nieuws u voor stofexplosie houdt brandweer hele dag bezig Inzameling van oud papier Nationale Collecte AVO Integratie Gehandicapten 9 tot en met 15 juni Thema-concert Rising-Hope Circus Aladdin in Rijnwoude Ouderenreis Uitslag en enquête Broem-rijvaar digheidstest Tienerinloop in de Boog van start Competitie-klaveijassen in Het Zuidhonk Dierenbescherming op braderie Dorpstraat Evenementenladder Kaartavond De Gouwe Hart van Holland/5 juni 1996 AVO helpt, als niets meer zeker is Dezelfde rechten Projecten Geef gehandicapte mensen meer kans Zevenhuizen - Een simpel smeulend brandje, waarschijn lijk ontstaan door broei of door warmte-ontwikkeling in het zaagseltransportsysteem, heeft de Zevenhuizense brandweer afgelopen maandag de hele dag bezig gehouden. Rond 9.00 uur ging het alarm dat rookontwikkeling was waargenomen in de vezelsilo van de firma Dekker aan de Tweemanspolder. Vanuit deze silo (met een inhoud van 200 kubieke meter) wordt zaagsel, dat als afvalprodukt vrijkomt bij het vervaardigen van werkbladen, via een ingenieus systeem, naar een verbrandings kamer getransporteerd waar mee dan de kantoren en de showroom worden verwarmd. Doordat de silo gedeeltelijk was gevuld (ongeveer 25 kubieke meter) werd rekening gehouden met een mogelijke stofexplosie. Een stofexplosie ontstaat wanneer een fijn verdeelde brandbare vaste stof, in de juist verhouding vermengd met zuurstof tot een zeer snelle ontbranding komt. Via het dak van de silo werd eerst koolzuurgas in de silo gepompt. Doordat koolzuur zwaarder is dan lucht zakt dit vanzelf naar beneden. Hierna kon de silo voorzichtig worden geopend en de brandbare stof worden verwijderd. Vier contai ners van ruim 6 kubieke meter werden afgevoerd. Rond 19.00 uur konden de spuitgasten terugkeren en gaan genieten van een welverdiend diner, aangeboden door de firma Dekker. Zevenhuizen - Op donderdag 6 juni van 10.00 tot 21.00 uur en op vrijdag 7 juni van 10.00 tot 16.00 uur zal er oud papier ingezameld worden door Wereldwin kel Zevenhuizen-Moerkapelle, de mi lieuvereniging en basisschool 't Rei gerbos". De container zal gestatio neerd worden nabij 't Reigerbos op de hoek Korenstraat/De Lente. Het inzamelen van oud papier door Wereldwinkel Zevenhuizen-Moerka pelle is niet nieuw. Bij Natuurluck, na tuurvoedingswinkel aan de Zuidplas- weg, heeft jaren een container gestaan voor het verzamelen van oud papier. Daar de organisatie en het schoonhou den van het terrein rond de container te veel tijd vergt heeft de Wereldwinkel besloten het inzamelen van oud papier bij Natuurluck te stoppen en een ander inzamelsysteem op te zetten. Daar de vrijwilligers van de Wereldwinkel voor een deel dezelfde zijn als de actieve leden van de milieuvereniging is één en ander kortgesloten met deze laatste club. Afgesproken is dat de milieuvereniging de coördinatietaken op zich zal nemen en de Wereldwinkel samen met basis school 't Reigerbos voor toezicht bij het inzamelen zal zorgdragen. Ook zijn er contacten met basisschool "De Een- dragt" om met ingang van het nieuwe schooljaar het inzamelen van oud pa pier te centraliseren. In ieder geval zal er tot en met augustus iedere eerste donderdag en vrijdag op de bovenge noemde tijden en plaats oud papier worden ingezameld. Onder dit motto organiseert de vereni ging AVO Integratie Gehandicapten de nationale AVO-collecte van 9 tot en met 15 juni. AVO is een landelijke organisa tie en streeft naar gelijke behandeling en gelijke kansen voor gehandicapten. Gehandicapte mensen hebben welis waar dezelfde rechten als niet-gehandi- capten, maar ze ondervinden op veel fronten onbegrip en worden achterge steld. Ook wordt er te weinig rekening gehouden met deze anderhalf miljoen landgenoten. We bouwen een infra structuur van winkelcentra, banken, zwembaden, wegen, restaurants, cafés etcetera, waar een niet-gehandicapte zich in thuis voelt, maar waar gehandi capten zich voor talloze drempels ge plaatst zien. Gelukkig bestaan er in stanties zoals AVO die meer begrip to nen. Niet om deze mensen te betutte len. Maar om gehandicapten dezelfde maatschappelijke kansen te geven als waar ieder ander recht op heeft. Naast de individuele