REMMERSWAAL BLOM B.V. nrwm Seniorenvoorlichting «SSS Plantarium '96: specialisten voor specialisten Hedendaagse interieurs Catharina Gasthuis OPEN HUIS SPECIALISTEN IN JONGE GERBRUIKTE AUTO'S VOL JAAR GARANTIE ANWB KEURING k.k. Biedt aan: Uniek gelegen vrijstaande semi-bungalow met pergola, schuren, kas en boomgaard op 16.480 m2 eigen grond VIERDE TOCHTWEG 9A MOORDRECHT Biedt aan: Sfeervol vrijstaand woonhuis op 340 m2 eigen grond en water KERKSTRAAT 1 MOERKAPELLE Hart van Holland/19 juni 1996 pagina 17 Kalkovenweg 42 Industrieterrein Heimanswetering Alphen a.d. Rijn. Telefoon 0172-433352 Unicum voor Midden-Holland gemeenten Kwekers uitgangsmateriaal in de schijnwerper Goede informatie door specialisten Uitgangsmateriaal is te koop Nederlandse boomkwekerij sterk in uitgangsmateriaal Indeling: entree 5x2 met parketvloer, toilet 1 x 1.5 badkamer 2.5 x 2.5 met ligbad,douche en badmeubel, woonkamer 4.5 x 8 met haard en parketvloer, keuken 2.5 x 4 met dubbele spoelbak, koelkast, oven, elektrische kookplaat en vloerverwar- ming, bijkeuken 3.30 x 7.50 met vloerverwarming, slaapkamer 3.50 x 4.30 met deur naar terras. Ie Verd. te bereiken via een hardhouten trap, overloop 11.5 m2, slaapkamer 4.50 x 3.50 en slaapkamer van ca. 23 m2, berging. Er zijn twee schuren aanwezig: 10x11.50 met drie paardeboxen en 5 x 10. Het warenhuis is 12 x 6.40. Vraagprijs: 775.000,-- k.k. Indeling: entree met gesloten trap naar eerste verdieping, slaapka mer 2.80 x 2.80, woonkamer met erker, kanaal voor openhaard aanwezig 4 x 7.75, praktisch ingedeelde open keuken 3.80 x 2.90, kelder 2 x 2.50, hal met toilet en bijkeuken 1.90 x 2.05. Ie Verd.: overloop, slaapkamer 2.80 x 2.40 met grote vaste kast, slaapkamer 3.60 x 4.30, slaapkamer 3 x 2.80 met vaste kast, luxeuze badkamer met bad en whirlpool, aparte douche, 2e toilet en badkamermeubel. Zolder: 2 mtr. hoog. Vraagprijs: 445.000,-- k.k. DINSDAG 25 JUNI 19.00-21.00 UUR ZATERDAG 29 JUNI 15.00-17.00 UUR Dorpsstraat 200 Postbus 2 2760 AA ZEVENHUIZEN Telefoon: 0180-631866 Telefax: 0180-633178 regio- Na Rotterdam en omgeving kun nen de gemeenten in Midden-Holland beschikken over een groep professio neel opgeleide seniorvoorlichters, de tweede groep in heel Nederland. Door de Hogeschool Rotterdam en omstreken is een cursus seniorenvoor lichting voorbereid, met het doel oude ren van 55-plus op te leiden om groeps- voorlichting te kunnen geven aan oude ren. Uit onderzoek is gebleken dat ouderen hieraan grote behoefte heb ben om te bevorderen dat zij in iedere levensfase een verantwoorde keuze kunnen maken om hun leven in te rich ten. De voorlichting omvat onder ande- reonderwerpen als wonen, medicijnge bruik, het programma 'goed oud wor den' en financiële zaken. De voorlich ting is erop gericht het lichamelijk en geestelijk welzijn van de ouderen te bevorderen. Dat de voorlichting door leeftijdsge noten naar groepen leeftijdsgenoten wordt gebracht geeft de voorlichting een extra dimensie. Nu de cursus in Gouda is afgerond zal op 26 juni aan de 12 geslaagde kandidaten het certi ficaat worden uitgereikt door de heer G. Blijenburg, directeur S.W.O. te Bo degraven. Dit zal plaatsvinden in ge bouw Concordia, Westhaven 27 te Gouda, tussen 9.30 en 12.00 uur. De heer dr. W.F.M. de Haas, directeur G.G.D. Rotterdam, zal een toespraak houden, evenals een der docenten, Hetty Hofman. In september zal wor den gestart met voorlichten met het programma "Goed oud worden". De voorlichters krijgen onderdak en ondersteuning van de Stichting Wel zijn Ouderen te Gouda. Door de grote behoefte aan seniorvoorlichters is in Leiden reeds een derde groep voor lichters in opleiding. Gouda- Op zaterdag 22 juni om 15.00 uur wordt in Museum het Catharina Gasthuis in Gouda de bijzondere ten toonstelling 'Binnenstebuiten, interi eurs in Gouda' officieel geopend door Heen Montijn, historica, publiciste en medewerkster van NRC-Handelsblad. In 68 kleurenfoto's van de Goudse foto graaf martin Droog zal een beeld gege ven worden van het wonen in deze typi sche provinciestad. Binnenstebuiten' gaar over een onder werp dat iedereen aangaat; jong en oud, arm of rijk, groot of klein; iedereen woont