Waddinxvecn-Boskoop Expositie De Nieuwe Passage Winnaars moederdagpuzzel Hart van Holland Kerkdiensten Luilak in bibliotheek Vluchtelingenwerk AZC-Waddinx- veen zoekt nieuwe vrijwilligers Ed de Goey op 41-steLuilaktoernooi Fietstocht voor 55-plussers Rommelmarkt Concordia succesvol Grote Rommelmarkt van de Gereformeerde Kerk Zwart/wit-disco in De Paddestoel "The Teenage Place" in De Boog Klavetjassen Docent(e) Engels voor senioren gezocht Hart van Holland/15 mei 1996 pagina 11 Hemelvaartsdag 16 mei X Geref. kerk 9 30 uur ds' M J' Zondag 19 mei Bingo in De Boog Zondagmiddagsoos Goede doelen if* Door Karin van Langeraad Waddinxveen - Zaterdag 11 mei heeft de Gemeente Waddinxveen een ten toonstelling gehouden over de uit breiding en de vernieuwing van de De ontwikkelaars William Properties en MAB hebben hiertoe een structuur plan ontworpen. De gemeenteraad zal hierover op woensdag 22 mei een be sluit nemen. Hieraan voorafgaand was er op 14 mei een commissievergade ring waarbij de inwoners in de gelegen heid zijn gesteld te reageren. De heer J.A. Hielema, de projectwet houder winkelcentrum, was zaterdag aanwezig om desgevraagd de plannen nader toe te lichten. Tegelijkertijd kon er op de Passage ken nis genomen worden van de bezwaren van een bewonersgroep die actie voert tegen de plannen van de gemeente zo als deze nu zijn gepresenteerd. Zevenhuizen - Vorige week stond in het Hart van Holland een moederdag-puz zelpagina. Onder de goede inzendingen zijn drie winnaars getrokken: A.G. Heij- boer, Oranjestraat 25 in Moerkapelle; Familie H. Huisman, van Hogendorp- straat 5 in Moerkapelle en J. van der Knijff, 6eTochtweg 1 in Waddinxveen. Zij kunnen vanaf maandag 20 mei aan bet kantoor van Drukkerij Elgersma/ Hart van Holland hun prijs afhalen: een waardebon van 25,- te besteden bij de adverteerders op de moederdag-puz zelpagina. De goede oplossing: "Een bloemetje op moederdag, dat doet het altijd goed". Hoera onze oma was 12 mei jarig gefeliciteerd Chantal en Angelique de Vrij lattenbodem 80 breed en 200 lang zgan 0180-63390 MG-BGT in ABS concourscond. incl vele kostb. access. 079-3312447 Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur drs. J.A. Velden, Utrecht, som' .Ontmoetingskerk 9.30 uur J. dienst in immanuelkerk. w rv' 'mnianuel 9.30 uur ds. J.C. de Moor (SOW dienst). Boskoop Herv. gem. 9.30 uur ds. R. de Reuver; gez.dienst in Geref. Kerk. u«ef. kerk 9.30 uur drs. R. de Reu- gez dienst. Waddinxveen (*er®f-kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur r« Anderson, Valkenburg. j Ontmoetingskerk 9.30 uur orsi. J.C. de Moor; 17.00 uur SOW Ves- uJO'enst in Immanuelkerk. rv- Immanuel 9.30 uur ds. A.A. v. "ouwelingen; 17.00 uur drs. A.A. v. nouwelingen (SOW Vesper) jjos/foop df'o Prot' Geloofsgem: 10.00 uur ^Pv.d.Laarse. 81 v\ ®*em' 939 uur ds. R. de Reuver; BergWariH- kand' C' Van de" n,addinxveen. wijk 9 uur ds'3tonner, Rijs- UiM7knnk 9 30Juur drs' J H' Lan8e" Zftatn uur ds J.W. v.d. Linden, 'oetermeer. H vanareJ-kerk9-30en 17.00 uur ds. ChrLt ,eeSe. Delft. VanSte"^m' "Bethel" 9 30 uur Dick Waddinxveen - Op vrijdag 17 mei houdt wijk- en speeltuinvereniging De Padde stoel de laatste disco-avond van het seizoen voor de jeugd van 9-14 jaar. Het thema van de avond is: "zwart-wit". De organisatie zou het leuk vinden als de bezoekers ook zwart-wit gekleed ko men, al is het niet verplicht. De entree bedraagt f 1,50. Bezoekers krijgen bij de entree een lotnummer. Hiermee maken zij kans op een cd-sin- gel uit de top-40. De disco is van 19.15 tot 22.00 uur. Waddinxveen- Op 22 mei gaat in Wad dinxveen "The Teenage Place" van start. The Teenage Place is een ontmoe tingsplaats voor tieners van 12 tot en met 16 jaar. Je kunt hier je leeftijdsge noten ontmoeten, samen een spelletje spelen, je huiswerk maken of gezellig wat drinken en praten. Bovendien zal er binnenkort ongeveer elke maand een workshop worden gehouden over on derwerpen die tieners interesseren. Er zal ook een "Tiener Inspraak Groep" worden opgezet, waarin tieners kun nen meepraten