Waddinxveen-Boskoop Open dag kinderboerderij 1996 wsm Inspraakavond jeugdbeleid VW Boskoop Kerkdiensten Big Foot show in Waddinxveen /yONEN eurohome Informatie-avond gastouderproject China, leven langs de Yangtze Rosarium Concert Pop-In-Koor live op braderie VBOK viert 25-jarig bestaan 0M Hart van Holland/5 juni 1996 pagina 13 iklia Zondag 9 juni in Boskoop Zijde 36 0172-214550 5» Opvanghuis Door Karin van Langeraad Waddinxveen - De kinderboerderij aan het Warnaarplantsoen stond zaterdag 1 juni in het teken van de 'Open dag Kinderboerde rij 1996'. Bij deze natuurmarkt waren vele relevante organisaties vertegenwoordigd die bij een stand informatie gaven over hun bezigheden. Zo kon er een bezoek gebracht worden aan een klompenmaker, een schaapscheerder en een mandenmaker. Te vens kon men informatie krijgen over instellingen als het Wereld- natuurfonds, het Nivon, de Wereldwinkel, Kids voor Animals, de Imkervereniging en de Pluimvee- en konijnenvereniging. Ook voor kinderen waren er activiteiten georganiseerd. Zij konden geschminkt worden, spelletjes doen of onder begeleiding van de brandweer "een brandje blussen". Ook de gemeente Waddinxveen was vertegenwoordigd met de afdeling openbare ruimte en Natuur Milieu-educatie. Kortom er was voldoende te zien en vooral te leren bij de kinderboerderij. Deze Open dag Kinderboerderij werd dit jaar voor de vierde keer georganiseerd en het is de bedoeling dat het een jaarlijks terugke rend evenement wordt op het Warnaarplantsoen. De kinderen konden tijdens de open dag onder begeleiding van de brandweer een brandje blussen. Waddinxveen- Op 12 juni organiseert het 'Jongeren Netwerk Waddinxveen' een inspraakavond over de nota Jeugd(beleid) in de groei'. IndegemeenteWaddinxveenisin 1994, op initiatief van de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk en de toenmalige afdeling Welzijn van de gemeente Wad dinxveen, een overleg opgestart. Doel van dit overleg was het verbeteren van de leef-, woon-, werk- en scholingssitua tie van jeugdigen. Aan dit overleg werd, behalve door de twee genoemde initia tiefnemers, deelgenomen door een groot aantal instellingen die werkzaam zijn in Waddinxveen voor de doelgroep jongeren in de leeftijdsgroep van 12 tot en met 20 jaar. In 1995 zijn twee onderzoeken gehou den, namelijk onder jongeren en onder hulpverleningsinstellingen. De resultaten van de onderzoeken en de discussie tijdens de mini-conferen tie zijn de aanzet geweest voor de nota die nu is aangeboden aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Waddinxveen. De ver wachting is dat het standpunt van het college op de inspraakavond bekend zal zijn. De nota biedt inzicht in de beleidsont wikkelingen en de taken op zowel, lo kaal, provinciaal als landelijk niveau met betrekking tot jeugd, wat betreft beleid en de leefwereld van jeugdigen. De huidige situatie in Waddinxveen wordt beschreven en vervolgens de doelstellingen en randvoorwaarden voor het gemeentelijk jeugdbeleid in Waddinxveen. Het grootste deel van de nota bestaat uit projectvoorstellen in het kader van algemeen en preventief jeugdbeleid. In de nota komen onder andere aan de orde: de participatie van jongeren in het jeugdbeleid, recreatieve voorzie ningen zowel binnen (het onderzoeken van de mogelijkheid voor een centrale ontmoetingsplek), als buiten (het reali seren van Jongeren Ontmoetingspun ten). Maar ook onderwerpen als spijbe len en terugdringen van vroegtijdige schooluitval, criminaliteit en handel in (soft)drugs worden in projectvoorstel len behandeld. In de nieuwe opzet van het 'Jongeren Netwerk Waddinxveen' is het de