Figuratieve kunst in Hazerswoude Politieberichten Activiteiten ten bate van de Cliniclowns Nationale Zonnebloemloterij 1996 van start Trekkertrek Con Spirito viert Dag Der Muziek Evenementenladder Ballet in Goudse Schouwburg Groene Hart Ziekenhuis vraagt patiënten naar ervaringen Rising Hope ook voor jongeren boven de 30 Beesten maken Tentoonstelling het Koudekerkse Witte Huis Hart van Holland/29 mei 1996 pagina 15 Motorrijder onderuit Verkeersongeval met letsel Hazerswoude-Dorp- Galerie Laerkeri verzorgt voor de zomermaanden een expositie van een groep Deense kunst schilders "Dansk Figuration" aange vuld met figuratief werk van Wim Hoog straten, Katelijne van Oudenaarde en Rob Steenhorst. Marinus Klap completeert de tentoon stelling met beelden uitgevoerd in brons, natuursteen en polyester. De officiële opening wordt op zondag 2 juni verricht door mevrouw Ellen ter Poorten, cultuurattachée van Dene marken. Dansk Figuration is opgericht in 1989 door neo-realistische schilders. De groep, die een aantal van de beste rea listen van Denemarken in zijn gelede ren heeft, streeft ernaar het eigentijdse realisme in de deense schilderkunst meer bekendheid te geven door middel van tentoonstellingen op hoog niveau in belangrijke kunstcentra in binnen- en buitenland. Door een samenwerkings verband met "Figuration Critique" in Parijs heeft Dansk Figuration ook enke le malen kunnen exposeren in Grand Palais de Paris. Figuratieve kunst als antagonisme van abstracte kunst is een betrekkelijk nieuwe term in de kunstgeschiedenis. Het schilderij of beeldhouwwerk geeft de zichtbare werkelijkheid duidelijk herkenbaar weer. De expositie is te bezichtigen van 2 juni tot 5 augustus 1996 in Galerie Laerken, Bent 2, Hazerswoude-Dorp, telefoon 0172-58 98 37. Galerie Laerken is geopend maandag tot en met vrijdag op afspraak, zater dag, zondag en feestdagen van 11.00 - 17.00 uur. Hazerswoude-Dorp)- Dinsdag 21 mei rond 7.05 uur vond op de kruising Hoo- geveenseweg met de Middelweg een bijna-aanrijding tussen een auto en een motor plaats. Een 30-jarige Haagse au tomobilist reed op de Hoogeveense- weg achter een vrachtauto, richting Boskoop. Bij de Middelweg gekomen sloeg hij links af. Daarbij had de auto mobilist een hem tegemoet komende 21-jarige motorrijder uit Den Haag over het hoofd gezien. De motorrijder schrok van de afslaande auto en remde. Vanwege het natte wegdek gleed de motor weg en kwam de motorrijder teh val. Gelukkig raakte de motorrijder nauwelijks gewond. Tegen de automo bilist wordt proces-verbaal opge maakt. Hazerswoude-Rijndijk- Vier mannen zijn gewond geraakt bij een verkeerson geval op de Rijndijk. Omstreeks 1.00 uur reed een 42-jarige inwoner van Mönchengladbach met zijn auto vanuit een uitrit de Rijndijk op richting Leiden. Op zijn weghelft aange komen kwam uit de richting van Leiden een personenauto, bestuurd door een 21-jarige inwoner van Alphen aan den Rijn en botste tegen de auto van de man uit Duitsland. Twee inzittenden van deze laatste auto, een 32-jarige man uit Amersfoort en een 35-jarige man uit Alphen aan den Rijn raakten met de beide bestuurders gewond en werden overgebracht naar het AZL en het Rijn land ziekenhuis. Na onderzoek bleken de verwondingen mee te vallen. Naar de oorzaak van het ongeval wordt een nader onderzoek ingesteld. Hazerswoude-Dorp)- Na 20 jaar een koor te zijn geweest voor jongeren tussen de 15 en 30 jaar, zijn nu ook jongeren bo ven de 30 jaar welkom. Dit onder het motto: Je bent immers zo jong als je je voelt. Dit zal een aantal mensen zeker aanspreken omdat er voor de leeftijds groep tussen de 30 en 40 jaar weinig gospelkoren zijn. Rising Hope is inmid dels een begrip in de omgeving Rijn oude. Het is een interkerkelijk jonge renkoor onder leiding van Marion de Hoogh, bestaande uit 15 zingende le den en een combo met een keyboard, gitaar, dwarsfluit en percussie. Regelmatig treedt het koor op binnen de regio in kerkdiensten en zingt