Woonkrant Zevenhuizen Moerkapelle Woonbon Bekostigingsbesluit Baatbelas ting riolering Noordeinde-guid Tervisielegging bestemmingswijziging Hart van Holland/12 juni 1996 pagina 5 (Moer capeise Zijde 50 (MoerkapelleT) BELANGRIJK!! EINDE OVERGANGSPERIODE IN ZICHT Indien u in aanmerking wilt komen voor één van de woningen, genoemd in de advertenties, dient u zich te houden aan de volgende Op het woningaanbod kunnen alleen woningzoekenden reageren die ouder zijn dan 18 jaar en een binding hebben met Zevenhuizen- Moerkapelle of een regiogemeente. Regiogemeenten zijn: Bergambacht, Bodegraven, Boskoop, Gouda, Moordrecht. Nederlek, Nieuwerkerk a/d IJssel, Ouderkerk, Reeuwijk, Sdioonhoven, Vlist en Waddinxveen. 1 Wie heeft een binding? ■Ingezetene minimaal twee jaar in het bevolkingsregister van Zevenhuizen-Moerkapelle of een regiogemeente ingeschreven staan. Economische binding werkzaam in de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle of een regiogemeente. Géén tijdelijk werk. Maatschappelijke binding de laatste tien jaren tenminste zes jaar onafgebroken ingezetene van Zevenhuizen-Moerkapelle of een regiogemeente geweest. In de advertentie staan de voorwaarden genoemd waaraan u in ieder geval dient te voldoen; lees deze voorwaarden goed en reageer niet op woningen, indien u niet aan deze voorwaarden voldoet. De voorwaarden kunnen betrekking hebben op: - het starter of doorstromer zijn; - de leeftijd van de woningzoekende; het belastbaar huishoudinkomen; de samenstelling van het huishouden; •de woning die wordt achtergelaten. 1 U kunt uitsluitend reageren door volledige invulling van de woonbon. U mag maximaal twee woonbonnen per woonkrant inleveren. Op de woonbon staat het adres en de sluitingsdatum vermeld. 1 Bonnen die na de sluitingsdatum worden ontvangen, worden niet meer in behandeling genomen; dit geldt tevens voor niet juist of onvolledig ingevulde woonbonnen. 1 Het heeft geen zin om andere stukken (bijvoorbeeld over de woonsituatie) mee te zenden, omdat deze geen enkele invloed hebben op de toewijzing. Toewijzing van een woning geschiedt na toetsing van de gegevens op de woonbon. indien er na de toetsing meer kandidaten overblijven, worden zij op volgorde geplaatst, die wordt bepaald door: - bij starters: de leeftijd (de L-score) De oudste starter komt het eerst in aanmerking. - bij doorstromers: de laatste verhuisdatum (de B-score). Degene met de langste woonduur in de huidige woning komt het eerst in aanmerking De eerste kandidaat krijgt een aanbiedingen van de verhuurder en gelegenheid de woning te bezichtingen. Reageert de kandidaat niet binnen twee dagen op deze uitnodiging, dan vervalt de kandidatuur. Indien de kandidaat wordt uitgenodigd voor een gesprek, dient hij de volgende bewijsstukken mee te nemen naar de verhuurder: - de meest recente jaaropgave(n) van de leden van het huishouden: de inkomens van inwonende kinderen, kleinkinderen of pleeg kinderen; jonger dan 27 jaar niet meerekenen. - laatste loonstrook; - indentiteitsbewijs (paspoort, Europese reiskaart of rijbewijs); - uittreksel Gemeentelijke Basisadministratie Persoonsgegevens voor kandidaten die zelfstandig buiten de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle woonachtig zijn met vermelding van de vestigings datum van de huidige woning; - Er wordt alleen bericht gestuurd als u in aanmerking komt. die tenminste ƒ150, lager is dan de huurprijs van de aangeboden woning, onder voorwaarde dat als gevolg daarvan geen recht op individuele huursubsidie bestaat en/of c. uw huishouden heeft tenminste een jaar bestaan uit 2 of meer personen en u laat een twee- of driekamer woning achter en/of d. u laat een aangepaste of aanpasbaar gebouwde huurwoning achter en reageert op de aanbieding van een niet aangepaste of niet aanpasbaar gebouwde woning. Groep 2: Tot deze groep behoren alle overige woningzoekenden die aan de passendheids- en toelatingscriteria voldoen. Groep 1 krijgt bij de selectie voor de woning voorrang op groep 2 omdat ze een veel gevraagde woning achterlaten. Bezichtigen van de woning Het is pas mogelijk de gekozen woning van binnen te bezichtigen wanneer u geselekteerd bent voor de