Gewestelijk seniorenorkest in De Zevenster Finale-avond bedrijfsvolleybal Eilandentocht Zoetermeer '77 Moerkapelse jeugd schaakt in Dordrecht Vier maal goud voor O.S.S. Volleybaltoernooi TZM Eerlijk en heerlijk Afrika op het menu evenhuizcn-MoerkapcUe Hart van Holland/15 mei 1996 pagina 15 Voormalige vers-speciaalzaak Arie van Vliet krijgt nieuwe eigenaar i Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Vorige week verzorgde het gewestelijke seniorenorkest (GSO) een muzikale middag voor de inwoners van het zorgcentrum "De Zevenster". Het GSO is een harmonieorkest met een Het seniorenorkest onder leiding van Johan van den Berg. gevarieerd repertoire en is bedoeld voor actieve dames en heren van 55 jaar en ouder. Het oudste lid heeft de respectabele leeftijd van 89 jaar. Het repertoire van het GSO bestond uit populair-klassieke muziek, nostal gische composities, bekende melodie ën uit operettes en musicals, walsen, marsen, evergreens, karakterstukjes en herkenbare tunes van radio en TV. Het orkest telt 43 leden, waaronder 3 dames. De gezamenlijke leeftijd van de orkestleden bedraagt ruim 3300 jaar. Zevenhuizen - Zaterdagavond 18 mei wordt de finaleavond gehouden van het bedrijfsvolleybaltoernooi in Zevenhuizen. Na afloop wordt een groots feest gegeven dat voor iedereen gratis toegankelijk is. De familie van Vliet overhandigt symbolisch de sleutel aan Frans Hendriks rechts op de foto Moerkapelle - Zaterdag II mei is vers-specialist Arie van Vliet definitief gestopt met zijn winkel aan de Moerkapelse zijde 10. De ondernemer blijft echter gespecialiseerd in groente en fruit maar zal zich vanaf nu alleen gaan ezighouden met de bevoorraden van horeca-bedrijven, waaronder voorna- o Chi°ese restaurants. Zijn vrouw die dagelijks de verswinkel runde, ghat hem hierbij de helpende hand bieden. De winkel van Arie van Vliet is overgenomen door Frans Hendriks die er met veel enthousiasme een winkel van gaat maken waarbij het accent zal echt men te ''ggen °P groente en fruit. Brood en kaas en dergelijke blijven hii er w®' 'n de* assortiment. Na enige veranderingen en aanpassingen hoopt 1 aegin juni de deuren van zijn zaak te openen. Frans Hendriks heeft ervaring S noeg om dit alles goed aan te pakken; jarenlang heeft hij, samen met zijn echtW'8en groente"en fruitzaak gehad in Den Haag. Het afgelopen half jaar is hij sin h °P ZOek geweest naar een nieuwe, aantrekkelijke locatie. Zijn voorkeur daarbij uit naar een wat kleinere gemeente en uiteindelijk liet Frans nariks, zelf woonachtig in Benthuizen, zijn oog vallen op het pand aan de Moerkapelse zijde 10. De nieuwe gig®"33,, zal zich, evenals zijn voorganger, gaan onderscheiden door da<' acht voor de klant de hebben. Kwaliteit en service staan voorop en van f1 zullen er veiling-verse produkten aangevoerd worden. Het opmaken word U een sPec'a"teit van Arie van Vliet, zal ookdoor Frans Hendriks oriJ" vr)ortgezet. De prijzen voor een fruitmand zijn vanaf 15,-. Ook voor de frnita i-e 8ara s en Abraham's als kaaspiank of opgemaakt met groente- en best n!lcatessen (vanaf 35,-) kan men bij Hen eiüngen gratis worden thuisbezorgd. Sen°^„nBn<§?ti'clen van de speciaalzaak van Frans Hendriks worden op werkda- uur [„hi Vur tot 1800 uur (woensdagmiddag gesloten) en zaterdag tot 16.00 ODpnïrt aVolder met aantrekkelijke openingsaanbiedingen zal de definitieve 'Peningsdatum bekend gemaakt worden. groente- en men bij Hendriks terecht. Verder zullen 10 grindtegels 60x40 wit per stuk ƒ2,50 0182-610746 ja het is waar Elisabeth wordt 50 jaar (sara) HG Gemma Frans maxi-cosi izgst +babybadje (wit) +standaard samen ƒ75,- 0172-217430 camping gasstel met gasfles 0182-618626 box met verstelbare bodem en