Een onbezorgde vakantie begint aan de balie van de Rabobank Goede voorbereiding belangrijk Rabobank Interhelp Protectieplan: zekerheid in vakantieperiode Vijf tips over geldzaken bij een buitenlandse vakantie Contant buitenlands geld is handig voor de eerste dagen. Maar het is niet zinvol om voor de hele vakantieperiode contant geld mee te nemen. Stel dat het gestolen wordt? Veiliger en praktischer ma nieren om geld mee te ne men zijn de Europas met pin code, travellers cheques of de Rabocard. Ook al zijn de grens controles binnen Europa grotendeels verdwenen, neem toch uw paspoort mee. U bent namelijk verplicht een legitimatiebewijs bij u te dragen. Bovendien is voor het verzilveren van bijvoor beeld cheques vrijwel overal een legitimatiebewijs ver plicht. Travellers cheques zijn ver krijgbaar in diverse valuta. Het grote voordeel vergele ken bij contant geld: ze zijn gedekt tegen verlies of dief stal en bij vermissing krijgt u snel nieuwe cheques. Een Rabocard is handig voor het betalen van grotere bedragen, bijvoorbeeld in hotels en restaurants of bij het huren van een auto, maar ook bij benzinestations, res taurants en zelfs bij de peage op de Franse tolwegen. Deze card is verzekerd tegen mis bruik. Steeds meer banken, post kantoren, winkels en restau rants in Frankrijk accepteren geen Eurocheques. De Europas met pincode in combinatie met bijvoorbeeld Hoe verzekerd bent u van een prettige vakantie? De vakantie komt er weer aan. Nog even en het is weer tijd voor zon, zee, strand, steden en culturen. Of u er drie weken op uit trekt of een lang weekend, u gaat er van uit dat u onbezorgd kunt genieten. Toch is dat niet altijd het geval. Op zo'n moment is het prettig als u goed verzekerd bent. De Rabobank kan veel voor u regelen. U kunt er niet alleen terecht voor uw reis verzekering, maar ook voor uw buitenlands geld, Travellers cheques, passen/cards en het Interhelp Protectieplan. Loop eens binnen bij de Rabobank. Wij dragen graag bij aan een prettige vakantie. Rabobank Zevenhuizen Rabobank Moerkapelle Rabobank Boskoop Raboban Waddinxveen Dorpsstraat 190 Dorpsstraat 12 Burg. Colijnstraat 22-Overslag 12 Kerkweg-Oost 161 Tel. (0180) 637383 Tel. (079) 5935885 Tel. (0172) 214141 Tel. (079) 625300 Rabocard is een uitstekende oplossing. Niet alleen handig bij geld- en betaalautomaten, maar ook bij de benzinesta tions, restaurants, supermark ten en zelfs de Franse tolwegen. Voor hen die toch cheques wil len gebruiken is er natuurlijk de travellers cheque in Franse francs. Of u nu in Sjanghai bestolen wordt of op Texel uw porte monnee verliest: met één tele foontje worden alle passen en cards geblokkeerd. Dat is het principe van Interhelp van de Rabobank. Met het Interhelp Protectieplan gaat de service echter verder dan het blokkeren van passen en ove rige betaalmiddelen bij diefstal of vermissing. Gedupeerde rei zigers kunnen via het centrale alarmnummer ook een voorschot krijgen voor eventuele extra reis- of verblijfkosten die bijvoor beeld het gevolg zijn van dief stal ff vejiiQs. wv^iegucivyi Speciale bagagelabels zorgën daarnaast voor een snelle opspo ring van vermiste bagage. Registratie waardepapieren Verder kunnen deelnemers aan het Interhelp Protectieplan hun paspoorten, rijbewijzen en ove rige waardepapieren laten regis treren, zodat de gegevens bij vermissing of diefstal niet ver loren gaan. Ook medische gege vens kunnen worden opgeslagen zodat die in geval van nood di rect beschikbaar zijn. Het tele foonnummer van het Interhelp Protectieplan staat op de Europas en een speciale sleutel hanger di£ £tati§ .bij -h.el pakkel wordt geleverd. En voor wie onverhoopt de sleutelbos kwijt raakt: door een speciale code is die snel terug te bezorgen bij de rechtmatige eigenaar. Praktische informatie De premie voor het Rabobank Interhelp Protectieplan bedraagt f 29,50 per jaar. Meer informa tie staat in RaboKompas. Een handige folder, boordevol vakantietips, die gratis te verkrij gen is bij de Rabobank. Het vakantieseizoen is weer aan gebroken en in talloze huiska mers liggen vakantiegidsen en kaarten op tafel. Bij de voorpret horen ook de voorbereidingen op het gebied van geldzaken