woning en een aanbiedingsbrief heeft. Wel is het mogelijk vooraf de buurt te bekijken en zo een indruk te krijgen van de buitenkant van de woning en de woonomgeving. Overgangsregeling j Woningzoekenden die voor 1 juli 1994 bij de afdeling huisvesting ingeschreven stonden kunnen tot uiterlijk 1 juli 1996 een aantal punten extra bi] hun bewoningsduur of leeftijd optellen. Iedere woningzoekende heeft hierover apart een brief toegezonden gekregen. Op de woonbon moet het inschrijfnummer en aantal extra punten ingevuld worden. I Berekening Bl-score Starter: ouder dan 18 jaar 1 punt per maand Doorstromer: 1 punt per maand dat u in uw huidige woning woont. Urgentie^ Urgentie is alleen in uiterste noodsituaties van toepassing. Meer informatie hierover is verkrijgbaar bij de gemeente, afd. Grondgebied zaken, sektie VROM. Informatie Wie is een starter? Een woningzoekende uit Zevenhuizen-Moerkapelle. regio of daarbuiten, die geen zelfstandige woonruimte achterlaat dus: nog thuis woont op kamers woont personen met een verbroken relatie die geen woning achterlaten Op maandag-, woensdag- en vrijdagochtend van 8.30 tot 12.00 uur; op donderdagmiddag telefonische informatie of op afspraak. Het adres is: Dorpsstraat 89, 2761 AA Zevenhuizen. Telefoon 0180- 637733. Voor een persoonlijk onderhoud wordt u verzocht een afspraak te maken. Volgorde: Zijn er meerdere woonbonnen voor een woning opgestuurd dan worden de bonnen in twee groepen verdeeld: Groep f: U wordt in deze groep ingedeeld indien: u zelfstandig woonachtig bent in Zevenhuizen-Moerkapelle en: a. u laat een vergunningplichtige eengezinshuurwoning achter met een huurprijs onder de ƒ600,- en/of b. u laat een vergunningplichtige huurwoning achter met een huurprijs I Wie is een doorstromer? I Een woningzoekende uit Zevenhuizen-Moerkapelle, regio of daarbuiten, die over een zelfstandige woning beschikt en deze achterlaat voor verhuur of verkoop. Dus woont in: een huurwoning van een corporatie of een particuliere verhuurder een koopwoning I Onjuiste vermelding Aan een eventuele onjuiste vermelding in de woonkrant kunnen geen rechten worden ontleend. Huursubsidie Voorrang Gedurende de eerste vier weken hebben plaatselijk ingezetenen en personen met een economische en/of maatschappelijke binding met Zevenhuizen-Moerkapelle voorrang. Om voor huursubsidie in aanmerking te komen, gelden grenzen voor het (huishoud)inkomen en de huurprijs. Huursubsudie wordt alleen toegekend als de huur te hoog is in verhouding tot het inkomen. De woning wordt niet toegewezen indien de toe te kennen huursubsidie hoger is dan ƒ300,- per maand. Dit geldt uitsluitend voor nieuwe aanvragen. Indien u reeds huursubsidie ontvangt, is het in principe niet mogelijk een andere woning te huren als deze duurder is dan uw huidige woning. Uitzonderingen op deze beperking kunnen van toepassing zijn voor huishoudens die aangewezen zijn op woningen die schaars zijn, zoals woningen voor grote gezinnen en aangepaste woningen Uiterste ontvangstdatum: 18 juni 1996 Ondergetekende woont in: zelfstandige woonruimte niet zelfstandige woonruimte Woningnummer: Adres; Naam en voorletters: Huidig adres:I................................... Postcode:Woonplaats: Telefoon thuis:Telefoon werk: Geboortedatum:Aantal personen: Totaal huishoudinkomen (bruto) per maand: KENMERKEN: Woningnurnmer Nr. 0025 Type woning EENGEZINSWONING Aantal kamers 5 (woonkamer 30 m!) Kale huur 799,99 per maand Servicekosten 3,50 per maand Stookkosten n.v.t. Totale huurprijs 803,49 per maand Voorzieningen combiketel, zolder, tuin, douche, berging Leeg per 1 juli 1996 Overige hoekwoning Eigenaar Woonpartners Midden-Holland/ Beter Wonen TOELATINGSVOORWAARDEN Speciale bestemmrng geen inkomen per jaar (1995) max. 58.320,- Aantal personen minimaal 4 Bijzonderheden Indien eventueel toe te kennen huur subsidie meer dan ƒ300 - pm bedraagt, wordt de toewijzing ingetrokken 3 Maatschappelijke binding: Ik woonde vantot in Zevenhuizen-Moerkapelle 3 Economische binding: Mijn werkgever is: Overgangsregeling: Urgentieverklaring d.d: Inschrijfnr. woningzoekende: Extra punten: naar waarheid ingevuld. Handtekening: Wanneer bij de toewijzing de