Grote hoeveelheid hasj in beslag genomen EÏ3 art van Holland: iedere week in 26. brievenbussen Een Koninklijke onderscheiding voor de aftredende voorzitter van Opleidings-centrum SVS Kaartavond De Gouwe Rijders Oud papier Moerkapelle Cyciaamrit Katholieke vrouwen vereniging naar Pottenbakkerij Bo isai-manifestatie in Zevenhuizen A makelaardij o.g. Antiek, curiosa en design 18e jaargang nummer 668 29 mei 1996 Waddinxveen- Autoclub "De Gouwe Rijders" organiseert op 30 mei de traditionele kaartavond. Aanvang 20.00 uur. Tijdens deze avond wor den vier rondes gespeeld. Men hoeft geen Hd te zijn van de vereniging, iedereen is van harte welkom. Na het kaarten zal er een prijsuitreiking plaatsvinden met leu ke prijzen. Men kan inschrijven bij: Hotel. Café, Restaurant "De Unie", Kerkweg-Oost 226, Waddinxveen. Moerkapelle-Vrijdagmiddag 31 mei er> zaterdag 1 juni kan er weer papier worden gebracht in de containers naast de kerk van de Gereformeerde Gemeente. Zaterdag van 9.00-12.00 uur is de containerdienst aanwezig. 0e laatste container is voor karton. Men wordt verzocht het karton in elkaar te vouwen. Na 12.00 uur kan er get n papier meer worden gebracht. De opbrengst in de maand mei be- dro";,> 12.680 kilogram. Nietswerkerk aan den IJssel- Op vrij dag 31 mei organiseert A.M.C. "The Skymasters" te Nieuwerkerkaan den IJssel de Cyciaamrit. Deze rit op ba sis van een routebeschrijving wordt verreden volgens het NRF/KNMV re giement. De rit is ongeveer 30 kilome ter iang en duur circa anderhalf uur. Inschrijven voor deze rit is mogelijk van 19.45 - 20.30 uur in Restaurant Van kijcke Vorsel (op golfbaan Hit land), Blaardorpseweg l te Nieuwer- kerk aan den IJssel. Voor nadere informatie over de rit of de vereniging: P. van Reeuwijk, tele foon 0180-312200/320361 Boskoop- Op dinsdag 4 juni brengt de Katholieke Vrouwenvereniging een bezoek aan de Goudse Potten bakkerij van de heer Adrie Moerings. Bij goed weer vertrekt de groep om '8.30 uur per fiets vanaf Florida. Om 19.30 uur wordt de groep verwacht in de tuin van de Pottenbakkerij voor een >.-monstratie van ongeveer een uur. Daarna wordt er koffie gedron ken in de stad. Opgeven voor 31 mei bij Ria Vermeulen, telefoon 01T2- 213426. Zevenhuizen - De Nederlandse jensai Vereniging organiseert op 1 - iuni een tentoonstelling in dorpshuis Swanla in Zevenhuizen. Er worden dan behalve workshops ook omonstraties gegeven. Ook zijn er wedstrijden voor beginners en er zullen planten en materialen te koop worden aangeboden. Bovendien wordt uitgebreid informatie gegeven °VRr de mogelijkheden van deze "i>by en over cursussen en dergelij ke De toegang bedraagt f5,-. De zalen ZR0Pend op zaterdag 1 juni van .00-17.00 uur en op zondag 2 juni 3(110.00-1 f.00 uur. ledereen is van harte welkom. Waddinxveen- De politie IJssel en Gouwe heeft maandag 6 mei een grote hoeveelheid hasj onderschept met een straatwaarde van vele miljoenen guldens Op het districtsbureau te Wad dinxveen was 3 mei via Interpol een tip binnengekomen dat er twee hasjtransporten, verborgen in twee zeecontainers, onderweg waren naar Europa. Deze tip kwam binnen naar aanleiding van een onderzoek in India. Uit onderzoek bleek verder dat één van de containers in de Rotterdam se haven was binnengekomen en dat de andere reeds in Rusland was onder schept. De container was bestemd voor een 30-jarige Boskoper welke in middels door de politie is gehoord. Het onderzoek zet zich zowel in Nederland als in het buitenland voort naar moge lijke betrokkenheid van anderen. Op maandag 6 mei is de zeecontainer in Rotterdam geopend waarbij bij name ting bleek dat er op zeer deskundige en onzichtbare wijze een dubbel voor wand was aangebracht alsmede een dubbel dak. Nadat de inhoud van de container, zaai- tarwe, was gelost, werden de dubbele wanden verwijderd waarna 1700 kilo gram hasj tevoorschijn kwam. De hasj is nog dezelfde dag door de vuilver- brandinesovens te Rotterdam verzwol gen. h ovens Aan- en verkoop van woningen en bedrijven. Alle taxaties