Casema opent nieuw regiokantoor Voorlichtingsavond voor zwangeren Diabetesspreekuren in Benthuizen en Hazerswoude Politieberichten Gewijzigde personeelsinzet bij meldingen uws Foto's in het HART VAN HOLLAND MEDEWERKER MEDEWERKER Politie treedt op tegen parkeeroverlast regio Hart van Holland/15 mei 1996 pagina 17 Officiële opening Gepubliceerde foto's in het Hart van Hol- «md kunnen aan ons kantoor, Woordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week 'ater afgehaald worden, {nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's z'jn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschijning van het Hart van Holland. Tomatenkwekerij Bestland Verbindingsweg vraagt met leidinggevende capaciteiten en met ervaring Inlichtingen W. V.D. HEIDE Zuid-Holland TWEE MAAL ZO MOOI Bel: 010 - 4135045 Zuidhollands Landschap Thuiszorg Groot Rijnland en huisartsen werken samen voor volledige zorg rondom suikerziekte Controle snelheid Auto over de kop Vechtpartij Dnor Gerard Verheiien Rijswijk - Door de introductie van al lerlei nieuwe kabeldiensten zag Case- ma zich genoodzaakt op zoek te gaan naar een grotere huisvesting. Op don derdag 9 mei werd het nieuwe pand aan de Diepenhorstlaan in Rijswijk op futuristische wijze in gebruik geno men. Hiervoor waren vele gemeente lijke politici uit de regio uitgenodigd. De officiële openingshandeling werd verricht door drs R. van der Laar, wethouder van Economisch Struc tuurbeleid, Marketing en Personeels zaken van de gemeente Den Haag. Bij aankomst op de Diepenhorst laan in Rijswijk bleek reeds dat Casema veel energie had gesto ken in de officiële ingebruikneming van het nieuwe onderkomen. De hoofdin gang was feestelijk versierd en wie de lift betrad, werd geconfronteerd met een menselijke robot. De gasten wer den verwelkomd door regio-manager Michel Meijboom. Voordat de heer van der Laar de offi ciële opening verrichtte, herinnerde hij zijn gehoor eraan dat de grootste groei Wethouder Van der Laar van de gemeente Den Haag schetst het belang van de elektronica-snelweg. in de werkgelegenheid te vinden is in de wereld van de informatietechnologie en multimedia. "Door de aanwezigheid van KPN, PTT-Telecom, Unisource, Sie mens, Airtouch, het ministerie van Ver keer en Waterstaat en niet te vergeten Casema als één van de grootste kabelexploi tanten van Nederland kan de regio zich op dit punt onderscheiden. Nieuwe diensten zoals Internet en het multi- mediaproject zijn in sa menwerking met Sie mens gestart en zullen op termijn worden aan geboden. Andere nieu we produkten en dien sten zijn in voorberei ding. Kortom Casema slaat haar vleugels uit en heeft ruimte nodig. Dat is verheugend, want nieuwe diensten zijn van wezenlijke in vloed op de economie en het scheppen van banen. Investering in nieuwe informatietech nologieën en in infra structuren is boven dien van wezenlijk be lang voor het vesti gingsklimaat". Verder stelde Van der Laar dat de lokale overheid De menselijke robot, die bij het betreden van de lift angstaanjagend voorover viel. daarom ook actief en creatief wil mee denken op het punt van de infrastruc tuur en nieuwe economische toepas singen. Voor de Haagse regio is onder meer interessant dat bij de verschillen de ministeries en de daaraan gelieerde overheidsorganen, zoals het Centraal Planbureau, het Centraal Bureau voor de Statistiek, het Sociaal Cultureel Planbureau en de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid zeer veel kennis ligt opgeslagen. Maar niet alleen daar ook de op de rijksoverheid gerichte belangenorganisaties als het Verbond van Verzekeraars, de Orde van Advocaten, de Koninklijke Nota riële Broederschap, het Europees Oc trooibureau en het Benelux Merkenbu reau beschikken over veel nuttige in formatie. Bij deze organisaties bestaat grote behoefte om die kennis op snelle en overzichtelijke wijze toegankelijk te maken. Voor de Haagse regio, maar ook voor de aanbieders van kabeldiensten liggen hier naar de mening van Van der Laar kansen. De gemeente