Bijeenkomst over nieuwe Wet Onroerende Zaak Belasting i Hart van Holland: iedere week in 26.' brievenbussen Boutique des Fleurs 'n Bloem of plant voor sfeer en kleur komt voortaan van Straatvoetbal Kaarten bij Zang en Kleur Winnaars vaderdag-puzzel Buitenoptreden Concordia Traffic Jam live in de Tunnel Muziekdag Wj Het Zuidhonk A makelaardij o.g. - Zie advertentie op pagina 17... Aan- en verkoop van woningen en bedrijven. Alle taxaties Hypotheken Ook 's avonds bereikbaar Zevenhuizen - Op zaterdag 29 juni organiseert voetbalvereniging Groe- neweg samen met Albert Heijn Ze venhuizen een straatvoetbaltoer nooi op de parkeerplaats bij AH. Er wordt gespeeld met teams van vier spelers. Deelnemers dienen zich, zo spoedig mogelijk, op te geven met vijf spelers en een begeleider, bij Al- bert Heijn. (zie ook pagina 9) Zevenhuizen - Op vrijdag 28 juni or ganiseert vogelvereniging Zang en Kleur weer een kaartavond. In de pauze zal er een verloting gehouden worden. De aanvang is 20.15 uur. De oplossing van de vaderdag-puz zel in het Hart van Holland van 12 juni: "Met vaderdag worden er veel sokken, dassen en drank aan pa gege ven." De winnaars zijn: Léon van Vliet, Akkerweg 18 uit Moerkapelle, C.J.M. van der Meer-Coret, Burg. Klinkhamerweg 37b uit Zevenhuizen enFam.Terpstra, Schielandsingel41 uit Zevenhuizen. Zij kunnen hun prijs, een waardebon van f25,- die ze kunnen besteden bij de adverteer ders op de vaderdag-pagina, vanaf donderdag 27 juni afhalen bij het kantoor van Hart van Holland, Noor- ueiijke Dwarsweg lain Zevenhuizen. Waddinxveen - Muziekvereniging Concordia verzorgt op 29 juni een buitenoptreden in wijk De Zuidpias. Dit opt eden is ter gelegenheid van de "Dag van de Muziek" en wordt gehouden in Het Zuidhonk van 10.15 tot 11.00 uur. Boskoop- Op zaterdag 29 juni, de slotavond voor de zomervakantie weer eens ouderwets swingen in de Tunnel. Dit keer met de 8-mans for matie Iraffic Jam, vooral bekend °or het nummer 'Play that funky mus'c wild boy'. De band die al vier l's °P haar naam heeft staan heeft z'ch laten beïnvloeden door soul, S°g en jazz maar het belangrijkste Ingrediënt blijft de funk. raffic Jan, speelt het liefst iive en (!oen zij sinds kort met nieuwe gangers en zangeressen gecomple- e«rd door blazers en veel percussie, «al open 22.00 uur. Entree 10,=. ^at hnxveen- Voor het derde jaar organiseert Stichting Wijkwerk De 1 p.r.s op zaterdag 29 juni een u' .dag. Het uitgebreide pro- gfamma belooft zowel voor jong als ut trekkelijk te zijn. De muziek- Z8 r*int om 10 00 uur en eindigt - i 00 uur. Op het programma an on(jer andere: een playback- karaoke, drumband Concor- ,,i'ön®r H'ck, schoolband Mercu- eena g' een accordeon orkest, lei 7 "jOtstratie van TOOS jazz bal- het Popann koor etcetera. 'Groene Pluim 1996' toegekend aan M. Duineveld Door Karin van Langeraad Zevenhuizen - Voor zijn idee wat kan leiden tot een aanmerkelijke water- en energiebesparing in het huiselijk gebruik, heeft de heer M. Duineveld uit Zevenhuizen "De Groene Pluim 1996" gewonnen. Zijn idee is om nieuwe huizen uit te voeren met een douche- wand in combinatie met een energiezuinige douche. Hierdoor is het water- en energieverbruik aan zienlijk afgenomen en wordt door de gebruikers toch een gevoel van com fort tijdens het douchen beleefd. Ook bestaande huizen zijn uiteraard te voorzien van deze combinatie. De jury van De Kleine Aarde heeft uit 24 inzendingen dit idee van Martien Duineveld geselecteerd. Aan de grondslag van zijn idee heeft de berekening van de Energie Presta tie Coëfficiënt ten grondslag gelegen. Kort gezegd is dat een berekening naar aanleiding van een aantal crite ria, bijvoorbeeld het type ketel, de mate van natuurlijke bezonning, dub bele beglazing en isolatie. Nieuwe huizen die tegenwoordig opgeleverd worden moeten voldoen aan een aan tal criteria, wat concreet inhoudt dat het energieverbruik 10 tot 15% min der is geworden in de huidige nieuw bouwhuizen. In het huidige Rijks bouwbesluit wordt een waterbespa rende douche (nog) niet gehono reerd bij de berekening van de Ener- gie Prestatie Coëfficiënt. Met zijn idee voor een combinatie van een douchewand met een energiebespa rende douche hoopt Duineveld dit wel te bewerkstelligen. De heer Duineveld is ook in het da gelijks leven enorm betrokken bij Martien Duineveld met de onderscheiding van De Kleine Aarde. energiebesparing en alles wat er mee samen hangt. Vanuit een oprechte ongerustheid vindt hij dat het hoog nodig is om maatregelen te nemen die het energieverbruik drastisch zullen verminderen. In de privé sfeer heeft hij inmiddels een heel nieuwe manier van zonwering ontwikkeld en hij hoopt hier over ongeveer een half jaar mee "de markt op te gaan" dan- wel de rijksoverheid voor zijn ideeën te interesseren. Zevenhuizen- Naar aanleiding van de nieuwe Wet Onroerende Zaak Belas ting wordt op donderdag 4 juli door de Ondernemerskring Zevenhuizen/ Moerkapelle met de Winkeliersvere niging Moerkapelle en de Midden standsvereniging Zevenhuizen een gezamenlijke bijeenkomst belegd. Deze bijeenkomst vindt plaats in het Dorpshuis Op Moer in Moerkapelle; aanvang 20.00 uur. Deze informatie-avond is in nauw overleg met Burgemeester en Wet houders tot stand gekomen, waar mee zij de ondernemers in de gele genheid stellen om direct van de Noordelijke Dwarsweg 94A, 2761 GD Zevenhuizen telefoon 0180 631593 KAF1, de taxateurs van de Gemeente, te vernemen onder welke voorwaar den de taxaties volgens de Wet Waar dering Onroerende Zaken van de be drijfspanden zijn vastgesteld. Deze waarden gelden vanaf 1 januari 1997. Van gemeente-zijde zal een toelich ting worden gegeven over de in de komende jaren vast te stellen tarie ven en de voor de bedrijven te ver wachten hogere Onroerende Zaak Belasting. Deze nieuwe waardevast stelling zal in de meeste gevallen tot een hogere waarde van de bedrijf spanden leiden. Verder is de gemeen te voornemens om de tarieven van de Onroerende Zaak Belasting in de ko mende jaren te verhogen. Ook niet-leden zijn van harte wel kom. Zij worden verzocht om hun aanwezigheid even te melden bij de uitvoerend secretaris van de Onder nemerskring, de heer Visser, tele foon 0180-631554. GOUDA JOUBERTSTRAAT 34 - 0182-525077 h ovens Leny Hovens Nrd. Dwarsweg 1 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-63200 NVM

Hart van Holland | 1996 | | pagina 1