De geheimenissen van Wim Stormbroek Diplomazwemmen De Koornmolen Kindermiddag met Appie en Flappie WD-fractie Zevenhuizen- Moerkapelle wil lastenverlichting Jc LcavJJ Activiteiten Agenda Foto's in het HAKT VAN HOLLAND om bij te blijven... Hart van Holland/12 juni 1996 pagina 13 Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Na bestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald worden, {na bestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmor gen na verschijning van het Hart van Holland. Gratis schminken Aangepast programma Kaartverkoop agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Geld terug - 27S2 FE Mo&Uutfcttc OlWHSbO - Fa* Hallo Henk vd Bor mooi dat je vandaag 12 juni Abraham ziet! van harte. Je zus Oud Verlaat - Op 14 en 15 juni houdt de christelijke basisschool De Nessevliet een oud papier-inzameling. De contai ner staat bij De Vierkap en is geopend op vrijdag van 12.00 tot 19.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. Het is de bedoeling dat het papier zover mo gelijk achterin de container wordt ge stapeld en als de container gesloten of vol is, kan er geen papier worden ach ter gelaten. Moerkapelle - De onlangs gehouden collecte voor het Astmafonds heeft in Moerkapelle f1830,80 opgebracht. De organisatie bedankt alle gevers en bei de scholen die gecollecteerd hebben hartelijk voor hun medewerking. Hoera, Wilma vd Knaap 17 juni 30 jaar. Proficiat! Wim Cora en Alexandra Hoera hoera! sinds 5 juni heeft Mirjam zwemdi ploma A. van harte mamma en pappa Hoera, onze Jordi 13 juni alweer 5 jaar. Van harte grote knul, fijne dag! pap en mam 14 juni zijn Cees en Tiny Spekman beide 50 jaar. Gefeliciteerd ma! Elma Ronald Petra Gijs Ben, 13 juni 12,5 jaar getrouwd. Van harte! jouw 5 kleintjes Pauline gefeliciteerd met je zwemdiploma. Goed hoor! Opa en oma Vente 16-6 is de dag die je niet vergeten mag. Wij denken dus we gaan met de bus Cora Arjan oude ansichtkaarten door verzamelaar te koop gevraagd. Goede prijs 0182-611171 t.k jonge wandelende takken 0,50 per stuk 0180-631136 Zevenhuizen- Woensdag 5 juni behaal den weer 33 leerlingen het' A-diploma en 16 kinderen en twee volwassenen het B-diploma. De beoordelingscom missie werd gevormd door C. Schier- eck-Timmermans en C. v.d. Berg-in 't Veen. Het A-diploma werd behaald door: Loes van den Berg, Jacoline van den Bos, Wendy Bouwman, Britt Dispa, Thomas Dispa, Remko Drooger, Carlo Glasbergen, Sylvana Heemsbergen, Kim Hoogendoorn, Samantha de Key- ne, Lequeen Ketting, Kevin van Leeu wen, Bastiaan Lijesen, Juliënne Nauta, Lisa Neijndorff, Rutger van Oosterhout, Pieter van Sprang, Robbin Vink, Mirjam Alberts, Margriet Alblas, Remco Anker, Rozanne Blom, Wendy Breedijk, We sley de Mooij, Loes Poot, Wendy de Ridder, Rosalie Rietveld, Ruby Schef- fers, Maaike Schipper, Lieselotte Schoemaker, Jordy Spruijt, Robin Maai ke van Vliet, Tessa Voskuilen. Het B-diploma is uitgereikt aan: Me vrouw Annelies Groeneveld en me vrouw Ada van der Spek. Martine van den Burg, Timo Duursma, Diana van Hattum, René van der Spek, Martijn Speksnijder, Maria van Turnhout, Pie ter van Veen, Robbert Wigt, Miche! Bats, Bob van Leeuwe, Alex Sewalt Dennis Tuitel, Laura Tuitel, Janneke van Veen, Sherida Veldhoen en Pauline Vente. Zevenhuizen- Op 22 juni komt de van televisie bekende clown Flappie met zijn assistente Appie naar Zevenhui zen. Zij zullen een spetterende kinder show geven in dorpshuis Swanla. De show staat bol van grappen en grollen, daverende lachsalvo's en doldwaze si tuaties. Overal trekken Appie en Flap pie bomvolle zalen. De organisatie re kent op zo'n 400 kinderen uit Zevenhui zen, Moerkapelle en Oud Verlaat. De kindermiddag wordt gehouden in de grote sporthal. ledereen die naar de kindermiddag komt kan gratis geschminkt worden. Voor de aanvang van de show is er een springkussen aanwezig, waarop een ie der zich uit kan leven. Het springkus sen kost 1.