financiële hulp verlening biedt AVO gehandicapte mensen de mogelijkheid hun vakantie door te brengen in aangepaste stacara vans en bungalows. Het project AVO- Stoel maakt het voor veel mensen die slecht ter been zijn mogelijk dierentui nen, themaparken, natuurterreinen van Staatsbosbeheer en winkelcentra te bezoeken. Deze blauwe duwrolstoel wordt gratis ter beschikking gesteld en staat inmiddels op ruim 50 verschillen de locaties in Nederland. Daartoe beho ren ook de natuurterreinen van Staats bosbeheer. Het aantal hulpaanvragen neemt jaar lijks toe. AVO wil gehandicapte mensen niet teleurstellen en blijven helpen waar dat mogelijk is. Daarbij is een bijdrage onmisbaar. Men kan er zeker van zijn dat het geld goed wordt be steed. Wie geen collectant onderweg tegenkomt: op giro 625 000 ten name van AVO Integratie Gehandicapten is een bijdrage meer dan welkom. Zevenhuizen/Oud Verlaat - De collecte voor het Astma Fonds heeft in Zeven huizen ƒ3249,40 opgebracht, waarvan ƒ488,75 in Oud Verlaat. Alle gevers en collectanten worden door de organisa toren, P. Zijderhand-Boevée en N. Dirk zwager, hartelijk bedankt. Waddinxveen- Autoclub De Gouwe Rij ders organiseert op donderdag 6 juni haar traditionele kaartavond. Aanvang om 20.00 uur. Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereni ging, dus iedereen is van harte welkom. Na het kaarten zal er een prijsuitreiking plaats vinden. Inschrijven: Hotel-Café- Restaurant De Unie, Kerkweg-Oost 226, Waddinxveen. Hazerswoude-Dorp- In de nacht van 27 op 28 mei werd ingebroken in een schoolgebouw aan de Ds. D.A. van de Boschstraat. Een raampje werd gefor ceerd, waarna de school werd door zocht. Er wordt geld en snoepwaren vermist. Hazerswoude-Dorp- Onder de titel: 'Waar is hier de nooduitgang?' presen teert Rising Hope een ontspannende, doch boeiende vrijdagavond. In een flink aantal liederen, waaronder enkele nieuwe, probeert Rising Hope duidelijk te maken wat er met deze titel wordt bedoeld. Het interkerkelijk Jongeren koor en combo Rising Hope probeert met haar muziek meestal in kerkdien sten mee te werken, maar dit maal in een eigen, aanvullend programma. Vrijdag 14 juni in de Gereformeerde kerk in Hazerswoude-Dorp, hoek Dorp straat-Korenmolenlaan. Toegang gra tis, aanvang 20.00 uur Rijnwoude - Op toernee door Neder land doet Circus Aladdin ook Hazers woude-Dorp en Hazerswoude-Rijndijk aan. Op 18 en 19 juni zijn er voorstellin gen in Hazerswoude aan de Hobbema- laan. Daarna slaat het circus zijn tenten op in Hazerswoude-Rijndijk aan de Sweelincklaan, waar voorstellingen te bezoeken zijn op 21, 22 en 23 juni. Dankzij een landelijke hulpactie, die eind vorig jaar op gang kwam na een rampzalige kettingbotsing op de auto weg, waarbij enorme materiële schade ontstond, is het voor het circus moge lijk geworden door te gaan. Om Neder land te bedanken liggen er in iedere gemeente waar het circus te gast is een beperkt aantal gratis entree-kaarten. Voor meer informatie: de Circustele foon: 0652-712761. Benthuizen- De jaarlijkse Ouderenreis heeft op woensdag 29 mei plaatsgevon den. Het reisgezelschap bestond uit 100 personen, ouderen, helpsters en bestuursleden van de Stichting Evene menten voor Ouderen Benthuizen. Wethouder van Welzijnszaken van de Gemeente Rijnwoude, mevrouw Gerry van der Lecq nam eveneens deel als gast van de Stichting. De tocht ging eerst naar Essen (B) voor een bezoek aan het curieuze Karrenmuseum. In Oudenbosch werd gedineerd en de Ba siliek van Oudenbosch bezichtigd. De Basiliek stamt uit de periode 1865 -1888 en is een merkwaardig bouwwerk. Een soort kruising van de Sint Pieterskerk en de Sint Jan van Lateranen te Rome, maar dan op verkleinde schaal. De Ouderenreis is wederom financieel mogelijk gemaakt door de bevolking van Benthuizen. Door middel van de collecte werd 7.015,= bij elkaar ge bracht. De Stichting Evenementen voor Ouderen Benthuizen spreekt mede na mens de ouderen van Benthuizen graag haar dank uit voor dit prachtige resul taat. Voor volgend jaar staat de vijftig ste Ouderenreis op de rol. Met plezier wordt nu al aan de organisatie van deze 'Gouden' Jubileumreis gewerkt. Waddinxveen- Op 17 april hebben