NCRV-Kerkepad Boeken van de Consumentenbond Zwemwaterfolder 1996 is verschenen Collecte voor de epilepsiebestrijding 7771 ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN UJ 6-11 Joke Dijkhuizen in Rijn land Ziekenhuis Foto's in het HART VAN HOLLAND Hart van Holland/29 mei 1996 pagina 3 "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen cle11aij vanderWende Til Als telt Als het zwaailicht kan P..LITI E Zevenhuizen/Moerkapelle Waddinxveen Boskoop Handige uitgaven die ergernis en geld kunnen besparen Nieuwe uitgaven Badkamer volledig vernieuwen Wat wel en wat niet mag Gereedschap Problemen Compleet Geen problemen Controle Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons Kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Na bestellen kan ook: nabetaling van 7,50kandefotoeenweek later afgehaald worden, (na- besteilen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te haten vanaf donderdagmor gen na verschijning van het Hart van Holland. 26.000 exemplaren. OCATEN Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 Hollands Midden Samen zorgen wc voor veiligheid Aanrijdingen: Zaterdag rond het mid daguur vond op de Bredeweg een kop/ staart aanrijding plaats waarbij drie personenauto's betrokken waren. Een 42-jarige bestuurder uit Sliedrecht zag niet dat het verkeer stil stond en reed tegen de achterste auto die daardoor werd opgeduwd tegen de daarvoor stil staande auto. Maandag 27 mei vond een anrijding plaats waarbij twee mensen gewond raakten. Een personenauto, bestuurd door een 44-jarige man uit Zoetermeer kwam vanuit Zevenhuizen de snelweg op richting Den Haag. Vermoedelijk door de laagstaande zon had hij een tegenligger niet opgemerkt. Een fronta le aanrijding was het gevolg. Daarbij werd de 43-jarige echtgenote met klachten aan de borst overgebracht naar het Langelandziekenhuis in Zoe termeer. De 'tegenpartij', een 43-jarige inwoonster van Nieuwerkerk aan den IJssel is met beenletsel naar het Bleu- landziekenhuis in Gouda vervoerd. Bei de voertuigen raakten zwaar bescha digd. Aanrijdingen: Zaterdagochtend bots ten op de Onderweg twee auto's fron taal op elkaar. De voertuigen werd be stuurd door een 37-jarige man uit Moer- kapelle en een 24-jarige Waddinxvener. Er onstond alleen materiële schade. Inbraak/diefstal: Woensdagmiddag werd in een supermarkt aan de Passage een 43-jarige in Waddinxveen verblij vende man betrapt bij een winkeldief stal. Hij is overgedragen aan de politie. Tegen hem wordt proces-verbaal opge maakt. Donderdagmiddag werd wederom ie mand aangehouden wegens winkeldief stal. Het betrof een in Rokanje verblij vende man van 26 jaar oud. Vrijdag overdag werd ingebroken in een woning aan de Vondellaan. De voordeur werd opengewrikt. Weggeno men werden sieraden, paspoort en een videocamera. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd ingebroken in een winkel aan de Kerkweg Oost. Men had een ruit inge gooid en was daardoor naar binnen gegaan. Weggenomen werd het wissel geld uit de kassa. Zaterdagavond werd ingebroken in een woning aan de Mauritzlaan. Waar schijnlijk is men middels flipperen bin nengekomen. Weggenomen werd een IV met video. Overig nieuws: Woensdagavond werd in de 1 rompstraat een man betrapt die een auto had bestuurd onder invloed van medicijnen. De man was onvast ter been, slecht aaspreekbaar en maakte verder een warrige en afwezige indruk. Eeen GGD arts heeft een bloed-en urine- proef afgenomen. Tegen de bestuurder wordt proces-verbaal opgemaakt en zijn rijbewijs is ingevorderd. Zaterdagochtend vroeg werden twee ruiten van de Sporthal ingegooid. Ver moedelijk werd dit gedaan door ie mand die daar eerder tijdens de festivi teiten was verwijderd. Aanrijdingen: Woensdagmiddag vond op het Reijerskoop een aanrijding plaats waarbij een 81-jarige inwoonster van Boskoop ernstig gewond raakte. De 81-jarige liep met haar fiets links van de weg op het Reijerskoop richting Plan kier tussen de Galerei en de nieuwe afrit van de Aiphenseweg. Zij werd daar aan gereden door de bestuurster van een groene Peugeot 106. De bestuurster van deze auto is uitge stapt en heeft met behulp van anderen waaronder een arts, de mevrouw bij deze arts in de auto geholpen. Er zijn onderling wel namen uitgewisseld maar de politie is hiervan niet in kennis gesteld. Hierdoor heeft het meer dan 24 uur geduurd alsvorens de politie wist wie de vrouw had aangereden. Uit de eerste gegevens leek het er namelijk op dat de vrouw was weggereden zonder haar identiteit achter te laten. Hierdoor is een bericht in de krant gekomen wat niet helemaal overeenkomstig de wer kelijkheid is geweest. Men heeft ge dacht dat een zaak als deze onderling geregeld kon worden. Vrijdagnacht raakte een 46-jarige uit Goes afkomstige bestuurster op de overslagplaats achter aan de Biezen gedeeltelijk in de sloot. Mevrouw was verkeerd gereden en keerde aldaar waardoor ze achteruit de sloot inreed. Een takelwagen heeft de auto weer op het droge gezet. Inbraak/diefstal: Dinsdagmiddag werd ingebroken in een woning aan de Wil- helminalaan. De voordeur werd open gebroken en ontvreemd werden een TV, draagbare telefoon en videorecor der. Woensdagmiddag werd ingebroken in een woning aan de Linnaeusweg. Men wrikte de voordeur open om bin nen te komen. Weggenomen werden geld, audioset, cd's en een fototoestel. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd aan de Mendelweg ingebroken in een personenauto. Via een raam heeft men het slot ontgrendeld. Weggeno men werd een radio en een zonnebril. Zaterdagavond werd ingebroken in een woning aan de Mendelweg. De toe gangsdeur werd opengewrikt. Wegge nomen werd een TV. Overig nieuws: In de vroege zaterdag ochtend werd aan de Zijde van tenmin ste vier auto de spiegel(s) vernield. Van het Groencollege aan de Aze- lealaan werd in het weekend vier ruiten vernield. Zondagavond rond middernacht werden drie personen betrapt in de omgeving van het station aan de Park laan die daar graffity hadden gespoten. Bij het zien van de politie gingen zij ervandoor. Omdat door hen eigendom men werden achter gelaten, kwam de politie de namen op het spoor en wer den zij later in de nacht bij één van hen thuis aangehouden. Het betroffen drie Boskopers, twee van 15 en één van 17 jaar oud. Na verhoor zijn zij weer heen gezonden. ^evenhuizen/Bergschenhoek- Op za- erdag 22 juni is er uit Zevenhuizen en ergschenhoek en omgeving een dag- l°cnt naar de Kerkepad-route in Fries and. (Witmarsum e.o.) De kosten van eze dagtocht bedragen 62.50 p.p. Unci, koffie met gebak en diner). De bus «««At uit Zevenhuizen (N.H.kerk) om •Uü uur en uit Bergschenhoek (N.H. erkj om 7.45 uur. Men kan zich opge- bij J- Reijm-Bos, telefoon 010- (Un cn, k'j M. Meinders telefoon ;i216000. Betaling kan geschieden or storting of overschrijving van het uearag 0p postgirorekening 315965 m jv mevrouw J.A. van Zielst-Schoen- maker te Pijnacker. Alphen aan den Rijn- In het Rijnland Ziekenhuis in Alphen aan den Rijn, is van 29 mei -29 juli een expositie te zien van Joke Dijkhuizen uit Waddinxveen. De Waddinxveense startte in 1984 met tekenlessen aan het Gouwe-college en ontwikkelde in de loop der jaren een eigen stijl in aquarelleren. Zij heeft een voorkeur voor stillevens van speel goed, bloemen en landschappen. Joke Dijkhuizen is lid van de Waddinx veense Kunstkring. In 1993 won zij de publieksprijs in een door de WKK uit geschreven tekenwedstrijd. Ook bui ten Waddinxveen en Gouda is haar werk regelmatig te bezichtigen. Door Jan van der Blom- De Consumentenbond zou de Consumentenbond niet zijn als ook de boeken die hij uitgeeft niet bijzonder klant vriendelijk zouden worden uitgevoerd. In alle opzichten, want het geldt zowel voor de uitvoe ring en de prijs als voor de uitvoering en de prijs als voor de inhoud, die er volledig op gericht is de consument moeite, geld en erger nis te besparen. Na de reeds uitgegeven boeken, die binnenkort in herdruk komen of al zijn verschenen, is nu een nieuw boek aan deze handige reeks toege voegd, namelijk 'Zelf klussen: badkamer en toi let vernieuwen', terwijl onlangs ook de 'Belas- tinggids 1996' werd uitgebracht. De gids 'Zelf klussen: badkamer en toilet vernieuwen' is zeer volledig. Op 320 forse pagina's met duidelijke tekst en een overvloed van illustraties en schetsen, wordt de lezer aan de hand meegenomen bij het verrichten van werkzaamheden voor het ver nieuwen van een toilet of het com pleet nieuw inrichten van de badka mer. Een bespreking en vergelijking van de apparatuur die tegenwoordig in de handel is en de voor- en nadelen die er aan verbonden zijn is één van de aspecten die aan de orde komen. Maar ook het zelf aanbrengen en aan sluiten van al die apparaten wordt uitvoerig besproken. Daarnaast veel aandacht voor de afwerking van vloe ren, wanden en plafond en de keuze van materialen daarvoor. De prijs van 32,50 is daardoor al heel snel terug verdiend. In het boek wordt waar nodig gewezen op de bestaande voorschriften in de bouwverordening en ten aanzien van het milieu, waarmee rekening moet worden gehouden. Uitvoerig wordt ook ingegaan op de problemen die kunnen ontstaan bij het uitvoeren van verbou wingen in een huurwoning. Veel narig heid en problemen achteraf, kunnen hierdoor worden voorkomen. Uitvoerig wordt beschreven welk ge reedschap bij welk karwei het best kan worden gebruikt en ook hoe met dat gereedschap veilig kan worden ge werkt. Prettig is het, dat ook gewezen wordt op de problemen die kunnen ontstaan en dat daarbij dan meteen de oorzaak en de oplossing worden gegeven. Dat is toch wel handig bijvoorbeeld bij het loslaten of scheuren van tegels. 