Den Haag heeft hiermee reeds een begin gemaakt met de hoge snelheidsdataverbinding Den Haag-Zoetermeer via de infrastruc tuur van Casema. Daarom vindt Van der Laar de verbetering van de elektro nische snelweg even belangrijk als in vesteren in autosnelwegen en het openbaar vervoer. "Want", zo zegt hij "de elektronische snelweg bepaalt te genwoordig ook voor een belangrijk deel het vestigingsklimaat en het imago van een regio". Na Casema veel succes toegewenst te hebben, verrichtte hij de officiële openingshandeling. Een han deling die voor de bezoekers een spec taculaire lasershow te zien gaf. 0180-631317 Gouda- Op woensdag 22 mei vindt in het Groene Hart Zieken huis, Jozeflokatie, een voorlichtingsavond plaats voor zwang eren en hun partners. De avond duurt ongeveer twee uur en start voor een eerste groep om 19.30 uur en om 20.30 uur voor een tweede groep. De toegang is gratis. Tijdens deze avond wordt door middel van een uitvoerige videofilm getoond hoe de gang van zaken is rond een bevalling op de afdeling verloskunde van het Groene Hart Ziekenhuis. Aansluitend zal een verpleegkundige iets vertellen over het verblijf op de afdeling verloskunde. Ook zal een medewerkster van de Kruisvereniging en het Kraamcentrum ingaan op de periode na de bevalling. Naast deze presentaties zijn een groot aantal kramen ingericht met informatie over borstvoeding, flesvoeding, diverse baby- verzorgingsprodukten, luierservice, kraamzorg, enzovoort. Ook zijn een verloskundige en verpleegkundigen van de afde ling aanwezig. Tijdens dit gedeelte van de avond is er volop gelegenheid tot het stellen van vragen. Aanmelden voor deze gratis voorlichtingsavond kan telefo nisch tussen 9.00-12.00 uur bij de afdeling verloskunde van het Groene Hart Ziekenhuis: 0182-566445. Op dit zelfde nummer is meer informatie over deze voorlichtingsavond te verkrijgen. Zou dat niet geweldig zijn? Voor 35,- per jaar helpt u Het Zuidhollands Landschap bij haar zorg voor landschap en natuur samen sterk voor onze natuur Mensen uit Hazerswoude en Benthui zen met ouderdomssuikerziekte kun nen vanaf 12 mei met hun vragen te recht op een speciaal spreekuur. Het gecombineerde spreekuur wordt ge houden door een wijkverpleegkundige en een diëtist van Thuiszorg Groot Rijn land, in samenwerking met de plaatse lijke huisartsen. Samen met de huisart sen wil de Thuiszorg op deze wijze voor diabetici type 2 (ouderdomssuiker ziekte) goed vormgeven en de kwaliteit van de zorgverlening vergroten. Thuiszorg Groot Rijnland introduceer de het diabetesspreekuur bij wijze van proefproject in de regio Alkemade in januari 1995. De aanleiding was de wens de uitgebrei de zorg rondom het diabetes zijn naad loos op elkaar te laten aansluiten en zo volledig mogelijk te laten zijn. In het achterliggende jaar bleek het diabetesspreekuur een groot succes te zijn en werd in het proefgebied het aantal spreekuren verdubbeld. Het re sultaat is aanleiding voor Thuiszorg Groot Rijnland dergelijke spreekuren, in samenwerking met de huisartsen, ook in andere delen van het werkge bied aan te bieden. Daarbij houdt de huisarts zich bezig met de medische zorg rondom diabe tes, de diëtist adviseert over voedings aspecten en de wijkverpleegkundige geeft voorlichting over de ziekte zelf en de inpassing daarvan in het dagelijks leven. De huisarts ziet een patiënt in zijn of haar praktijk. Hij/zij verwijst vervol gens de patiënt met suikerziekte naar het spreekuur waar de klant tijdens een afspraak zowel de wijkverpleegkundi ge als de diëtist bezoekt. Dit betekent tijdsbesparing en gemak voor de klant en een efficiënte en volledige afstem ming van de zorg door de hulpverle ners. Voor het diabetesspreekuur gebruiken de medewerkers de zogenaamde Dia- beteswijzer. Na elk bezoek schrijven zowel de huisarts als de wijkverpleeg kundige en de diëtist hun bevindingen en adviezen. Deze Diabeteswijzer blijft in bezit van de klant die hiermee alle informatie bij de hand heeft. De speciaal gemaakte verwijs brief voor de