IC Villakantoren Zevenhuizen P I Reismedewerkster Rabobank terug uit Indonesië Ufilt Schoolvoetbal i Ouderenreis Moerkapelle i PERDIJK MAKELAARS Activiteiten Agenda giiSlhüizen- Ondernemerskring brengt bedrijfs bezoek aan Dekker-Zevenhuizen Kerkdiensten Gemeente Zevenhuizen I I; Moerkapelle 2 vilfakantore r~~ Voorbereidingsbesluit om bij te blijven... Collecte Nationaal Fonds Kinderhulp Collecte Rode Kruis I Jart van Holland/22 mei 1996 agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle pagina 5 Java en Bali Conditie Zondag 26 mei Medische weekenddienst Jochem's junioren show ~l II De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat ter gemeentesecretarie, sectie V.R.O.M.Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 14 mei 1996, waarbij is bepaald dat een herziening wordt voorbereid van de bestem mingsplannen: -"Dorpsgebied Moerkapelle" voor de percelen Papaverlaan 41,43 en 45 te Moerkapelle; -"Landelijk Gebied 1983" voor het perceel Herenweg 40 te Moerkapelle; -"Landelijk Gebied 1990" vooreen perceel aan het Zuideinde te Zevenhuizen; -"Landelijk Gebied 1990" voor het perceel Knibbelweg achter no. 36 te Zevenhuizen; een en ander zoals in rode kleur is aangegeven op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen. Het besluit treedt in werking op 30 mei 1996. Zevenhuizen, 23 mei 1996 De burgemeester voornoemd, L.M. Schoots Oma van Veen bedankt voor de zaterdag. Kinderen en kleinkinderen Ton, Monique en Leroy h.g. met jullie zoon en broer Mike, opa oma oma riek patricia kasper 50 jaar Beppie een goed begin, nu gaat Liesbeth de volgende helft in Roel ziet Abraham op 23 mei! Gelukgewenst A l-l S H 1 "Oh Zevenhuizen: Iedere zaterdag: van 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. De Zeven Muzen: Zaterdag 8 juni: Dorpshuis Swanla: Grote Uitvoering ballet, piano en key-board. Zaterdag 29 juni: Ger. kerk grote uitvoering gitaar, vrool, blokfluit, dwarsfluit. De Zevenster: maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 631144. 24mei: 12.30 uur: pinkster-diner; 29mei19.30 uur: optreden evangelisatie-koor uit Reeuwijk; 19 juni: 13.00 uur:bustocht naar Bameveld ANBO: Spelmiddagelke maandag 14.00 uur in De Zevenster; Soosmiddag: 2e en 4e woensdag 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: lx per 14 dagen verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw ger. kerk elke dinsdag 9.30, 10.15 en 11.00 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke Donderdag 9.00, 10.00 en 13.30 uur; Maandag 3 juni: vertrek 8.30 uur: jaarlijkse bustocht Hilversum-Volendam-Abbenes ogelvereniging Zang en Kleur: (alle evenementen in het clubgebouw aan de ^uidplasweg nabij de stopüchten). Zomerkaarten: 24 mei, 14, 28 juni, 5, 19 luü.Deze kaartavonden beginnen om 20.15 uur. De Vierkap: 20, 21, 22 juni: volleybaltoernooi. Moerkapelle: jfefe 2e donderdag in dorpshuis Op Moer, 9.30-11.30 uur: Soos. t/m 28 juni: Fietsvierdaagse, inschrijven bij voetbalvereniging Moerkapelle. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Om meer achtergrond kennis op te doen, volgde Bertha Strijdhorst bij Van Ginkel in Wad- dinxveen een cursus over het Verre Oosten. Aangezien de reismedewerk ster van de Rabobank Zevenhuizen bij de tien beste examenkandidaten behoorde, was zij één van de uitver korenen om een studiereis naar In donesië te maken. Met name werden de eilanden Java en Bali bezocht. De Verre Oosten Cursus (VOC) was volgens Bertha Strijdhorst een pittige maar bijzonder leer zame cursus en had betrekking op het hele Verre Oosten. Landen als China, Thailand, Vietnam India en Indonesië werden uitgebreid "doorgespit". Veel leerde ze over de toeristische trekpleis ters van de diverse landen, over de cultuur en de in die landen heersende religies. Een uitstekende aanvulling op datgene wat in de diverse reisfolders staat