met andere koren tijdens gospelconcerten. Het repertoire bestaat uit vlotte, leuke liederen (Continental Singers, Tom Parker). Daarnaast is gezelligheid en de onderlinge band tussen de leden ook belangrijk. Daarom worden er naast het zingen ook regelmatig andere activitei ten ondernomen. Het koor repeteert elke dinsdagavond tussen 19.45 - 22.00 uur in de Gerefor meerde kerk in Hazerswoude-Dorp op de hoek van de Dorpstraat en de Koren molenlaan. Een ieder is welkom om eens een kijkje te komen nemen. Voor meer informatie: Albert-Jan Bos 0172- 587760 of Jan Peter de Vogel 071- 3416114. Benthuizen- Op zaterdag 1 juni aan bande is voorlopig de laatste demon- atie van het seizoen. Mevrouw An- 7 i h van der Wel-Paul uit Moerkapelie ai dan laten zien hoe zij beesten maakt an gaas en stro, decoratieve voorwer pen voor huis en tuin. an 13.30-16.30 uur zit zij, bij mooi weer ho'In" en anc'ers op de zolder van Oud- i ')n jyer Molenhuis, Dorpsstraat '39 in Benthuizen. I evens is er een inloopmiddag Genea- - °le' "e tienjarige tabellen van de voormalige gemeente Benthuizen als mede de doopt-, trouw- en begraafboe- ken van de Nederlands Hervormde kerk liggen voor een ieder die in voor- ouderenonderzoek geïnteresseerd is, ter inzage. Op de eerste zaterdag van oktober zal er naar alle waarschijnlijkheid een "Kunst en Kitsch" middag georgani seerd worden in 't Molenhuis. Inlichtingen bij Wouda Harteveld, tele foon 079-3313408. Koudekerk aan den Rijn- Op de zater dagen 1 en 15 juni is in de Oudheidka mer van het Historisch Genootschap Koudekerk de tentoonstelling "Het Koudekerkse Witte Huis" te bezichti gen. De tentoonstelling loopt tot oktober 1996 en is geopend elke eerste en der de zaterdag van de maand van half twee tot half vijf. Bovendien wordt elke eerste zaterdag van de maand in een zaaltje van het naast de Oudheidka mer gelegen Hervormde Verenigings gebouw "Onder Dak" een videofilm vertoond voer Koudekerk in de zesti ger jaren. Tevens liggen hier fotoboe ken van Koudekerk ter inzage. Groe pen, die interesse hebben in een rond leiding buiten de openingsuren kun nen contact opnemen met mevrouw Muller, telefoon 071-3412944. Hoera, op 13 juni zijn opa en oma 40 jaar bij elkaar! Deborah, Renate, Jeffry, Charona Lang zal hij leven, want Danny wordt op 30 mei alweer negen! h.g. opa en oma Verhoef gratis af te halen: dwergkonijnen zwarte en witte 079-5931744 ter overname: ANWB-fietsendrager 0180-632316 Hartstichting start nieuwe cursus reanimatie in Moerkapelie info: 079-5932161 paardrijlaarzen mt 39 ƒ25,-; paardrijbroek mt 176 ƒ20,- 079-5932486 Tuinmolen te koop 079-5932398 Puch Maxi defect ƒ100,- na 18 uur: 079-5932202 t.k. skeelers merk Bauer igst ƒ135,- mt. 40-41 079-3413045 box opknapper ƒ20,- niet verstelbaar 079- 5931430 compl. romant. rieten wieg wit broderie van prenatal (ƒ900,-) zgan nu ƒ200,- 079-5932797 racefiets Peugeot izgst ƒ195,- 079-5931544 Gevr. hulp in de huishouding 1 ochtend per week 079-5932846 dp _®rswoude-Dorp- Het is bij een goe- nnrieronte Seworden e'k jaar in het aarPi uls 'n Hazerswoude-Dorp een van h actlviteiten te organiseren waar- knmt °Pbrengst geheel ten goede Knul aan„een goed doel. Na Het Rode er dit en Ronald McDonald huis is laar gekozen voor de Cliniclowns. Nerwfhti.ng c"niclowns is in 1992 in zovppi opgericht. De Stichting wil waan "J08e'')k ernstig zieke kinderen den PnnJer. hinderen met brandwon- moopiix ?reri met kanker, in zoveel dZ !l ekenhuizen' 'aten bezoeken doel icpe,Cla.a! oPge'eide clowns. Het maken o kinderen weerbaarder te De aann°i steunen bij pijn en angst, •nteslan werkt: De clowns blijken er tie snetulf zieke kinderen hun situa te laten r 'aten aanvaarden en beter ën. DaapHea®eren op Pijnlijke therapie oor kan het genezingsproces zelfs worden versneld. De Cliniclowns werken in overleg met de behandel teams, de verpleegkundigen, pedagogi sche medewerkers en de kinderpsy choloog van de afdeling. Het team geeft aan welke