Hypotheken Ook 's avonds bereikbaar NVM MAKELAAR Leny Hovens Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632001 Werkervaringsplaatsen "in stijl" Door Karin van Laneeraad Boskoop - Oplettende voorbijgan gers zal het zeker niet ontgaan zijn dat de panden Gouwestraat num mer 4 en 5, daterend uit 1932, en daarmee één van de jongere panden uit een winkelstraat die een rijkdom aan bouwstijlen uit de eerste helft van deze eeuw vertegenwoordigt momenteel met man en macht wordt gewerkt om een en ander in stijl te herstellen. Arjo Hotting, in het dagelijks leven hoofd facilitaire dienst bij een gezondheidszorginstelling, heeft hierbij hulp van de Weon-Werk- projecten voor dove jongeren uit Alp hen aan den Rijn. Hij is door samenloop van omstandigheden in contact geko men met dit unieke project, en in over leg zijn er werkervaringsplaatsen voor de jongeren gecreëerd met een tweele dig doel. Enerzijds het opdoen van er varing met uiteenlopende werkzaam heden met betrekking tot het herstel van de panden, anderzijds wordt op deze manier de jongeren van de Woon- Werkprojecten de gelegenheid gebo den om te gaan met contacten buiten het project. De Woon-Werkprojecten zijn vijf jaar geleden gestart uit vijf doveninstituten. De projecten zijn voorzieningen voor intensieve behandeling van dove jon geren met ernstige gedragsproblemen. John de Grijs, begeleider van de Woon- Werkprojecten, legt uit dat het voor dove jongeren erg moeilijk is om zich te handhaven in het reguliere onderwijs. Door hun doofheid komen jongeren vaak in een sociaal en emotioneel isole ment terecht. Dit komt voort uit een bepaalde achterdocht 'ze zullen het wel over mij hebben'. Het doel van het Woon-Werkproject is om binnen onge veer twee jaar de jongeren zodanig te begeleiden dat ze terug geplaatst kun nen naar het reguliere onderwijs, dan- wel aan een vaste baan kunnen worden Op de foto van links naar rechts Cabdoo, Arjo, Abdul en John tussen een bescheiden uitstalling hetgeen de toekomstige winkel te bieden heeft. niet noemenswaardig aangetast dank- geholpen. De werkervaringsplaatsen zijn zodoende een middel om er voor te zorgen dat de jongeren werkervaring op kunnen doen om voldoende zelfver trouwen te krijgen om zelfstandig te kunnen functioneren. Arjo Hotting is zeer tevreden over de vorderingen. Achterstallig onderhoud in de afgelopen jaren heeft het pand zij duurzaamheid van de destijds toe gepaste bouwmaterialen. Arjo licht toe dat bij verwijdering van in de loop van 60 jaar aangebrachte 'moderniserin gen' talrijke originele bouwkundige de tails zijn teruggevonden. Door de uitstekende medewerking van de Gemeente Boskoop en de beschik baarheid van oude archief-informatie kunnen de panden in oude glorie wor den teruggebracht. De riante winkelruimte op de begane grond leent zich dan ook uitstekend voor de vestiging van een verkooppunt van antiek, curiosa en design. Naar ver wachting vindt de officiële opening plaats in het voorjaar van 1997. Voor inkoop en taxatie kan men nu al terecht via telefoonnummer 0172-211429. De heerA. Koster ontvangt uit handen van burgemeester C.M. van der Linden de versierselen behorend bij de koninklijke onderscheiding. Waddinxveen - op vrijdag 24 mei omstreeks 16.00 uur is de heer A. Koster bij zijn afscheid als voorzitter van het Opleidingscentrum voor het Schilders- en Stuka- doorsbedrijf Reclame- en Presentatietechnieken (SVS), benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Gedurende 19 jaar heeft de heer Koster als voorzitter grote inzet en betrokkenheid getoond en de ontwikkelingen in de vakopleiding in goede banen geleid. Ook is hij nauw betrokken geweest bij de keuze van de locatie van het nieuwe kantoor van het Opleidingscentrum SVS aan de Limaweg 25 te Waddinxveen. De versierselen behorend bij de koninklijke onderscheiding wer den hem door burgemeester C.M. van der Linden opgespeld. Diezelfde middag werd met een feestelijk openingsprogramma het nieuwe kantoor officieel geopend.

HH | 1996 | | pagina 1