zo'n 70 automobilisten tussen de 55 en 90 jaar deelgenomen aan de Broem-rij- vaardigheidstest. Iedere deelnemer heeft in de eigen auto een rit gemaakt in aanwezigheid van een rij-instructeur die voor deze test een speciale cursus heeft gevolgd. Verder werd bij alle deel nemers een gehoor- en ogentest, een reactietest en een theorietest afgeno men. Na afloop werden er, indien nodig adviezen gegeven. Bovendien kreeg ie dereen documentatiemateriaal mee naar huis, onder andere over verkeers regels die de laatste jaren zijn veran derd. Deze eerste Broem-dag in Wad dinxveen blijkt een groot succes te zijn. De afgelopen weken is er een enquête gehouden onder alle deelnemers. Van alle geënquêteerden blijkt 90 te heb ben deelgenomen aan de test om van een deskundige te horen of men nog veilig aan het verkeer kan deelnemen. Ongeveer 60 geeft aan "veel" te heb ben gehad aan de dag, de overigen zeg gen er "iets" aan te hebben gehad, le dereen geeft aan de adviezen van de deskundigen te zullen opvolgen. Ruim 80 van deelnemers heeft al meer dan 30 jaar het rijbewijs. Boven dien blijkt 90 nog minstens 3 keer per week met de auto deel te nemen aan het verkeer. Uit de resultaten van de en quête mag geconcludeerd worden dat de deelnemers zeer positief oordelen over de organisatie van de dag en het geheel als "nuttig" heen ervaren. De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, één van de organisatoren onderzoekt de mogelijkheden om nog meer Broem- dagen te organiseren, zodat de senio ren die nu niet mee konden doen, als nog een kans krijgen hun rijvaardigheid te testen. Waddinxveen- Onlangs is in de Boog de tienerinloop "The Teenage Place" van start gegaan. Wie tussen de 12 en 17 jaar is, kan op woensdag van 15.00 - 22.00 uur en op donderdagmiddag van 15.00-18.00 uur naar The Teenage Pla ce in buurtcentrum de Boog. Huiswerk kan hier gemaakt worden, maar er zijn ook allerlei andere activiteiten zoals tafeltennis en darten. De toegang is gra tis. De Boog is gevestigd aan de C. Huy- genslaan 2. The Teenage Place wordt ondersteund door de Stichting Wad dinxveens Welzijnswerk. Informatie: tijdens openingstijden, telefoon 0182- 616860 en op andere tijden naar de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, telefoon 0182-631932. Vragen naar Da niël van Baak. Leuke ideeën kunnen altijd doorgegeven worden aan de me dewerkers van de Teenage Place of opsturen naar de Stichting Waddinx veens Welzijnswerk, postbus 422,2740 AK te Waddinxveen. Waddinxveen- Op vrijdagavond 7 juni wordt in wijkgebouw Het Zuidhonk weer een ronde van de competitie-kla verjas gespeeld. Ook mensen die graag een avondje willen klaverjassen, zon der gelijk deel te moeten nemen aan een competitie zijn van harte welkom. Deze avonden worden op elke eerste vrijdag van de maand georganiseerd. De kosten bedragen 2,50 per persoon per avond, waarvoor per speelavond een aantal prijzen beschikbaar worden gesteld. De competitie-spelers strijden bovendien om de kampioensbeker, die aan het eind van het jaar wordt uitge reikt. De avonden beginnen om 20.00 Waddinxveen- Op de braderie van 1 juni kon men in de kraam van de Dieren bescherming onder andere raden naar de naam van de ijsbeer. De naam is Bolleke en werd als enige geraden door B. van Haren van de Nassaulaan. De opbrengst van de beer en andere ar kelen komt geheel ten goede aan dieren, waaronder het project tegen kistkalveren, waarvoor ook veel me sen hun handtekening hebben g plaatst. 7 juni Boskoop: Lenteconcert met me dewerking van 'Die Gouwe Sanghers' het Boskoper Orkest en een oostenrijks koor, aanvang 20.00 uur in de Rozen- burcht, entree gratis 7 juni Waddinxveen: Lustrumconcert Krea Musica in de Ontmoetingskerk, aanvang 20.00 uur 8 juni Zevenhuizen: Slotavond van Bal let en Piano, Dorpshuis Swanla om 19.00 uur, entree gratis 9 juni Gouda: Harley Davidson-dag 13.00-23.00 uur, Markt 9 juni Zevenhuizen: Recreatiedag R°' temeren, tussen 11.00 en 17.00 uur nismaking met alle recreatiemog heden 9 juni Oudewater: Stadhuisbezicht Meer informatie bij Reisburo Vel!wa luw/VW-informatiepost Zevenm telefoon 0180-632131.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 16