Turntoernooi bij T.O.O.S. Weer record Femke Rietveld Rentokil-dames sluiten winnend af W'/, Onverdiende nederlaag Moerkapelle Competitie Tennisclub Zevenhuizen Duivensport BROUWER DE KONING Rentokil meis jes A kampioen UITVAARTVERZORGING Bedrijfevolleybal Zevenhuizen Hart van Holland/2 mei 1996 pagina 9 Dames 2 bleef ongeslagen GERANIUMS EN PERKPLANTEN EN Dnnr Karin van i.angeraad Waddinxveen-In het weekend van 27 en 28 april heeft Multi Sportvereni ging T.O.O.S. in samenwerking met de Koninklijke Nederlandse Gym nastiek Bond Commissie Turnen He ren het plaatsingstoernooi georgani seerd voor de Nederlandse Kam pioenschappen. Het deelnemersveld was samen gesteld uit alle categorieën. De turners, uit geheel Nederland, van de categorieën 1 t/m 4A en sinds dit jaar 4B nemen rechtstreeks deel aan de plaatsingswedstrijden. De turners uit de overige categorieën en niveaus, 4C t/m 7, hebben zich via voorrondes inde 4 districten geplaatst. Voor de beoordeling van de oefeningen ten opzichte van houding, techniek en inhoudelijke compositie, wordt het in ternationale FIG-reglement gehan teerd. Op niveau IA, de Nederlandse top, is de eerste plaats naar Christian Selk ge gaan, van V.Z.O.D. uit Deventer. De tweede plaats was voor zijn broer, Alexander Selk, ook van V.Z.O.D. uit Deventer. Veelbelovend voor de toe komst was het optreden van Youri Vi- nokour van S.S.S. uit Sliedrecht. Al op 15-jarige leeftijd kan hij heel goed mee komen met de top en is op een verras sende derde plaats geëindigd. Van de turners die uitkwamen voor T.O.O.S. heeft Maarten Witteman nog een kans op plaatsing voor de Neder landse kampioenschappen. Hij eindig de als achtste op niveau 4C, Dit is vol doende voor deelname aan de play offs, een herkansing voor plaatsing. De nummers 1 t/m 4 van elk niveau heeft zich namelijk direct geplaatst voor de kampioenschappen, terwijl de num mer 5 t/m 8 nog een kans op deelname hebben door goed te presteren op de play-off wedstrijden. Op niveau 5C is Vincent Dijkstra onver- Christian Selk in actie op de brug. wacht uitgekomen voor T.O.O.S.. Hij is als veertiende geëindigd. Mark Brand op niveau 6C heeft het ge bracht tot een elfde plaats. Ook op niveau 3C waren er turners actief van T.O.O.S.. Niek Buijs, Jurjen van Pruissen en Anton Stoter kwamen uit op dit niveau. Zij eindigden respec tievelijk op 44, 29 en de 31e plaats. Hazerswoude-Dorp- Femke Rietveld uit Boskoop van Atletiekvereniging AAV 36 blijft het parcoursrecord op de an derhalve kilometer van de Polderloop in Hazerswoude-Dorp verbeteren. Haar oude record, in januari 1996 ge vestigd, verbeterde zij afgelopen zon dag met 14 seconden. De nieuwe tijd is 5.11 minuten. Opvallend was dat op de anderhalve kilometer heren de jongens van Hazerswoudse Boys E3 de eerste drie plaatsen veroverden. Dit moet een snel elftal zijn en biedt perspectieven voor de toekomst van Hazerswoudse Boys. Op de 5 kilometer heren knokten Rien van Vliet en Roy van Dam om de eerste plaats. In een nek-aan-nek race Weef Rien zijn belager één seconde voor. Bij Hazerswoudse Boys wordt op 19 mei de vierde Rotary-Loop gehouden. De organisatie van deze loop ligt, in samenwerking met de selectieleden van Hazerswoudse Boys, in handen van de Rotary-club Rijnwoude (informatie: 0172-589467). De opbrengst van deze loop en het sponsorgeld wordt door de Rotarians in zijn geheel verdeeld over diverse projecten die een geldelijke ondersteuning nodig hebben, het par cours. starttijden, afstanden en in schrijfgeld zijn hetzelfde als bij de Pol derloop. De uitslagen van de Polderloop: Dames 1_ kilometer: 1. Femke Rietveld 5.11; 2. Katica Duiker 6.35; 3. Carmen Stalwijk 6.51. 