Kranslegging in Waddinxveen tijdens Nationale Herdenking Schieland opent haar molens op de Nationale Molendag Thema-avond donorcodicil VEERMAN MAKELAARDIJ De gordel van de smaragd art van Holland, iedere week in 26, brievenbussen AvondXnachtrit De Gouwerijders Drie disco's in Het Zuidhonk Zomerkaarten Zang en Kleur Lezing 'Wilde planten in de omgeving' Natuurwandeling in het Lage Bergse Bos Bijenmarkt de Nesseweg Aan- en verkoop onroerende zaken Taxaties Hypotheken Onteigeningszaken Verhuur Bezichtiging van de molens Waddinxveen/Moerkapelle - Op woensdag 15 mei wordt door "De Gouwe Rijders" de 39e avond/nacht rit georganiseerd. Er kan tussen 20.00 en 20.30 uur gestart worden bij partycentrum Concordia aan de Bre- deweg 60a in Moerkapetle. Ook niet- leden zijn van harte welkom. Waddinxveen- Vrijdagavond 10 mei organiseert Stichting Wijkwerk De Zuidpias in wijkgebouw Het Zuid- honk een disco voor de jeugd in de leeftijd van 11-16 jaar. Aanvang 19.30 uur; toegang 2,50 incl. consumptie. De jongere kinderen komen aan bod op zaterdagavond 11 mei. Deze disco is van 18.30-20.00 uur. Kosten 2,50 inclusief consumptie en lootje. Daarna kunnen de ouders swingen tijdens de disco voor 30-plussers. Aanvang 21.00 uur. Entree 5,=. Zevenhuizen-Op vrijdag 10 mei start bij vogelvereniging Zang en Kleur het zomerkaarten. Men kan jokeren of klaverjassen. Ook wordt weer een verloting gehouden. De avond begint om 20.15 uur. Het clubgebouw ligt aan de Zuidplasweg 6, nabij de stop- lichtell. Ze\ ohuizen- De openbare biblio theek Zevenhuizen organiseert in het kader van het jaar van de natuur dinsdag 14 mei een lezing over wilde planten in de omgeving. Via dia's ziet men welke meer of minder zeldzame soorten er in de omgeving voorko men. De lezing wordt gegeven door ''eter Schrijvers, wilde plantenken- uer uit Gouda. De lezing vindt piaats ln de bibliotheek Zevenhuizen van 20 00 - 21.30 uur. Toegang is gratis. Regio- Op zaterdag 11 mei kan men '■'■andelen met gidsen van Natuur- en Vügelwacht Rotta in het Lage Bergse K- Bijna alle vogels zijn er nu weer, er wordt volop genesteld en sommi gen hebben ai jongen, de blauwe rei- ger en de bosuil al grote jongen. De P inten zijn weer aantrekkelijk voor tnsekten, die weer een bron van dsel vormen voor de jonge vo gels tn de nesten. Gestart wordt bij restaurant "De Hoekse Hout" in het te Bergschenhoek om 14.00 uur. De wandeling duurt 1,5&2 uur. Gead- ,eerci wordt een verrekijker mee te nemen. Oud Verlaat/Rotterdam- Het Ambro- siusgiide is een vereniging van 160 kers uit de regio Rotterdam. De renigmg organiseert een Open «g omtrent het bijenhouden op za ag 18 mei vanaf 10.00 uur op het „.?ferterrein aan de Nesseweg, ®n tussen Rotterdam-Om- Rott Cn °Ud Verlaat' v,ak b'i de Door Karin van Laneeraad Waddinxveen - Tijdens de Nationale Herdenking op 4 mei werden ook in Waddinxveen de gevallenen tijdens de Tweede Wereldoorlog her dacht. Op deze dag worden in heel Nederland alle burgers en militai ren herdacht die sinds het begin van de Tweede Wereldoorlog, wanneer of waar ook ter wereld, in het belang van het Koninkrijk zijn gi t aller danwel door terreur en oorlogshandelingen zijn omgeko men. Bij het herdenkingsmonument aan de Stationsstraat vond de plech tige samenkomst plaats. Burgemeester van der Linden heeft samen met leerlingen van de Koningin Beatrixschool en de Wijkschool St. Jozef de eerste krans gelegd. Hierna werden eerst basisscholen en het Voortgezet Onderwijs in de gelegenheid gesteld bloemen neer te leggen en aansluitend alle inwoners. Een muzikale bijdrage werd geleverd door de muziekvereniging 'Concordia' en door het Algemeen Gemengd Koor Krea Musica in samenwerking met de jongerengroep Gioia. Na het luiden van de kerkklokken en de twee minuten stilte om acht uur werd het herdenkingsvuur in de offerschalen van het monument ontsto ken. De heer J.D. Geel declameerde het gedicht "Als het net even anders was gegaan", waarmee nog eens werd onderstreept dat de Nationale Herdenking niet alleen stilstaan is in dankbaarheid aan hen die het hoogste offer brachten, maar ook een moment van bezinning op heden en toekomst. De herdenkingsbijeenkomst doet tevens een beroepxip ieders individuele verantwoordelijkheid in de huidige maatschappij ten aanzien van onderdrukking, racisme en onverdraagzaamheid. De plechtigheid werd besloten met spelen van het eerste