D'66 fietst door Zuidplaspolder De Waddinxveense sportweek is begonnen Bijzondere kerkdienst in de Hervormde kerk li? iff Internationale Wereldwinkeldag ANWB-Toeractiefspecial op Hemelvaartsdag vanuit Boskoop De Boswachter in de bibliotheek Tienjarige kanovereniging organiseert Boomkwekerijtocht A Kerkdiensten eurohome ï'SXgke*9 30enl7M''"rd! 9,30 uu'Cees voor in De Paddestoel Grote rommelmarkt Zondag 12 mei Zijde 36 0172-214550 Uitslag loterij Boekenbeurs op Koninginnedag groot succes Hart van Holland/8 mei 1996 pagina 11 Door Karin van Laneeraad Waddinxveen/Boskoop - "Om elkaar beter te leren kennen en een kijkje te nemen in onze eigen achtertuin Dit was het motto waarmee leden van D'66 op Bevrijdingsdag op de fiets zijn gestapt voor een fietstocht door de Zuidplaspolder. De afdelingen van Waddinxveen en Boskoop stonden het eerst op de pedalen. Vanaf de start in Waddinxveen ging de tocht eerst lang Moordrecht en vervolgens Nieuwerkerk aan den IJssel. Bij alle stops waren leden van D'66 van andere afdelingen in de gelegenheid om aan te haken. De fietstocht ging vervolgens verder naar Moerkapelle. In het kader van de Groene Hart discus sie hebben de Democraten deze gele genheid aangegrepen om eens een kijk je te nemen wat er gebeurd is met de Zuidplaspolder in de 150 jaar na de drooglegging. Maar vooral ook stelde deze informele bijeenkomst alle afde lingen van D'66 in de gelegenheid wat nader kennis met elkaar te maken. "En je weet maar nooit welke goede samen werkingsverbanden hieruit voort kun nen komen." De totale tocht was zo'n 35 kilometer lang en was om ongeveer 17.00 ten einde. Waddinxveen- Op maandag 6 mei is door vijf Waddinxveense biljartvereni gingen gestart met het sportweekbil- jarttoernooi. Dit toernooi wordt als een rode draad door heel de periode van de sportweek gehouden. De finale is op 4 juni. Voor de oudere inwoners van Wad dinxveen zal de sportweek starten met een koersbaltoernooi. Deze activiteit zal op woensdag 8 mei om 9.30 uur in het Anne Frankcentrum plaatsvinden. Op woensdag 8 mei om 20.00 uur zal in het gebouw van de schuttersvereni ging aan de Aalberdingk Thijmlaan het klaverjassen van deze sportweek wor den gehouden. Dit jaarlijks terugkeren de evenement, georganiseerd door de heer C. van Kooten, zal aantrekkelijke sportweekprijzen hebben. Voor alle inwoners van Waddinxveen en in het bijzonder voor de jeugd wordt op vrijdag 10 mei de wandelmars ge houden. Er wordt gestart om 18.30 uur vanaf de sportvelden van voetbalvere niging Waddinxveen. De deelnamekos ten zijn 2,50 per persoon. Voor groe pen die deelnemen zijn er speciale groepsprijzen. Iedereen die de afstand van 8 of 12 kilometer heeft afgelegd ontvangt een aandenken. In de weken 13 mei tot en met 25 mei zal het sportweekvoetbaltoernooi worden gehouden op de velden van voetbalver eniging Waddinxveen. De wedstrijden beginnen om 19.00 uur en de finalewed strijd op zaterdag 25 mei zal om 14.00 uur beginnen. Op het evenemententerrein aan de Dreef zal een Lunapark worden gehou den met aantrekkelijke attracties in de periode 14-18 mei. De Waddinxveense reddingsbrigade zal op 17 mei vanaf 18.30 uur een pres tatiezwemtocht houden in Gouwebad de Sniep. De Waddinxveners die de zwemsport meester zijn worden hierbij uitgedaagd om deel te nemen. De af standen waarvoor men zich kan in schrijven zijn de 500 en de 1000 meter Boskoop- Op zondag 19 mei, om 11.00 