naaimachines Aussie "slang" is niet eenvoudig, maar wel grappig nottet Familieberichten ALLE MERKEN T7T7T1 OB -11 Hart van Holland/8 mei 1996 pagina 3 ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen deHaij v and e r W e n de Pieter Christiaan Kalemink Gerrigje Adriana Visser uw kleintje in het hart van holland wordt gezien! °-Q.singer, pfatt, husqvarna, lewenstein, bernina, brother Sill toyota, elna, kohier, anker enz. ra NEDERLANDS GROOTSTE SPECIAALZAAK lil I Als elke seconde telt Als het zonder zwaailicht kan P0 LITI E WESTEINDE 83-95 DEN HAAG Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Boskoop 26.000 exemplaren. ADVOCATEN Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 Je handen hebben voor mij gewerkt Je hart heeft voor mij geklopt Je ogen hebben mij tot het laatst gezocht Rust in vrede. Na een gelukkig huwelijk van bijna 52 jaar, is na een moedig lijden toch nog onverwacht van ons heengegaan mijn innig geliefde man, onze zorgzame oom, oud-oom en mijn baasje echtgenoot van Susanna Wilhelmina Schimmel' in de leeftijd van 78 jaar S.W. Kalemink-Schimmer D.L. Schimmer B. Schimmer-Luijendijk A.P. Schimmer D. Bijvoets-van Citteren H.J. Schimmer E.A.W. Schimmer-de Vos P. Schimmer B. van der Schee achterneven en -nichten Beertje Zevenhuizen, 29 april 1996 Noordelijke Dwarsweg 5a Correspondentieadres: S.W. Kalemink-Schimmer, Zorgcentrum "De Zevenster", Leliestraat 3, kamer 108, 2761 HD Zevenhuizen De crematie heeft vrijdag 3 mei plaatsgevonden in het crematorium "Schollevaar", Burgemeester Schalijlaan 2, Capelle aan den IJssel. Je handen hebben voor mij gewerkt Je hart heeft voor mij geklopt Je ogen hebben mij tot het laatst gezocht Rust in vrede. Toch nog onverwacht overleed na een moedig gedragen lijden mijn innig geliefde vrouw, onze lieve zorgzame zuster en tante echtgenote van Simon Pieter Visser in de leeftijd van 82 jaar. Uit aller naam: S.P. Visser 1 mei 1996 Burgemeester Klinkhamerweg 20 2761 BG Zevenhuizen De begravenis heeft maandag 6 mei plaatsgevonden in het familiegraf op de Algemene Begraafplaats, Zuidplasweg 5 te Zevenhuizen. 5i ah en vr. smart H.G. met jullie 45 jarig huwelijk Jan en Dirk Hoera wat een feest, Trijnie is al 30 jaar bij Bac, Je collega's e feestavond in dorpshuis Swanla. Aanvang 21 30 uur Toegang gratis. Hoera, wat een pret. vandaag 8 mei is Esther de lan9e Jet. H.G. je zusje Chantal Moniek en Anton van harte gefeliciteerd! Hentokil M3A en M3B Esther van Nieuwkoop h.g. met je 7e verjaardag: opa, oma, oom hans ooms ruud tante miranda Gevraagd: grindtegels maat 40x60 ca. 35 stuks 0180-632396 (Gert)ieniemienie veel succes zaterdag! ze komen allemaal voor jou! appie heel erg bedankt! dikke kus: pépé Beste Hart van Holland-lezer, Allereerst excuses voor het feit dat ik zolang niets van me heb laten horen. Het ontbreekt me vaak aan discipline om even te gaan zitten en te schrijven Toch zijn er genoeg onderwerpen oni een brief aan te wijden. Elke dag gebeurt er wel iets bijzonders. Op het ogenblik verbaas ik me vooral over de taal. Toen ik naar Australië vertrok, heb ik er geen seconde bij stilgestaan of de taal ooit een barrière zou kunnen vor men. Oké, ik gebruikte mijn Engeis nauwelijks, maar ik was toch niet voor niets naar schooi geweest en op de televisie en de radio hoor je bijna niets anders. Ik verwachtte dus geen problemen, maar al in de eerste week bleek dat ik me had vergist. Het misverstand ontstond toen ik door mijn vriendelijke buren Judy en Alan werd uitgenodigd voor tea. Ik accepteerde de uitnodiging en vroeg hoe laat ik verwacht werd. Rond een uur of zeven, antwoordde Alan en ik dacht nog: wat een vreemde tijd voor een kopje thee. Mijn verwarring werd nog groter toen de buurman vroeg of er iets was dat ik niet lustte. Ik dacht dat thee overal in de wereld zo n beet je hetzelfde smaakte, dus ik keek hem een beetje onnozel aan en stamelde iets. Oké, dan zie ik je morgen, zei Alan en verdween. Pas de volgende dag, toen er schalen voedsel werden binnengebracht van uit de keuken bij Judy en Alan, begon het te dagen. De hele familie schoof aan en ik schoot in de lach toen ik doorhad dat met tea het avondeten werd bedoeld. Want ik had na mijn werk in allerijl gekookt