kinderen zich slecht voelen en afleiding nodig hebben. De clowns gaan één keer per weer in duo's bij de kinderen langs, voorzien van een 'in fuus' met chocolademelk en reuze pleisters. Handelsmerk is de rode neus. Tenslotte hebben de Cliniclowns niet alleen een positief effect op de zieke kinderen, maar ook op de ouders. Het streven os om op korte termijn alle grote kinderziekenhuizen en academi sche ziekenhuizen met clowns te be mannen. Om de Cliniclowns hierbij te helpen heeft de organisatie dit jaar een week vol activiteiten waarvan de op brengst geheel naar dit doel gaat. Op vrijdagavond 7 juni om 20.00 uur wordt begonnen met een klaverjasma- rathon die door zal gaan tot zaterdag morgen 8.00 uur. De deelname kost 25,=. Opgeven hiervoor kan tot 4 juni bij: Jan Huschka, telefoon 0172-589836. Zondag 9 juni is er een familiefietsdag. Men kan kiezen uit een route van 35 of 70 kilometer. De start en finish zijn bij Het Dorpshuis. Woensdag 12 juni is de laatste bingo avond van het seizoen. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 15 juni sluit de "Clini- clownweek" af met een kinderbingo vanaf 14.00 uur. Hiermee kunnen ook de kinderen hun steentje bijdragen aan deze activiteitenweek, waar zoveel an dere kinderen veel plezier en steun be leven. Direct na deze bingo zal de opbrengst van de gehele week op een verrassende manier overhandigd worden aan een vertegenwoordiger van de Cliniclowns. Rijnwoude- De komende dagen gaan vrijwilligsters van de plaatselijke Zon nebloem, afdeling Rijnwoude weer op pad in Koudekerk aan den Rijn, Hazers woude-Dorp, Hazerswoude-Rijndijk en Benthuizen om loten te verkopen voor de nationale Zonnebloemloterij. De Zonnebloem organiseert diverse activiteiten, ontspanningsdagen, va kantieweken etcetera voor de zieke, gehandicapte en hulpbehoevende me demens. Zonder de financiële onder steuning van de nederlandse bevolking kan de Zonnebloem haar activiteiten onmogelijk organiseren. De Nationale Loterij is één van haar belangrijkste inkomstenbronnen. De vereniging hoopt dan ook dat dit jaar weer veel mensen één of meer loten kopen: bo vendien heeft men met elke lot twee kansen om te winnen. In 1995 zijn er ongeveer 4500 loten verkocht. Alle prijswinnaars krijgen automatisch be richt. De trekking wordt gehouden op 25 november. Loten tot eind december bewaren. De uitslag is ook op Teletekst te lezen. Koudekerk aan den Rijn- De voorberei dingen voor Trekkertrek zijn in volle gang. Het bestuur staat klaar met zo'n 160 medewerkers(sters) voor de vol gende festijnen: 29 juni Miss Rijnwoude verkiezingen; 1 augustus Touwtrek wedstrijden en 3 augustus Trekkertrek familiedag. De Missverkiezing wordt dit jaar voor de tweede keer gehouden. De Miss zal met het Touwtrek en met de Trekker trek de prijzen uitreiken. Met het Touwtrekken zullen ent als af gelopen jaar weer minimaal 40 teams meedoen. De leiding op deze avond is in hemden van de nederlandse Touwtrek- bond. Er zal op één baan met zes tou wen tegelijk getrokken worden. De Trekkertrek familiedag is in de vier voorgaande jaren uitgegroeid tot een gezellige happening waar voor jong en oud van alles té doen en te zien is. Dit jaar onder andere Kees Tijsterman met zijn rallytruck, bekend van Parijs Da kar. Een 50 ton wegende Centurion Tank in vol ornaat, zo uit de kazerne. Diverse showtrekkers, oldtimers zelfs uit 1920, 100 deelnemers aan de wed strijd enzovoort. Een wedstrijd om het Nederlands kam pioenschap Mini-Pull staat tevens op het programma. Op schaal nagemaakte trekkers met kleine sleep wagentjes rij dend op geheime brandstoffen zullen strijden om de prijzen. Voor de kinde ren natuurlijk weer de Trikes, Clowns, Ballenbak enzovoort. Nieuwerkerk aan den IJssel- Op zater dag 1 juni vindt in Nieuwerkerk aan den IJssel in het kader van de Dag Der Mu ziek een concert plaats, dat gegeven wordt door het gemengd koor Con Spi rito, onder leiding van Gerard Lange, en waaraan mee zullen werken de