Mark van der Zijden vertrokken naar Olympische Spelen - Wmm Den Store Styrckenpr0ven 1996 groot succes Duivensport BROUWER DE KONING Open Tennistoernooi Love '70 Tourclub Zevenhuizen'80 doet Rondje IJsselmeer Ponyruiters Reigersburgh naar lan delijke zomerkampioenschappen Straatvoetbaltoernooi Zevenhuizen groot succes UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/3 juli 1996 pagina 31 - Studeren en zwemmen Stichting het zieke kind in beweging NOG STEEDS GROTE KEUZE EN KWALITEIT IN PERKPLANTEN, GERANIUMS enz. Door Karin van Lanüeraad Boskoop - In het huis van Mark van der Zijden in Boskoop heerst de 'Olympische koorts'. Mark, deelne mer aan de Olympische Spelen 1996 in Atlanta beleeft hectische tijden. Dinsdag is hij teruggekomen van een trainingskamp in Frankrijk bij Bor deaux; met de Nederlandse zwem ploeg is daar nog 10 dagen intensief getraind. Daarna in Nederland nog snel wat formaliteiten afhandelen en dan het vertrek naar de Verenigde Staten op 28 juni. Tussen de bedrij ven door kon Mark gelukkig wat tijd vrijmaken voor dit gesprek, daarna nog snel even eten want de koffer moet nog gepakt. "Er moet nog veel gebeuren voor morgenochtend". Ai jong bieek Mark een talent voor het zwemmen te ontwikkelen. Hij vertelt zelf hierover: "Je wordt steeds enthousiaster naarmate de re sultaten beter worden." Ongeveer 8 jaar geleden begon hij met kleinere re gionale zwemwedstrijden. En elke overwinning stimuleerde Mark van der Zijden om steeds meer te trainen en zodoende steeds betere prestaties te leveren. Hij won de limiet voor de Ne derlandse Kampioenschappen en na zijn eerste medaille kreeg hij een uitno diging van de bond voor zijn eerste interland. Op 16 jarige leeftijd won hij in 1990 de Europese Jeugdkampioenschappen in Duinkerken. Deelname aan de Olympische Spelen kwam in 1995 binnen handbereik nadat hij in Wenen de limiet voor estafette voor de spelen had gezwommen. Mark realiseerde zich echter dat hij, als hij de internationale top wilde bereiken, ook van club zou moeten veranderen. In middels wordt hij getraind en begeleid door DWK uit Barneveld. Hij kan dit overigens goed combineren met zijn studie informatica aan de HTS. Deze volgt Mark in Arnhem, waarbij hij in de gelegenheid is gesteld om de HTS gefaseerd te doorlopen. Hierdoor is een combinatie van studie en intensie ve training mogelijk voor Van der Zij den. Hij heeft duidelijk veel plezier in het zwemmen en zijn drukke bestaan. "Ik heb al enorm veel buitenlandse reizen gemaakt en zodoende veel van de we reld gezien. En dat is toch steeds weer een geweldige ervaring. In een week training zit er toch altijd wel een dag waarin er gelegenheid is tot een rondrit of bezoekjes van een stad of omgeving," Op de derde dag van de Olympische Spelen komt Mark van der Zijden in actie. Hij komt uit op de 4 x 200 meter vrije slag estafette. "Ik blijf daarna wel in Atlanta. Geweldig om de hele spelen mee te kunnen maken". Doo: Karin van Langeraad Waddinxveen - Voor de tweede keer nam zij deel aan Den Store Styrcken- prnven, een delegatie van de Goudse Sportvereniging waaronder drie In woners van Waddinxveen. Deze fiets tocht door het prachtige landschap van Noorwegen loopt van Trondheim naar Oslo. Daarbij wordt dan aanslui tend Kongsberg aangedaan, één van de zustersteden van Gouda. De ploeg vertrok op woensdag 19 juni vroeg met de bus. Zo'n 80 km voor Trondheim raakt echter de dus van de ploeg betrokken bij een ongeval. Alle inzittenden komen geluk kig met de schrik vrij. Alleen de tweede chauffeur loopt een beenblessure op. Organisator Jan van Keulen is na afloop heel gelukkig over drie belangrijke be slissingen. Ten eerste hadden zij zelf een mobiele telefoon bij zich, de fietsen werden vervoerd in fietskoffers "an ders hadden wij grote materiële schade gehad" en het team was een dag eerder vertrokken. De ploeg kon zodoende op zaterdag morgen starten aan de rit Trondheim- Oslo. De weersomstandigheden waren veel gunstiger dan vorig jaar. Veel wind, maar wel mee deze keer. Van de 17 fietsers hebben twee mém al snel in de race de strijd moeten opgeven. De eerste 150 kilometer zijn de zwaarste en daardoor viel de eerste uit door gebrek aan