Waddinxveen-Boskoop Wijkbezoek aan Zuidpias en Bomenwijk Ziek door verdovend middel VW Boskoop Sunday Violence Evidance in De Tunnel Pop-in koor Boskoop treedt weer op Eerste lustrum Krea Musica De Praktische Verkeersproef voor de basisscholen De Wereldwinkel aanwezig bij Inter nationale Kinderboerderijdag Uitslag verloting de Gouwebloem Kerkdiensten 't Zuiden Trektochtdienst Nationale Straatspeeldag by buurtvereniging *t Zuiden Medisch Kleuterdagverblijf krijgt poppen huis Hart van Holland/29 mei 1996 pagina 13 Zondag 2 juni Door Karin van Laneeraad Waddinxveen - Op dinsdag 21 mei heeft het college van Burgemeester en Wethouders een bezoek gebracht aan de wijken Zuidpias en Bomen- wijk in Waddinxveen. Het doel van het wijkbezoek is het dichter bij el kaar brengen van gemeentebestuur ders en burgers. Door de mogelijk heid van direct contact tussen be stuurders en burgers wordt het we derzijds begrip bevorderd. Naast burgemeester en wethouders waren er ook ondersteunende ambtenaren en contactmedewerkers van de poli tie aanwezig. Het programma van het college zag er als volgt uit: eerst werden er op verzoek van wijkbewoners huisbezoeken afgelegd. Hierbij werd van gedachten gewisseld over onder werpen die de straat of wijk aangaan. Vervolgens werd er een rondgang door de wijken gemaakt. De onderwerpen die door de wijkbewoners ter sprake zijn gebracht betreffen met name par keerproblemen, overlast van jongeren en de groenvoorziening. Ook is er een bezoek gebracht aan het noodlokalen- complex van de Kardinaal Alfrink- school en de Koningin Beatrixschool. Er werd ook een officieel gedeelte afge legd. Wethouder mevrouw M. Wientjes verrichtte de onthulling van een pop penhuis dat aangeboden is door de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen aan het Medisch Kinderdag verblijf Zuidpias. Het college van Burgemeester en wethouders in gesprek met winkeliers van winkelcentrum Zuidpias Ook het winkelcentrum in de zuidpias werd aangedaan. Hier is gesproken met een aantal winkeliers. Met bewoners van de Thorbeckehoeve is gesproken over de mogelijkheid en wenselijkheid om een speelplek voor kinderen in te richten. Medewerkers van Wijk- en Speeltuin vereniging hebben hierna de collegele den ontvangen in het verenigingsge bouw. De middag werd afgesloten in wijkge- bouw Zuidhonk aan de Zuidplaslaan. Hier werd een maaltijd genuttigd waar bij ook vertegenwoordigers van de Stichting Wijkwerk Zuidpias en de Win keliers- en Ontspanningsvereniging "de Sniep" aanwezig waren. In het wijkgebouw werd tenslotte een inloopspreekuur gehouden, wijkbewo ners konden hierbij hun vragen en op merkingen aan de gemeentebestuur ders kwijt. De opkomst gedurende het inloopspreekuur was niet zo groot. Blijkbaar zijn de meeste bewoners te vreden over hun wijk. Waddinxveen- De Waddinxveense poli tie werd woensdag geconfronteerd met de nadelige gevolgen van het gebruik van een zogenaamd "trip"-middei, een verdovend middel. Een Waddinxveense middelbare scho lier werd ziek na het innemen van een papiertje met LSD. Dit papiertje, geel van kleur en met de beeltenis van een stripfiguur, wordt een "Druide" ge noemd. De Waddinxvener, die wist dat hij met een drug te doen had, werd onwel en moest zich onder doktersbehandeling laten stellen. Het slachtoffer had het spul gekocht van een 15-jarige Waddinxvener. De