sopraan Herma Swager, de bariton Sander Heu- tinck en de organist Aart Bergwerff. Uitgevoerd wordt het oratorium "Der Tag Der Pfingsten" (de pinksterdag) van de duitse componist Richard Bart- mus (1859-1910). Dit oratorium werd precies honderd jaar geleden gecom poneerd. Het is een vrij onbekend, doch zeer fraai romantisch werk, dat zelden of nooit wordt uitgevoerd. De muziek ervan is zelfs niet in druk ver krijgbaar. Het koor heeft speciale toe stemming van de Zwitserse uitgeverij gekregen om het stuk uit te voeren. Het concert, dat ongeveer anderhalf uur duurt, begint om 20.00 uur en zal wor den gegeven in het Ontmoetingscen trum, Bospolderstraat 10 te Nieuwer kerk aan den IJssel. Kaarten a 7,50 zijn verkrijgbaar aan de zaal, of telefonisch via 0180-313351. 1 juni: Zevenhuizen- Phaff Jeugdvoet- baltournooi D-E-F-pupillen voetbalver eniging Groeneweg met circa 30 jeugd- teams en diverse attracties sportpark van 't Verlaat van 8.30-17.00 uur. Hazerswoude- Rommel- en Antiek markt op het Raadhuisplein 9.00 uur Boskoop)- Ruil- en Doedag in het AOC Groen College aan de Zijde 105 van 10.00-16.00 uur. Waddinxveen- Braderie in de Dorp straat. Waddinxveen- Open dag Kinderboer derij in het Warnaarplantsoen van 11.00-16.30 uur (demonstraties/attrac- ties). 1 en 2 juni: Waddinxveen- Open tuinda gen van 11.00-17.00 uur Brugweg 88. 3 tot en met 6 juni: Boskoop)- Avond vierdaagse start 19.00 uur op het Gouweplein. 3 tot en met 7 juni: Benthuizen-Avond vierdaagse 10 km per avond. Zevenhuizen-Avondvierdaagse 5 of 7,5 km. Inschrijving 1 juni op het Dorps plein van 10.00-13.00 uur. Informatie: Reisburo De Zwaluw/VW- informatiepost Zevenhuizen, telefoon 0180-632131. Gouda- Op zaterdag 8 juni geeft Ballet school Marcella uit Waddinxveen een leerlingenvoorstelling in de grote zaal van de Goudse Schouwburg. Zo'n 150 leerlingen nemen aan de voorstelling deel. Na een half jaar intensieve voorberei ding hebben de leerlingen de dansen onder de knie en een aantal moeders legt de laatste hand aan de kostuums. Voor de pauze dansen de jongere leer lingen een verhaal over een meisje. De allerjongste leerlingen, de kinderen van 4 jaar, zijn elfjes. Verder zijn er spoken, een circus en nog veel meer. Na de pauze laten de oudere leerlingen verschillende dansen zien; zowel mo derne dans als klassiek ballet komen in verschillende vormen aan bod. Kaarten voor de voorstelling zijn nog verkrijgbaar bij de schouwburg. Regio- Met ingang van deze maand wordt aan patiënten die in het Groen Hart Ziekenhuis in Gouda worden opge nomen, een nieuwe uitgave van het Op- nameboekje meegegeven. Voor het eerst is hierin een "Ervaringsformulier" ingesloten. Hiermee kan een patiënt zijn ervaringen in het GHZ kenbaar maken. Deze hebben betrekking op de medische en verpleegkundige zorg, de maaltijd- en drankvoorziening, de pri vacy, de hygiëne op de verpleegafde-, ling en de informatievoorziening. Voorts zijn in het Opnameboekje de service-aspecten geactualiseerd en zijn enkele gegevens, zoals bijvoorbeeld de gewijzigde bezoektijden en openingstij den van het restaurant, aangepast. De onderwerpen 'rechten en plichten als patiënt', 'bijzondere documenten' (co dicil e.d.) en 'verlies en diefstal van eigendommen' zijn toegevoegd. Nieuw is ook een aparte bijlage, speciaal be doeld voor het thuisfront van de opge nomen patiënt, met nuttige basisinfor matie over het ziekenhuis. Patiënten ontvangen het opnameboek je nadat ze zich voor een ziekenhuisop name hebben laten inschrijven. Door middel van het boekje worden patiën ten voorbereid op hun naderende op name in het GHZ. Zij vinden er informa tie over de gang van zaken voor, tijdens en na de opname en over voorzienin gen in het ziekenhuis. Het opnameboekje is geïllustreerd met tekeningen en aquarellen van de hand van Hans Hazenbroek. Deze kunste naar bezocht in het afgelopen jaar di verse afdelingen binnen het GHZ.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 15