en ver zekeringen. En daarvoor bent u bij de Rabobank aan het juiste adres. Of het nu gaat om buiten lands geld, travellers cheques, een reisverzekering of een kluis om uw waardevolle spullen in op te bergen tijdens uw vakantie: we hebben het allemaal in huis. En we hebben ook nog de han dige RaboKompas, een folder vol vakantie-adviezen en tips, gratis voor u klaar liggen. Vakan tie vieren is ontspanning. Ten minste, zo hoort het. Maar soms kan het onverwacht even tegen zitten. Uw koffers staan niet op de beloofde transportband, maar op een vliegveld vijfduizend ki lometer verderop. U verliest de tickets voor uw retourvlucht. Of uw creditcard verdwijnt. Schade beperken kan Kleine rampen kunnen iedereen overkomen. Daarom is het zaak om bijvoorbaat de schade zoveel mogelijk te beperken, zodat het toch een onbezorgde vakantie wordt. Er zijn zoveel dingetjes, waar u van tevoren niet zo bij stilstaat, maar die goed geregeld moeten worden. Het afsluiten van een complete reis verzekering is natuurlijk onont beerlijk. Bekend zijn de voorbeelden van vakantiegangers die in een Ame rikaans ziekenhuis terechtko men: opname kan daar soms de lieve som van tienduizend gul den per dag kosten. Ook dichter bij huis kunnen slecht verze kerde vakantiegangers in de pro blemen komen als het om medi sche kosten gaat. Wat veel men sen bijvoorbeeld niet weten is dat het basispakket van de Nederlandse ziekenfondsen geen kosten vergoedt in o.a. Zwitserland. Wie tijdens de va kantie in een Zwitsers zieken huis moet worden opgenomen en geen aanvullende verzekering heeft, moet alles zelf betalen. Voor Frankrijk geldt dat een wat langer ziekenhuisverblijf ook een aanslag op de eigen porte monnee oplevert. Het zieken fonds betaalt in dit land nl. maar 70% van de ziekenhuiskosten, wanneer u verzekerd bent via het basispakket. Pinnen U moet bijvoorbeeld wat buiten lands geld voor de eerste dagen hebben. En een Europas met pin code voor gebruik van geld- en betaalautomaten in en buiten Eu ropa. Met de Rabocard kunt u overal waar u het bekende Eurocard/Mastercard vignet ziet, betalen met uw handtekening. Dat zijn ruim 13 miljoen adres sen! Bij benzinestations, restau rants zelfs op de Franse tol wegen kunt u er mee betalen zonder geld op zak! Wijzer Aan de balie van de Rabobank wordt u heel wat wijzer. Weet u bijvoorbeeld hoe u met één tele foontje uw creditcards en betaal- passen kunt blokkeren als ze ver mist zijn? Hoe u, als dat nodig is, snel aan geld komt om extra reis- en verblijfkosten te betalen? Zijn er waardevolle spullen die u liever niet onbeheerd thuis ach terlaat? Hebt u kopieën van de waardepapieren (brand verzekering op een veilige plek opgeborgen? RaboKompas: boordevol vakantietips Er is een hoop om aan te denken en om het u makkelijk te maken -u bent per slot van rekening al druk genoeg met de gewone vakantiezaken- hebben we bij de Rabobank alle belangrijke infor matie gebundeld in een hand zaam boekje: de gratis RaboKompas. Het staat boorde vol handige vakantietips. Als u bijvoorbeeld uw reisverzekering en buitenlands geld komt rege len, neem het dan meteen even mee. We hebben het gratis voor u klaarliggen. BUITENLANDSE VALUTA per 1 juli 1996 Koers-informatie voor enkele populaire vakantielanden: Persoonlijk advies U bent van harte welkom bij Rabobank. Een van onze adviseurs neemt graag even di mogelijkheden met u door. Dan krijgt u een vrijblijvend advies afgestemd op uw omstandighe den en uw vakantiebestemming- 't Zijn van die kleine dingen, waardoor u onbezorgd op vakan tie gaat. Daar zijn we voor. (De handige RaboKompas. een folder vol vakantie-adviezen en tips, ligt gratis voor u klaar.1 Met de Rabobank sta je er niet alleen voor. Land Munteenheid Aankoop in guldens België franc 100 franc f 5,60 Oostenrijk shilling 100 shilling f 16,15 Duitsland mark 100 mark f 113,63 Frankrijk franc 100 franc f 34,35 Griekenland drachme 100 drachme f 0,79 Groot Brittannië pond 1 pond f 2,75 Italië lire 10.000 lire f 11,85 Spanje peseta 100 peseta f 1,41 Turkije lira 10.000 lira f 0,28 Verenigde Staten dollar 1 dollar f 1,77 koerswijzigingen voorbehouden Rabobank

Hart van Holland | 1996 | | pagina 22