laatste is door de Waddinxveense poli tie verhoord en tegen hem wordt pro- ces-verbaal opgemaakt ter zake van handel in verdovende middelen. Ten overvloede waarschuwt de politie tegen het gebruik van dergelijke midde len en het experimenteren daarmee. Boskoop- De VW Boskoop heeft in de voorverkoop: Mysteryland '96 in Eind hoven op 22 juni; Heineken Trophy in Autotron Rosmalen van 10totenmetl6 juni; Torhout/Werchter Rockfestival 5, 6 en 7 juli; Flevo Totaal Festival in Eind hoven van 15 tot en met 18 augustus; Geschenkbon Examentour, kampeer- weekend voor examenkandidaten in Walibi Flevo van 7 tot en met 9 juni; Taptoe Ahoy in Rotterdam op 5 okto ber; Wereldkinderenfestival op zondag 16 juni in het Concertgebouw in Am sterdam; Herman van Veen in Den Haag van 18 tot en met 21 september en in Amsterdam van 18 oktober tot en met •10 november; Finale World League Vol leybal van 24 tot en met 29 juni in Ahoy, Rotterdam. De openingstijden zijn: maandagmid dag van 13.30 -16.30 uur; dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 - 12.00 uur en van 13.30 - 16.30 uur; zaterdag van 10.00 - 14.00 uur. Zondag en maandagochtend gesloten. kl. agregaat ƒ100,- 0172-588493 Gratis af te halen: pers poes shaded silver 9 mnd. 0182-632624 kinderfietsje met terugtraprem ƒ75,- 0180-631762 atag beige fornuis met elec. ont. pr.n.o.t.k. 0180-632503 twee leuke wit gemoffelde terrasstoeltjes ƒ75,- st. na 18 uur: 079-5932818 Fitnessbank merk Kettler ƒ250,- na 18 uur: 079-5932202 voetbalschoenen merk Diadora maat 34 zeer mooi, 2x gedragen 20,- 079-5933060 rode betontegels 50x50 ruim 125 stuks pr.n.o.t.k. 079-5932808 volglas aquarium toebeh. meubel 100x40x40 ƒ150,- i.g.st. 079-5932365 Boskoop- Op zaterdag 1 juni zal in de Tunnel een c.d.-presentatie plaatsvin den van de nog jonge band Sunday Violence. Deze groep is voortgekomen uit de Goudse formatie Talk Dirty, maar is geheel een andere weg ingeslagen. In 1995, een half jaar na de oprichting, kreeg de band de kans het Rocky Top Music Group label. De c.d. kwam in maart uit en heet 'Chimera' wat staat voor hersenschim. De stijl van Sunday Violence is te omschrijven als energiek, harde grunge en te vergelijken met bands als Alice in Chains, Nirvana of Pearl Jam. Het voorprogramma op deze avond wordt verzorgd door de Boskoopse band Evidance. De zaal gaat open om 20.00 uur en de entree is 10,=. Waddinxveen- Zaterdagmiddag 1 juni is het Pop-in koor te horen tijdens de braderie in Waddinxveen. Het Pop-in koor bestaat uit ruim 40 leden van 16 jaar en ouder. Ze bestaan inmiddels meer dan één jaar en hebben reeds diverse optredens achter de rug. Vorig jaar op de Boskoopse braderie met kerst buiten in de sneeuw en in het Keldertje. Dit jaar zelfs naar een heus songfestival in Veldhoven (vijfde plaats) en op de internationale Vrou wendag, georganiseerd in de Tunnel in Boskoop. Dat laatste optreden was een "thuiswedstrijd" omdat de Tunnel aan de Reyerskoop de wekelijkse oefen ruimte is van het Pop-in koor. Daar worden iedere donderdagavond vanaf 20.00 uur popnummers van onder an dere Chicago, Toto, Paul McCartney, Madonna en Foreigner geoefend. Hoe wel de kwaliteit op een redelijk peil staat, is gezelligheid ook heel belang rijk. Iedereen die graag zingt, is van harte welkom om eens langs te komen om de sfeer te proeven en misschien ook mee te zingen. Een