en gegeten, zodat ik op tijd zou zijn voor de thee. De Australische spreektaal -Aussie slang- brengt me ook nu nog in ver warring. Het opvallendste kenmerk is het grote aantal afkortingen waarmee het Engels hier doorspekt is. Het lijkt alsof men niet de moeite wil nemen om alle lettergrepen uit te spre ken. Grote stappen, gauw thuis. Dus ze zeggen hier nooit Australian people maar noemen de inwoners van dit enor me eiland gewoon Aussies. En de oor spronkelijke bewoners zijn geen abogi- rines maar abo's. Op dezelfde manier verkort men vrachtwagenchauffeur tot truckle, een journalist wordt een journo en een mo torrijder is een bikie. Als je een dag niet gaat werken omdat je je niet lekker voelt, dan neem je een sickie, om zich tegen het scherpe zonlicht te bescher men, draagt men hier sunnies, voetbal heet footy en zoutwater-krokodillen zijn salties. Krijg je hier een uitnodiging voor een barbie, dan hoef je niet bang te zijn dat je -net als kleine meisjes- met sianke bionde poppen hoeft te spelen. Be doeld wordt een barbecue, waarbij bet gewoonte is om ie eigen drank mee te nemen. Bring your own drinks wordt uiteraard afgekort tot B. Y.O. Deze drankjes moeten koe! blijven, dus je neemt ook je eigen koelbox mee, een esky. Volgens mij is dit woordafgeleid van het woord eskimo omdat die in koelere streken woont. Maar ik weet het niet zeker. De meeste gesprekken over voedsel - trucker genoemd- maken me trouwens aan het lachen, want het lijkt hier wel een nationale sport om alternatieve namen te verzinnen voor etenswaren. De eerste prijs gaat naar de worstjes, die ook wei mysterie-bags worden ge noemd, waarschijnlijk omdat de her komst van de ingrediënten, net als van Ondanks alle misverstanden, kan ik me aardig redden hier in Australië onze frikadellen, onbekend is. Grap pig vind ik ook de vondst om stok brood een husband-beaterte noemen. Die wint voor mij dan ook de tweede prijs. Als goede derde komt de andere term voor melk: het saaie alledaagse woord melk, vervangt men hier regel matig door aow-juice of moo-juice. 't Is weer eens iets anders. Het meest verwarrende is het bestel len van een biertje. Dat lijkt gemakke lijk, maar wat blijkt? In elke stad heb ben de glazen andere namen, dus als je net ontdekt hebt dat in Sydney een groot glas een schooner en een kleiner glas een middy, dan ben je er nog niet. In de volgende stad begin je weer op nieuw, want in Adelaide is een schoo ner kleiner dan een schooner in Syd ney, maar groter dan de middy, en een middy in Perth is weer kleiner dan een middy in Sydney. Kunt u het nog vol gen? Ik inmiddels niet meer, want in Perth heb je ook nog een glass en dat is weer kleiner dan de middv. terwijl een pot in die stad weer net zo groot is als de middy in Sydney. Dus als ik zin heb in een glas gerstenat, dan vraag ik gewoon om een beer. Het mooiste is dat ze dan overal precies weten wat ik bedoel. Samen zorg er t' o o r v e i 1 i g h e i d TEL 070-346 30 00* EIGEN PARKING NR. 191 Aanrijdingen: In de nacht van vrijdag op zaterdag vond op RW 12 een aanrijding plaats. Een 42-jarige automobilist uit Leid- schendam reed tegen een andere auto. Hij raakte daarbij gewond en is overgebracht naar het ziekenhuis te Gouda. Daar is ook een bloedproef genomen daar betrokke ne vermoedelijk onder invloed was. Inbraak/diefstal: Zaterdagmiddag werd ingebroken in een woning aan de Brede- weg. De achterdeur werd geforceerd en de hele woning doorzochtEr werden geld en sieraden vermist. In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in een bedrijf aan de Am bachtstraat. Het slot van een deur werd geforceerd. Er werd niets ontvreemd be halve wat autopapieren die later in Moer- kapeile werden teruggevonden. Inbraak/diefstalMaandagochtend vond aan de Zuidkade een insluiping plaats. Er werden kleinigheden weggehaald. Woensdagmiddag werd een 47-jarige Waddinxvener betrapt bij een winkeldief stal in een supermarkt aan de Passage. De man werd overgedragen aan de politie. Hij had voor 2,79 meegenomen en krijgt nu een boete van tenminste ƒ200,-. Woensdagmiddag vond een insluiping plaats in een woning aan de Wingerd. De bewoners waren op de le verdieping. Men kwam binnen via een niet afgesloten