5 Kilometer: 1. Elselijn Zevenhuizen - Voor de laatste wed strijd uit de competitie moest het eer ste damesteam van Rentokil-ZVH naar Roosendaal om de strijd aan te binden tegen Mikro Electro, tegen wie de thuis wedstrijd verloren was. Maar de ploeg van coach van Yperen draaide de laat ste weken zeer goed en wilde minimaal de vijfde plaats halen. De Rentokil-da- mes gingen stevig van start en met veel servicedruk en een degelijke pass werd net langzaam maar zeker 11-0; Monique speelde haar aanvallers goed aan ^doorde driemaal met een doortik- al- F as toen maakte Mikro het eerste egenpunt. Bij 13-3 nam van Yperen zijn eerste time-out en met enkele goede ouitenaanvallen van Ruth Heerschap as de eerste set met 15-3 binnen. In de weede set speelde Mikro met meer to ICt°' v,oora' 'n He service. Bij een ach- and van 5-7 scoorde Monique Ver- R eu en drie servicepunten op rij. tn i? "ep uit tot maar Mikro ^zich terug tot 13-13. Van Yperen ha- m van Zaanen in en juist zij rto een mooi blokpunt de twee de set binnen op 15-13. Dpfn.e10.m met veel servicedruk liep p. m de derde set uit naar 8-0. Farm ya? ^Peren bracht de jeugdige HooJ a'eber en Eva Heerschap in. warrri pass Soed verzorgd bleef, van ,,e10rSanisatie even weg en de druk ikro nam toe met sprongservices voor" er aanva"en. Nadat de riante ^Prong tot 14-11 was geslonken en 4 matchpunten op rij niet binnen kon den worden gehaald was de routine van Aafke nodig om een mooie 3-0 overwin ning veilig te stellen. De ogen zijn nu gericht op het nieuwe seizoen; spelverdeelster Monique Bijl vertrekt naar landskampioen VVC en Gerda Huybers stopt met volleybal. Met het aantrekken van de ervaren Marsha Heerschop wordt een perfecte aanvulling voor pass en aanval gereali seerd, maar de trainers hebben nog meer goed aanvullingen op het oog om de opgaande lijn vast te houden. Afgelopen vrijdag toog het sterk gewij zigde tweede dames-team van Rentokil voor de laatste competitiewedstrijd naar Leiderdorp. Binnen 50 minuten werd Leython met 3-0 opgerold, waar door de competitie ongeslagen werd afgesloten. Hoewel Ivana en Karin voor lopig niet beschikbaar zijn en Eva door stroomt naar het eerste, lijkt ook voor het volgende seizoen een goede selec tie beschikbaar. Meerdere jeugdige speelsters uit de regio blijken graag van de sportieve ontwikkelingsmogelijkhe den in Zevenhuizen te willen proeven en ook uit eigen vereniging dienen zich jonge talenten aan. Wellicht lukt het nog een enkele ervaren speelster aan de selectie toe te voegen voor het even wicht en de routine. Vriens 20.14; 2. Janneke Hopman 23.01 3. Martine Teuwen 23.36.10 Kilometer: 1. Silvia Bouman 46.24; 2. Nel van de Hengel 4/.26; 3. Lida Mattie 53.47. 15 Kilometer: 1. Marian van Leeuwen 1.20.30; 2. Gwen Vina 1.38.40. 20 Kilo meter: 1. Marscha Eecen 1.40.51. Heren 1_ kilometer: 1. Christophe Teu wen 6.06; 2. Niels de Gelder 7.113. Paul Plaisier 7.46. 5 Kilometer: 1. Rien van Vliet 17.46; 2. Roy van Dam 17.47; 3. Leon van Prooyen 19.49. 10 Kilometer: 1. Reinier Vriens 36.11; 2. Jan Oskam 37.50; 3. Jacques van Kleef 38.15. 