 7. Erik en Cock; 8. Bep en Ben; 9. Belinda en Jac ques; 10. Annie en Betsie; 11. Arie en Corrie; 12. Minou en Corrie. De winnaars van de eerste vier plaatsen gingen met een prachtige beker naar huis. salontafel manou db rond f50,-; lectuurbak manou f25,-; keukent f35,-0182-618512 qezocht: puppyriem voor onze pup 0182-630562 Jongens aspiranten 1 moest aantreden tegen Jumpers en bij winst was de kans aanwezig een beslissingswedstrijd om het kampioenschap af te dwingen. Dit is helaas niet gelukt, want Jumpers deed meer dan de sportieve plicht en kwam dankzij de winst nog op gelijke hoogte met Flyers. Uitslag 47-55. Topscoorder: Aren Polderman met 14 punten. Lange tijd zag het er naar uit dat meis jes mini's voor een daverende verras sing zouden zorgen door kampioen Grasshoppers de eerste nederlaag toe te brengen. Het ging drie periodes ge lijk op, maar toen was het kaarsje op, mede doordat Flyers maar met zes meisjes aantrad en daardoor niet opti maal kon wisselen. Uitslag 28-57. Top scoorder: Kirsten Hazebroek met 17 punten. De benjamins leden ook een nederlaag en wel tegen Zoebas. het bleef de hele wedstrijd spannend, maar Zoebas had qua scoren het beste van het spel en won met 18-29. Topscoorder: Sebasti- 1 aan Overdam met 12 punten. Holland* Midden Samen zorgen we voor veiligheid Inbraak/diefstal: ln de nacht van don derdag op vrijdag werd een snelkraak gepleegd in de slijterij van een super markt aan de Dorpsstraat. Er werd een tegel door de ruit gegooid en een onbe kende hoeveelheid drank meegeno men. Vrijdagavond even na middernacht werd een inbraak in een vrachtauto gemeld op het Nijverheidscentrum. Ter plaatse werd een 16-jarige Nieuwer- kerker op heterdaad aangehouden. Twee anderen ontvluchtten op een bromfiets terwijl ze er ook een achter lieten. De identiteit van de twee is in middels eveneens bekend. Overig nieuws: Dinsdag werd opdeNrd. Dwarsweg tussen 7.30 en 8.40 een snel heidscontrole gehouden nabij de krui sing met de Leliestraat. Van de 400 passanten waren er 70 in overtreding en werden gefotografeerd. De snelste reed 87 km/u. Vrijdagavond raakte op de RW 12 op de rijbaan richting Utrecht spontaan een auto in brand. De brandweer heeft het voertuig op de vluchtstrook ge blust. Zaterdagavond raakte een 35-jarige Waddinxvener tijdens een ongecontro leerde remactie met zijn auto aan de Noordkade in de sloot. Mogelijk zag hij een slitstaande auto te laat. Bij controle bleek hij ook teveel te hebben gedron ken. Hij had 0.7 o/oo in zijn bloed. Inbraak/diefstal: In de nacht van maan dag op dinsdag werd aan het Floriserf een licht groene Opel Kadet type Hatchback gestolen. Het voertuig was voorzien van het kenteken HX-ll-VL. Ter plaatse werd ook een poging ge daan een Opel Manta te stelen. In dezelfde nacht werd aan de Zuidkade een witte bestelauto gestolen merk Fiat Fiorino met het opschrift PIZZA MIA en met het kenteken W-68-YF. In de nacht van dinsdag op woensdag werd aan de Maarten Schoutenstraat een auto ontdaan van de wielen be staande uit lichtmetalen velgen. De auto was op stenen gezet. Woensdagavond werd vanuit een auto op Coenecoop de radio-cassette recorder ontvreemd. Men was via een openstaand raampje in de auto geko men. In de nacht van woensdag op donder dag werd van een bouwterrein op Coe necoop een betonmolen gestolen als mede 10 binnendeurkozijnen en isola tiemateriaal. Tussen woensdagmiddag en vrijdag ochtend werd aan de Henegouwerweg in de polder Bloemendaal een roeiboot met 30 fuiken gestolen. Donderdag werd ingebroken in een auto aan de Jan Dorrekeskade-Oost. Er werd een ruit ingeslagen om in de auto te komen. Er werd niets vermist. In het weekend werd ingebroken in een gebouw aan de Kerkstraat. Men kwam binnen door een ruit kapot te slaan en daarna het raam te openen. Binnen werd een kast opengebroken waaruit een geldkistje werd meegeno- Overig nieuws: Dinsdag werd op de Noordkade een snelheidscontrole ge houden t.h.v. de voormalige NKF. Van de 1200 passanten reden