ITC Flora Run in Boskoop Berlinda Verwey eerste op NK turnen C-lijn Gesloten Club Kampioen schappen jeugdvolleybal Promotie voor jeu de boulers BROUWER DE KONING Sjoelen Hengelsport Karl van Tilburg op circuit Assen Duivensport Gemengd veteranenteam Districtskampioen UITVAARTVERZORGING Grote sortering Hart van Holland/5 juni 1996 pagina 9 Winst voor Schifferling en Janssen bij Luilaktoernooi Avondcompetitie Driekamp Moordrecht/Waddinx- veen/HZM Ouderencompetitie PERKPLANTEN (STAM)FUCHSIA'S KAMERPLANTEN GERANIUMS STAMMARGRIETEN SNIJBLOEMEN QRGE Perdijk Makelaardij Toernooi Door Karin van Laneeraad Boskoop - Zaterdag 1 juni werd de ITC Flora-Run voor de zesde keer georganiseerd. Deze internationale wedstrijd startte vanaf het ITC-terrein bij het Plantariumgebouw. Er kon ingeschreven worden voor een prestatieloop of een wedstrijdloop van de K.N.A.U. De afstand van de wedstrijd loop bedroeg 10 kilometer. Voor de prestatieloop kon ingeschreven worden op diverse afstanden: de Halve Marathon, 800 meter, 5 of 10 kilometer. Het parcours ging over snelle, goed geasfalteerde wegen die tevens verkeersarm waren door het karakteristieke tuin bouwgebied van Boskoop, Hazerswoude en de aangrenzen de polders. In alle categorieën waren prijzen te winnen en tevens was er voor elke deelnemer een Boskoops plantje en een medaille. De organisatie van deze dag was in handen van de atletiek vereniging AV'47 uit Boskoop. Na de vele voorselecties was op zater dag 1 juni de Nederlandse finale turnen C-lijn. De wedstrijd werd gehouden in Naarden. Berlinda Verwey begon in de categorie junioren (13-, 14-, 15 jarigen). Na een week van hard trainen in België was ze in topvorm en liet dit zien op ieder onderdeel. Op sprong voerde ze een goede overslag schroef uit en kreeg hiervoor 8.30 punten. Hierna volgde haar favoriete toestel, de brug. Voor haar mooi uitgevoerde oefening kreeg ze 9.10 punten. Ook de balk ging goed, 8.90 punten en ze besloot de wedstrijd met een zeer goed uitgevoerde vrije oefening waar ze 9.30 punten voor kreeg. Haar totaal kwam hiermee op een nieuw persoonlijk record van 35.60 punten. Deze score was goed voor een gouden medaille en de titel Nederlands kampioene C-lijn, een prima prestatie voor deze 13-jarige, die volgend jaar de overstap maakt naar de B-lijn. In de avondwedstrijd was de beurt aan haar zusje Marjoleine. Op brug turnde zij heel goed maar ze kwam helaas met haar afsprong tot zit, een aftrek van 0.5 punten, zodat het cijfer 8.15 punten werd. Op balk kreeg ze 7.75. marjoleine stond toen op de 29e plaats. Met de laatste twee onderdelen liet ze zien dat ze ondanks diverse blessures dit jaar, nog talent in huis heeft. Op vloer kreeg ze 8.95 en op sprong 9.30 punten. Uit eindelijk werd Marjoleine met de to taalscore van 33.15 zesde van Neder land in de categorie jeugd C. Ook zij zal volgend jaar gaan turnen in de B-lijn. 0p zaterdag 8 juni wordt in rayon Rijn land de eindronde van de Gesloten Club Kampioenschappen jeugdvolley- bal gespeeld. Er wordt gestreden om het nederlands Kampioenschap voor clubteams. De A-jeugd, jongens en "reisjes, spelen in Sporthal de Twee sprong in Roelofarendsveen. De B- jeugd in Sporthal de Does in Leider dorp. De C-jeugd in Sporthal de