Garage Van Nielen 100 jaar Automobiel in Nederland Fantastische Oldtimers bij Garage van Nielen Reparatie Onderhoud Ook verhuren wij trouwauto's Service aan huis RIP's Autodemontage Wilt u uw oude auto kwijt, dan kunt u hem kosteloos bij ons afleveren! KEUZE UIT 2 KLASSIEKERS •APK KEURINGEN IN- EN VERKOOP VAN AUTO'S Hart van Holland 100 jaar auto/15 mei 1996 Kerk weg west 1 2^42 BC Waddinxveen Tel. 0182-612205 06-52849228 au 1 o Demontage van alle automerken Verkoop van alle auto-onderdelen Los uit het magazijn leverbaar Plus garantie op alle onderdelen Bredeweg 134 - 2761 KB Zevenhuizen - Tel. 0180-631695 Op 18 mei 1996 zal het precies hon derd jaar geleden zijn, dat de eerste automobiel, een Benz Viktoria, aan wal werd gezet aan de Rijnkade en door zijn eigenaar, de fotograaf Adolphe Zimmermans, naar Den Haag werd gereden. Het begin van honderd jaar automobilisme in Ne derland. Hiermee nam het automobilisme in Nederland een aanvang, dat in de afgelopen 100 jaar een onuitwisbare stempel heeft gedrukt op de geografische en eco nomische ontwikkeling van ons land. De Stichting "100 jaar Automobiel in Nederland" heeft zich ten doel ge steld deze historische gebeurtenis van 18 mei niet ongemerkt voor bij te laten gaan. Hiertoe wordt op zaterdag, 18 mei aanstaande een herinnerings plaquette aan de Rijnkade in Arnhem onthuld. De onthulling van deze plaquette zal om 10.30 uur plaats vinden door de heer Mr. P.A. Nouwen, hoofd directeur van de ANWB. Voorafgaande aan deze onthulling zal om 9.00 uur met een aantal gas ten en leden van de PAC (Pionier Au tomobielen Club) met hun histori sche automobielen op het Arnhemse Gemeentehuis ontvangen worden door de burgemeester, de heer Mr. P. Scholten. Tijdens deze ontvangst zal het eerste exemplaar van het boek "Het Paardloze Voertuig - de auto in Nederland een eeuw gele den" ten doop worden gehouden. Na de onthulling van de herinnerings-plaquette zal de heer Scholten het startschot geven bij het vertrek van de Adolphe Zimmermans-herinneringsrit van automobielen uit de periode rond de eeuwwisseling in combinatie met de "40-jarige Jubileum-Rit" van de PAC. Via de oorspronkelijke route, die de heer Zimmermans destijds reed, wordt naar de Grebbeberg gereden. Op zondag, 19 mei aanstaande zul len de deelnemers aan de herin- neringsrit tesamen met historische automobielen van de PAC (Pionier Automobielen Club) omstreeks 12.30 uur Den Haag binnenrijden met als eindpunt het Lange Voor hout, waar tevens een manifestatie door de ANWB wordt gehouden in het kader van "50 Jaar Wegen wacht". Waddinxveen - Met groot enthousiasme en liefde voor auto's drijft de heer van Leeuwen zijn garagebedrijf. Garage Van Nielen is het oudste garagebedrijf van de omtrek. Sinds 1911 al gevestigd en vanaf het be gin aan de Kerkweg West. In 1972 is de heer van Leeu wen als werknemer begonnen bij Garage Van Nielen öi.sinds 1976 is hij de trotse eigenaar. Wie het logo van het garagebedrijf goed bekijkt kan daaruit al opmaken dat er gewerkt wordt met grote liefde voor auto's. De leeuwen (van Van Leeuwen) en de sleutels refereren sterk aan de gemeente Wad dinxveen. De sleutels zijn echter vervangen door een bako en een ringsteeksleutel. En sleutelen wordt er gedaan. Men kan bij Garage Van Nielen uiteraard terecht voor reparatie en onder houd aan alle merken auto's en voor de A.P.K. keu ring. En wie in het bezit is van een oude auto of een oldtimer is aan het goede adres. De heer van Leeu wen heeft zelf diverse oldtimers staan. Een prach- tige Citroen is al 26 jaar eigendom, de "Traction Avant" die men voor een rit naar het stadhuis bij een bruiloft kan bespre ken. Nog een Citroen, de "Rosalie", wordt op dit moment gerestaureerd. Van dit type auto rijden er maar drie rond. Deze taxi uit vroeger tijden is ook geschikt als trouwauto. Dat de heer Van Leeuwen een autoliefhebber in hart en nieren is, blijkt nog eens uit een prachtige alu minium gepolijste Lotus Super Seven. Deze (nieuwe) auto heeft hij zelf gebouwd en na een adembenemende proefrit schieten woorden tekort. Kortom, Garage Van Nielen is een bezoek meer dan waard. autohandel in- en verkoop loop-, stoop- en schadeauto's Bredeweg 134 - Zevenhuizen - Tel. 0180-631694 Eigenaar N.M.M. van Leeuwen

Hart van Holland | 1996 | | pagina 19