nieuws uitw^egio Logeergezinnen gezocht! Zomerconcert Ramuze Vaartocht windakkers Boskoop Buitenconcerten Concordia 23 juni Nationale Picknick-dag Open dag biologische boeren Amerikaans koor bezoekt Waddinxveen Filmhuis Gouda Voor een écht lekker ijsje naar IJssalon Merino Stichting Vluchte lingenwerk in nieuw onderkomen Hart van Holland/12 juni 1996 pagina 19 ook een gratis kleintje plaatsen? vul de bon in op pagina 8! Collecte STEENUIL ZOEKT LANDINGSBAAN tïiieüiöbiqt™ Op picknick-ontdekkingsreis in Nederland floor Karin van Langeraad Waddinxveen - Vrijdag 7 juni was er bij Stichting Vluchtelingenwerk open huis in het nieuwe onderkomen aan de Tollenslaan. Door het afsluiten van zogenaamde inburgeringscontracten voor vluchtelingen uit de gemeenten Waddinxveen, Boskoop en Zevenhui- zen-Moerkapelle was de kantoorruim te aan de Esdoornlaan te klein gewor den. Werknemers en vrijwilligers zijn dan ook heel gelukkig met hun nieu we pand. Inde diverse vormen van zorg die Hoo- geBurch biedt aan verstandelijk gehan dicapten is het logeergezinnenproject een vrij nieuwe. Ruim anderhalf jaar geleden begon Hooge Burch met het bemiddelen tussen gezinnen, waarbij een logeergezin van tijd tot tijd een verstandelijk gehandicapt kind in huis heeft. Voor het kind zelf is dit een wel kome afwisseling en voor het gezin, waar het kind vandaan komt een ver lichting van de lasten. Het logeergezin is een 'gewoon' gezin, waarvan één der ouders een afgeronde verpleegkundige opleiding genoten heeft. Hat kind komt er regelmatig loge ren, waarbij het lekker meedoet in de dagelijkse gang van zaken. Afhankelijk van de behoeften van het kind is er aandacht en begeleiding nodig. Hooge Burch zorgt voor professionele onder steuning van deze logeergezinnen. Er staat voor het logeergezin een vergoe ding tegenover de gemaakte kosten. Binnen dit project is Hooge Burch zeer dringend op zoek naar nieuwe gezin nen. Bijvoorbeeld: Voor Pieter, een jon ge vent van 13 jaar, zoekt Hooge Burch een logeergezin, waar hij ongeveer één weekend per maand kan logeren. Pieter woont met zijn ouders op een boerderij. Hij zou dan ook graag loge ren op een boerderij of bij mensen met een grote tuin. Hij heeft tijdens het loge ren veel aandacht en begeleiding no dig. Zo is er nog een aantal kinderen/gezin nen, dat op zoek is naar de thuissitua tie, door middel van logeeropvang. Centraal staat enthousiasme en inzet. Verder is regelmaat van belang. Belangstellenden kunnen contact op nemen met mevrouw M. van Scheppin gen, telefoon 0172-630466, of mevrouw B. van Seumeren, telefoon 0172-630463. Hazerswoude-Dorp - Vrijdagavond 21 juni geeft het symfonieorkest Ramuze het jaarlijkse zomerconcert in de Her vormde kerk aan de Dorpsstraat 64 in Hazerswoude-Dorp. De aanvang is om 20.15 uur. Op het programma staan: De Egmont ouverture van Beethoven; 'drie Slavische dansen van Dvorak; 'Orkestsuite no. 1 van Strawinsky; Légende voor viool en orkest van Wie- niawski. De soliste is Jolie Gutteling; Het middenstuk van het concert voor luit en harp van W.A. Mozart. De so listen zijn Evelien van ingen Schenau (fluit) en Vera Kool (harp); 'variaties op een Nederlands volks bedje voor blazers, gecomponeerd door Hugo de Groot. Dit stuk wordt gedirigeerd door Evelien van Ingen Schenau. Het geheel staat, voor de laatste keer, onder leiding van de vaste dirigent Leo Verschragen. De toegang tot het concert is gratis, maar een eigen bijdrage na afloop wordt door de organisatie zeer op prijs gesteld.. t.k. bergmeubel t.e.a.b. gevraagd: lego en duplo 0180-631557 t.k. Toyota Starlet 1.3 i hagelwit bj '92 3-deurs; gevr. starlet 5 deurs. 