over bijvoorbeeld acti viteiten voor tieners. De medewerkers van The Teenage Place kunnen je daar meer over vertellen. Elke woensdag van 15.00 - 22.00 uur en donderdag van 15.00 - 18.00 uur is The Teenage Place geopend in buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan 2 in Waddinxveen. Vrijdag 17 mei is er bingo in buurtcen trum De Boog. Er zijn mooie prijzen te winnen. De aanvang is 20.30 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Boskoop- Tijdens het luilakweekend is de bibliotheek van Boskoop op zater dag 25 mei geopend van 7.00 -12.00 uur. Voor snelle "luilakkers" zijn er diverse interessante aanbiedingen, maar ook voor uitslapers biedt de bibliotheek leuke activiteiten:» de eerste 5 nieuwe leden krijgen een jaar lang een gratis abonnement; afgeschreven boeken a 1,50,8 stuks voor 10,=; 3 CD's halen en maar 2 betalen (dit geldt ook op vrijdag 24 mei); de hele dag koffie en thee. Waddinxveen- In wijkgebouw Het Zuid- honk kan men op vrijdagavond 17 mei weer vrij-klaverjassen (geen competi tie). Aanvang 20.00 uur.Entree 2.50 Op zondagmiddag 19 mei wordt weer een soos gehouden voor verstandelijke gehandicapten. Op deze middag wor den spelletjes gespeeld, muziek ge draaid en andere activiteiten gehouden om met elkaar een gezellige middag te hebben, van 14.00-16.00 uur. Waddinxveen- Aan de rand van Wad dinxveen is in oktober vorig jaar een asielzoekerscentrum geopend. In dit centrum verblijven ruim 500 mensen van tientallen verschillende nationali teiten. De meesten van hen zijn nog in afwachting van een definitieve beslis sing op hun asielverzoek. Een aantal bewoners is reeds als vluchteling toe gelaten in Nederland en wacht op uit plaatsing naar een gemeente. Binnen het asielzoekerscentrum is ook een team van vrijwillige medewerkers van Vluchtelingenwerk actief. Zij houden zich vooral bezig met de juridische hulpverlening aan de bewoners. Veel bewoners zitten met allerlei vragen en onduidelijkheden over hun asielproce dure. Ze ontvangen bijvoorbeeld brie ven van nederiandse instanties die ze niet begrijpen. De medewerkers van Vluchtelingenwerk zijn er om een ant woord te geven op deze vragen en te fungeren als intermediair tussen de asielzoeker en de vele instanties. Vluchtelingenwerk houdt vrijwel dage lijks spreekuur waar de bewoners met hun vragen terecht kunnen. Het werk is niet altijd even gemakkelijk. Sommige mensen wachten al heel lang op een beslissing op hun asielverzoek. Het lan ge wachten vertaalt zich vaak in psychi sche en lichamelijke klachten. Dan uit te moeten leggen dat ook Vluchtelin genwerk de asielprocedure niet kan bespoedigen is weieens moeilijk. Maar het werk is wel boeiend en afwisselend doordat je met zoveel verschillende mensen en problemen te maken krijgt. Om als vrijwilliger zelfstandig spreek uur te kunnen draaien heb je uiteraard veel kennis nodig. Alle medewerkers volgen dan ook een intensieve scho ling. De coördinator, een betaalde kracht, zorgt dat het team als zodanig draaiende blijft en onderhoudt de con tacten met andere instanties binnen het asielzoekerscentrum. Verder wordt veel gebruik gemaakt van up-to- date documentatie van de landelijke organisatie van Vluchtelingenwerk. Momenteel is Vluchtelingenwerk weer op zoek naar aanvulling van het team met gemotiveerde vrijwilligers. Ge vraagd wordt betrokkenheid bij asiel- zoekersproblematiek, interesse in juri dische zaken, een redelijke beheersing van het engels en een goede beheersing van het nederlands. Er wordt een tijd sinvestering verwacht van minimaal 12 uur per week, waaronder in ieder geval een hele werkdag van half 10 's och tends tot circa half vijf 's middags. Wie na het lezen geïnteresseerd is ge raakt, kan contact opnemen met de coördinator, Inge Dekker, telefoon 0182-641658, of schrijf naar: Vluchtelin genwerk AZC-Waddinxveen, Zuidelijke Rondweg 225, 2742 HZ Waddinxveen. Boskoop- Het is tot de allerlaatste mi nuut spannend gebleven wie de prijs- uitreiker zou gaan worden het luilak voetbaltoernooi op 25 mei. Dit jaar