Kent beter bekend Jeugd-Concours Hippique op Hemelvaartsdag Kinderboerderij Bingo in Het Zuidhonk Luilak bij de Wereldwinkel Luilakspektakel in De Dreef ^V^/ONEN eurohome Kerkdiensten Staatssecretaris Tommei slaat eerste paal in Zuidpias '90 Opbrengst Rommelmarkt 38.000.- in Boskoop Zijde 36 0172-214550 Zondag 26 mei pagina 15 Hart van Holland/22 mei 1996 Baby- en kinderspullenbeurs Jfaddinxveen ^eref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. D. Los, rrnelo; 14.30 uur ds. M. Tel, Berg- schenhoek. eref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. v Tellingen, Gorinchem; 17.00 uur Seen dienst. Herv Immanuel 9.30 uur ds. A.A. v. ouvvelingen; 17.00 uur geen dienst. y°Skoop j%- Prot. Geloofsgem: 10.00 uur H J A Broström-Bruin. |i.erv' 8em- 9.30 uur ds. K.J. Jansen, eeht; 17.00 uur ds. R. de Reuver, dienst geref. kerk; 27 mei: 9.30 zangdienst. k 9.30 uur ds. R. de Reuver. kerk 9 30 uur ds- J-C.W. van 't Ch J, 99 uu>" zie herv. gem. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. posting. ^nristengem. "Bethel" 9.30 uur Dick Door Eline Decker Boskoop - Het A.O.C. Groen College, beter bekend als de Middelbare Tuin bouwschool in Boskoop, organiseert dit jaar voor de vijfde keer een buiten landse excursie naar Engeland. Op tweede pinksterdag vertrekt de tweede klas I.B.G.R. (Inrichting en Beheer Groe ne Ruimte) ook dit jaar weer naar het graafschap Kent, ook wel de Tuin van Engeland genoemd. De tweede klas plantenteelt vertrekt naar Duitsland om daar kwekerijen te bezoeken. Elly Blom, docente Engels aan de tuin bouwschool, is zeer enthousiast over de reizen. "We zijn vier jaar met de boot naar Engeland gegaan. Dit jaar gaan we voor het eerst met Le Shuttle door de Kanaaltunnel. Dat scheelt ons reistijd en mensen die last hebben van zeeziek te hebben ook een prettige overtocht. De reis staat in het teken van tuinen. De leerlingen krijgen twee tuinen per dag te zien. Als afsluiting maken we een stevige wandeling door een natuurre servaat onder begeleiding van een parkopzichter. Ik vind het zelf belangrijk dat de leerlin gen ook nog iets meepikken van de Engelse cultuur. Vandaar dat we naar een toneelstuk gaan en er tijd is uitge trokken voor het bezoeken van stadjes. Wat de leerlingen nog niet weten, is dat het toneelstuk waar we heen gaan, naaktscènes bevat en pikant taalge bruik. Ik hoorde dat ook pas nadat ik had gereserveerd. Maar het belangrijkste zijn toch wel de tuinen, waar we soms rondgeleid wor den door de hoofdtuinman maar ook wel door vrijwilligers. De rondleidin gen worden uiteraard in het Engels ge geven. Voor de leerlingen is dit geen probleem. Behalve het algemene En gels krijgen ze bij ons op school ook de vaktaal. Met de ontwikkelingen in Euro pa is het belangrijk dat de leerlingen meerdere talen kunnen spreken. We proberen door zulke reizen leerlingen kennis te laten maken met de cultuur en de taal van andere landen." Door Karin van Lanoeraad Waddinxveen - Het terrein van Manege Reigersburgh stond op Hemelvaarts dag voor de 31e keer in het teken van de jeugd Concours Hippique. Bijzonder was het dat er aan het concours niet alleen doorponyruiters, maar ook door ruiters te paard werd meegedaan. Het werd een dag vol dressuur- en spring- wedstrijden plus het 'proefspringen' voor ponyruiters. Dankzij de inzet van vele vrijwilligers en sportief gedrag van de deelnemers is het een waar feest geworden. Het Jeugd Concours Hippique wordt jaarlijks georganiseerd door de Stich ting Rijvereniging Reigersburgh. De deelnemers aan het concours komen uit het hele land, het is namelijk een van de grootste landelijke open wed strijden. Het springparcours bestaat uit 6 hinder nissen. Het hele parcours moet door de deelnemers tweemaal worden afge legd. De uiteindelijke plaatsing vindt plaats naar punten en tijd. Door Karin van l.angeraad Waddinxveen - Op dinsdag 14 mei heeft Staatssecretaris dr. D.K.J. Tommei van het ministerie van VROM de officiële handeling verricht van het slaan van de eerste paal voor de plandelen E en F van het bouwproject "wijk Zuidpias '90". De plandelen E en F omvatten de bouw van 137 woningen, waar van 87 vrije