0182-630259 Boskoop- Op zaterdag 15 juni organi- eert het IVN Alphen aan den Rijn e.o. een vaartocht per ouderwetse schouw ®gs de windakkers van Boskoop, eze windakkers vormen juweeltjes an miniatuurbiotoopjes waar veel ooie bloemen te zien zijn. Ook veel °Sels z'jn afhankelijk van deze wind- Jjfe.rs- P°or enkele natuurgidsen zal hpH 'nSegaar> op de historie, de ureiging en bescherming van deze stukjes natuur. De vaartocht is ook geschikt voor men sen die slecht ter been zijn. (Wel even melden bij opgave). Door beperkte ruimte in de schouwen is opgave vooraf gewenst. Men hoort dan ook het definitieve startpunt. De aanvang is om 10.00 uur. Deelname is gratis. Geadviseerd wordt een verre kijker mee te nemen. Informatie en op gave: Kees van der Kooijtelefoon 0172- 212058. Bij geen gehoor Anja Langerak, telefoon 0172-426990. ddmxveen- Om het mooie weer van ten ,e twee weken kracht bij te zet- zop en i 'aatste activiteit van dit sei- r a' za' Concordia nog twee buiten- dia ften geven. Hiermee wil Concor- v,;°,ok meer onder de aandacht komen de bewoners van Waddinxveen. r, !ersje concert zal de harmonie van slam r<?la' met enkele leden uit het tuin h? ifnsemb'e, geven in de speel tuin kï- lule, geven in ae speei- dao 9rf 1 Heinstraat op donder- Het orkest' 19'3° t0t 2°'3° UUr' zieU iSt za' voornamelijk lichte mu- de? fr.hen ten gehore brengen, daar betp/ een dergelijk optreden Wiii h n recht zullen komen, ter- bliei, k !Tluz'ekwerken ook bij het pu- 0d hef 'n c'e oren zu"en klinken. The I i Pr,°gramma staan werken ais Y0i|o-°n 8 uit de gelijknamige film, Heavp6 0t a'one van Michael Jackson, klassiek» every°ne van Queen. Iets damn» z!in e werken Concerto »n,i e en Choral and Rock out. Be kend voor de wat ouderen is Instant Concert, een medley van bekende me lodieën zoals de Bloemenwals en Rule Brittannia. Ook swingende muziek, waaraan het slagwerk zijn handen vol heeft is Brasil Sound. Het volgende buitenoptreden zal gege ven worden op zaterdag 29 juni in de wijk de Zuidpias. Dit optreden is ter gelegenheid van de "Dag van de Muziek". Ook een concert met lichte herkenbare muziekwerken, waaronder Abba Gold, een medley van bekende liedjes van Abba, 1 will survive, Heaven for Everyo ne, Instant concert en nog vele andere muziekwerken. De harmonie speelt in de Zuidpias bij het Zuidhonk van 10.15 uur tot 11.00 uur. Op maandag 17 juni en dinsdag 18 juni zal Concordia de wijk De Zuidpias in trekken om te collecteren voor het An jerfonds. Ja het is echt waar Arie en Elly zijn al 12,5 jaar een paar. Gefeliciteerd! Brent gratis af te halen: 3 cavia's kleur: brindle type: borstel 0180-632396 Michel gefeliciteerd met je 2e plaats bij het NK- wielrennen. Pappa mamma en Raymond Hoera, Jordi wordt op 13 juni alweer 5 jaar. H.G. van opa en oma Verhoef Michelle Verkerk, het gewicht neemt nu af, maar de leeftijd neemt toe! Gefeliciteerd. Pat t.k. Gran Dorado geschenkbon t.w.v. ƒ100,- geldit tot 31 -12-96 pr.n.o.t.k. 0182-630259 Gegarandeerd dat 'ie wijzer wordt bij Snoei Tuinmaterialen. We hebben bijvoorbeeld siergrind- tegels, pastegels, klinkers en classico's. Is