is men erin geslaagd Ed de Goey, de keeper van Feyenoord, te kun nen contracteren voor de prijsuitrei king van het toernooi. Ed de Goey is 29 jaar, getrouwd en heeft een zoontje van 13 maanden. Zijn carrière is begonnen bij het Goudse Olympia vervolgens via Sparta naar Feyenoord, waar hij nog een contract heeft van één jaar. Er nemen 58 elftallen deel aan het Lui lakvoetbaltoernooi. Zoals ieder jaar zal de aftrap om 04.00 uur worden verricht door de burgemeester van Boskoop, J.J. Spros. Ed de Goey zal later die dag, om ca. 12.45 uur, de prijzen uitreiken aan de dan moe gestreden talenten. Ook dit jaar wordt het luilakvoetbal toernooi weer gespeeld op de voetbal velden van de w Floreant aan de Hoo- geveenseweg. Het nieuwe bestuur van de Stichting Luilakvoetbal Boskoop is zeer blij met het vastleggen van zo'n sportman en heeft er alle vertrouwen in dat de 41ste editie weer een groot suc ces zal gaan worden. Waddinxveen- Op dinsdag 21 mei orga niseert het Seniorenwerk van de Stich ting Waddinxveens Welzijnswerk de tweede fietstocht van dit seizoen. De tocht van circa 39 km. voert deze keer naar Zoetermeer. Bij goed weer ver trekt men om 10.00 uur vanaf het Anne Frank-centrum. Onderweg is er bij res taurant 'Het Aa-strand' gelegenheid voor een rustpauze en een drankje. Zowel voor het vertrek als na afloop is er gelegenheid een kopje koffie of thee te drinken in het Anne Frank-centrum. Kosten 2.50 per persoon. Alle enthousiaste fietsers vanaf 55 jaar en ouder zijn van harte welkom. Het is niet nodig om van te voren in te schrij ven. Waddinxveen- De op zaterdag 11 mei gehouden rommelmarkt, in het clubge bouw De Hoge Noot in Waddinxveen, is wederom goed verlopen. De opbrengst bedraagt 1.014,=. Het geld zal gebruikt worden voor aanschaf van onder andere bladmuziek en mu ziekinstrumenten, en voor het onder houd van muziekinstrumenten en het clubgebouw. Ruim voor de officiële openingstijd stonden er al een aantal kopers te wach ten. Van 8.00 - 14.00 uur was er een aardige stroom van kopers. In beide lokalen stonden diverse artike len, zoals electrische apparaten, huis houdelijke artikelen, boeken en speel goed. Waddinxveen- De Stichting Waddinx veens Welzijnswerk organiseert diver se cursussen voor senioren. In dit cur susaanbod zit onder andere engels voor beginners en voor gevorderden. Voor het nieuwe seizoen 1996/1997 zoekt de stichting een nieuwe docent(e) engels. Het betreft een func tie op vrijwillige basis. Geïnteresseer den kunnen tijdens kantooruren con tact opnemen met mevrouw G. van Dort, telefoon 0182-631932. Door Karin van Langeraad Waddinxveen - Het was weer een drukte van belang bij de jaarlijkse rommelmarkt van de Gereformeerde Kerk. Zaterdag 11 mei werd de rom melmarkt voor de 15e keer gehouden op het evenemententerrein aan de Dreef. Dit evenement wordt mede mogelijk gemaakt door de enorme in zet van 240 vrijwilligers. De nauwkeu rige selectie van alle artikelen vooraf garandeert het aanbod van kwalita tief goede spullen. Op zeer gewilde en kostbare spullen kon men zich in schrijven. Ook voor de kinderen wa ren er de nodige activiteiten. Zij kon den zich laten schminken en deelne men aan spelletjes. Uiteraard kon er ook gegeten of gedronken worden op het terras. De opbrengst van de rommelmarkt gaat maar voor een gedeelte naar de Gereformeerde Kerk. Dit jaar zijn er een viertal goede doelen geselecteerd, wel ke ook meedelen in de opbrengst van de markt. Twee daarvan waren ook aan wezig met een stand. Het inloophuis Domino uit Gouda is er één van. Dit project is bedoeld voor iedereen die behoefte heeft aan aanspraak of het gezellig vindt de maaltijden gezamen lijk te gebruiken. Het tweede vertegen woordigde goede doel was "De Hoop", een centrum voor verslaafden in Dord recht. Iedereen met welke verslaving dan ook kan bij dit centrum terecht. Naast de twee aanwezige goede doelen ging er tevens nog een deel van de opbrengst naar een ziekenhuis in Jeru zalem en scholen in Hongarije.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 11