Regeling fysiotherapie dupeert patiënten Senate (Domstein schrijft (B Tekenwedstrijd provinciale Landschappen Bloemlegging bij het oorlogsmonument "Spiegeling naar de toekomst" Familieberichten Staatsbosbeheer en bibliotheken zetten natuur in de schijnwerpers Hart van Holland/2 mei 1996 ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen deHaij van der Wende pagina 3 Matthijs Oosthoek Boekenweekthema: Mijn God Actie Samenwerking 26.000 exemplaren. ADVOCATEN Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 i ,^twas hartverwarmend dat zoveel mensen ons terzijde stonden tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa De overweldigende belangstelling, de woorden van troost, de bloemen en de vele schriftelijke blijken van medeleven, maken de I leegte en het gemis niet minder, maar geven het gevoel dat wij dit j verlies niet alleen behoeven te dragen. Hiervoor onze hartelijke dank. Janny Oosthoek-Poot kinderen en kleinkinderen Zevenhuizen, april 1996 Regio- In december is besloten dat al leen mensen met een chronische aan doening, die voorkomt op een door de minister samengestelde lijst, nog lang durige fysiotherapie vergoed kunnen krijgen. De rest krijgt maximaal 17 be handelingen (8 uit de AWBZ en nog eens 9 uit de aanvullende verzekering). Bij het Patiënten-Gehandicapten Plat form Midden Holland zijn de afgelopen tijd 50 telefoontjes binnengekomen van mensen voor wie de voor hen noodza kelijke fysiotherapie is gestopt of bin nenkort ophoudt. De mensen die belden waren veelal ouderen, die vaak al jarenlang fysiothe rapie krijgen. Stuk voor stuk vertelden ze dat de fysiotherapie voor hen van groot belang is. Ze hebben veel minder pijn of ze zijn door de behandeling net wat soepeler, zodat ze nog wel eens naar buiten kunnen, een boodschapje kunnen doen of op visite kunnen gaan. Met fysiotherapie was het leven vaak ookal moeilijk, maar zonder zijn ze nog ernstiger gehandicapt. De meest voorkomende klachten, waaraan de bellers zeiden te lijden, waren artrose en hernia. Beide zijn klachten die niet voorkomen op de ge noemde lijst van chronische aandoe ningen. Ze kregen dit jaar dus nog 17 behande lingen en daarna moet de fysiotherapie uit eigen zak betaald worden. De men sen die reageerden konden dat in ieder geval niet, omdat ze maar een klein inkomen hebben. Omdat minister Borst toegezegd heeft na een half jaar de lijst te zullen evalue ren, blijft het belangrijk dat ook de ko mende tijd gedupeerden zich nog bij het Patiënten-Gehandicapten Platform melden. De gegevens worden landelijk verzameld en zullen gebruikt worden bij de evaluatie. Dat de regeling te stringent is blijkt al uit het feit dat her en der verzekeraars mogelijkheden zien (of van de minister krijgen) om er zelf al soepeler mee om te springen, en vaker meer dan 17 be handelingen toestaan. Het Patiënten-Gehandicapten Platform is voor deze meldingen te bereiken van maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.00 uur, telefoon 0182- 512777. De auteur RenateDorrestein (1954) heeft de opdracht aanvaard van de organisator van de Boekenweek, de Stichting CPNB, om het Boeken weekgeschenk 1997te schrijven. De 62e editie van de Boekenweek wordt gehouden van 12 tot en met 22 maart 1997. Het motto van de Boekenweek 1997 luidt 'Mijn God', waarmee de aandacht wordt geves tigd op het religieus gevoel in de letteren. Dit jaar verscheen 'Verborgen gebre ken, het twaalfde boek van Renate Dor restein sinds haar debuut 'Buitenstaan ders' in 1983. Haar meest recente titels zijn 'het Hemelse gerecht', 'Ontaarde moeders' en 'Een sterke man', een titel die genomineerd werd voor de Libris Literatuur Prijs 1995. Ook trok ze veel aandacht met 'Heden ik' (1993), waarin ze uitgebreid verslag doet van de chro nische vermoeidheidsziekte ME, waar aan ze sinds enkele jaren iijdt. Voor haar gehele oeuvre werd haar in 1993 door het maandblad Opzij de Annie Romeinprijs toegekend. Religie en religieus gevoel zijn door de eeuwen heen dominant aanwezig in de literatuur. Voorbeelden uit de laat ste jaren zijn 'De ontdekking van de hemel' van Harry Mulisch, 'De dui velsverzen' van Salman Rushdie, 'Zio- noco' van Leon de Winter en 'Het Boek Van Violet En Dood' van Gerard Reve. Tijdens de Boekenweek 1997 zal deze vervlechting van religie en literatuur van alle kanten worden belicht. Staatsbosbeheer en de nederlandse bibliotheken voeren dit jaar samen actie voor de natuur. Van 6 tot en met 11 mei wordt de themaweek 'De bos wachter in de bibliotheek' gehouden, waarbij Staatsbosbeheer op bezoek komt in ruim 1200 openbare biblio theken in Nederland. In de bibliotheken verstrekken bos wachters van Staatsbosbeheer infor matie aan bezoekers, er worden spe ciale natuurhoeken ingericht en er kan gewandeld en gefietst worden onder leiding van deskundigen. Daar naast zal er verder het hele jaar door een Natuurbus door het land rijden en een groot aantal lokale bibliothe ken aandoen om de actie te onder steunen. Een bezoek aan de bus zal de nieuwsgierigheid prikkelen naar de natuur zelf en de informatie daarover in de bibliotheken. Ook wordt aan dacht gevraagd voor de verschillen de vormen van informatie-overdracht. Een bibliotheek is immers meer dan een grote (uitleen)boekenkast. Ook door middel van