sector huurwonin gen en 50 vrije sector koopwoningen. Dc opdrachtgever van dit project is de Stichting Pensioenfonds Akzo-Nobel. De bouw wordt gerealiseerd door Noorlander Bouw B.V. onder architec tuur van Stuurman en Partners B.V. en Architectenburo D&T van Maanen B.V. Eén van de uitgangspunten van de wijk Zuidpias '90 is het onderwerp duur zaam bouwen. Er wordt onder meer gestreefd naar een laag energie- en wa terverbruik, toepassing van minder milieubelastende materialen en een in deling die geschikt is voor afvalschei ding door de toekomstige bewoners. In de deelplannen E en F bestaat boven dien de mogelijkheid zonnecollectoren aan te brengen op de koopwoningen. Voor de gehele wijk Zuidpias '90 is het politiekeurmerk "Veilig Wonen" ver leend. De politie keurde de plannen goed op veiligheidsaspecten, zoals on der meer de verlichting en het hang- en sluitwerk aan de woningen. Waddinxveen - Op zaterdag 25 mei organiseert de Wereldwinkel een Lui lak-activiteit. De winkel gaat dan om 7.00 uur open voor een Max Havelaar- ontbijt. Wie boodschappen heeft gedaan op het Koningin Wilhelminaplein en dorst en honger heeft gekregen: in de Wereldwinkel staat koffie en thee klaar. Voor op brood is er van alles te proeven van produkten met het Max Havelaarkeurmerk. Ook voor alle an dere levensmiddelen wordt een goe de prijs betaald aan de producenten. Natuurlijk is het ontbijt ook geschikt voor kinderen. Waddinxveen- Zaterdag 1 juni wordt voor de vierde keer op de kinderboer derij in het Warnaarplantsoen de jaar lijkse open dag gevierd. De open dag wordt om 11.00 uur onder muzikale begeleiding van drumband De Cormula's door één van de wethou ders geopend. Op de natuurmarkt zullen vele organi saties en verenigingen informatie ge ven en hun handel aan de man brengen. Er zullen weer allerlei oude ambachten te zien zijn. Verder zal er een bokkewa- gen door het park rijden, kunnen de kinderen geschminkt worden en zijn er een aantal prijsvragen waarbij leuke prijzen te winnen zijn. Ook deze keer zijn er tussen 11.00 en 16.30 uur weer vele attracties aanwezig om de bezoekers een fijne dage te be zorgen. Ook zijn er verschillende demonstra ties, zoals honden-gehoorzaamheids trainingen en een demonstratie door de Waddinxveense brandweer. Verder zal een springkussen en een spectacu lair ringsteekspel zeker de feestvreug de verhogen. Er zullen exposities zijn over vlinders en over nestkastjes. Een ponykar zal ritjes maken. Alle ingre diënten voor een leuke dag voor jong en oud zijn dus aanwezig. Waddinxveen- In wijkgebouw Het Zuid- honk wordt zaterdagavond 25 mei weer een bingo-avond georganiseerd. Er worden acht gewone rondes gespeeld met mooie prijzen. Hierna wordt een superronde gedraaid met een super- prijs als hoofdprijs. De gewone rondes kosten 1 per kaartje; de Superronde 2,50. Tevens is er een loterij met leuke prijzen. Aanvang 20.00 uur; zaal open om 19.30 uur. Op 3 en 4 juni zal door de Stichting Wijkwerk "De Zuidpias voor de vierde keer een baby- en kinderspullenbeurs worden georganiseerd. Vorige jaren is reeds gebleken dat in een jonge kinder rijke wijk als de Zuidpias behoefte is zo'n beurs. Men moet denken aan boxen, kinderwagens, kinderfietsjes, loopauto's, campingbedjes, autostoel tjes, wiegjes, ledikantjes, wandelwa gentjes, etcetera. Kortom, alle gebruiksartikelen rondom baby's, peuters, en kleuters kunnen verkocht of gekocht worden. Er is geen inname van speelgoed: aan het einde van het jaar zal speelgoed zullen worden ingenomen en verkocht. Ook wordt er geen kleding verhandeld. De inname- en verkooptijden zijn als volgt: maandag 3 juni - inname van 19.00 - 21.00 uur; dinsdag 4 juni -Inname van 9.00 - 11.00 uur; dinsdag 4 juni - verkoopvan 13.30- 19.00 uur; dinsdag 4 juni - afrekenen van 20.00 - 21.30 uur. In vergelijking met vorige jaren is op veler verzoek de verkooptijd verlengd. Zo hebben ook werkende mensen de gelegenheid om langs te komen. Op dinsdagavond 4 juni kan men de niet- verkochte artikelen en/of het geld van de verkochte artikelen ophalen in Het Zuidhonk. Niet afgehaalde artikelen en/ of geld vervallen aan de beurs. Waddinxveen- De