dat niet voldoende, dan kan 'ie nog aanlanden bij het tuin- beton (pallisadepalen, betonbielzen en sierblok- ken) of bij de ruime collectie natuursteen (flagsto nes, keien en siergrind). Komt u langs, kijk dan ook even naar het tuinhout, de vijvers en de verlichting. Of loop even binnen bij Snoei Tuinhuisjes Kassen. (sDrnptut \>dn tuin nlt. Albert van t Hart weg 4 2665 LJ Bleiswijk Telefoon 010 5215656 Lekker eten en drinken midden in de natuur. Fluitende vogels, zoemende bij en, vlinders en geurende bloemen. Wat is er leuker dan een picknick in de na tuur. Op zondag 23 juni, de Nationale Picknick-dag, worden alle nederlan- ders uitgenodigd om er met kaart en picknickmand op uit te trekken. Reser veer deze dag maar vast in de agenda, want op die dag organiseren Staatsbos beheer, Libelle, Hema en het Verenigd Streekvervoer Nederland het nationale picknick-evenement. Picknicken is gezellig en brengt de men sen op een ontspannen manier in con tact met de natuur, daarom heeft Staatsbosbeheer ook zoveel picknick weides en picknick-banken in zijn na tuurgebieden. In het kader van de actie vindt u in Libelle 25 een picknick-boekje met re cepten, stelt de Hema een picknicx- mand samen en zorgt het Streekver voer voor een speciale Zomerzwerf- kaart. men hoeft alleen de mand te vul len en er op uit te trekken. Staatsbosbeheer geeft daarvoor een speciale overzichtskaart van picknick mogelijkheden in de natuur uit, de Groene Kaart van Nederland, en tevens een aantal fietskaarten, waarop pick nick-plaatsen zijn aangegeven, zodat men er ook op de fiets op uit kan trek ken. De Groene Kaart is voor 10,= inclusief verzendkosten verkrijgbaar via een giro- of bankcheque bij Staatsbosbe heer/ Picknick-actie, Postbus 86, 34 iO CB Lopik. Vanuit de opbrengsten van de nationa le Picknick-dag zal een duinheide her stelproject op het eiland Texel gereali seerd worden. Zeker is dat de Nationale Picknick-dag voor heel veel mensen een lekker dagje uit in de natuur zal betekenen. Weet u hoe aardappels groeien en hoe kaas wordt gemaakt? Kom kijken, rui ken en proeven bij de biologische boer en tuinder op zondag 23 juni. Hoe groeien aardappels eigenlijk? Wor den geiten ook gemolken? Hoe wordt kaas gemaakt en wat zit er allemaal in brood? Op deze en vele andere vragen kan men een antwoord krijgen op de Open Dag op zondag 23 juni. Op deze dag zetten zo'n 145 biologische boeren in heel Nederland hun deuren open. Van 11.00 -16.00 uur is iedereen welkom om een kijkje te komen nemen op hun boerde rij. Biologische boeren zijn moderne boe ren die milieuvriendelijk werken. Het bijzondere van deze bedrijven is dat de boeren geen gebruik maken van chemi sche bestrijdingsmiddelen en kunst mest om hun gewas te laten groeien. De dieren op de biologische bedrijven hebben genoeg ruimte om zich te kun nen bewegen. De biologische boer be steedt veel zorg aan zijn vee en zijn gewassen. Tijdens de open dag kan men zien wat koeien eten, hoe een geit wordt gemol ken, kijken hoe groenten en fruit wor den geteeld en nog veel meer! Elke boer zorgt voor leuke verassingen die dag. Zo kun je een rondleiding achter de schermen krijgen en op een volgende boerderij zelf proeven hoe die biologi sche produkten nou eigenlijk smaken. Ook voor de kinderen is zo'n bezoek een belevenis waar ze nog lang over zullen praten. De produkten die deze 'eerlijke