-. Wegens groot succes van het Jeugdor kest is het programma van de kinder middag aangepast. Vóór het optreden van Appie en Flappie treedt het Jeugd orkest van "De Kleine Trompetter" op. Dit orkest is vorig jaar oktober opge richt en inmiddels heeft het al vele suc cesvolle optredens achter de rug. Om het feest compleet te maken treedt in de pauze het Straatorkest op. Een or kest dat al een aantal jaren actief is in Zevenhuizen. 'Het repertoire bestaat uitsluitend uit feest- en carnavalsmu ziek. In de Pauze wordt er ook limonade verkocht. Het programma ziet er als volgt uit Vanaf 12.30 uur Springkussen in het Dorpshuis. Tevens gratis schminken 14.30 uur Optreden Jeugdorkest; 15.00 uur Aanvang optreden Appie en Flap pie; 15.45 uur Pauze met optreden Straatorkest; 16.15 uur Vervolg optre den Appie en Flappie; 17.00 uur Einde Kaarten voor dit spektakel kosten 7.50 per persoon en zijn verkrijgbaar bij: Het Mekka, Marskramer/Schotte/ De Vakman en Van Rijs in Zevenhuizen. Van Marie in Moerkapelle. Familie Brok, De Fuut 10 en familie Molenaar, Weth. Kreftlaan 10 in Zevenhuizen. Er zijn maar een beperkt aantal kaarten. Miesje te Meij en John van Eijk van de WD voor het gemeentehuis Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - De WD-fractie van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle heeft het College van Burgemeester en Wethouders vragen gesteld over lastenverlich ting voor de burgers en bedrijven nu de financiële vooruitzichten een positiever beeld laten zien dan uit de meerjarenbegroting 1996 blijkt. De WD wijst in dit verband op het feit alleen al door de hertaxatie van woningen en bedrijfspanden, die recentelijk heeft plaatsgevonden, de gemeentelijke inkomsten voor wat betreft de Onroerende Zaak Belasting (OZB) met ongeveer 40% zullen stijgen. De WD is daarom van mening dat dit positieve beeld ook in de opgelegde gemeen telijke belastingen tot uiting moet komen. Het gaat hierbij om zowel de verontrei nigingsheffing alswel voor de rioolheffing, die volgens de meerjarenbegroting in vier jaar tijd volledig kostendekkend moeten zijn. En verder om de Onroerende Zaak Belasting (OZB), die in vier jaar van f 12,37 naar f 15,63 per f 5000,- gaat. De WD is met het College van mening dat die niveaus uiteindelijk wel bereikt moeten worden, maar vindt dat die verhogingen niet in vier jaar bereikt moeten worden, maar over meer jaren uitgespreid moeten worden. Zevenhuizen: Iedere zaterdag: van 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. Oe Zeven Muzen: eterdag 29 juni: Ger. kerk grote uitvoering gitaar, viool, blokfluit, dwarsfluit. e Zevenster: maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 631144. n,,'Uu1:2®'°®uur: optreden Zoetermeers mandoline-orkest; 19 juni: vertrek 13.00 uucbustocht naar Barneveld. AAIBO: m!middag: e^e maandag 14.00 uur in De Zevenster (zomerstop in juli en dnm kUS': Soosmiddag: zomerstop; Fietsen: lx per 14 dagen verzamelen bij aph s ^wan'a vrijdagmiddag 13.30 uur: 21 juni; 5 en 19 