immers in een huis. De verschil len in wonen zijn minder schrijnend dan vroeger, maar verschillen blijven natuurlijk volop bestaan, al was het alleen maar omdat alleen wonen niet hetzelfde is als de woning delen met huisgenoten. In een huis met kinderen wordt anders geleefd dan in een bejaar denwoning. Gouda heeft een grote variatie aan soorten woningen doordat het zowel een historische binnenstad heeft als wijken uit verschillende perioden van deze eeuw. De foto's en voorwerpen worden in ver schillende groepen gexpo- seerd, afhankelijk van de kenmerken van het interi eur of van de bewoners zelf, de levensfase waarin ie mand verkeert of een be roep of hobby's die men beoefent. 'Binnenstebuiten, interi eurs in Gouda' wordt georga niseerd ter gelegenheid van de herinrichting van de 17de, 18de en 19e eeuwse stijlka mers. Op 23 mei is de nieuwe afdeling kunstnijverheid vol tooid. Boskoop/Hazerswoude- Onder het motto "Een goed begin is het halve werk" wordt op de internationale vakbeurs voor de boom kwekerij Plantarium '96 van 22 tot en met 25 augustus op het International Trade Centre Boskoop-Hazerswoude veel aandacht be steed aan het uitgangsmateriaal. Meer dan 20 gespecialiseerde kwekers, ook buiten landse, en de NAKB tonen rond het centrale plein van Plantarium met name het basisma teriaal voor de produktie ten behoeve van de consumentenmarkt. Dit is verkrijgbaar in een zeer breed sortiment. Ook wordt aandacht besteed aan de infor matie over de diverse vormen van uitgangs materiaal en aan de toepassing ervan. De kwekers van uitgangsmateriaal tonen ge knipt stek, ent- en oculatiehout, onderstam men, afleggers, zaailingen, zaden en weefsel- kweekprodukten. Naast het jonge materiaal worden ook halffabrikaten ten behoeve van de doorkweek getoond. Veel kwekers zijn in diverse van deze segmenten werkzaam. Er blijkt een grote behoefte te bestaan aan goede informatie over de mogelijkheden van de produktie en toepassing van uitgangsma teriaal. Plantarium haakt daar op in met een goede informatievoorziening. Tijdens de vakdagen worden er in de 'speak ers-corner' op het centrale plein een a twee maal een drietal korte inleidingen gehouden. Enkele van de onderwerpen zijn "Welke soorten uitgangsmateriaal zijn er en voor wie"; "Een kweker belicht zijn specialiteit", "sortiment"; "De ervaringen van een switcher van een andere sector naar het telen van uitgangsmateriaal voor de boomt eelt", en andere. Verder wordt getoond hoe het diverse uit gangsmateriaal aan de kweker wordt aange boden, wat deze er van mag verwachten en wat de toepassingsmogelijkheden zijn. Speciale aandacht wordt ook besteed aan de levering van uitgangsmateriaal voor het kweken van snijgroen, van tray tot Deense kar. Ook het op het uitgangsmateriaal ge richte, logistieke proces en de zo belangrijke flexibiliteit van de uitgangsmateriaalkwe- kers komen aan de orde. Het lijkt het intrappen van een open deur: uitgangsmateriaal is te koop. Toch blijkt in de praktijk dat veel kwekers zich daar niet van bewust zijn. Veel tijd, inspanning en geld wordt besteed aan het kweken van eigen uitgangsmateriaal. Terwijl het inkopen bij daarin gespecialiseerde kwekers vaak be- drijfstechnisch en -economisch een veel be tere oplossing is. Dit onderwerp speelt op Plantarium '96 een belangrijke rol. Nederland wordt wel de kraamkamer van de boomkwekerij genoemd. Dat heeft een dui delijk reden. Het uitgangsmateriaal dat door de Nederlandse specialisten op dit gebied wordt geleverd, heeft over de hele wereld een uitstekende naam. De hoge kwaliteit, het brede sortiment en het inspelen op de wen sen van de markt vormen daarvoor de basis, an de leverancier van uitgangsmateriaal worden terecht zware eisen gesteld. Het is van het grootste belang dat de kwekers kwa litatief hoogwaardig materiaal krijgen aange leverd, waarop zij kunnen voortbouwen. Internationaal wordt gewerkt aan normen waaraan steeds strakker de hand zal worden gehouden. Zo wordt er gekeken of een be drijf een jaarrond planning heeft voor zaken als ziektenbestrijding, soortechtheidsbewa- king en dergelijke. VEERMAN MAKELAARDIJ /SS;:, "'xggx

Hart van Holland | 1996 | | pagina 17