stemtest en noten lezen is overbodig. Voor inlichtingen: Rob 0172-212635 of Jolande 0182-612021. Waddinxveen- Op 7 juni zal het Alge meen Gemengd Koor "Krea Musica" het eerste lustrum vieren in de Ont- moetingskerk aan de Groensvoorde. Met fanfare-orkest "Crecendo" uit Zuid- Beijerland wordt een concert gegeven met diverse muzikale hoogstandjes zoals een selectie uit de "Phantom of the Opera", "My Fair Lady" en het Sla venkoor, Conquest of Paradise en vele andere prettig in het gehoor liggende melodieën. De uit Krea Musica voortgekomen zanggroep "Gioia", speciaal bedoeld voor jonge mensen tussen de 16 en 35 jaar, zal voor de eerste keer een optre den verzorgen. De toegang tot het concert bedraagt 10,= voor volwassenen en 5,= voor kinderen tot 14 jaar. De aanvang is om 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Kaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar bij: K. van de Wees 0182-618616 (tussen 16.00 - 18.00 uur), C.I.H. Arkenbout 0182-612700 (tussen 16.00 - 18.00 uur), H. Nies waag 0182-613598 (tussen 16.00 -18.00 uur). Aan de zaal zullen de nog niet verkoch te toegangsbewijzen vanaf 19.30 uur te verkrijgen zijn. Het aantal plaatsen in de Ontmoetingskerk is maximaal 400 stuks, dus reserveer tijdig. Waddinxveen- Ook dit jaar organiseert VVN afdeling Waddinxveen de prakti sche verkeersproef voor scholieren van groep 8 van het basisonderwijs te Waddinxveen. De verkeersproef wordt gehouden op dinsdagmorgen 11 en woensdagmorgen 12 juni. Aan de verkeersproef 1996 doen 347 leerlingen mee, waarvan één in een rol stoel. Het schriftelijke verkeersexamen is reeds afgenomen. De leerlingen starten bij het politiebu reau gelegen aan de Mozartlaan. De uitgepijlde route wordt uitsluitend ge reden in de gemeente Waddinxveen. De leerlingen moeten een aantal drukke kruispunten oversteken. De kruispun ten worden bemand door posten die er op toezien dat de leerlingen de juiste handelingen verrichten. Wethouder mevrouw Wientjes zal op dinsdag 11 juni het startschot geven, waarna de eerste leerling zal vertrek ken. Door Karin van Laneeraad Waddinxveen-Op 1 juni is ookdeStich- ting Wereldwinkel Waddinxveen weer aanwezig op de Internationale Kinder- boederijdag in het Warnaarplantsoen. De Wereldwinkel zorgt dan voor een terrasje waar men koffie en thee kan drinken en voor de kinderen wordt er limonade geschonken. Ook kunnen de kinderen mee doen aan het maken van een leuke broche. Verder wordt er nog een rebus uitgedeeld waar een wed strijd aan verbonden is. Er zal een stand aanwezig zijn met aller lei produkten, bijvoorbeeld chocola, thee, en koffie. Alle levensmiddelen van de Wereldwinkel zijn milieu-vriendelijk verbouwd. Er is ook biologische koffie en thee te koop in de stand van de Wereldwinkel. Verder wordt er speelgoed en kunstnij verheid te koop aangeboden. Voor al les wordt een goede prijs betaald aan de producenten. Waddinxveen- Bij de door notaris mr J.A.M. Koek gehouden trekking van de door de stichting De Gouwebloem ge houden verloting zijn de volgende prij zen gevallen: le prijs: Passagebonnen t.w.v. 500.- lotnr. 2573; 2e prijs: Magnetron lotnr. 2705; 3e prijs: Diner voor 2 personen lotnr. 5438; 4e prijs: Levensmiddelen- mand lotnr. 6612; 5e prijs: Tafellaken lotnr. 