achterdeur. Weggenomen werden porte monnee, rijbewijs, giropas enz. De lege portemonnee werd later teruggevonden. Woensdagmiddag werd ingebroken in een personenauto aan de Noordkade. Men sloeg een portierruitje in. Er werd een draagbare telefoon weggehaald die zonder het gedeelte dat in de auto achter bleef. waardeloos is. Zinloze inbraak dus. Donderdagmiddag werd een 37-jarige Boskoper betrapt bij een winkeldiefstal in een supermarkt aan de Passage. Gezien de hoogte van het bedrag van de niet afgerekende goederen kreeg hij een trans actie aangeboden van ƒ440,-. In de nacht van woensdag op donder dag werd ingebroken in een bedrijf op het bedrijventerrein achter de veiling aan de Bredeweg. Er werd een ruit ingeslagen. Weggenomen werd een computerscan ner. In dezelfde nacht werd ingebroken in de kantine van een voetbalkantine aan de Dreef. Men heeft een ruitje van de toe gangsdeur ingeslagen. Er werd drank, snoepgoed en geluidsapparatuur ont vreemd en enorm veel schade aangericht aan het interieur. Donderdagavond werd in een achter tuin aan de Acaciastraat wasgoed van een droogmolen gehaald: twee spijkerbroe ken, witte shirts en een overall. in de nacht van zaterdag op zondag werd vanaf de Kuyperhoeve een grijze Nissan Patrol gestolen met het kenteken VT-97-PG. Overig nieuws: Maandagavond laat brand de aan de Minervalaan een personenauto uit. De auto was spontaan in brand ge raakt door vermoedelijk een lekke brand stofleiding. Aanrijdingen: Maandagmiddag vond op het Noordeinde een aanrijding plaats tus sen een auto en een voetganger. Een 12- jarige jongen uit Benthuizen stak over zonder op te letten en kwam in aanraking met de voorzijde van een personenauto bestuurd door een 18-jarige Boskoper. De jongen is met hoofdletsel en een been breuk naar het AZL te Leiden vervoerd. Inbraak/diefstal: In de nacht van maandag op dinsdag werd ingebroken in een kerk gebouw aan de Nieuwstraat. Er werd een deur en een raampje geforceerd. Wegge nomen werd geld en een telefoon. In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in een bedrijf aan het Rijneveld. Men is door een raam het kan toor binnen gekomen. Er werd een kluisje met papieren meegenomen alsmede een bestelauto Nissan Starcab BV-58-LZ. In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in een auto aan het Juiia- naplein. Er werd een ruitje ingeslagen. Het frontje van de radio werd meengenomen. In de nacht van donderdag op vrijdag werd voor de tweede maal in korte tijd ingebroken in een kerk aan de Nieuw straat. De achterdeur werd opengebro ken. Er werd niets vermist. Zaterdagmiddag werd wegens winkel diefstal in een supermarkt aan de Konin ginneweg een 37-jarige Rotterdammer door de bedrijfsleider aangehouden en overgedragen aan de politie. Omdat dit niet de eerste keer was is tegen de ver dachte proces-verbaal opgemaakt. In de nacht van zaterdag op zondag een diefstal gepleegd vanuit een kwekers- loods aan het Rijneveld. Weggenomen werd een telefoon en een koffiezetappa raat. Overig nieuws: Woensdag 1 mei werd voor de vijfde maal een controle gehouden op illegaal werkende vreemdelingen. Er is bij acht bedrijven een controle uitgevoerd waarbij het bij vier bedrijven om een her controle ging. Er werd één illegale pooi aangetroffen bij een hercontrole en één illegale pool bij een ander bedrijf. Beiden zijn het land uitgezet. Zowel tegen de werkgever als tegen het bedrijf dat bemid delde in de arbeidskrachten wordt pro- ces-verbaal opgemaakt. De controle vond wederom plaats in samenwerking met de Inspectiedienst van het ministerie van So ciale zaken en Werkgelegenheid. Woensdagavond heeft de brandweer nabij het station aan de Parklaan een klein brandje geblust. Onverlaten hadden de zadels van een drietal fietsen in brand gestoken. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop. Benthuizen. Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Silvia Markus SIiiitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoorde lijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor. zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten uitsluitend bellen donderdag-ochtend tot 11.00 uur: Interlanden Spreigroep, telefoon 070-3190820

Hart van Holland | 1996 | | pagina 3