er 160 te snel waarvan de snelste 87 km/u reed. Dinsdagmiddag vond op de Alpher- wetering een bedrijfsongeval plaats. Een 36-jarige schilder viel met zijn lad der van een steigerwerk. Hij is met hoofdletsel en gekneusde schouder naar het Bleulandziekenhuis vervoerd. De arbeidsinspectie stelt een onder zoek in. Aanrijdingen: Dinsdagmiddag vond op de Zijde een aanrijding plaats tussen een fiets en een bromfiets. Toen de 48- jarige bromfietser de 86-jarige fietser inhaalde, raakte deze elkaar. De fietser kwam ten val. Hij is per ambulance naar Bleuland vervoerd. Inbraak/diefstal: In de nacht van dins dag op woensdag werd aan het Reijers- koop een bedrijfsauto gestolen. Het betreft een witte Mazda E 2200 pick-up met het kenteken VX-25-GV. In de nacht van woensdag op donder dag werd ingebroken in een bedrijfsau to aan de Goudse Rijweg. De achterruit werd uit de rubbers gesneden. Wegge nomen werd een boormachine met op lader. Overig nieuws: Woensdag heeft er we derom een controle plaats gevonden op werkende illegalen. Deze controle werd uitgevoerd in samenwerking met de Inspectie Sociale Zaken en werkgele genheid. Er werden vijf werkende ille gale polen aangetroffen. Eén bij een bedrijf aan Den Ham, twee bij een be drijf aan de Biezen en twee bij een be drijf aan de Halve Raak. De werkgever heeft een proces-verbaal gehad even als het bedrijf dat eventueel bemiddel de. De polen zijn allen per vliegtuig overgebracht naar Warschau. Zaterdagavond raakte aan de Spoel- wijkerlaan spontaan een auto in brand vermoedelijk veroorzaakt door kort sluiting. De brand bleef tot het interieur van de auto beperkt. Tourclub De Waardrenner organiseert op zaterdag 4 mei haar derde tour tocht, "De Flierefluiterstocht". Vertrek vanuit Petit restaurant Scholle- bos, Bermweg 133 in Capelle a/d IJssel. Er kan worden ingeschreven voor de 30 kilometer van 9.00 - 14.00 uur; 50 kilo meter van 9.00 - 12.00 uur; 125 kilome ter van 8.00 - 10.00 uur (de groep met voorrijders vertrekt 8.15 uur); 175 kilo meter van 8.00 - 9.00 uur (de groep met voorrijders vertrekt 8.00 uur). De route van 30 en 50 kilometer gaat via Rottemeren en Achterdijkseplassen en Lage Bergsebos en Schollebos. De 125 kilometer gaat verder via de Kagerplas- sen via de Bollenvelden van Lisse en via de duinen naar Wassenaar en weer te rug naar Capelle. De 175 kilometer rou te gaat nog verder via "Het Kopje van Bloemendaal" en neemt dan dezelfde route terug als de 125 kilometer. Inlichtingen via: Adri Boele 0180- 518532 of Wim van Zwienen 0180- 663808, beide graag na 18.00 uur. Gouda- Op zondag 5 mei spreekt Wil lem Breedveld in de Agnietenkapel, Nieuwe Markt in Gouda, over het thema "Niemand is een eiland". Wat hebben de nederlanders sinds 1945 met hun vrijheid gedaan. De saamhorigheid van toen heeft plaats gemaakt voor het indi vidualisme van vandaag, met alle voor- en nadelen vandien. De vrijheid moet voortdurend opnieuw worden bevoch ten. Dat onderstreept het belang van de herdenking van oorlog en bevrijding. De Stichting Agnietenconvent organi seert deze lezing in samenwerking met de gemeente Gouda in het kader van het officiële programma van de bevrij dingsdag. Willem Breedveld is werkzaam als poli tiek commentator van het dagblad Trouw. Een dag in de week werkt hij aan de Rijksuniversiteit Leiden als docent massacommunicatie en politiek. Hij is lid van het Nationaal Comité 4 en 5 mei. In 1989 kreeg hij de Anne Vondelings- prijs voor politieke journalistiek. Hij werkte mee aan verschillende publica ties. Ter gelegenheid van het 12_ jarig jubileum van koningin Beatrix verzorg de hij een uitgave van enkele van haar toespraken in 'Het Staatshoofd spreekt'. De Stichting Agnietenconvent is een onafhankelijke stichting die bijeen komsten organiseert rondom thema's op het snijvlak-van kerk/religie en sa menleving. De bijeenkomst begint om 11.00 uur en duurt tot ongeveer 12.30 uur. Alle be langstellenden zijn welkom.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 21