vijftiende rommel- markt/bazar van de Gereformeerde Kerk van Waddinxveen is een groot succes geworden. De hele dag was het een drukte van jewelste. De goed uitge- sorteerde spullen vonden gretig aftrek. De kinderen konden zich vermaken met leuke spelletjes. De vis, oliebollen, poffertjes waren eveneens zeer in trek. De opbrengst van deze rommelmarkt is 38.000,-. Vorig jaar 39.000,-. De netto opbrengst zal door geringer uitgaven vermoedelijk net zo hoog zijn als in 1995. De boeken hebben een record opbrengst gekregen, 6.033,-. Er wer den niet meer dan 2.080 oliebollen ge bakken. Marcel en Geralda proficiat met jullie kleine meisje Esmee! Jolanda, Margareth Oma Boevée hartelijk gefeliciteerd van Annemarmarevemarthysuzelyn Oma en opa 40 jaar! waar zullen we zijn op 30 mei? Erik Margriet Harold Claudia Op 20 mei is tante Trees 31 jaar. Van harte van je nichtje Tjarda Zorg Waddinxveen- Jan Kersbergen is kam pioen 1995-1996 geworden van de Wad dinxveense sjoelers, ondanks zijn vijf deplaats op de slotavond. Verrassend tweede in het eindklasse ment is Wim Slingerland jr. geworden enAndré van Gemeren zeer verdienste lijkderde. Alle spelers kregen een beker en Jan kersbergen natuurlijk de wisselbeker. De uitslag van de laatste ronde, klasseA: l.Cees Kuipers 1438,2.André van Gemeren 1399, 3. Wim Slingerland IJ- 1380, 4. Teus Visser 1378, 5. Jan kersbergen 1375, 6. Tine Valenkamp 1364, 7. Frans Bouwmeester 1355, 8. T. yan Leeuwen 1353, 9. Dick Dros 1331, 10. Ed den Drijver 1318,11. Dirk Jan van Drunen 1306, 12. Henk van Beek 1301, •O Renesse 1298, 14. Pascal van Gils '«3 en 15. Frans Botger 1284 punten, klasse B: 1. M. Renesse 1332,2. B. Brou wer 1282,3. Bas Koppenaal 1271,4. Cor aay 1261, 5. Trudi van Dam 1230, 6. kdnFaas 1221, 7. Jan van Beek 1219, 8. Gerard Vos 1199,9. C. van Wijk 1197,10. Cor van Herk 1195,11Asha den Drijver 1145 en Erwin Pleus 1117 punten. KlasseC: 1. JanOlie 1228,2.Corvan Gils 1191; 3. Dirk Faas 1153, 4. Sjaan Faay 1122, 5. O. Supusepa 1075, 6. Marius Kersbergen 1075,7. Wim Slingerland sr. en 8. Cor Kersbergen 1040 punten. Klasse D: 1. Corry 't Hart 1172, 2. Corry Boegheim 1154, 3. R. van Wijk 1132, 4. Ceron van Beek 1130, 5. Simon den Oude 1128, 6. M.C. Taktor 1076, 7. Ro nald Meyer 1066, 8. Ben den Ouden 1049, 9. mevrouw G. Brouwer 1015 en 10. Jeanette Kersbergen 980 punten. Klasse E: 1Dick Esveldt 979, 2. Yvonne Kersbergen 960, 3. Gerrit Loef 911, 4. David Sinnema 878 en 5. Simon Supuse pa 755 punten. Waddinxveen- Ook dit jaar organiseert de Stichting Waddinxveens Welzijns werk op vrijdag 24 mei het luilakspekta kel in sporthal "De Dreef'. Het wordt weer een grandioos feest met de juiste muziek voor iedereen die van dansen houdt. De deuren van sporthal "De Dreef' gaan om 22.00 uur open voor dit dansfeest. Ook zullen er continu teken films worden gedraaid. Het is ook nog mogelijk om te laten zien hoe goed het evenwichtsgevoel is op de surfsimula- tor. Het feest zal tot 6.00 uur in de vroege morgen duren. De voorverkoop is bij het kantoor van de Stichting Wad dinxveens Welzijnswerk aan de Kerk straat 13 en bij de CD speciaalzaak aan de Passage 228. In de voorverkoop be draagt de toegang 15.-; aan de zaal 17.50. circus echtpaar Jan en Ria hartelijk gefeliciteerd met jullie 12,5 jarig huwelijk Cobie en Ike Hoera! Flippo is geboren. Welkom in de familie! Opa en Oma Drost t.k. lintzaag TipTop 0180-631830 Nadat de eerste paal was geslagen en het vuurwerk was afgestoken hebben alle genodigden zich naar de feesttent begeven. Burgemeester C.M. van der Linden, Ir. J.J.H. Stouthart van Akzo Nobel en Staatssecretaris dr. D.K.J. Tommei hebben het woord gevoerd. In zijn toespraak zei burgemeester van der Linden enerzijds blij te zijn dat een deel van de woningen in de huursector wordt gebouwd. Anderzijds betreurt hij het feit dat er zo weinig woningwet woningen mogen worden gerealiseerd. Staatssecretaris Tommei zei dat er in het Groene Hart nauwkeurig op wordt gelet hoeveel woningen er worden ge bouwd en dat Waddinxveen voorals nog een regiofunctie vervult ten aan zien van de bouw van woningen.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 15