'Zelf klussen: badkamer en toilet ver nieuwen' geeft een compleet over zicht van alles wat er bij een dergelijk ingrijpende klus komt kijken. Er wordt ook niet voorbijgegaan aan de proble men waarvoor men kan komen te staan en met het doorlezen van dit boek kan veel narigheid tijdens het werk of daarna, worden voorkomen. 'Zelf klussen: badkamer en toilet ver nieuwen is samengesteld door de Con sumentenbond onder eindredactie van Alfred M. Jacobsen en wordt exclusief door Kosmos - Z&K Uitgevers uitge bracht. Het boek is verkrijgbaar in de boekhandel en bij de Consumenten bond. De prijs bedraagt 32,50. Regio- De zwemwaterfolder 1996 van de provincie Zuid-Holland is op 21 mei verschenen, in deze folder kan men lezen waar in Zuid-Holland schoon en veilig gezwommen kan worden in open water en waar niet. Op een overzichte lijke kaart staat precies aangegeven waar de kwaliteit van het water goed, voldoende of slecht is. het gaat in totaal om 65 plaatsen verspreid over de gehe le provincie, van kleine wateren en ri vieren tot grote recreatiepiassen en de Noordzee. De zwemwaterfolder is gra tis verkrijgbaar bij de plaatselijke VW's, bibliotheken, gezondheidsdien sten en politiebureau's. De folder is ook te bestellen bij de provincie Zuid-Hol land, afdeling Communicatie (070-441 66 22). Actuele informatie is verkrijg baar bij de zwemwatertelefoon 070-441 75 50 (alleen op werkdagen). Zoals verwacht zijn er op dit moment bijna nergens problemen met de kwali teit of veiligheid van zwemlocaties. Al leen voor de waterspeeltuin aan de Korftlaan in Delft geldt nog steeds een zwemverbod vanwege de slechte wa terkwaliteit. In geval van botulisme, blauwwieren, de ziekte van Weil of een slechte bacteriologische kwaliteit van het water waarschuwt de provincie mensen via waarschuwingsborden, ra dio en kranten. Deze situatie kan zich voordoen als het gedurende een lange periode warm is en er veel op en in het water wordt gerecreerd. Als de veilig heid en gezondheid van mensen gevaar loopt kan de provincie zwemmen ver bieden. In de maanden mei tot en met septem ber controleert de provincie - in samen werking met de waterkwaliteitbeheer ders - elke twee weken de waterkwali teit en de veiligheid van alle open wate ren waar veel wordt gezwommen. Lo caties die niet veilig genoeg zijn (vaar wegen, jachthavens, gemalen, sluizen en afvoerleidingen van rioleringen) worden niet gecontroleerd, omdat daar in principe niet mag worden ge zwommen. Van 3 tot en met 8 juni zal in ons land de jaarlijkse nationale collecte voor de epilepsiebestrijding worden gehou den. Meer dan veertigduizend vrijwilli gers zullen de straat op gaan om een ieder in de gelegenheid te stellen een bijdrage voor dit belangrijke werk te geven. Ook in onze regio zullen zij bij iedereen aankloppen. Het is te weinig bekend dat in ons land zo'n 100.000 mensen epilepsie hebben. Dat beïnvloedt hun dagelijks leven in niet geringe mate. Dankzij de voort schrijdende kennis over epilepsie en nieuwe behandelingsmethoden is er voor de meesten met epilepsie goed te leven. Een forse groep mensen onder vindt echter grote problemen en moet zeer intensief begeleid en behandeld worden. Onder hen zijn heel wat kinde- De overheid betaalt slechts een klein deel van de kosten, verbonden aan de epilepsiebestrijding. Vandaar dat het Nationaal Epilepsie Fonds - De Macht van het Kleine, op vele punten bij springt. Bijvoorbeeld om het weten schappelijk epiiepsie-onderzoek te fi nancieren. Daarnaast gaat veel geld naar voorlichting en persoonlijke hulp verlening, speciaal onderwijs en re creatie-activiteiten voor mensen met een ernstige vorm van epilepsie. De financiële sten van alle goede gevers is onontbeerlijk. Als volkomen onver wacht het noodlot toeslaat en iemand geconfronteerd wordt met epilepsie, dan is het goed te weten, dat men op z'n medemens kan rekenen! ee' in uw Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-ad res: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich MET verantwoorde lijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!f De redaktie van Hart van Holland stel ich niet aansprakelijk voor de inhoud vai de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij EJgersma. telefoon 0180-632289. Overige klachten uitsluitend bellen donderdag-ochtend tot 11.00 uur Interlanden Spreigroep, telefoon 070-3190820

Hart van Holland | 1996 | | pagina 3