uur, wordt in de Hervormde kerk een bijzondere dienst gehouden. Dit is een oecumenische en ook gedeeltelijk tweetalige dienst, waarin naast ds. R. de Reuver ook Pfarrer K. Dahnert uit het Duitse Bruchköbel voorgaat. Bruchköbel is de partnergemeente van de burgerlijke gemeente Boskoop, ligt on n6 buurt van Hanau en telt rond 40.000 inwoners. Eens in de twee jaar is er een groot scheepse ontmoeting tussen inwoners van de beide gemeenten, bij toerbeurt in Boskoop en in Bruchköbel. Dit keer is Boskoop van 17 tot en met 19 mei aan staande weer gastgemeente en komen er circa 250 inwoners van Bruchköbel naar de gemeente Boskoop. Medewerking wordt verleend door een koperensemble van de Christelijke Har monie "Concordia", de jeugdband "Taktel"' uit Bruchköbel die samen met het Boskoopse Rooms-Katholieke Jon gerenkoor ""Quo Vadis" optreedt en het Mannenkoor "Concordia" uit Bruchköbel/Rossdorf. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur Kand R.D. Anderson, Valkenburg. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur Qrs. JC. de Moor; 17.00 uur Cand. mevr. S.C.B. Hermanus (SOW dienst). Herv. Immanuel 9.30 uur ds. A.A. v. nouwelingen (doop); 17.00 uur SOW- uienst in Ontmoetingskerk. Boskoop HVr' ,P,rot' Geloofsgem: 10.00 uur us- G. Glasstra. erv. gem. 9.30 uur ds. L. van Nieuw i ri uur ds- R- de Reuver. Stek 9.30 uur ds. J.H. Langelaar. Geref kerk 9.30 uur drs. J.C W. v. '1 I/I Posko°P; 17.00 uur ds J.H r? §^JaarGeugdzondag). burg6"1' "Parou8ia" 11-00 uur Nij Waddinxveen- Op zaterdag 11 mei or ganiseert de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk voor de tweede keer een tienerdisco in de gymzaal aan de Sta ringlaan 18 (bij de zendmast). De 'First Love Disco' zal om 20.00 uur van start gaan voor alle tieners van 12 tot en met 16 jaar. De kaarten kosten in de voor verkoop 5,= en aan de zaal 6,=. Je kunt kaarten kopen bij de Music Shop aan de Passage 228 en bij het kantoor van de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk aan de Kerkstraat 13. Het feest wordt op de zelfde manier opge zet als de eerste keer. Dat betekent dat er geen alcohol geschonken wordt en dat er voldoende toezicht aanwezig zal zijn. Denk aan je legitimatiebewijs. Leende jij op koninginnedag een gele sportfiets 28" 5 versn.? Graag terug naar Grutto 19, Zvh Subaru Jumbo Bj.'87 km.30000 3500,= 0182-614395 Snorfiets goed onderhouden km.26.570 300,= 010-4550375 Nieuw aluminium fietsenrek voor vier fietsen 25,= 0180-633021 Aquarium 50x30x28 verl.+ pomp stenen 75,= 079-5932769 Waddinxveen - Op zaterdag 11 mei is de eerste Wereldwinkeldag. Samen met 2500 andere Wereldwinkels in Europa doet de Wereldwinkel Waddinxveen mee aan een oproep aan het Europees Parlement voor "Eerlijke Handel met Afrika". Er worden handtekeningen verzameld die de oproep ondersteunen. Deze handtekeningen worden gezamelijk met de oproep op 10 en 11 mei verzon den naar NEWS! Network of Eurpean WoridShops te Brussel. De faxberich ten worden aangeboden aan de heer Santer, voorzitter van de Europese Commissie. De Wereldwinkel Waddinxveen heeft medewerking gekregen van de Ge meente Waddinxveen. De faxberichten worden namelijk vanuit het Gemeente huis naar Brussel gestuurd. De oproep wordt ook ondertekend door burge- meester C.M. van der Linden. Er wordt een oproep gedaan voor: evenwichtige prijzen voor Afrikaanse produkten stoppen met bescherming van de Westerse markt van Afrikaanse