training, wat overigens wel bekend was, en de tweede door het opspelen van een oude blessure. De rit werd door de snelsten van de groep volbracht in 23 uur en 35 minuten, ter wijl de minst snelle fietsers er 31 uur en 19 minuten over gedaan hebben. Bij de finish werd de ploeg opgewacht door de sponsors en een kleine afvaardiging van de Gemeente Gouda. De grootste persoonlijke overwinning werd be haald door drie deelnemers van 1994 die toen door blessures waren uitgeval len en nu met z'n drieën tegelijk over de finish kwamen en elkaar tijdens de moeilijke uren hadden gesteund. Bij de Goudse ploeg had zich tevens een fysiotherapeut aangesloten die werkzaam is in het Bleulandziekenhuis. Hij werd gesponsord ten gunste van de stichting het zieke kind in beweging. Deze stichting stelt zich ten doel sport faciliteiten te creëren voor zieke kinde ren. Marcel van der Beid heeft de rit volbracht en zodoende 5000,- voor deze stichting bij elkaar gefietst. Zevenhuizen- Zaterdag waren er twee vluchten voor Postduivenvereniging Jtormvliegers. Ondanks de Noordwes ten wind met de vele buien aan de lucht fesloot men dat het verantwoord was q mte'ossen en kozen de 263 duiven om s.UU uur het -bewolkte- luchtruim in wampes, 433 kilometer. Om 14.42 uur wam de eerste van de 66 prijsduiven 19fL N°be' met een snelheid van meter per minuut, 75 kilometer Per uur. Daar het intussen was gaan egenen, duurde het een uur langer 00™at de laatste prijsduif thuis was. Uitslag: 1. C. Nobel, 2. D.C. Brem, 3. B. edog, 5. J.s. Heykoop, 6. C.P. Edeling, U van de Graaf, 8. D.C. den Hertog, 9. ,„V Verschoor, 14. Ruud Brands, 15. hi, jjteuburg, 16. P.D. van Kranen- 33 W Jongenelen, 23. C. Zweere, Hulzinga, 36. Jeffrey van de Haak, 40. N. Koppenaal, 41. J. van Leeuwe, 43. Ton Ank Looye, 60. Gebr. Breedijk. De 694 jonge duiven werden om 10.00 gelost in Duffel, 103 kilometer. De eer ste duif kwam aan bij D.C. Brem om 11.18 uur met een snelheid van 1274 meter per minuut, 76 kilometer per uur. De laatste, 174e prijsduif arriveerde een half uur later. Uitslag: 1-2-3 D.C. Brem, 4. B. Hertog, 5- 6-7-8 C. Nobel, 10. Ruud Brands, 11. Marco Flier, 12. Gebr. Breedijk, 13. D.C. den Hertog, 14. Ton Ank Looye, 18. B. Koole, 24. C. Zweere, 26. J. van Leeu wen, 37. J.S. Heykoop, 51. G. Jongene- len, 53. N. Koppenaal, 56. Joh. Breedijk, 72. Joh. Stofberg, 104. M. Jongenelen, 124. P.D. van Kranenburg, 132. G. Brands&Zn., 145. Joh.Wiltenburg, 151. E.P. Verschoor. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Uag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-5011230 b.g.g. 5012238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten - Codicil op aanvraag beschikbaar. Ruth is geslaagd van harte gefeliciteerd vrijdag feest dorpsstraat 10 C, D te M. Kamerplanten - snijbloemen - speelzand - tuinaarde 4 zakken ƒ10,- tuingereedschap - tuinnetten en ALLES VOOR DE GROENTETUIN: o.a. 4 soorten sla, kool, prei, andijvie, komkommer en bonenplanten KWEK CHRYSANTENSTEK VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Moerkapelle- Op het tennispark van Love '70 werden in de afgelopen week de wedstrijden van het Open Hovens Toernooi afgewerkt. Hoewel de weers- omstandigheid af en toe te wensen overliet kon de wedstrijdleiding toch tijdig alle partijen tot aan de finale laten spelen. De wedstrijden om de kam pioenstitel werden op de laatste toer- nooidag onder het wakend oog van de naamgever van het toernooi - de heer en mevrouw Hovens van de gelijknami ge Makelaardij - afgewerkt. Na spannen de rally's en soms spectaculaire hoog standjes, waarbij vooral die van vader en zoon Martienus opvielen, konden de prijzen worden uitgereikt. Verrassend winnaar bij de dames-enkel werd Marti- ne van Meeteren die de kampioene van vorig jaar, Renate Rutgrink, met koele cijfers versloeg. Bij de heren zegevier de Jan de Knegt over Rutger Planken. Terugkijkend kan men zeggen, dat het toernooi in een uitermate plezierige stemming is verlopen en dat bij vele deelnemers de wens leeft om volgend jaar weer in te schrijven. De uitslagen: Heren C: Jan de Knegt- Rutger Planken: Herendubbel C: Jan de Knegt/Dennis de Jager-Wouter de Niet/ Rutger Planken; Gem.dubbel C: Henny en Joke