0226. Een ieder die in het bezit is van een lotnummer eindigend op een 8 heeft ook een prijsje. De prijzen kunnen wor den afgehaald op donderdag 6 juni tus sen 19.00 en 20.30 uur in het Anne Frankcentrum, Jan van Bijnenpad 1 (In gang achterzijde). Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur ds KA. Houtman, Houten. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. Snoey, de Hoef; 17.00 uur ds A de Dude, Rotterdam, sow-dienst. Herv. Immanuel 9.30 uur ds. A.A. v louwelingen; 17.00 uur zie geref. °ntm. kerk. Boskoop ^rijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur Os J.A. Broström-Bruin. "erv. gem. 9.30 uur ds. W.G. vd Top, "azerswoude; 18.30 uur ds. R. de Reuver, gez. dienst geref. kerk. e Stek 9.30 uur ds. L. v. Nieuwpoort. eref. kerk 9.30 uur ds. J.H. Lange- aar. 17.00 uur zie herv. gem. Jj Geref. kerk 9.30 uur ds M.J. Oos- "81 18.30 uur ds D. Quant, Rijswijk, cnristengem. "Bethel" 9.30 uur Hans °°ven. Oude Tonge. Boskoop-Dinsdag 4 juni kan men weer gezellig kaarten in Ons Jeugdhuis aan de Julianastraat in Boskoop. De aanvang is 20.00 uur. Deelname kost 3.50. Waddinxveen - Op zondag 2 juni wordt een trektochtdienst gehouden in de Ontmoetingskerk in Waddinxveen. De heer de Moor zal voorgaan in deze dienst die om 13.30 uur begint. Ieder een is van harte welkom. Boskoop- Op woensdag 5 juni doet buurtvereniging 't Zuiden ook weer mee met de Nationale Straatspeeldag. Alle kinderen zijn welkom. Deelname aan deze middag is gratis. De spelen zijn in de Julianastraat ter hoogte van "Ons Jeugdhuis" in Bos koop, van 14.00-16.00 uur. De organisatie hoopt op mooi weer en veel gezellige kinderen. Wie wil komen helpen is natuurlijk ook welkom. Door Karin van Laneeraad Waddinxveen - De Nederlandse Bond van plattelandsvrouwen heeft een eigenhandig gemaakt poppenhuis geschonken aan het Medisch Kinderdagverblijf Zuidpias in Waddinxveen. Op dins dag 21 mei heeft wethouder Maria Wientjes-van der Velden tijdens de rondgang van het college van burgemeester en wet houders, het poppenhuis officieel onthuld en daarbij overgedra gen aan het kleuterdagverblijf. Tijdens één van de koffieochtenden van de Plattelandsvrouwen is het idee geboren om een poppenhuis te maken. Naar aanleiding van een bezoek van Margreet Kemner die iets kwam vertellen over haar hobby, het maken van poppenhuizen, ontstond bij een groep vrouwen spontaan het idee om zelf ook een poppenhuis te maken. Na wat startproblemen, er moest een sponsor gezocht worden en De Vlieger' werd afgestoten door de Stichting Vrouwenraad Waddinxveen, kreeg het poppenhuis toch al snel gestalte. De sponsor werd helaas niet binnen Waddinxveen gevonden maar in Aalsmeeren één van de dames heeft een ruimte in het eigen huis beschikbaar gesteld. Het is een heel compleet poppenhuis geworden. Alle ruimtes zijn voorzien van meubilair en van "inwoners". De heer Marius Klok, directeur van het Medisch Kleuterdagverblijf, is zeer ingenomen met dit initiatief van de Plattelandsvrouwen. Het dagverblijf is een regionaal centrum voor jeugd hulpverlening in Midden-Holland en biedt plaats aan kinderen waarbij de ontwikkeling anders verloopt dan normaal. Dit kunnen achterstanden in de ontwikkeling zijn, autisme of hyperactiviteit en nog tal van andere voorbeelden. De heer Klok is met name blij met de grootte van het poppenhuis omdat deze goed is afgestemd op de motoriek van de kinderen.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 13