en zesde couplet van het "Wilhelmus". Zevenhuizen/Rotterdam- Op zater dag 11 mei is het Nationale Molen dag. Vele molens zullen deze dag open zijn voor bezichtiging. Zo ook de twee molens die in het bezit zijn van Schieland. Het gaat hier om de Eendrachtsmolen bij de Rottemeren in Zevenhuizen en de Prinsenmolen aan het Prinsenmolenpad in Rotter dam (Hillegersberg). De toegang tot de molens is gratis. Beide molens zijn te bezichtigen van 10.00 - 16.00 uur. Het hoogheemraadschap van Schie land is in het bezit van twee molens. De Eendrachtsmolen is één van de acht molens die tot ongeveer 1927 de Eendrachtspolder heeft bemalen. Later is men overgegaan op mechani sche bemaling waardoor de molens hun functie verloren. De molens wer den gesloopt, alleen de Eendrachts molen is uiteindelijk gespaard geble ven. Tijdens de zomermaanden wordt deze molen voor bemaling in gezet. onder andere voor verversing van het water van de Rotte. De Prinsenmolen heette voorheen de Bergsche molen. Het verhaal gaat dat de jonge Prins Willem III er een keer heeft overnacht en dat sindsdien de molen de naam Prinsenmolen draagt. Deze molen heeft tot ongeveer 1940 de polder Berg en Broek bemalen. Daarna is deze functie overgenomen door een gemaal dat aan de Rechter Rottekade is gebouwd. Omdat beide molens dienst doen als woning, is het voor de bewoners niet mogelijk grote groepen mensen tege lijk rond te leiden. Het kan dus voor komen dat, bij veel belangstelling, even gewacht moet worden voordat men naar binnen kan. Kinderen on der de tien jaar kunnen de molens uit veiligheidsoverwegingen alleen on der begeleiding bezoeken. Dorpsstraat 200 Postbus 2 2760 AA ZEVENHUIZEN Telefoon0180 -631866 Telefax 0180 - 633,178 Hazerswoude-Rijndijk- De Stichting Aktieve Gezondheidszorg Rijnstreek organiseert op 13 mei de thema avond: "Vragen over een donorcodi cil doodgewoon". Niet alleen uit on derzoek maar ook uit de vragen die dagelijks uit het publiek gesteld wor den blijkt dat weliswaar de naamsbe kendheid van het donorcodicil hoog scoort, maar dat de kennis over de achtergronden en consequenties van het donorschap zeer gering is. Vragen als "Is er wel voldoende gele genheid om afscheid te nemen van de overledene? Kun je nog wel opge baard worden na orgaan-/weefseluit- name? Om welke organen en weel sels gaat het eigenlijk? Wat is hersen dood? Ben ik niet veel te oud om een donorcodicil in te vullen? Ik wil mijn lichaam ter beschikking van de we tenschap stellen. Kan ik dan ook een codicil invullen?" en nog vele andere zullen op deze avond ter sprake ko- ln de film "Het Rode Testament" zal getoond worden hoe moeilijk het voor nabestaanden is om een wel overwogen besluit te nemen en hoe belangrijk het is dat iedereen in fami liekring over dit onderwerp nadenkt en spreekt. Na de pauze kunnen er vragen gesteld worden. Tevens zal er een leestafel zijn met veel informatie materiaal. De avond wordt gehouden in Het Anker, Chopinlaan 2 in Hazerswou de-Rijndijk. Aanvang is om 20.15 uur. Toegang en koffie is gratis. Inlichtin gen: W. van Tulder, telefoon 071- 3415809. Benthuizen- Zaterdag 11 mei is het nationale molen- en fietsdag. Oud heidkamer 't Molenhuis is dan de hele dag open, evenals de Winkel van Sinkel. Vanaf 10.00 uur is de nieuwe tentoonstelling "De Gordel van Sma ragd" te bekijken. Deze behelst onder andere: foto's, documenten en boe ken van drie van de acht kinderen van oud-burgemeester Verheul. Zij woonden en werkten al voor de twee de wereldoorlog in Nederlands Indië; foto's van de laatste nederlandse expeditie, naar het Sterrengebergte in Nieuw-Guinea, compleet met een Papoea in vol ornaat, verzameld door Jan Menge; interessant mate riaal uit Toradjaland (Celebes), be schikbaar gesteld door mevrouw M. de Heer-Waardenburg; een zwart wit fotoreportage over Nederlands Indië met afbeeldingen van huisty pes, eetgewoonten, vorsten, oorver sierselen, kleding. De Historische Kring Benthuizen heeft deze serie te leen van het Volkenkundig Museum Nusantara in Delft; vele voorwer pen meegebracht door Benthuizense indiëgangers en diverse (oud)in-wo- ners, zoals houtsnijwerk, voorwer pen van karbouwenhoorn, zilveren sieraden, gebatikte doeken. Tot en met eind augustus kan men in de Oudheidkamer terecht om deze cultuurschatten uit Nederlands Indië te bewonderen.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 1