video, tijdschriften, geluidsbanden, dia-presentatie, cd's, cd-rom, en exposities wordt informatie over de natuur verstrekt en kan de belangstellende zijn eigen waarnemin gen in de natuur zelf completeren met door de bibliotheken aangedragen ken nis. Achterliggende gedachte van deze actie is, dat er overall in ons land door Staatsbosbeheer verzorgde natuur is te vinden en dat in de onmiddellijke omgeving daarvan een bibliotheek aan wezig is om aanvullende kennis over die natuur en de cultuurhistorische aspecten te verstrekken. De samenwer king tussen deze twee organisaties biedt de in natuur en literatuur geïnte resseerde nederlander tijdens de actie week van 6 tot en met 11 mei divers 'groene' activiteiten. Elke bibliotheek is vrij in het maken van een program ma voor deze week. Voor het thema 'Natuur' kozen de b' bliotheken, vertegenwoordigd door de branche-organisatie NBLC, voor een samenwerking met Staatsbosbc heer. Het NBLC is de overkoepelende organisatie van de nederlandse open bare bibliotheken, die jaarlijks één derde van de nederlandse bevolking bereiken: ruim vijf miljoen gebruikers Staatsbosbeheer is met 220.000 hecta re één van de grootste beheerders van natuurterreinen in ons land. Naast natuurbeheer rekent Staatsbosbe heer recreatie tot haar doelstellingen. Het openbare karakter, imago, doel groepen en werkwijze van beide orga nisaties sluiten goed op elkaar aan. Doe mee aan de Tekenwedstrijd van de provinciale Landschappen. Teken de "natuur in uitvoering" en win één van de vele prijzen waaronder een week end arrangement voor twee personen in één van de mooiste gebieden van Nederland. Van 21 tot en met 29 september organi seren de provinciale Landschappen voorde 16e keer de Week van het Land schap. In twaalf provincies worden er tal van activiteiten georganiseerd om de natuur dichter bij de mens te bren gen. De tekenwedstrijd die de Unie van Provinciale Landschappen organiseert behoort tot één van de activiteiten. Hierbij wordt iedereen uitgenodigd mee te doen. Jong of oud, amateur of professioneel en ook de keuze van ma teriaal en techniek staan vrij. De deel nemers worden in drie categorieën (tot 12 jaar, tot 19 jaar, vanaf 19 jaar) en per provincie ingedeeld. De werkstukken worden tijdens de Week van het Landschap vormen de publieksjury. Daarna vindt er nog een landelijk professionele jurering plaats. De werkstukken mogen niet groter zijn dan 60 x 80 centimeter en moeten voor 1 september opgestuurd worden naar onderstaand adres. Voor informatie of het wedstrijdregle ment kan men contact opnemen met: De Unie van Provinciale Landschap pen, p/a MVB Communicatie Organi satie, Marieke Lutz, Gijsbrecht van Amstelstraat 124, Postbus 1321, 1200 BH Hilversum, telefoon 035-6285011/ 6285299, fax 035-6239375. Biedt hem een plaatsje in een carport of een gara- 9e van Snoei Tuinhuisjes Kassen o bestuurder voelt zich op z'n gemak in een van jnze blokhutten, paviljoens of prieeltjes en ont spant zich m een kweekkas of serre, ent u nieuwsgierig geworden, kom dan onder ons en breng de kinderen bij de speeltoestellen, op ook eens binnen bij Snoei Tuinmaterialen. Coniplut vun tniyt uit. T u IK HUISJES IISSE i I Hartweg 4 2665 L) Bleiswijk Telefoon 010 -. 5220392 Zevenhuizen- Onder belangstelling van ongeveer vijftig mensen werd afgelo pen maandag 29 april, bloemen gelegd aan de voet van het oorlogsmonument "Spiegeling naar de toekomst" aan de Tweemanspolder in Zevenhuizen. Vanaf 19.00 uur verzamelden zij zich in café "De Roerdomp" waar de voorzitter van de Stichting "John E. McCormick Foundation" als opening van de cere monie een woord sprak over de beteke nis van het monument: een blijvende herinnering en waardering voor de moed en de inzet van al diegenen, die hebben bijgedragen-hoegenaamd ook- aan de activiteiten van het verzet in Zevenhuizen en wijde omtrek, met in zet van eigen leven en dat van familie en dierbaren, - die onderduikers in huis namen - die het jachthuis openstelden als schuilplaats en waar die nare overval ontstond op 29 april 1945, waarbij twee doden vielen; exact 51 jaar geleden. Het is ook een monument, om vanuit die omstandigheden van 1945, vanuit die herinnering in dankbaarheid te mogen constateren, dat veel erger is voorkomen. Zoals de subtiteling van dit mooie en dierbare monument zegt: voor altijd herinneren wij ons diegenen die zich hebben ingezet voor onze vrijheid. "Spiegeling naar de toekomst". Na deze woorden van de voorzitter ging het in stille tocht naar het monu ment, waar de heren P. Reijm (verzet omgeving Zevenhui zen), W. Olivier (verzet Zoetermeer), S. Rozen- daal (verzet Berkel Rodenrijs) de bloemen legden, waar een mi nuut stilte werd gehou den en waar "the last post" werd geblazen door de heer L. Bink. Na afloop van de cere monie deelde de voor zitter aan alle belang stellenden twee zogehe ten brandplaatjes uit en was er nog een kort sa menzijn. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Silvia Markus SI ui ti ngste rm ijn adve r ten ties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoorde lijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten uitsluitend bellen donderdag-ochtend tot 11.00 uur: Interlanden Spreigroep, telefoon 070-3190820

Hart van Holland | 1996 | | pagina 3