pro dukten steun aan Afrika om aandacht te kun nen schenken aan eigen ontwikkeling in plaats van aan produktie van grond stoffen voor het buitenland. Op zaterdag 11 mei organiseert de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen aan het Koningin Wiihelminaplein een afrikaanse brunch en het optreden van Waddinxveense schoolkinderen met het toneelstukje 'Anansi gaat naar het feest'. Wie ook mee wil doen met de brunch, die wordt gehouden van 11.30 - 14.30 uur, kan zich opgeven in de Wereldwinkel of bij Hanny Glasbeek telefoon 0182-614772. Waddinxveen- In de pinkstervakantie organiseert de Stichting Waddinx veens Welzijnswerk in Kreater, Kerk straat 13 te Waddinxveen, activiteiten voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar op dinsdag 28 en donderdag 30 mei, van 10.30 tot 15.00 uur. Twee dagen lang kunnen de kinderen op een speelse, creatieve en vooral feestelijke manier kennis maken met allerlei leuke dingen die met Afrika te maken hebben. Het zal op een soort reis gaan lijken. Er komen mensen uit verschillende Afrikaanse landen work shops geven in onder andere Afrikaan se dans en muziek. Zo worden er echte Afrikaanse hapjes gemaakt, waarvan ook gesmuld kan worden, verhalen ver telt, film gekeken, knutselen op zijn Afrikaans, schilderen en spelletjes ge daan. De prijs bedraagt 2.50 per dag (zelf een lunchpakketje meenemen) Opge ven voor 22 mei. Voor meer informatie telefoon: 0182-631932. Boskoop- Op Hemelvaartsdag 16 mei zijn er weer de traditionele "Azale aboottochten" in Boskoop. In een open boot onder begeleiding van een gids vaart men langs eeuwenoude kweke rijen met vele honderden boom- en plantensoorten. In de Beurshal worden onder andere demonstraties gegeven op het gebied van boomkweken. Ook kan een bezoek worden gebracht aan een kwekerij en het Boomkwekerijmu seum. Er zijn ook wandelingen te maken van circa 8 en 14 kilometer of bloeiende azaled's, rododendrons en andere heesters. Na afloop krijgt iedereen die heeft deelgenomen een boompje uitge reikt in de Beurshal. Het programma dat bestaat uit een Aza leaboottocht, toegang tot de Beurshal, een boomkwekerij en het Boomkweke rijmuseum, een wandel/fietspakket en een boompje kost voor ANWB-Toerac- tiefleden 10,= per persoon, overige deelnemers betalen 15,=. Kinderen tot en met 12 jaar betalen 7,50. Het programma is verkrijgbaar bij De Beurshal, A.P. van Neslaan 1 in Bos koop. Er kan op 16 mei gestart worden van 9.00 tot 15.00 uur. Huurfietsen kun nen worden gereserveerd via VW Bos koop, telefoon 0172-214644. Boskoop- Tussen 6 en 12 mei voeren de openbare bibliotheken van Nederland en Staatsbosbeheer samen actie. In die week zal in de openbare bibliotheek van Boskoop een hoek rond Staatsbos beheer ingericht zijn en zullen bezoe kers gratis een tijdschrift over de activi teiten van Staatsbosbeheer kunnen krijgen. Er staat een levensgrote kartonnen bos wachter en er is allerlei informatie te krijgen. Natuur is leuk. In de bibliotheek is de natuur altijd beschikbaar in de vorm van honderden boeken. Je kunt het zo gek niet verzinnen of het is er te vinden. Wel eens stilgestaan bij een Kale Jon ker? Ooit van de Notekraker gehoord? Wel eens een Landkaartje zien vliegen? In de bibliotheek is het allemaal moge lijk. In de "week van de boswachter" is er in bibliotheek Boskoop van alles te doen: woensdag 8 mei om 14.30 uur is er een voorlees- en knutselmiddag voor