boeren' maken, kom je in steeds meer winkels tegen. Van oudsher als bij natuurvoe dingswinkels, maar ook steeds vaker bij de supermarkt. Het zwart-witte EKO-merk op de verpakking geeft de garantie van biologische kwaliteit. En natuurlijk zonder een spoortje chemi sche stoffen. Het is niet voor niets dat de beste koks van Nederland het liefst biologische groenten, vlees en fruit ge bruiken. Op zondag 23 juni is een ieder welkom bij de boer. Neem de kinderen mee en kom kijken, ruiken, proeven en voelen. Voor informatie en adressen van de biologische boerderijen kan men bel len naar Biologica, 030-2300713. Op haar rondreis door Europa zal het amerikaanse koor "The Frederick Musi cians" Waddinxveen aandoen om een concert te geven. De zangers, zowel oudere jeugd als vol wassenen, zullen een keur aan ameri kaanse muziek ten gehore brengen. Het concert, dat gratis toegankelijk is, zal plaatsvinden op dinsdag 25 juni in de Immanuelkerk aan de Prinses Bea- trixlaan. De aanvang is om 20.00 uur. Het koor wordt begeleid door een pia nist, een mandolinist en een fluitist. Mrs. Gail Slezak is de dirigente. Veel van de leden zijn professionele muzi kanten en leraren op 'college'-niveau. Gouda - In het Filmhuis Gouda aan de Lethmaetstraat 45 worden wordt op donderdag 13 en vrijdag 14 juni "The Usual Suspect" vertoond. Aanvang 20.30 uur. Een zeer ingenieus geconstrueerde thriller waarbij het plot via flashbacks duidelijk wordt. Een Amerikaanse, 105 minuten durende kleurenfilm onder regie van Bryan Singer met Kevin Spa- cey, Chazz Palminteri en Gabriel Byrne. Van zaterdag 15 tot en met dinsdag 18 juni draait de film "L'Amore Molesto" van regisseur Mario Martone met Anna Bonaiuto, Angela Luce en Gianni Cajafa. Deze Italiaanse film uit 1995 is in kleur en duurt 104 minuten. Aanvang 20.30 uur. "Een film die onweerstaanbaar sen sueel en levendig oogt". Waddinxveen - Wie verkoeling zoekt op een prettig terras aan de Gouwe met een heerlijk ijsje, is bij Ijssalon Merino aan het juiste adres. Er is een keuze uit maar liefst 36 smaken ijs. Men kan er ook terecht voor suikervrij ijs en ijs zonder melkprodukten. Alle ijs wordt zelf gemaakt en de basis hiervoor zijn Italiaanse pasta's. Er zijn overigens niet alleen likijs jes verkrijgbaar, ook koffie, diver se soorten thee en frisdrank be horen tot de mogelijkheden. Voor een heerlijke ijscoupe met verse slagroom is er een keuze uit 12 mogelijkheden, waarvan de smaak van het ijs zelf be paald mag worden. Ook voor de kinde ren is er een speciale ijscoupe. Het terras en binnenterras in de salon zijn beide goed toegankelijk voor rolstoe len en er is in de ijssalon een toilet aanwezig. Men kan overigens altijd ge bruik maken van het terras. Met een gewoon waterijs maar ook met een gro te sorbet. Eigenaren Kees en Marion Zijlstra zijn vanaf 1992 gevestigd aan de Nesse. Er varing met ijs was toen al ruimschoots opgedaan. Kees Zijlstra is begonnen als werknemer bij J. van der Loo, de toen malige eigenaar. Later, als eigenaar, begon hij met het venten met de ijskar, bijvoorbeeld bij het zwembad. Ook nu is er nog de 'ijsaanhangwagen' bijvoor beeld voor scholen. En voor een brui loft of partij in de zomer? Dan is bezoek met een authentieke ijskar te bestellen. Men kan zijn gasten dan trakteren op een heerlijk ijsje van ijssalon Merino.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 19