Winnaars ballonnenwedstrijd Oranjecomité Samen zingen in Moerkapelle Al 25 jaar achtereen huurverhogingen Expositie bibliotheek i\ Zevenhuizen-Moerkapelle Kerkdiensten Gemeente Zevenhuizen fffif Moerkapelle f Melding/aanvraag bouwvergunningen Activiteiten Agenda Schaakvereniging sluit seizoen af om bij te blijven... Huursubsidie Prognosemodel VROM Hart van Holland/5 juni 1996 pagina 5 Zondag 9 juni Medische weekenddienst agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen - Op donderdag 30 mei werden de prijzen uitgereikt van de ballonnenwedstrijd die gehouden werd op Koninginnedag. Ongeveer zes honderd ballonnen gingen toen de lucht in. Van 33 kreeg het Oranjecomité het kaartje terug. De ballon van de eer- ste-prijs-winnaar Hans van der Pot be landde in Tappernoye in Denemarken. Van de overige prijswinnaars kwamen ze terecht op diverse plaatsen in Duits land. Twee leden van het comité, Lies Vos kuilen en Wim van den Haak overhan digden de prijzen aan: Hans van der Pot (10),Tappernoye, Denemarken; Eveline van Leeuwen (9), Butjadingen, Duitsland; 3. Willem-Jan Wolferink (11), Boclzhorze/Jadebusen, Duitsland; 4. Peter van der Heide (7), Zetel, Duitsland en Remko Drooger (10), Rhauderfehn Duitsland. V///////////////////////////////////^^^ Moerkapelle- Op de laatste vrijdag in mei eindigde het seizoen 1995-1996 voor schaakvereniging Moerkapelle. Voor de jeugd betekende dat midgetgolfen in Boskoop met een hapje en een drankje. En de prijsuitreiking. In Op Moer begon de avond met de jaarlijkse leden vergadering. Penningmeester Gerrit van Meeteren legde na tien jaar trouwe dienst zijn functie neer. Onder luid applaus ontving hij een aardige attentie. Hij wordt opgevolgd door Marian van Elteren. Na de vergadering was er het traditionele snelschaakkampioen schap. Gerard van Ommeren werd kampioen van Moerkapelle. Een unieke prestatie, omdat hij in het aflopende seizoen beslag legde op alle (drie) seniorentitels: de triple! Eindstanden snelschaken (aan de top): Groep 1:1. Gerard van Ommeren; 2. Dick Bac; 3. Wim Vroegindeweij; 4. Ben van Geffen; 5. Jesse van Elteren. Groep 2; 1. Wouter Vroegindeweij; 2. Hugo van Elteren; 3. Barry Loef; 4. Gerben Bergacker; 5. Gerrit van Meeteren. Het nieuwe seizoen begint op vrijdag 6 september. Alle oud leden, leden en nog niet-leden zijn dan van harte welkom. Moerkapelle- Op zaterdagavond 22 juni wordt er een samenzangavond gehouden in de Nederlands Hervormde kerk te Moerkapelle. Op deze avond worden er psalmen, gezangen en geestelijke liederen gezongen rond het the ma "ontferming". De samenzang wordt begeleid door orgel, trompet, gitaar, pan- en dwarsfluit. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. De opbrengst van de collecte die op deze avond gehouden zal worden is bestemd voor de opvang van straatkinderen in Manila. In deze stad zwerven tienduizenden kinderen dag en nacht over straat en begeven zich in een circuit van drugs, prostitutie en andere'criminaliteit. Voor meer in formatie: Comité Woord Daad telefoon 079-5932199. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Al een kwart eeuw lang lijden de huurders van woningen onder de ene verhoging na de andere met in hun kielzog de verhogingen waarmee de huiseigenaren regelmatig worden geconfronteerd. En het eind is nog lang niet in zicht. Huurverhogingen die, zeker de laatste jaren, ver uitgaan boven de inflatie en die daarmee zelf ook voor een belangrijk deel de inflatie voeden. Dat is ook de mening van minister Meikert van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, maar niet die van de Nationale Woningraad, één van de twee landelijke overkoepelende organi saties van de regionale woningbouwcorporaties. Per 1 juli 1993 werd door de minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Or dening en Milieubeheer (VROM) de zo genaamde huursombenadering geïn troduceerd. Woningbouwcorporaties werden verplicht hun woningen