Programma Oogstfeest Zeven huizen bijna rond Tourclub Zevenhuizen '80 "De Nacht van Zevenhuizen" Kindermiddag met Appie en Flappie Ooievaarstocht 18-Uurs zeilrace: Top 12 schaaktoernooi Expositie Ans Wortel bij Galery "Groene Tuin" Collectanten Lever Darm Stichting op stap voor jonge mensen Opbrengst collecte Epilepsiebestrijding Opbrengst collecte Epilepsiebestrijding ook een gratis kleintje plaatsen? vul de bon in op pagina 8! Night of the Proms pagina 11 Gratis schminken Aangepast programma Kaartverkoop Hart van Holland/19 juni 1996 Marijke gefeliciteerd met je verjaardag vandaag! papa mama gabrielle jolinda Het is feest Rosalinda en Rogier gaan trouwen op 28 juni! veel geluk: pa en ma Ria Bram het was fantastisch gezellig bedankt! De Gijzen Juli '96 Theo en Tom nu is het jullie beurt! 25 jaar Zevenster Proficiat C.J.L. Oud Verlaat - De collecte voor de Epi- lepsiebestrijding heeft in Oud Verlaat f589,95 opgebracht. Mevrouw J. Bos- Ooms, die de collecte organiseerde, wil alle gevers en collectanten hartelijk bedanken. Moerkapelle - De collecte van de Epilep siebestrijding heeft in Moerkapelle f1431,05 opgebracht. De organisatie bedankt gevers en collectanten harte lijk voor hun medewerking. Zevenhuizen - Al jaren wordt op de eerste zaterdag in september in Zeven huizen het Oogstfeest georganiseerd. Een feest waarin vooral de historie van het dorp en de landbouw en veeteelt uit vroeger tijden centraal staat. Dit jaar zal de vereniging Oud Zeven- huizen-Moerkapelle een speciale ten toonstelling organiseren met foto's en oude voorwerpen en werktuigen van de boerderijen van toen. De tentoon stelling wordt gehouden in de wagen schuur en op het erf van de boerderij "Bijna". Was vorig jaar het optreden van de Lichtaartse Vlegeldorsers een van de hoogtepunten, dit jaar zal de heer Huis man met vrienden uit 's-Gravendeel demonstreren hoe vroeger het gras werd bewerkt, gerepeld, waarvan uit eindelijk linnen werd gemaakt. Ook de veeteelt zal aan bod komen. De heer Vreugdenhil uit 's-Gravenzande heeft een uitgebreide collectie machi nes die op de eerste zaterdag van sep tember in Zevenhuizen te zien zal zijn. Ook brengt de heer Vreugdenhil zijn Belgische paarden mee. Een oude dors machine, een groot aantal oude am bachten en gereedschappen zullen ver der de historie doen herleven. Ook de rommelmarkt op het kerkplein zal niet ontbreken evenals de tentoon stelling van oude motorfietsen enzo voort. Ook is er die dag weer veel mu- ,ziek te horen in de Zevenhuizense Dorpsstraat. Op de vrijdagavond voorafgaand aan het Oogstfeest zal de bijna honderdjari ge Kleine Trompetter met onder ande re het Shanty-koor weer The Night of the Proms verzorgen. Zevenhuizen- Zaterdag 22 en zondag 23 juni organiseert Watersport Vereni ging Zevenhuizen weer de traditionele "Nacht van Zevenhuizen". Voor wie van zeilen houdt is dit evenement een absolute must. Op zaterdagavond 19.00 uur zal burge meester L.M. Schoots van Zevenhuizen het startschot lossen, waarna de deel nemende boten in diverse wedstrijd- i klassen gaan strijden om bekers en geldprijzen. De hoofdprijs is 999,95. Na een vermoeiende strijd zal de finish op zondagmiddag om 13.00 uur plaats vinden. De plaats waar de wedstrijd gehouden wordt is op de Rottemeren bij Jachthaven De Eendracht (bij het sluisje). Naast het zeilen zijn er ook nog diverse andere activiteiten. Zo zal op zaterdag avond rond 21.30 uur het Zevenhuizen- se Shanty-koor zeemansliederen ten gehore brengen en is er op zondag van af circa 10.00 uur tot 13.00 uur een rommelmarkt plus levende muziek. Ie dereen is hierbij van harte welkom. Voor wie interesse heeft in deelname aan de wedstrijd kan voor