Barendregt-Lennart Tepper/ Tine Heesterman; Herenenkel D: L. Maes-Y. Verschoor; Damesenkel D: Martine van Meeteren-Renate Rutge- rink; Herendubbel D: Ed en Guy Martie- nus-Ed Schravesande/Robert Duva- lois; Damesdubbel D: Forra Gras/Tine Heesterman-Ada Mets/Leny van de Houten; Gem.dubbel D: Martine van Meeteren/Ed Schravesande-Leny van de Houten/Bert Jonkeren. Zevenhuizen - Zaterdag 6 juli om 4.00 uur vertrekken dertien enthousiaste leden van Tourclub Zevenhuizen '80 om een rondje IJsselmeer te fietsen. De afstand is 380 kilometer, hetgeen in etappes gefietst wordt, met in totaal vijf rustplaatsen. Het eerste deel van de route is Zeven- huizen-Purmerend, 76 kilometer; het tweede deel Purmerend-Den Oever is 60 kilometer; het derde, De Oever- Oudenmirdum 64 kilometer; het vierde deel is van Oudenmirdum naar Lely stadhaven, 74 kilometer, het vijfde deel gaat van Lelystadhaven naar Vinke- veen en is 55 kilometer lang en het laatste deel voert terug van Vinkeveen naar Zevenhuizen en is 50 kilometer. Tijdens dit kilometerfeest zal een auto met aanhangwagen meegaan voor het vervoer van reserve-onderdelen, eten en drinken. Het is uiteraard van belang om in topconditie aan deze monster- tocht te beginnen. Alle dertien fietsers beschikken over een ijzersterke condi tie en hopen deze tocht om 21.00 uur te beëindigen bij Hof van Holland in Ze venhuizen. Waddinxveen- Van manege "Reigers burgh" zijn zestien jonge ruiters.amazones geselecteerd om de eer van de Waddinxveense Ponyruiter Vereniging te gaan verdedigen op de landelijke zomerkampioenschappen van de Nederlandse Pony en Paarden Club (NPC) op 6 en 7 juli in Nijkerk. De afvaardiging staat onder leiding van A.J. van der Breggen en instructeurs Marjolein Bonte en Eric Hofman. De Waddinxveense teams komen zowel in de rubriek Dressuur als in de rubriek Springen uit. In het verleden heeft de Waddinxveense manege flink van zich doen spreken op de NPC kampioen schappen (vorig jaar werd het team eerste). Er zal dus terdege rekening gehouden moeten worden met de Wad dinxveense afvaardiging. De samenstelling van de Waddinxveen se afvaardiging is als volgt: Team 1: Jeroen Franken, Joelle Mons, Claudia Nijbroek en Judith Tanis. Team 2: Leo- nie Barnas, Diana Dolfing, Daphne We- geling en Jolanda van der Leede. Team 3: Sarah-Jane Remy, Angela T roost, Jen ny Stam en Jelka Zeeman. Team 4: Roxanne van Rijswijk, Natasja Verzij den, Marloes Kuyper en Alexander Ver- bree. Zevenhuizen - Het eerste straatvoetbal toernooi, georganiseerd door voetbal vereniging Groeneweg en Albert Heijn, is zaterdag 29 juni een groot succes geworden. Onder veel publieke belang stelling werd op de parkeerplaats van Albert Heijn in twee leeftijdscategorie ën gestreden om de hoofdprijs. Bij de jeugd tot tien jaar werd in twee poules gespeeld om een finaleplaats. In poule A wist "Forever One" zich onge slagen te plaatsen. In poule B wonnen de Moerkapelse Boys verrassend van het zich Duitsland noemende El-team van Groeneweg. De finale tussen Moerkapelse Boys en het veel jongere Forever One (samen gesteld uit spelers van Groeneweg Fl) werd een waar spektakelstuk. Door uit stekend samenspel en een goede wed strijdmentaliteit wisten de jongens van Forever One de beker, middels een 4-3 overwinning, in Zevenhuizen te hou den. Barry van Rijn, Sven d'Ancona, Robert Duyndam, Jeroen Berends en Simon Palumbo werden zo de eerste straatvoetbalkampioenen van Zeven huizen. Bij de jeugd tot 13 jaar werd in één poule uitgemaakt wie zich kampioen mocht noemen. Behalve twee ploegen uit Zevenhuizen, namen hier ook twee teams uit Boskoop en één uit Zoeter- Rick Berends overhandigt de kampioensbeker aan De Feyenoorders. meer deel. Na een heel spannende com petitie waren het tenslotte "De Feye noorders" (Groeneweg Cl) die zich zonder puntverlies meldden bij de prijsuitreiking. Het winnende team be stond uit: Johan Hoogeveen, Mathijs Kortlever, Dennis van Vliet, Remco van Leeuwen en Maurice Eckhardt. Gezien het grote enthousiasme bij de deelnemers lijkt het zeer aannemelijk dat het straatvoetbaltoernooi in Zeven huizen een jaarlijks terugkerend evene ment wordt.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 31