juli; Gymnastiek: y ouw ger. kerk elke dinsdag 9.30,10.15 en 11.00 uur; Zwemmen: in zwembad K Koornmolen elke donderdag 9.00, 10.00 en 13.30 uur; Zukf\Veren'ff'ng Zang en Kleur: (alle evenementen in het clubgebouw aan de 2g nabii de stoplichten). Zomerkaarten: 14, 28 juni, 5,19 juli. Aanvang 'J,erkap: 20, 21, 22 juni: volleybaltoernooi. Moerkapelle: 5o donderda9 m dorpshuis Op Moer, 9.30-11.30 uur: Soos. bond 'Un': F'etsvierdaagse, inschrijven bij voetbalvereniging Moerkapelle. m m ;rda9 3 3 if li: 20.00 uur: Nederlands Hervormde kerk: zomeravondconcert 1 tiursum Corda o.l.v. Hans de Wit, samenzang Het bestuur van het comité Bejaardenreis Moerkapelle bezorgde samen met sponsor Leen van Reeuwijk en zijn vrouw Bep en Wim Stormbroek de ouden van dagen weer een schitterende dag. OP de foto van links naar rechts: Piet de Vrij, John Kadiks, Kees Brouwer, Anneke de Vrij, Leen van Reeuwijk, Wim Stormbroek, Oma van Reeuwijk, Bep van Reeuwijk en Piet van den Berg. hoven, arriveerde, had het nog steeds geen idee wat er verder zou gaan gebeu ren. Nadat daar een gids aan boord gestapt was, bleek dat het hoofdge recht van die dag de smokkelroute in de Brabantse Kempen zou worden. Een stukje geschiedenis van spannende tij den uit de jaren vijftig en zestig herleef de. Douaniers die met getrokken pisto len smokkelaars op de hielen zaten en smokkelaars die vanuit hun gepantser de auto's driftig kraaiepoten op de weg strooiden om die manier erg opdringe rige douaniers van zich af te kunnen schudden. In die tijd viel er namelijk veel geld te verdienen met het illegaal over de grens brengen van boter en sigaretten. De wild-west taferelen die zich in die jaren in de grensstreek tus sen Nederland en België op al die sluip wegen afspeelden, haalden vrijwel da gelijks de krant. Voor de mensen uit Moerkapelle bijzonder interessant om uit de mond van iemand die toen van zeer nabij het een en ander heeft mee gemaakt alles nog eens fijntjes uitge legd te krijgen. Na de tocht door de Brabantse Kempen ging het richting Waalwijk waar het di ner genoten zou worden. Daar wachtte een tweede verrassing. Tijdens de war me maaltijd ontvingen alle aanwezigen een enveloppe met daarin het geld dat ze voor de reis hadden betaald. Wat bleek! Leen van Reeuwijk, die zijn trans portbedrijf "De Lordd" aan zijn kinde ren heeft overgedaan, had ooit eens tegen Wim Stormbroek gezegd dat hij als afscheid eens iets wilde doen. Wat wist hij niet precies. Toen Wim het idee opperde om de (vijftigste) reis voor de ouden van dagen te sponsoren, was de deal gauw gemaakt. Dat de mensen deze geste waardeerden, bleek over duidelijk uit het applaus dat Leen van Reeuwijk en zijn vrouw in Waalwijk ten deel viel. Door Gerard Verheiien Moerkapelle - ledereen kent hem en toch weet niemand wat hij doet. Ja dat hij een bus rijdt is bekend. Maar wat hij allemaal regelt, is niet voor iedereen duidelijk. We hebben het over geheimagent Wim Stormbroek, de mister Smart van Moerkapelle. Vorige week had hij voor de "oudjes" weer een verrassing in petto, niet één maar twee. Vorige week woensdag gingen de ouden van dagen van Moerkapel le weer een heerlijk dagje uit. Dit jaar voor de vijftigste keer. Waarheen wisten ze niet. Dat had organisator Wim Stormbroek voor ze geheim ge houden. En dat geheim houden ging zelfs zo ver dat zijn eigen vrouw in onwetendheid werd gelaten. Toen het gezelschap in Eersel, niet ver van Emd-

Hart van Holland | 1996 | | pagina 13