15 Kilometer: 1Nico Fakkel 59.29; 2. Harry de Rooy 1.04.10; 3. Johan van Kersber gen 1.04.48.20 Kilometer: 1Johan Vod egel 1.16.55; 2. InoSohl 1.18.07; 3. Maar ten Baljon 1.26.15. In 1997 worden de Polderlopen niet meer op de vierde, maar op de derde zondag van de maanden januari, fe bruari, maart en april gehouden. BMX crossfiets jongens zgan f95,- 079-5931425 mountainbike raleigh type mustang 21 versn. i.z.g.st. f250,- 0172-215063 Wie wil voetbalplaatjes ruilen? '96 tel. 0182-614241 judopak (Matsuru) mt. 130 (ca. 7 jr) f15,- m180 f30,-0182-610849 Aldo meisjesfiets 18 inch f100,- 0182-630963 Grote sortering ALLES VOOR DE GROENTETUIN o.a. sap-,vlees- en kerstomaten, witvrije geënte komkommer-, meloenen-, tomaten-, paprika en peperplanten. Bonestokken, meststoffen, zaden, chrysantenstekken, prei, kroten, sla, koolplanten, enz. KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN 20 soorten tuinkruiden- bloembakken en -haken KWEK GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Moerkapelle- Bergambacht heeft afge lopen zaterdag alle zeilen moeten bij zetten om zijn laatste kans op het kam pioenschap te behouden. Fysieke mid delen werden hierbij niet geschuwd en daarvan werd Moerkapelle enigszins het slachtoffer. Moerkapelle speelde één van z'n betere wedstrijden na de winterstop. Toch kwam Bergambacht op voorsprong. Jan Beltman schoot uit een werkelijk onmogelijke hoek een schitterende goal in (1-0). Al snel kreeg Moerkapelle een corner toegewezen, hieruit ont stond een zeer drukke situatie voor het Bergambachtse doel. De scheidsrech ter constateerde dat er aan het shirt van een Moerkapelle-speler getrokken zou zijn en gaf een strafschop. Lennart Visser schoot vanaf 11 meter raak (1-1). Kort daarna kwamen de blauw-witten opnieuw op achterstand, een Bergam bacht-speler schoot de 2-1 binnen. Twee spelers kregen de rode kaart. Ernst van der Vlist van Bergambacht en Ron Kievit van Moerkapelle. Zaterdag volgt de laatste thuiswed strijd tegen FC Perkouw om 14.30 uur. Zevenhuizen- Tweemaal een tennisbe- richt van de competitie met een nega tieve uitslag. De trouwe lezer denkt, wat is er aan de hand bij Tennisclub Zevenhuizen? Weten de spelers wel dat zij geen Brits vlees mogen eten, buiten bereik van katten moeten blijven en ook vooral de processierupsen moeten mijden? Eén team weet dat zeker wel. Truus van Leeuwen, captain van het mixteam I, licht toe: dit team heeft hier over voor het starten van de eerste competitiedag (trainen was voor die tijd door de vorst onmogelijk) duidelij ke afspraken gemaakt, met medewer king van de echtgenotes van de heren, alsmede het strenge verbod om tijdens de competitieperiode buitenshuis te eten. En zie het resultaat. Eerste com petitiedag zonder trainen en gelet op de schadelijke stoffen een winst van 3- 2 waarvan de verloren partijen 3 sets waren (zonder namen te noemen). Na een afmattende training op donderdag was de volgende uitslag eveneens 3-2 voor dit disciplinaire team. Hun posi tieve instelling, de promotiekansen en de strategische opstelling voor de der de competitiedag gaf een knallende 5-0 uitslag afgelopen zaterdag. Voeg daar bij de steeds sterker wordende team geest en het feit dat één van de teamle den hun voorzitter is en men begrijpt dat Anette, Hans, Ben, Eveline, Harmen en Truus nog van zich zullen laten ho ren. Daniëlle, Joyce S., Barbara en Joy ce den T., samen het meisjesteam tot en met 12 jaar vormend, waren ook blij met de uitslag van afgelopen woens dag. Tot dan toe hadden zij alle wed strijden verloren, maar vorige week won Joyce S. haar wedstrijd met 6-4 tegen Waddinxveen. Voor de jongeda mes (en hun enthousiaste