bedoeling dat een aantal con crete voorstellen gaan uitvoeren. De voorstellen die nog niet in detail zijn uitgewerkt, zullen ander worden uitge werkt. Op deze avond, onder leiding van de Boskoop- De VW Boskoop heeft in de voorverkoop onder andere: Pasar Ma- lam Besar 12 tot en met 23 juni in Den Haag; Rene Froger is op 16 oktober in Arnhem en 24 en 27 november in Den Haag; Rave the City 29 juni in Den Haag; Slag bij Waterloo' in Den Bosch op 14 juni; West Side Story in Amsterdam Carré van 5 tot en met 29 september; Lee Towers Kerstspecial met showor- Lest en buffet op 21 december; Princess Trust Festival in Hyde Park, Londen op 29 juni; Flevo Totaal Festival van 15 tot en met 18 augustus in Eindhoven; Tor- hout/Werchter Rockfestival 5, 6 en 7 juli; Taptoe Ahoy in Rotterdam op 5 oktober. De openingstijden zijn: maandagmid dag van 13.30 -16.30 uur; dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 -12.00 uur en 13.30 - 16.30 uur; zaterdag van 10.00 - 14.00 uur. Zondag en maandagochtend ge sloten. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds J.R. Geersing, Berkel en Rodenrijs; 15.00 uur ds D. Griffioen, Voorburg. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. LC. de Moor; 17.00 uur ds J. v Dok Alphen a/d Rijn, sow-dienst. Herv. Immanuel 9.30 uur ds. A.A. v Houwelingen; 17.00 uur zie geref. °ntm. kerk. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur us. D.C. Peters, Alphen a/d Rijn. ,Be![v' 8em- 9.30 uur ds. R. de Reuver; 'o 30 uur ds. S. v Deventer, Aalsmeer, 8ez. (jeugd)dienst herv. kerk. he Stek 9.30 uur ds. J.H. Langelaar. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.H. Lange- Jaar; 17.00 uur zie herv. gem. Chr. Geref. kerk 9.30 en 18.30uur ds M-J. Oosting. Christengem. "Bethel" 9.30 uur Dick _van Steenis Waddinxveen - Op het evenementen terrein zal op maandag 10 juni een spectaculaire Big-foot-show te zien zijn. Big Foots zijn gigantische trucks met enorme wielen en banden en reus achtige motoren. De bezoekers kunnen getuige zijn van spectaculaire stunts met auto's, moto ren, vuur en explosiestunts, maar het accent ligt op de Big Foots. De show begint om 19.30 uur. heer M. Mostert - medewerker van de Stichting Program en begeleider van het net werk - is er gelegenheid om vragen te stellen, suggesties te doen en van gedachten te wisselen over de voorstellen die het netwerk heeft ge daan. Voor deze avond zijn uitgeno digd: afgevaardigden van de gemeente, commissieleden, politieke partijen en betrokken instellingen. De bedoeling is dat Commissie II op 19 juni de nota behandelt en dat de nota in de raads vergadering van 10 juli wordt vastge steld. Voor belangstellenden liggen er exemplaren van de nota ter inzage op de volgende adressen in Waddinxveen: Gemeentehuis Waddinxveen, Raad huisplein 1 (publieksbalie); Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, Kerk straat 13 (gebouw 'Kreater'); Openbare Bibliotheek, v.M.Schwerinlaan 1. De inspraakavond wordt gehouden op 12 juni aanstaande om 20.00 uur in het gebouw van C.K.V. 'Kreater' aan de Kerkstraat 13 te Waddinxveen. Naast de genodigden zijn de jongeren zelf en mensen die zich betrokken voelen bij jongeren uiteraard van harte welkom. Verder informatie over deze avond kan verkregen worden bij het secretariaat van het netwerk: Stichting Waddinx veens Welzijnswerk, Kerkstraat 13 te Waddinxveen, de heer J. Korving, tele foon 0182-631932. Waddinxveen- Op woensdag 12 juni organiseert het Gastouderproject Waddinxveen en omstreken een infor matie-avond voor aspirant gastouders uit Waddinxveen, Zevenhuizen-Moer- kapelle en Rijnwoude. Iedereen die