beschreven. De gewonnen 14- daagse studiereis ervaarde ze bepaald niet als een vakantiereis, 's Ochtends vroeg om 06.00 uur was het opstaan geblazen om vervolgens pas om 24.00 uur het bed op te zoeken. Na twee we ken kwam ze dan ook gebroken terug in Nederland. Als eerste werd Java bezocht. Java is een van de meest toeristische eilanden van de Indonesische archipel. Grote indruk maakten de bekende tempel complexen, de Borobudur en de Pram- banan. Tijdens de busreis genoot het reisgezelschap van de schitterende, uitgestrekte rijstvelden. Ook de vul kaan Tangkuban Perahu met z'n heet- waterbronnen was de moeite waard. De zwavelbronnen hadden een tempe ratuur van rond de 40°. Verder was de Bromo-excursie zonder meer indruk wekkend. Om het opkomen van de zon vanaf de kraterrand te kunnen zien, moesten de "studenten" om 03.00 uur opstaan. Met de bus de Bromo op om j wtm Bertha Strijdhorst behoorde tot één van de tien best geslaagde reismedewerksters en won daarmee een studiereis naar Indonesië. daarna te wachten tot de zon opkwam. Een schitterend gezicht. Daarna ging het op de rug van een paardje meer dan 2 kilometer naar beneden de krater in om vervolgens via de trap (van 350 treden) weer naar boven te gaan. De rook die men tijdens deze energievre- tende klim uit de nog actieve Bromo zag opstijgen, deed de vermoeidheid ech ter snel vergeten. Na een overnachting op een plantage in het dorpje Kalibaru ging het vandaar per Ferry naar het eiland Bali. Qua stranden had het gezelschap daar wat anders verwacht. In de zee dreven veel bladeren en kokosnoten. Vandaar dat de mensen vrijwel uitsluitend gebruik maken van de zwembaden van de ho tels. De toeristische trekpleisters aan de oostkant van Bali zijn zonder meer de zilver- en de batikfabrieken en het tempelcomplex Besakih. In het zuiden de badplaatsen Samur en Kuta. Het noorden, dat veel ongerepter is, is meer voor de natuurliefhebbers. Het zal duidelijk zijn dat men, wil men een rondreis zoals Bertha Strijdhorst heeft gemaakt, over een ijzeren condi tie moet beschikken. Volgens de reis medewerkster van de Rabobank is de vijfde dag cruciaal. Door het warme klimaat, het andere eten en de (oververmoeidheid wordt de weer stand minder. Met als gevolg een rede lijke kans op buikkramp, die overigens van korte duur is. En dat ondanks de vele inentingen voor de aanvang van de reis. De keuken in Indonesië is zeer gevarieerd. Uiteraard nasi en witte rijst, maar daarbij allerlei soorten groente, fruit en vlees. De geroosterde saté van geite-en kippevlees was over heerlijk, maar wel sterk gekruid. Ondanks het feit dat Indonesië een prachtig land is, houdt Bertha het toch maar op Nederland. "Het is daar heel mooi, maar altijd erg warm. Ik ben meer een mens van vier seizoenen". Zevenhuizen - Aan de Burgemeester Klinkhamerweg is een project in ontwikkeling, waarbij naast dorpshuis Swanla twee villakantoren onder één kap zullen verrijzen. Apron Projectontwikkeling heeft het beheer, Perdijk is de verkopend makelaar. De villakantoren worden in een uiterst moderne stijl opgetrokken. Ze zijn representatief, liggen centraal en zijn uitstekend bereikbaar vanaf de Al2 en de A20, Bovendien hebben ze veel (eigen) parkeerruimte. De kantoren zijn twee hoog en hebben ieder een totale vloeroppervlakte van 225 m2. Indien gewenst kan het ontwerp zodanig worden aangepast dat er ook één geheel van gemaakt kan worden. De vloeropper vlakte wordt hierdoor meer dan verdubbeld. Met de bouw van de villakantoren wordt begonnen zodra het koopcontract is ondertekend. De bouwtijd bedraagt ongeveer acht maanden. Voor verdere informatie: makelaar Perdijk, telefoon 0180-631655. Zevenhuizen- De coilecte voor het Na tionaal Fonds voor de kinderhulp die van 5 mei t/m 11 mei gehouden is, heeft 2427.05 opgebracht. Dit was 186.