verdere in formatie terecht bij Olaf Meijer, tele foon: 070-3604218 of bij het secreta riaat van de Watersportvereniging: Martin Hatzmann, telefoon 0180- 633074. Sportieve dames...kom badmintonnen! badm. ver. Zevenhuizen: 0180-633360 22 juni papa mama 12,5 jaar getrouwd! van harte: kathy, nathalie, jaxques en pascal Zevenhuizen- Zaterdag 22 juni komt de van de TROS-televisie bekende clown Flappie met zijn assistente Appie naar Zevenhuizen. Zij zullen een spetteren de kindershow geven in Dorpshuis Swanla. De organisatie die in handen is van "De Kleine Trompetter" rekent op zo'n 400 kinderen uit Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud-Verlaat. De kindermiddag wordt gehouden in de grote sporthal van Dorpshuis Swanla in Zevenhuizen. ledereen die naar de kindermiddag komt, kan gratis geschminkt worden. Voor de aanvang van de show is er een springkussen aanwezig, waarop een ie der zich uit kan leven. Het springkus sen is echter niet gratis (kosten 1,=). Wegens groot succes van het jeugdor kest is het programma van de kinder middag aangepast. Voor het optreden van Appie en Flappie treedt het Jeugd orkest van "De Kleine Trompetter" op. Dit orkest is vorig jaar oktober opge richt en inmiddels heeft het al vele suc cesvolle optredens achter de rug. Om het feest compleet te maken treedt in de pauze het "Straatorkest" op. Een orkest dat al een aantal jaren actief is. Het repertoire bestaat uitsluitend uit feest- en carnavalsmuziek. In de pauze wordt er limonade verkocht. Het programma ziet er als volgt uit: Vanaf 12.30 uur: Springkussen in het Dorpshuis. Tevens gratis schminken; 14.30 uur: Optreden Jeugdorkest; 15.00 uur: Aanvang optreden Appie en Flap pie; 15.45 uur: Pauze met een optreden van het Straatorkest; 16.15 - 17.00 uur: Vervolg optreden Appie en Flappie. Kaarten voor dit spektakel kosten 7,50 per persoon en zijn verkrijgbaar bij: Het Mekka, Marskramer/Schotte/ De Vakman en Van Rijs in Zevenhuizen; Van Marie in Moerkapelle; Familie Brok, de Fuut 10 in Zevenhuizen; Fami lie Molenaar, Wethouder Kreftlaan 10 in Zevenhuizen. Kaarten zijn ook op de dag zelf aan de zaal te verkrijgen. Zevenhuizen - Tourclub Zevenhuizen '80 organiseert op zondag 23 juni de Ooievaarstocht. De te rijden afstanden zijn 40 kilometer (start 9.00-13.00 uur); 80 kilometer (start 9.00-12.00 uur) en 115 kilometer (start 9.00-12.00 uur). De startplaats is bij café De Roerdomp aan de Tweemanspolder 12 in Zevenhui zen. De routes zijn uitgepijld. Moordrecht- Het door schaakvereni SmgDe IJssel uit Moordrecht georgani- eerde eerste Rabo Zuidpias Top 12 cnaaktoernooi, een rapid invitatie- oernooi voor de sterkste schakers in e' Zuidplaspoldergebied, 'S na een Pannende finale gewonnen door Ben an heffen van schaakvereniging Moer- Pelle. Met twee nederlagen in de eer- e drie ronden respectievelijk tegen 'n clubgenoot Dick Bac en Dirk Hoog- van SVN uit Nieuwerkerk aan den I sel zag het daar aanvankelijk niet aar Daarna liet de Moerkapellen- a'w er ®een ha")e meer liggen, ook ar?n er wat 'narrow escapes' zoals Sl=.e.n Dank van der Pavoordt, die in de een c 8 een afgetekende winst liet lig- favoriet Hoogland, die alle koplo pers klopte maar tegen de outsiders Bart Jansen (WSV) en Gerard van der Wouden (De IJssel) verliespartijen moest incasseren, bleef uiteindelijk een halfje op hem achter. Dick Bac die startte met zeven overwinningen op rij liep in de laatste vier ronden drie ver- liespunten op door remises tegen Phi- lipse (WSV) en de Koning (SVN) en verlies tegen Evengroen en Hoogland. Een andere favoriet, Gerard van Omme ren van sv. Moerkapelle, startte met drie nederlagen in de eerste vier ron den respectievelijk tegen zijn