Vliet- horst in Voorschoten. De poulewed strijden beginnen om 10.00 uur en de finales staan gepland rond 17.00 uur. Iedereen is van harte welkom. ..addinxveen- Willem van Bockom Maas, Nel Oudijk en Norbert Schiffer- hngzijn tijdens de NC kampioen gewor den in de derde klasse van de afdeling en promoveren met hun triplette recht streeks naar de tweede klasse. Hans ammeraat, Roy Hulskamp en Marco van Wageningen zijn in de tweede klas se derde geworden in hun poule, zij Ogen tijdens de promotie/degradatie ronde alsnog een kans om promotie te vechten. Dat geldt ook voor Francis- ca Laningl Jopie Hulskamp en Henry an vvageningen die in de derde klasse erde van hun poule werden. Het enige oplette van de Jeu de Boulesvereni- s'ng Waddinxveen in de eerste klasse eed het dit jaar minder goed. Zij wer en veertiende in hun poule en kunnen J n-S de promotie/degradatie wed- tnjden proberen hun plaats te behou- en Het triplette van Dijken degra- j e.rt u't de tweede klasse naar de der- p D-sse' •'an Kooistra, Betsy Lanting "iet van de Made behaalden een aaie vierde plaats in de derde klasse, „jgf'dt ook voor Ton Hulskamp, Ar- vip i Ssen en Peter Kortekaas. In de rde klasse behaalden de triplettes ule/v.Woudenberg/Springer en Mat- 'Kuitenburg/Monster in hun poules een vijfde plaats. Dertien doublettes namen deel aan het Luilaktoernooi van Jeu de boulesvere- niging Waddinxveen. Norbert Schiffer ling en Arnold Janssen werden met vijf gewonnen wedstrijden maar een iets lager puntensaldo voor Roy Hulskamp en Hans Cammeraat. De derde plaats was voor Hans van Woudenberg en Babs Allaart met vier gewonnen wed strijden. De laatste plaats was voor Elly Kappert en Henk van de Horst, zij wis ten geen van de vijf wedstrijden win nend af te sluiten. In de tête-a-tête com petitie staat in poule A Roy Hulskamp bovenaan met veertien gewonnen wed strijden en een puntensaldo van +101. Tweede is Norbert Schifferling met ne gen gewonnen wedstrijden en +78. De derde plaats wordt bezet door Hans Cammeraat met elf gewonnen wedstrij den en +61. In poule B staat Piet van de Made op de eerste plaats met twaalf gewonnen wedstrijden en een saldo van +54. De tweede en derde plaats zijn daar voor Wim van Bockom Maas en Ton Huls kamp ieder met negen gewonnen wed strijden. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking, p. Gespecialiseerd in thuisopbaring. ag" en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-5011230 b.g.g. 5012238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen- De Waddinxveense sjoe- lers hebben nog een laatste ronde ge speeld voor de prijzen. Deze zijn ge gaan naar: Ronald Meyer, Mien Renes- se, Greet Brouwer, Cees van Wijk, Guus Renesse, Cor Kersbergen, Bas Brou wer, Piet van Wijk, Marius Kersbergen, Ceron van Beek, Tine Valenkamp. Op 21 augustus is de start van het sjoel seizoen 1996-1997 in het gebouw van de schuttersvereniging aan de Alb. Thym- laan, aanvang vanaf 18.30 uur. Iedereen is van harte welkom. Voor informatie: J.B. Kersbergen, Elzenhorst 9, Wad- dinxveen telefoon 0182-615421. Zaterdag 8 juni optreden van The Freeks in de landbouw. Veel succes! jullie fans Hoera, vandaag is Deborah 14 jaar. Van harte! Pap, mam, san, jes, syl, ylonk .martijn en tim Vandaag wordt Ricky Baars 3 jaar! Hiep hiep hoera! kusjes papa mama en timmy Ronald en Ellie hebben de grootste pret; ze slapen al één week samen in één bed! Gefeliciteerd oma Keyzer met uw 80 jaar! Maartijn, Jeffrey, Aarno en Marco Keyzer Hartelijk gefeliciteerd meester Junte met uw 50-ste verjaardag. Groentjes van 8a (o)pa Schinkel was 1 juni jarig! Nog gefeliciteerd! Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Tante Heieen is 8 juni jarig! Gefeliciteerd kusjes van Deborah en Judith vd Wilt Oma Torsy van harte gefeliciteerd met uw verjaardag! xxx van Erwin Claudia en Samuel Ted en Hans bedankt voor de gezellige zondagen. Anja (en =xx= aan kuno) Oma vd Bosch was 1 juni jarig en is 76 geworden xxx van dé Halmpjes we love you! Zevenhuizen/Moerkapelle- De eerste wedstrijd van de avondcompetitie is op 30 mei gehouden in de Rottemeren, de vangst was voor 8 van de 12 deelne mers teleurstellend, zij wisten geen enkel visje te vangen. De overige vier deelnemers tekenden voor het totaal resultaat van 17.100 gram. D. Bazen behaalde de eerste plaats en de 20 wedstrijdpunten met een vangst van 7260 gram, A.J. Stubbe werd twee de (19 punten) met 6070 gram, derde werd A. van Erk met 2600 gram (18 punten) en de vierde plaats was voor J. Wiersma met 1170 gram (17 punten). De overige deelnemers moesten genoe gen nemen met het zogenaamde "troostpunt". De volgende wedstrijd is op donderdag 6 juni, vertrek om 18.00 uur vanaf par keerplaats bij Hotel Vos. Nadere infor matie bij A. van Erk, telefoon 079- 5932788. Zaterdag 8 juni wordt de Driekamp ge houden tussen de hengelverenigingen Moordrecht, Waddinxveen en Zeven- huizen-Moerkapelle, nadere informatie betreffende vertrek bij A. van Erk, tele foon 079-5932788. De derde wedstrijd van de ouderen- competitie wordt op 18 juni gehouden, nadere informatie bij de heer D. Bazen, telefoon 0180-631814. Potgrond 3 zakken 10,- Tuinaarde 4 zakken ƒ10,- ALLES VOOR DE GROENTETUIN o.a. sap-,vlees- en kerstomaten, witvrije geënte komkommer-, meloenen-, peper- en paprikaplanten. Bonestokken, meststoffen, zaden, tuinkruiden, kroten-,kool-, prei-, andijvie-, sla-, bonenplanten, enz. Broeiramen Terracotta sierpotten - bloembakken en -haken KWEKFRIJ fin -T CHRYSANTENSTEKKEN VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Rotterdam/Zevenhuizen- Op het cir cuit van Assen werd de vierde wed strijd voor Open Nederlands Kam pioenschap verreden. Karl van Tilburg, die nog steeds met een geleend blok reed, kwam tijdens de eerste training totaal niet uit met zijn afstelling waar door hij met een tijd van 1.39.00 op een voorlopige 20e plek kwam te staan. Tij dens de tweede training ging het beter, met een tijd van 1.37.07 pakte Karl de 11e plaats. Karl: "Aan het einde van de training merkte ik dat mijn voorband op was, ik gleed alle kanten op en moest tweemaal de baan verlaten om niet on deruit te gaan". Zondag 2 juni om 14.30 uur ging de wedstrijd van start. Vanaf de derde startrij maakte Karl een zeer snelle start en dook als vierde de Nationale Bocht in. Doordat het blok op top niet het vermogen haalde van Karl zijn ei gen blok zakte hij terug naar een acht ste plek. De kopgroep van elf rijders reden zich tien seconden los van de rest. Karl: "Ik zat