moeders) een mooi resultaat,-want ze spelen nog maar kort tennis en zijn nu extra gemo tiveerd om veel te oefenen met hun trainer Munco Tideman. Boskoop - De 14-jarige judoka Walter Deukeboom van sportschool Mar- chant, woonachtig in Hazerswoude, heeft tijdens de Zuidhollandse kam pioenschappen in Den Haag goed ge presteerd. In de categorie tot 18 jaar legde hij beslag op het zilver. Daarmee heeft hij zich tevens geplaatst voor de Nationale kampioenschappen. Ook de taekwondo-ka's van sport school Marchant scoorden goed. Tij dens een toernooi in Haaren vielen zes van hen in de prijzen. Eerste werden Dionne Dijkman en Kevin Eijs, tweede Louisa Veelenturf en Roy van Daim. Een vierde plaats was er voor Ossama Essa- ka en Wesley Bijland. Bij sportschool Marchant worden in juni de provinciale examen afgenomen voor judo tot en met de derde dan. Zevenhuizen- Zaterdag had de Postdui ven Vereniging de Stormvliegers een concours vanuit St. Ghislain, 182 kilo meter. De duiven werden om 9.45 uur gelost en de eerste van de 588 duiven arriveerde om 12.05 uur bij B. Hertog. De laatste van de 147 prijsduiven was 9 minuten later thuis. In die 9 minuten had Ruud Brands 10 van zijn 15 ingezet te duiven geklokt, het hoogste percen tage van deze vlucht. Uitslag: 1B. Hertog, 2. C. Nobel, 4. Ruud Brands, 6. D.C. Brem, 7. C. van de Graaf, 10. C. Zweere, 17. Joh. Stofberg, 21. J.S. Heykoop, 22. D.C. den Hertog, 27. P.D. van Kranenburg, 32. M. Verwaal, 33. J. Hoevelaken, 44. M. Jongenelen, 51. C.P. Edeling, 53. W. Hulzinga, 71J. van Leeu wen, 77. E.P. Verschoor, 83. Com. Ton en Ank Looye, 109. M. van Rijk, 117. G. Jongenelen, 129. G. Brands &Zoon. Dag- sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-5011230 b.g.g. 5012238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht peciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen - Voetbalver eniging Groeneweg organi seert ook dit jaar het be- drijfs/zomeravond voet baltoernooi. Het toernooi begint op donderdag 23 mei. Er zijn dit jaar acht deelne mers die in twee poules strijden om een finale plaats. De speeldata zijn: 23,28 en 30 mei, 4 en 6 juni. De finale is op 8 juni om 18.00 uur. Zevenhuizen - Op donder dagavond 25 april is de voorronde van het zeven de bedrijfsvolleybaltoer- nooi in Zevenhuizen ge houden. De organisatie kijkt terug op een zeer ge zellig en sportief verlopen avond. Op zaterdag 18 mei vanaf 17.00 uur wordt de finale avond gespeeld. Na afloop van de wedstrijden wordt een groots feest gehouden, waarbij een ieder van harte welkom is. Zevenhuizen - Zaterdag 27 april is het meisjes A-team van Rentokil kampioen geworden door met 3-0 te winnen van Raaphorst Noten uit Bodegraven. Deze uitwedstrijd moest gewonnen worden om Sille Jupiter uit Oudewater voor te blij ven. De eerste set begonnen de meisjes van Rentokil slecht. Pas na een achterstand van 8-1 begonnen zij wat meer grip op het spel te krijgen en wisten de eerste set toch met 11-15 naar zich toe te trekken. In de tweede set ging het een stuk beter (8-15). De derde set kon de beslis sing brengen. Heel lang bleef Raap horst in het kielzog van Rentokil meegaan en wist zelfs tot 14-14 te komen. De winst ging toch naar Rentokil en Henk Pelleboer kon namens het bestuur de bloemen uitreiken aan: Annelieke Bolster- lee, Linda van de Draai, Melanie Hesseling (geblesseerd), Marit de Heus, Marijke Jansen, Liane Metse laar en Enneke van Riessen.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 9