gemid deld met een door de politiek te bepa len percentage te verhogen. Voor 1996 is dat gemiddelde vastgesteld op 3,5% (de minimale huursomstijging). Dat betekent dat (per 1 juli a.s.) het totaal van de huur van alle woningen, die een woningbouwcorporatie in zijn bezit heeft, gemiddeld met 3,5% omhoog moet. Gemiddeld houdt in dat wanneer de ene woning in huur gelijk blijft of in het gunstigste geval omlaag zou gaan de andere daardoor veel meer dan 3,5% zou moeten stijgen, echter met een maximum van 6,5% (het maximaal re delijke huurstijgingspercentage). On der het systeem van de huursombena dering gelden nog wel het principe van het woningwaarderingsstelsel en de maximale huurprijsgrens. Met behulp van het woningwaarderingsstelsel kan de kwaliteit van de woning worden uit gedrukt in punten. Bij dat puntental hoort dan een maximale huurprijs- grens. Hoe het puntental wordt bere kend staat uitvoerig vermeld in de pu- blikatie "Huuraanpassing 1996" van VROM. Deze brochure is verkrijgbaar bij postkantoor en bibliotheek. In veel gevallen blijkt de huur in verge lijking met het inkomen veel te hoog te zijn. Onder bepaalde voorwaarden be taalt het ministerie van VROM dan een gedeelte van de huur terug. Onder be paalde voorwaarden wil zeggen dat uit gegaan wordt van de kale huurprijs. De huurprijs dus zonder allerlei facilitei ten waarvoor toch een maandelijks be drag betaald wordt. Bijvoorbeeld de kosten van verlichting voor gemeen schappelijke ruimten, de kosten voor een garage of de kosten voor dienst- en recreatieruimten. Onder bepaalde voorwaarden wil ook zeggen dat, om in aanmerking te komen voor huursubsi die, aan het belastbare inkomen gren zen worden gesteld, waarbij onder scheid wordt gemaakt tussen alleen staanden en twee- of meer gezinshuis houdens. Tevens is de leeftijd van de aanvrager en het aantal bij hem inwo nende kinderen een maatstaf. Alles over huursubsidie staat overigens ver meld in de VROM-uitgave "Huursubsi die", die gratis verkrijgbaar is bij post kantoor en bibliotheek. Verder is iede re woningbouwcorporatie bereid hier over informatie te geven. Sommige politici beginnen zo langza merhand in te zien dat het maandelijk se huurbedrag een aanzienlijke aanslag gaat betekenen op het inkomen. Zeker in het westen van het land. Sommigen durven zelfs te suggereren dat de reser vepositie van veel woningbouwcorpo raties riant zou zijn en dat er in verband daarmee wel wat meer evenwicht tus sen de huurverhogingen en het de inko mensontwikkeling gebracht zou kun nen worden. Daartegenover staat ech ter het prognosemodel van het ministe rie van VROM, een model dat geënt is op het jaar 2010. Dat model kent drie pijlers. De eerste pijler is de inflatie, de tweede de renteontwikkeling en de der de de investeringen. Het model gaat uit van noodzakelijke investeringen in de huursector tot het jaar 2010 van 54 tot 74 miljard, waarbij de discussie slechts kan gaan over een miljardje meer of een miljardje minder. Maar huur verminde ren of stabiliseren zou een achteruit gang betekenen van de kwaliteit van de woningen. Dat is ook wat de Nationale Woningraad bedoelt te zeggen. Wil de sociale woningbouw qua kwaliteit kun nen blijven concurreren met de vrije sector dan is aan een investering van een dergelijke omvang en dus een structurele huurverhoging niet te ont komen. Waar echter ook niet aan te ontkomen valt is dat de huurverhogin gen, in combinatie met allerlei verho gingen elders, macro-economisch ge zien zeker gevolgen zullen hebben. De mate waarin die effecten bijvoorbeeld zichtbaar worden op de lonen, op de bestedingen, op de werkgelegenheid en op het zwarte geldcircuit laat zich vooralsnog slechts raden. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat de volgende meldingen/aanvragen om bouwvergun ning zijn binnengekomen: - het uitbreiden van een horeca-gelegenheid en het wijzigen van twee appartementen aan de Dorpsstraat 124 te Zevenhuizen (20 mei 1996) (rectificatie); -de bouw van een woning en een garage aan de Wollefoppen- weg 65 te Zevenhuizen (30 mei 1996); -het vergroten van een berging aan het Rehobothplantsoen 7 te Moerkapelle (31 mei 1996); - het vergroten van een berging aan het Rehobothplantsoen 8 te Moerkapelle (31 mei 1996); - het vergroten van de dakkapel aan de Van Hogendorpstraat 27 te Moerkapelle (31 mei 1996); -het vergroten van de dakkapel aan de Bernhardstraat 8 te Moerkapelle (31 mei 1996); -het vergroten van de woning aan de Bernhardstraat 10 te Moerkapelle (31 mei 1996); -het vergroten van de woning aan de Bernhardstraat 12 te Moerkapelle (31 mei 1996); 11 juni 1996: Commissie Ruimtelijke Ordening, Volkshuisvesting c.a.; 13 juni 1996: Commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken, Openbare Werken c.a.; 2 juli 1996: Raadsvergadering. De vergaderingen worden in het gemeentehuis gehouden en vangen om 19.30 uur aan. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds J.B. Kamp, Valkenburg; 19.00 uur ds C.H. Wes- dorp, Berkel en Rodenrijs. Oud Verlaat 10.00 uur de heer vd Tempel, Capelle a/d IJssel. Geref. kerk 9.30 uur ds W. Davidse; 18.30 uur dr J.C. de Moor, Waddinx- veen. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur drs. J.W. van Estrik. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst. Zaterdag 8 juni: dokter R.P. Renssen, Cederhof 3, Bleiswijk, telefoon 010- 5214085. Zondag 9 juni: dokter R.L. Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, telefoon 010-5212500. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30-14.30 uur). Zevenhuizen- De hal van de openbare bibliotheek in Zevenhuizen biedt deze maand onderdak aan uit klei gebakken beelden van de Goudse kunstenares Jannie Slingerland. Ook enkele bronzen beeldjes sieren de vitrine. De foto's van beelden die er hangen zijn gemaakt door de eveneens in Gouda wonende Arna Loonstra. Voortdurende inspiratiebron van Jan nie is haar dochter Maria, die meervou dig gehandicapt is. In de loop der jaren heeft zij samen met haar man de ge zondheidszorg ten behoeven van Ma ria doorkruist. Niet alleen momenten van verdriet, maar evenzeer van blijd schap en vreugde kenmerk(t)en deze tocht. Verwerking van deze mijlpalen is de rode draad in het werk van Jannie. De tentoonstelling is vanaf maandag 3 tot en met donderdag 27 juni geduren de de openingstijden van de biblio theek te bezichtigen. Zevenhuizen: iedere zaterdag: van 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. De Zeven Muzen: Saterdag 8 juni: Dorpshuis Swanla: Grote Uitvoering ballet, piano en key-board. saterdag 29 juni: Ger. kerk grote uitvoering gitaar, vrool, blokfluit, dwarsfluit. i f evenster: maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 631144. JJl™; 14.00 uur: uitverkoop kleding; 12 juni: 10.00 uur: verkoop en tentoonstel- kralenboompjes; 17 juni: 20.00 uur: optreden Zoetermeers mandoline- ANBo vertrek 13.00 uur:bustocht naar Bameveld. Spelmjddag: elke maandag 14.00 uur in De Zevenster (zomerstop in juli en dn 1ÏUS'; Soosiniddag: zomerstop; Fietsen: lx per 14 dagen verzamelen bij rpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur: 7 en 21 juni; 5 en 19 juli; Gymnastiek: y Douw ger. kerk elke dinsdag 9.30,10.15 en 11.00 uur; Zwemmen: in zwembad e Ko°rnmolen elke donderdag 9.00, 10.00 en 13.30 uur; ^°®.e'verenjffing Zang en Kleur: (alle evenementen in het clubgebouw aan de kaarP nabij de stoplichten). Zomerkaarten: 14, 28 juni, 5, 19 juli.Deze wanavonden beginnen om 20.15 uur °e v,eTkap: 20, 21, 22 juni: volleybaltoernooi. Moerkapelle: 24t/w donderda9 if dorpshuis Op Moer, 9.30-11.30 uur: Soos. Dond d IUni' FletsvlerdaaOse, inschrijven bij voetbalvereniging Moerkapelle. erdag 3 3 juli; 20.00 uur: Nederlands Hervormde kerk: zomeravondconcert Vtl" v aursum Gnrda o..v. Hans de Wit, samenzang.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 5