- minder dan vorig jaar. De organisatie wil iedereen hartelijk bedanken die hier aan meegeholpen heeft. Zevenhuizen-Moerkapelle - De op brengst van de collecte van het Rode Kruis afdeling Zevenhuizen-Moerka pelle heeft f2422,25 opgebracht. De or ganisatie bedankt gevers en collectan ten voor hun medewerking. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. G.J. v. Beek; 19.00 uur ds. W. Radstake, Rotterdam Oud Verlaat 10.00 uurdr. C.Vermeu len, Valkenburg. Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse; 18.30 uur drs. M. Gilhuis, Capelle a/d IJssel. R.K. 10.15 uur in dorpshuis Swanla. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur drs. J.W. v Estrik; 18.30 uur kand. A. v Kralingen, Ridderkerk; 27 mei: 9.30 uur kand. P. de Graaf, Moerkapelle. Geref. Gem. 9.30 uur leesdienst; 15.30 uur ds. J. Driessen; 27mei: 9.30 uur leesdienst. Zaterdag 25 mei: dokter C.W. Onder water, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, telefoon 0180-631204 Zondag 26 mei en maandag 27 mei - Pinksteren: dokter R.L. Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, telefoon 010-5212500. NPV Vrijwillige ThuiszorgMw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30-14.30 uur). Zevenhuizen- Op 29 mei worden de le den van de Ondernemerskring door de directie van Dekker in de gelegenheid gesteld om één van de meest moderne keuken- en werkbladenfabrieken van Europa te bezichtigen. In de recent in gebruik genomen fa briekshal zal men onder andere kennis maken met de wijze waarop met zeer geavanceerde machines en werkme thoden de produktie wordt uitgevoerd, de voorraden worden beheerd en op welke wijze de orders bij de klanten worden afgeleverd. Naast de uitnodi ging aan de leden, de mensen van de Kamer van Koophandel, is voor dit be zoek ook de voltallige gemeenteraad uitgenodigd. Het doel van dergelijke bedrijfsbezoe ken is ondermeer dat de leden kennis kunnen maken van eikaars bedrijfsacti viteiten. In de praktijk blijkt vaak dat men onwetend is wat bedrijven in de directe omgeving doen. De Onderne merskring Zevenhuizen-Moerkapelle organiseert dit jaar vier van dergelijke bedrijfsbezoeken. Verder wordt van tijd tot tijd een bijeenkomst belegd waarop een bekende Nederlander een bepaald onderwerp nader toelicht. Voor het bedrijfsbezoek aan Dekker- Zevenhuizen hebben zich intussen een groot aantal leden aangemeld. Zevenhuizen - Op zaterdag 8 juni vanaf 10.30 uur wordt op de velden van voet balvereniging Groeneweg het school- voetbaltoernooi gehouden. Alle basis scholen uit Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat doen mee. 's Morgens worden de poule-wedstrijden gehou den terwijl 's middags de kruisfinales worden gespeeld. De finale is om 17.15 Om 15.15en 16.30 uur is ereenspeciaal optreden van Jochem van Gelder, be kend van onder andere "Wie Weet Waar Willem Wever Woont". I Moerkapelle- Op woensdag 5 juni hoopt het comité dat de ouderenreis te I Moerkapelle verzorgt, de ouderen opnieuw een "daagje uit" aan te bieden. Ieder die dit jaar de leeftijd van 63 jaar zal hebben bereikt en in Moerkapelle of I directe omgeving woont, kan aan deze reis deelnemen. Degene, die voor deze I I reis in aanmerking komt en gehuwd is, neemt natuurlijk de partner mee, ook al i is deze nog geen 63 jaar. Omdat dit de vijftigste reis zal worden heeft he comité de eigen bijdrage op slechts 50,= gesteld. I Men kan zich opgeven tot en met zaterdag 1 juni bij de firma Kadiks, Dorpsstraat i 30, Moerkapelle. De bijdrage kan ook daar afgegeven worden. Als men nadere inlichtingen wenst, kan men die verkrijgen bij de comitéleden: J. Kadiks, voorzitter; P. van de Berg, penningmeester; P. de Vrij, secretaris en C.A. I Brouwer, algemeen adjunct. Men dient bij opgave onderstaande strook in te vullen: Adres: Aantal personen:Heeft u een dieet? Zo ja, welk? I Betaald bedrag:

Hart van Holland | 1996 | | pagina 5