overweegt gastouder te worden, wordt van harte uitgenodigd deze avond bij te wonen. Op deze avond zal een beeld van het project geschetst worden, wat het be tekent om gastouder te zijn, wat het is om kinderen van veelal werkende ouders in je eigen huis op te vangen. Aan de.orde komt wat iemands motiva tie kan zijn om gastouder te worden, wat de taken zijn van een gastouder en hoe de eigen kinderen en natuurlijk ook de gastkinderen erop kunnen reageren. Ook wordt over de financiële en de belastingtechnische kant informatie gegeven. Een ervaren gastouder zal op deze avond uit eigen praktijk het werk als gastouder toelichten. Aan het eind van de avond kunnen de aanwezige aspirant-gastouders besluiten om al dan niet ingeschreven te worden bij het Gastouderproject. De informatie-avond wordt gehouden in de kantoorruimte van het Gastouder project in het Anne Frank Centrum, Jan van Bijnenpad 1 te Waddinxveen. Aan vang 20.00 uur tot circa 21.45 uur. Voor meer informatie: telefoon 0182-619591. Boskoop- In de maand juni is in de openbare bibliotheek Boskoop de ten toonstelling 'China, leven langs de Yangtze' te zien. De sterke groei van de Chinese econo mie maakt de produktie van meer ener gie noodzakelijk. Daarom is onlangs begonnen met de aanleg van de omstre den Three Gorges waterkrachtcentrale in de Yangtze Rivier. Dit moet de groot ste stuwdam ter wereld worden. Voor het stuwmeer dat ontstaat zullen ruim 1 miljoen mensen van hun woonplaats worden verdreven. Fotograaf Co de Kruyf reisde langs de Yangtze. Hij geeft in 21 foto's een beeld van het gebied dat na voltooiing van de stuwdam onder water zal zijn verdwe nen en van de bewoners die elders hun toevlucht zullen moeten zoeken. In zijn foto's is aandacht voor de bevolkings problematiek, de leefomstandigheden in landelijk China, problemen van eco nomische en technische ontwikkeling en verandering en de wijze waarop de Chinese autoriteiten omgaan met men senrechten en milieu. De tentoonstelling is gratis te bezichti gen tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Voor meer informatie: te lefoon 0172-213170. Boskoop- Op vrijdagavond 5 juli zal in het Rosarium te Boskoop, gelegen aan de Parklaan, een openlucht benefiet concert plaatsvinden te behoeve van de renovatie van het 60 jaar oude Rosa rium. Het wordt een gezamenlijk con cert van de Boskoopse verenigingen Harmonie Excelsior, harmonie Concor dia en The Joy Singers en scoutingband De Schouw. Scouting Mr. van Daal- groep verzorgt de technische onder steuning met betrekking tot podium bouw en het plaatsen van de stoelen. Arie Boertje van radio 916 zal het con cert presenteren. De algehele coördi natie van het openluchtconcert is in handen van Anton van der Wilt. Al met al werken zo'n 150 personen belangeloos mee aan dit unieke open luchtconcert in de romantische rozen tuin en dit aantal groeit nog steeds. Zo zijn er nog meerdere verenigingen die hun medewerking aan dit concert wil len geven. Over een definitief program ma wordt men nog nader geïnfor meerd. Het programma bestaat uit vro lijke, luchtige muziek met voor een ie der wat wils. Burgemeester en wethou ders zijn uitgenodigd dit concert bij te wonen evenals de Stichting Renovatie en Behoud Rosarium. Anton van der Wilt zal tijdens het con cert de opbrengst van het benefietcon cert bekend maken en symbolisch overhandigen aan de betrokkenen. Vanaf 6 juni zullen kaarten voor dit concert a 10,= verkrijgbaar zijn bij Gé de Slijter, Pander Pander foto's, Boekhandel Bruna, Pos Ijzerwaren, Noomen Tweewieler, Hagoort Audio en Witgoed, Primera en Opdrachtfoto- shop en natuurlijk