clubge noten van Geffen en Bac en SVN'er Hoogland. Daarna verspeelde hij even wel geen punt meer en eindigde aldus met 8 punten op de vierde plaats. Moordrechter Jan Evengroen van sv. Messemaker 1847 was de laatste prijs winnaar met 7 punten. De eindstand: 1. Ben van Geffen (Moer kapelle) 9 punten; 2. Dirk Hoogland (SVN) 8,5 punten; 3. Dick Bac (Moerka pelle) 8 punten; 4. Gerard van Omme ren 8 punten; 5. Jan Evengroen (Messe maker 1847) 7 punten; 6. Bart Jansen (WSV) 6 punten; 7. Ed Philipse (WSV) 4,5 punten; 8. Wim Hennink (WSV) 4 punten; 9. Hans Ranft (SVN) 4 punten; 10. Johan de Koning (SVN) 3 punten; 11. Gerard van der Wouden (De IJssel) 2,5 punten; 12. Frank van der Pavoordt (De IJssel) 1,5 punten. De algemene opinie was: een geslaagd, goed georganiseerd toernooi dat zeker navolging verdient. nde«eek van 23 tot en met 29 juni gaan u 'ec'tanten van de Nederlandse Darm Stichting (NLDS) op stap. |J;/a(ien deel uit van de 16.000 vrijwil- SamS 'n ^ee' Nederland actief zijn. SpiHen Proberen ze zoveel mogelijk naar?P 'e halen. De NLDS is op zoek 'e fin i°en gulden om onderzoeken doen^eren naar spijsverteringsaan- p extra3" jie ziekten waarvoor dringend van c°nderzoek nodig is, is de ziekte schn h is een ernstige, chroni- sen irarm°ntsteking die meestal tus- 3 en 30 jaar de kop opsteekt. De ziekte verwoest het leven van jonge mensen en kan met name in de puber teit tot grote psychische problemen leiden. Tijdens de actieweek is Rob (16) het symbool voor alle jonge mensen met de ziekte van Crohn. Óp posters en folders schreeuwt hij het uit: "Die darmziekte verpest m'n hele leven, ik wou dat ze er wat voor vonden!" De NLDS helpt Rob en alle anderen met de ziekte van Cro hn. De NLDS is de overkoepelende organi satie op het gebied van alle spijsverte ringsaandoeningen. Het werkterrein omvat wetenschappelijk onderzoek naar deze ziekten en het geven van voorlichting. De NLDS behartigt in nau we samenwerking met verschillende patiëntenorganisaties de belangen van patiënten met maag-, lever- en darm ziekten. In Nederland hebben ruim 2 miljoen mensen een ziekte aan het spijsverte ringstelsel. Een deel daarvan heeft een ernstige spijsverteringsziekte en ande ren hebben regelmatig klachten, die het leven negatief beïnvloeden. In de collecteweek staat ook een spe ciaal gironummer open. Giften van particulieren en bedrijven zijn wel kom op nummer 2737. Een gedeelte van de net aangelegde modeltuin, die bij de bezoekers veel bewondering oogstte. Oud Verlaat-Een inspirerende dag werd zondag 16juni na een bezoek aan galery Groene Tuin/Tuinkunst Vijfhuizen aan de Rottekade in Oud Verlaat. De artistieke familie Closing opende op die dag alle deuren in verband met de opening van de expositie van kunstenares Ans Wortel. In galery Groene Tuin van dochter Bianca waren gouaches van de kunstenares te bewonderen terwijl het woonhuis van de familie Clasing ruimte bood aan de olieverfschilderijen. Tot aan de slaapkamer toe konden de bezoekers de kunstwerken, en gelijk de smaakvolle woning, bewonderen. In de zitkamer heeft Ans Wortel bovendien tweemaal voorgedragen uit eigen werk. Ook het terrein buiten werd volop bezocht. Een net gerealiseerde modeltuin met vijvers en watervallen oogstte veel bewondering. In een kort tijdsbestek hebben Henk Clasing senior en Henk Clasing junior hier een oase van rust gecreëerd. Met het woord 'kunst' in denaam Tuinkunst Vijfhuizen is geen woord teveel gezegd! De expositie van Ans Wortel is nog te bezichtigen tot en met 21 juli. De openingstijden zijn: dinsdag tot en met zaterdag van 9.30-17.30 uur. Ans Wortel draagt voor uit eigen werk.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 11