controle van het inkomen plaatsvindt aan de hand van jaaropgaven of recente loonstrook blijkt regelmatig dat het inkomen onjuist op de bon is vermeld. Op dat moment moet de toewijzing worden ingetrokken. Om grote teleurstelling te voorkomen is het belangrijk dat u op de bon het juiste inkomen vermeld van ajjg gezinsleden die de woning gaan betrekken en een inkomen genieten. Het "aanpassen" van het inkomen aan de inkomensgegevens in de publikatie is dus onverstandig. All?enInvullen als u zelfstandig woont. Type huidige woning:a huur u koop Aantal kamers: kale huurprijs: Eigenaar: Datum waarop u op uw huidige adres et bevolkingsregister staat ingeschreven: Aangepaste woning: ja q nee 4e bon dient uiterlijk dinsdag 18 juni 1996 vóór 12.00 uur te or en ingeleverd bij de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, p Gr°ndgebiedzaken, sektie VROM, 0 us 30- 2760 AA Zevenhuizen. Op.de enveloppe vermelden: "Woonbon". u °Ptwee aanbiedingen wilt reageren, kunt u een P'e maken van deze wnnnhnn i van deze woonbon. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moer kapelle maken bekend dat eigenaren van onroerende zaken aan het Noordeinde te Zevenhuizen te zijner tijd zullen worden aangeslagen voor een baatbelasting. Dit in verband met de aanleg van een riolering in dit gebied. De gemeenteraad heeft hiertoe op 26 maart 1996 besloten. De aanslag per perceel bedraagt 1.375,- en kan over een periode van maximaal 30 jaar worden betaald. De baatbelasting wordt geheven voor kosten van de door of met medewerking van het gemeentebestuur tot stand te brengen voorzieningen. Het betreft de voorzieningen waardoor onroerende zaken in een voordeliger positie komen te verkeren dan voorheen. Door vaststelling van het besluit van 26 maart 1996 is het bekostigingsbesluit van 4 juli 1995 komen te vervallen. Genoemd besluit ligt met ingang van heden gedurende één maand ter inzage op de gemeentesecretarie. Zevenhuizen, 11 juni 1996. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris. De burgemeester, A. Visser L.M. Schoots Op 1 juli a.s. eindigt de overgangsperiode, die vanaf 1 juli 1994 gold. Dit betekent dat de extra punten die u bij uw normale "B"- of "L'score mocht optellen komen te vervallen. Een groot aantal kandidaten die ingeschreven stonden in het register van woonruimtezoekenden dat tot 1 juli 1994 gehanteerd werd hebben kans gezien in de overgangsperiode in aanmerking te komen voor een (andere) woning. Omdat het een flink aantal jaren zou duren om alle ingeschreven woonruimtezoekenden te huisvesten is destijds besloten de overgangs periode te stellen op 2 jaar. Daarna krijgen ook de andere woningzoeken den een kans op huisvesting. Vanaf 1 juli 1996 geldt voor alle inzenders van de woonbonnen alleen nog de B-score bewoningsduur van de huidige woning) of de L- score (=leeftijd als men geen zelfstandige woonruimte heeft). De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt be kend, dat vanaf 13 juni 1996 gedurende twee weken, ter gemeentesecretarie, sectie V.R.O.M., Dorpstraat 89 te Ze venhuizen, een bestemmingswijziging van het volgende perceel ter inzage ligt: - Knibbelweg achter no. 36 te Zevenhuizen ten behoeve van de vestiging van een hoveniersbedrijf. Het perceel heeft volgens het ter plaatse geldende bestem mingsplan "Landelijk Gebied 1990" de bestemming agrari sche doeleinden. De vestiging van een hoveniersbedrijf is in strijd met de bestemmingsplanvoorschriften. Omdat door de raad van de gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle is verklaard dat voor het betreffende perceel een herziening in voorbereiding is van dit bestemmingsplan, overweegt het col lege van burgemeester en wethouders op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van de bestem mingsplanvoorschriften. Alvorens hieromtrent een beslissing te nemen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van de tervisielegging tegen het verlenen van de vrijstelling schriftelijk bedenkingen in te dienen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle. Zevenhuizen, 13 juni 1996. De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle, L.M. Schoots

Hart van Holland | 1996 | | pagina 5