kin deren van 4 t/m 8 jaar. Voor de kinderen van 8 t/m 12 jaar ligt er een leuke natuurkwis klaar, die in de bibliotheek ingevuld moet worden. Onder de goede inzenders worden een paar leuke prijsjes verloot. De uitslag is op woensdag 15 mei. Er is een tekenwedstrijd van Kids for Animals van de Dierenbescherming. Alle volwassenen krijgen deze week een boekenlegger kado. Boskoop- De kanovereniging 't Schouwtje viert dit jaar haar tweede lustrum. Op zaterdag 11 mei zal deze actieve vereniging de Boomkwekerij- tocht voor de tiende keer organiseren, gelijkvallend met enkele feestelijkhe den rond het 10-jarig bestaan. Voor deze gelegenheid is een speciale kanoroute uitgezet door de mooiste waterlopen van Boskoop. Wanneer in het voorjaar de vele bomen en heesters bloeien is een tochtje lands de kweke rijen zeker de moeite waard. Dit jaar zal weer de Rozenlaan worden aangedaan met z'n vele draaibruggetjes en kan het Boomkwekerijmuseum aan het Reijers- koop worden bezocht. Op de terugweg van de in totaal ongeveer 15 kilometer lange tocht wordt een deel van de Gou we gevaren. De vele bruggen en sluizen kunnen zonder problemen worden ge passeerd omdat de leden van de vereni ging, alle kanovaarders die ook dit jaar weer overal vandaan komen, vrije doorvaart verschaffen. De vereniging vraagt begrip en medewerking van be woners en gebruikers langs de te varen route, hier en daar zal op een ongebrui kelijke plaats en tijdstip een brug geo pend kunnen zijn. ledereen die zelf over een kano be schikt en enige ervaring heeft kan zater dag meevaren. Er wordt vertrokken tussen 10.00 en 11.00 uur vanaf het clubgebouw aan de Parklaan in Bos koop. Op deze feestelijke dag is uiter aard iedere belangstellende welkom om een kijkje te komen nemen. Voor inlichtingen en aanmeldingen: Vincent Knop, telefoon 0172-215867 en Arie Cees de Jong, telefoon 0172- 214157. Suzuki gs 750 kl zwart bj '77 i.z.g.st. ƒ1750,- tel na 17 uur: 0180-631586 Man, volgens mij ben jij de lifste moeder die er is. Ik hou van je! xxx as krijgs Hoera oma Adrie is 23 mei jarig kus en gefliciteerd van Mitchel en Brendan Waddinxveen- Op vrijdag 10 mei is er een klaverjasavond voor volwassenen. Aanvang 20.00 uur. Entree voor leden is 2.50. Niet-leden betalen 3.50. Op Koninginnedag is er de trekking ver richt van de loterij van De Paddestoel. Op de volgende nummers zijn de prij zen gevallen: le prijs, nummer 1853een kleuren televisie; 2e prijs, nummer 353 een magnetron; 3e prijs, nummer 1324 een dinerbon ter waarde van 100.-. De prijswinnaars kunnen contact opne men met mevrouw R. Schouten, tele foon 0182-618956. Waddinxveen- De Gereformeerde Kerk van Waddinxveen houdt voor de vijf tiende keer een grootse rommelmarkt/ bazar op het evenementen terrein op 11 mei aanstaande. De opbrengst van deze rommelmarkt is voor een gedeelte voor de kerk en voor een viertal buitenkerkelijke goede doe len, zoals het inloophuis in Gouda, een ziekenhuis in Jeruzalem, Christelijke scholen in Hongarije en het evange lisch opvangcentrum voor verslaafden in Dordrecht. Deze laatste zal ook met een stand op de markt aanwezig zijn. De voorverkoop van boeken van de rommelmarkt van de Gereformeerde Kerk op Koninginnedag is een groot succes geworden. Vele mensen wisten dit evenement te waarderen en koch ten grote hoeveelheden boeken. Er is voor 3500.- aan boeken verkocht.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 11