lade en 2 boxkleden ƒ150,- 0182-614917 Ruskey hond 10 maanden oud zwart/wit wegens verhuizing 0182-633116 Genaaide vitrage wit 6 weken oud voor huiskamer v doorzonwoning inl. 079-3414335 yamaha XV 535 virago 4100 mis ƒ7000,- 0182-611808 jongenskleren mt 62/68; mt 74/80; mt 86/92 verk. per zak/doos 0182-619761 gasfornuis met elektrische oven merk: atag 0182-610375 na 18.00 uur Zoetermeer- Toerfietsvereniging Zoe termeer '77 organiseert zaterdag 18 mei de Eilandentocht. Deelnemers aan deze tocht kunnen kiezen uit drie af standen 40, 85 en 150 kilometer. De 40 kilometer blijft in de buurt van Zoeter meer en voert de deelnemers via de Rottemeren, Bergschenhoek weer naar Zoetermeer. De 85 kilometer doet hier bij Berkel en Rodenrijs, Ackerdijksche plassen aan en met de rust aan de Bree- de of Vlaardingschevaart via Schiplui den weer naar Zoetermeer. De 150 kilometer gaat naar Voorne-Put- ten via Barendrecht, Klaaswaal, Oost- voorne en Nieuw-Beijerland. Bij Maas sluis en Nieuw-Beijerland gaat men met de pont over. De kosten zijn, exclusief pont, afhanke lijk van de gekozen afstand en bedra gen tussen de 4,= en 5,=. N.T.F.U.- leden krijgen op vertoon van hun TFK 1,50 korting. Voor de 40 kilometer tocht bestaat de mogelijkheid om per gezin in te schrij ven. De kosten zijn dan 8,=. (Voor de deelnemende kinderen is een medaille inbegrepen). De starttijden zijn tussen 8.00 uur, voor de 150 kilometer, en 12.00 uur voor de 40 kilometer. Startpunt is het Clubgebouw van de Toervereniging Zoetermeer '77, Buy- tenparklaan 2b (wijk 17, nabij Locomo tion), Zoetermeer. Voor informatie, Ap Middelkamp, 079- 3311132 (na 18.00 uur), Jan Edelenbos, 079-3313448 (overdag). Dordrecht/Moerkapelle- Zaterdag 11 mei waren elf jeugdschakers uit Moer- kapelle actief bij het Groothoofd jeugd- toernooi in Dordrecht. Aan dit toernooi deden circa 60 schakers uit de omge ving van Dordrecht mee. Bij de jongste categorie, E deden Stefan Rensen, Ron Droog en Michael van Eijk hun uiterste best. Stefan Rensen, die wat aarzelend begon, wist de laatste drie partijen fraai te winnen, werd met 5 uit 9 derde en ging met een beker naar huis. Michael en Ron hebben wat min der ervaring en haalden ook minder punten. In de D-categorie was Moerkapelle met zes deelnemers wel de grootste leve rancier van schaaktalent. Dat heeft als nadeel dat jet soms tegen een clubge noot moet spelen. Michiel Rensen be gon wel erg voortvarend met 3 uit 3. Hij stond hiermee erg hoog in het klasse ment. Daarna kreeg hij vier nederlagen te incasseren. Daaraan merk je dat Michiel pas driekwart jaar op schaken zit. Zijn score van 4 uit 9 was uiteinde lijk goed voor een 23e plaats. Saskia Droog, ook eerstejaars, behaalde ook 4 uit 9. Zij kon zich als één van de weinige meisjes goed handhaven tussen de jon gens en werd 24e. Sander Hertog en Kevin Bakker lieten zien dat zij al meer ervaring hebben. Beiden haalden 5 uit 9 en werden respectievelijk 12e en 16e. Aan de kop van het klassement speel den Hugo van Elteren en Aart-Jan van Vliet goed mee. Hugo stond zelfs even op de tweede plaats, maar dat ging na zijn enige verliespartij verloren. Hij werd met 7 uit 9 derde en ook hij ver diende hiermee een beker. Aart-Jan speelde ook erg goed. Met zijn 6 punten werd hij van de 38 deelnemers 7e. Bij de ouderen hadden Jesse van Elte ren en Aron Kroon het zeer zwaar. Vooral het grote leeftijdsverschil tus sen de deelnemers (12-18 jaar) zorgde ervoor dat beide spelers slechts drie punten haalden. Ondanks het feit dat beiden goed schaakten, eindigden ze toch onderaan in het klassement. De jaarlijkse schaakexamens, die dit jaar op vrijdag 10 mei in dorpshuis "Op Moer" gehouden werden, betekende voor de 19 