huisartsen en de regelmatig gehou den overleggen van diëtisten, huisart sen en wijkverpleegkundigen dragen eveneens bij aan de goede afstemming van de hulpverlening, inlichtingen over de diabetesspreek uren worden verstrekt door de betrok ken huisartsen. Benthuizen- In de nacht van 9 op 10 mei werden een vijftal bedrijfsauto's open gebroken. De auto's stonden op diver se plaatsen geparkeerd. Uit de auto's werden o.a. boormachines en andere gereedschappen ontvreemd. Benthuizen- Op 10 mei werd een snel heidscontrole gehouden op de Hooge- veenseweg tussen 11.45-13.30 uur. Er waren ruim 800 passanten, waarvan er 80 een bekeuring kregen. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 135 km/h terwijl 80 km/h is toegestaan. Hazerswoude-Dorp- Een 40-jarige in woonster van Driebruggen reed op 10 mei met haar personenauto over de Westzijdeweg. Op een gegeven mo ment raakte zij met de rechterwielen in de berm, stuurde tegen en sloeg over de kop. Zij kwam met de auto terecht in een links gelegen spruitenveld. Zij raak te niet gewond. Benthuizen- Op 10 mei om 23.30 uur vond er een vechtpartij plaats aan de Dr. Albert Schweitzerlaan. De vecht partij was een gevolg van een uit de hand gelopen ruzie tijdens een feestje. Tijdens de vechtpartij ging één van de betrokkenen door een ruit. Hij liep ver wondingen op aan een arm. Hij werd voor behandeling overgebracht naar het Lange Land Ziekenhuis. Na behan deling belandde hij op het politiebu reau voor verhoor terzake vernieling en mishandeling. Een andere betrokke ne was door hem in 't gezicht geslagqn. Na verhoor werd hij heengezonden. Rijnwoude-ln het kader van het project "Veilige Woonomgeving" gaat de poli tie Rijn en Braassem met ingang van 18 mei strenger optreden bij parkeerover last in de gemeente Rijnwoude. Dit op treden bindt plaats na meldingen van overlast of indien tijdens de politiesur- veillance overtredingen worden gecon stateerd. Indeperiode van 18meitot 18 juni zullen waarschuwingen worden uitgedeeld. Na 18 juni wordt verbalise rend opgetreden. Een bekeuring kost meestal 80,=. Naar klagers, die via het meldpunt "Vei lige woonomgeving" melding hebben gemaakt, vindt een terugkoppeling plaats. In de recent gehouden "politiemonitor" werd door inwoners van Rijnwoude aangegeven behoefte te hebben aan een stringenter politie-optreden tegen parkeeroverlast. Liev rd Met epilepsie vallen er gaten in ie leven. Bel 06 - 821 24 11. (3ct/min). Regio- De politie van het district Rijn en Braassem gaat met ingang van 18 mei starten met een andere wijze van per soneelsinzet bij meldingen. Bij meldingen, die weinig risico met zich meebrengen zal er soloinzet plaatsvinden om de melding af te han delen. Hierbij valt te denken aan aanrij dingen zonder gewonden; vernielin gen; opnemen van aangiftes; milieu overtredingen. In de gemeenten Rijnwoude/Zoeter- woude; Leiderdorp en Aikemade/Ja- cobswoude zal op deze wijze meer lo kaal toezicht uitgeoefend kunnen wor den. Daarnaast is er voor de ernstige meldingen altijd een dubbel bemande surveillance-eenheid in het district in zetbaar. Voor een goede communicatie onder ling en met de centrale meldkamer is de uitrusting van de surveillance-voertui gen geoptimaliseerd. Het betreft hier een zogenaamd pilot- project in het kader van "Werken aan Kwaliteit" van de regio Hollands Mid den. Aan het eind van het jaar zal er een evaluatie plaats vinden. Het werken op deze wijze biedt een aantal voordelen. Voorheen waren er twee dubbel bemande surveillance eenheden beschikbaar. Nu kan er met vier eenheden effectiever gereageerd worden op meldingen en is de politie meer zichtbaar aanwezig binnen het district. Bij het personeel kan het project reke- pen op brede steun. De onderdeels dienstcommissie (personeelsverte genwoordiging) is bij de voorbereiding van het project frequent geconsul teerd. Nadat alle randvoorwaarden waren ingevuld kreeg het project de instemming van de onderdeelsdienst commissie.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 17