constant om de tiende en elfde positie te vechten maar door het gemis van topvermogen verloor ik de strijd", zodoende eindigde Karl op de elfde plaats en verdiende hiermee vijf punten voor het kampioenschap. Ondanks de niet optimale situatie zat Karl toch dicht bij de kopgroep, wat goede perspectieven biedt. Op 14 juli wordt de volgende wedstrijd voor het kampioenschap verreden op het circuit van Assen. Zevenhuizen-Voor de Postduivenvere niging de Stormvliegers stond er dit weekend een vlucht uit Etampes - 435 kilometer - op het programma. Op con coursen vanaf 400 kilometer wordt heel Zuid-Holland (zonder kuststrook, die hebben een ander programma) tegelijk gelost, zodat er nu 47000 duiven tege lijk het luchtruim kozen. Op deze vlucht kon een auto gewonnen worden, maar tijdens dit schrijven was nog niet bekend of die gewonnen was door P. Timmers uit Hardinxveld of Groene- veld-Elshout uit Nieuw-Vennep, beiden hadden een snelheid van 92 kilometer per uur. Voor de Postduivenvereniging de Stormvliegers deden er 512 duiven mee. De lossing was om 9.15 uur en om 14.02 was de eerste duif van de vereni ging bij D.C. Brem, met een snelheid van 90 kilometer per uur, wat dus 2 kilometer per uur, of in tijd uitgedrukt 7 minuten, te langzaam was om autowin naar te worden. Uitslag: 1-2. D.C. Brem, 3-6-7. C. Zweere, 4. C. van de Graaf, 5. W. Hulzinga, 8. Ruud Brands, 15. E.P. Verschoor, 21. D.C. den Hertog, 23. Joh. Breedijk, 24. Gebr. Breedijk, 25. J. Hoevelaken, 26. J. van Leeuwen, 28. Joh. Stofberg, 31. M. Jongenelen, 32. N. Koppenaal, 36. C.P. Edeling, 49. J.S. Heykoop, 56. B. Hertog, 68. M. Verwaal, 74. G. Brands &Zn., 81. G. Jongenelen, 82. M. van Rijk, 126. Jef frey van de Haak, 128. T A Looye. Zevenhuizen - De laatste tenniswedstrijden werden afgelopen zaterdag gespeeld. Enkele teams van Tennisclub Zevenhuizen behaalden een goede tweede plaats maar het gemengd veteranenteam bestaande uit Carla Bink, Ineke Kreeft, Daaf de Booy en Emile van Drunen, werd na een spannende wedstrijd Districtskampioen. Afgelopen zaterdag werd in het clubhuis van Tennisclub Zevenhuizen het spon sorcontract getekend voor het Open Toernooi. Het contract werd getekend door Gerard Perdijk en de voorzitter van TZ, Ben Verbakei. Het is de veertiende keer dat de tennisclub dit Open Toernooi organiseert. Het heeft in de loop der jaren een zekere naam opgebouwd en staat de laatste jaren bekend als het "Perdijk Make laardij Toernooi". Dit jaar wordt het toernooi gehouden van 17 tot en met 23 juni. Er zullen meer dan 200 partijen worden gespeeld waarbij spelers uit de categorieën C2, C2-25+D1D1- 25+ en D2-25+ in de onderdelen enkele, dubbel en gemengd dubbel deelnemen. De wedstrijdcommissie, bestaande uit Truus van Leeuwen, Elly Miltenburg, Roy Jordaan, Harry Hack, Fred Admiraal en Rob Poorter hopen op een grote belangstel ling tijdens het toernooi. Tijdens het toernooi heerst natuurlijk een 'oranjesfeer tje op een groot scherm kunnen alle tennisliefhebbers ook genieten van de 'andere' populaire balsport. Vrijdag 21 juni zal de traditionele feestavond plaatsvinden. Op zondag 23 juni worden de finale-wedstrijden gespeeld, waarna de prijsuitreiking volgt.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 9