deelnemers uit Moerkapelle een spannende avond. Onder toeziend oog van examinator Wim van de Hoek en jeugdleider Ben van Geffen, werd er op vier niveau's examen gedaan. Dat de schaaklessen dit jaar niet voor niets zijn gegeven, bleek uit het resultaat alle deelnemers waren geslaagd. Voor de le stap slaagden: Michael van Eijk, Martin Bieleman, Stephan Hertog, Ron en Saskia Droog, Michiel Rensen en Wouter van Eeden Peetersman. Voor de 2e stap slaagden: Pieter van der Werff, Paul van der Meer, Aart-Jan van Vliet, Kelly Gravensteijn en Peter van Vuurde. Voor de 3e stap slaagden: Aart-Jan van Vliet, Kevin Bakker, Sander Hertog, Jan van Helden en Aron Kroon. Voor de 4e stap slaagden: Jesse en Hugo van Elteren. Opmerkelijk was Aart-Jan van Vliet, die op een avond twee examens tegelijk deed. Voor beide examens slaagde hij en het examens tweede stap maakte hij zelfs foutloos! Volgend jaar gaan de meeste kinderen weer een niveau hoger oefenen en er zal weer een nieuwe beginnersgroep ge vormd worden. Zevenhuizen- Zaterdag 11 mei werden de jaarlijkse jeugdregio wedstrijden ge houden in Zevenhoven. Alle jeugdigen gymnasten van 8 tot en met 12 jaar van de regio Gouda deden hun uiterste best in de drukbezette sporthal De Vlijt. In de middagwedstrijd traden verschil lende jeugdgroepen op van O.S.S. O.S.S.-3 onder leiding van Marga Walter waren als eerste aan de beurt met hun vrije oefening. Dat het goed ging bleek wel uit de hoge score van 8.55 punten. O.S.S.-l en 2 werkten prima op de brug, lange mat en trampoline springen. O.S.S.-l had een eindscore van 23.31 punten en 8.2 punten voor de vrije oefe ning. O.S.S.-2 behaalde een score van 22.36 punten en voor de vrije oefening 8.35 punten. O.S.S.-3 behaalde 22.95 punten en voor de vrije oefening 8.55 punten. Alle groepen van O.S.S. behaal den een eerste prijs. Ook de jongens van O.S.S. turnden een geweldige wedstrijd. Dit kwam niet al leen door de mooie turnkleding, maar ook door de aanmoedigingen van mees ter Cor en leidster Jacqueline. De jon gens behaalden een verdiende eerste prijs met een totaal van 22.72 punten. Moerkapelle- Het volleybaltoernooi van tafeltennisvereniging TZM is dit weekende voor de vierde keer ge speeld. Met iets minder deelnemers dan vorig jaar. Er werd gespeeld in poule A met 6 en in poule B met 5 deelnemers. Om zoveel mogelijk te kunnen spelen werden in poule B extra wedstrijden gespeeld, welke echter niet meetelden voor de eindstand. In poule A waren geen verrassingen: 1. Rehoboth 1; 2. Van der Knaap; 3. Stam gasten; 4.TZM; 5. Jonker2 en6Mini dat hiermee de 1 le plaats veilig stelde. In poule B was meer strijd, 5. Maxis en 4. Jonker 1, terwijl De Graaf, Rehoboth 2 en Start Uitzendbureau elk met één verloren wedstrijd gelijk eindigden. Een halve competitie volgens het ral- leypoint-systeem moest hier de beslis sing brengen: 1. De Graaf; 2. Start Uit zendbureau en 3. Rehoboth 2. Blijkbaar hadden deze wedstrijden veel krachten van de teams gevraagd want in de kruisfinale Van der Knaap- De Graaf 21-11 en Rehoboth 1-Start Uit zendbureau 28-11 gingen de deelne mers van poule B ten onder. In de finale derhalve een kopie van vorig jaar: Van der Knaap tegen Rehoboth 1welke na een spannende strijd pas in de slotfase werd beslist 20-15, zodat Van der Knaap voor de tweede achtereenvol gende keer de wisselbeker mee naar huis mocht nemen. Zevenhuizen - Op initiatief van de Landelijke Vereniging van Wereldwinkels en in samenwerking met de wereldwinkelorganisaties organiseerde de afdeling Zevenhuizen zaterdagjongstleden het zogenaamde Wereldwinkel- ontbijt. Het ontbijt viel bij de bezoekers bijzonder in de smaak.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 15