bij de betrokken ver enigingen. Bij te verwachte slecht weer zal het concert gehouden worden in het Plantariumgebouw. Waddinxveen- Zaterdagmiddag, 14.00 uur stonden op een zonovergoten, ge zellig drukke braderie ruim twintig le den van het Pop-ln-Koor klaar voor een optreden. Het eerste nummer was, zo als altijd, California Dreaming, waar mee direct de juiste sfeer was ge creëerd. Daarna volgden nummers als You're voice, Another day in Paradise en Africa. Ook de tweede sessie, een uur later met nummers als Fantasy, Shine silently en Stop loving you ver liep tot volle tevredenheid van zowel het publiek als van de zangers en zange- Vrijdagavond 21 juni tijdens het Mid zomer Nacht feest zal het Pop-In-Koor weer te horen zijn op het grote terras bij 't Keldertje in Boskoop om 21.00 uur. Door Karin van Laneeraari Waddinxveen - Wie wel eens op een station komt heeft ongetwijfeld de af fiches met de pakkende tekst "Onge wenst zwanger... Wat nu?" wel eens zien hangen. De VBOK, de vereniging ter bescherming van het ongeboren kind, beijvert zich al 25 jaar voor hulp aan moeder en kind. In gesprek met Wilma van der Spek en Els de Wilde, vrijwilligsters van de werkgroep van de VBOK in Waddinx veen, waarbij zij de werkwijze van de VBOK nog eens nader toelichten. Wat voor de één aanleiding is tot grote vreugde, de verwachting van nieuw leven, kan voor de ander verdriet en zorg betekenen. In zo'n situatie biedt de VBOK steun. Pro fessionele hulpverleners staan dag en nacht klaar om aanstaande moeders, en soms ook vaders, bij te staan. Samen zoeken ze naar een oplossing, waarbij de keuze voor het leven uitgangspunt is en de eigen verantwoordelijkheid van de vrouw voorop staat. De VBOK is opgericht in 1971. Destijds als actiegroep die zich verzette tegen abortus. Na de aanname van de abor tuswet is de werkwijze van de VBOK veranderd en is uitgegroeid tot een al gemene vereniging die hulp biedt aan moeder en kind, ongeacht levensbe schouwing of land van herkomst. De VBOK biedt hulp bij ongewenste zwan gerschappen en bij bijvoorbeeld een zwangerschap waarbij een gehandi capt kind verwacht wordt. Ook vrou wen die problemen hebben met de ver werking van een abortus worden bege leid. Op zaterdag 1 juni, de dag voor het leven, is de VBOK ook in deze regio fjCT tutU De stand van de VBOK was ook vertegenwoordigd op de braderie in de Dorpstraat actief geweest. In Waddinxveen wad de vereniging present op de weekmarkt en op de braderie. Hierbij werden relatie doosjes met snoepjes uitgedeeld. Deze acties worden mede mogelijk gemaakt door diverse ondernemingen in Wad dinxveen. Tegelijkertijd waren er acti viteiten in Moerkapelle en Benthuizen. Er werden collectes gehouden en rozen uitgedeeld. De VBOK telt landelijk 140 werkgroepen met ongeveer 1600 vrij willigers. Omdat 1996 een jubileumjaar is wil de VBOK dit jaar een huis bouwen. Dit huis wordt gebouwd voor vrouwen die van wege hun zwangerschap geen onder dak meer hebben. Landelijk worden vele acties gevoerd om de bouw van dit opvanghuis mogelijk te maken. Zo ook in Waddinxveen. Bij de stand van de VBOK kon er geraden worden naar het aantal lego-steentjes van legohuis. Hieraan was een wedstrijd verbonden. De winnaar is familie v/d Haven van de Lindengaarde nummer 22. Het aantal steentjes bedroeg 1157. De VBOK is op zoek naar 25.000 nieuwe leden om dit project mogelijk te maken en het opvanghuis ook in de toekomst te kunnen beheren. Voor nadere informatie over de VBOK wil of voor wie mee wil bouwen aan het VBOK-opvanghuis: Wilma van der Spek 0182-619045.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 13