r" 'Alternatieve HALT-straffen steeds meer geaccepteerd' Het nieuzve programma-Boelge van de Volksuniversiteit Qouda is verschenen r nottet Holland OVERLOCKMACHINES deHaij v ander W ende Familieberichten OG-11 Hart van Holland/3 juli 1996 pagina 3 ■J Exclusief en in het bi jzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Bertus Huisman Pieter Willem Beunder 1 Pieter Cornelis de Peinder Voorlichting Schadevergoeding programma 1996-1997 Als elke telt Als het zwaailicht kan POLITIE Zevenhuizen/Moerkapelle Waddinxveen Boskoop 26.000 exemplaren. ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 Op maandag 24 juni jl. ontvingen wij het ontstellende bericht van het overlijden van ons oud bestuurs- en erelid de heer 1 Wij wensen zijn vrouw en kinderen veel sterkte met dit grote 1 verlies. bestuur en leden voetbalvereniging Groeneweg De kaartjes telefoontjes opbeurende gesprekken I I Wij bedanken u voor de warme belangstelling getoond I na het overlijden van I Deze steun en troost sterken ons bij het verwerken van dit verlies. I Zevenhuizen, juli 1996 Mede namens de familie Greet Beunder-Verweij Voor uw blijken van medeleven en belangstelling, zowel persoonlijk als schriftelijk, na het overlijden van onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader I zeggen wij u hartelijk dank. I Benthuizen 1 juli 1996. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Politie, maar ook scholen, weten Bu reau HALT (de instelling die onder- meer alternatieve straffen voor jonge ren verzorgt) steeds beter te vinden, frat is één van de conclusies uit het HAur over 1995 dat de Stichting "AL i Zuid-Holland Noord onlangs uit gaf. De gezagsdragers erkennen vaker net belang van alternatieve straffen bij criminaliteit; en het onderwijs hecht [net name grote waarde aan de preven tieve voorlichting die HALT aan kinde ren en jongeren geeft. y,00/ he* ondergaan van alternatieve int i 7rWerden in 'let verslagjaar in taal 7ol jongeren naar het bureau c rWn?en' Daarvan maakten zich 255 '8 aan vandalisme, 284 aan !n el/diefstal en 212 aan vuurwerk neten. Hoewel het totaal aantal ver- jzmgen is toegenomen (sinds vorig 7iin nnen jongeren die voor diefstal u', ingehouden ook naar HALT) is opvallend dat het aantal verwijzin- epHiuH XPurwerkdelicten opnieuw is L r/, De regionale en landelijke uornctitmgscampagnes, en de actieve ces te hebberf P°'itie b''iken d"S SU<> In 1995 deed zich een explosieve groei voor van het aantal voorlichtingsses sies dat medewerkers van HALT aan scholieren, maar ook aan hun ouders gaven. Behandelde het bureau in 1994 nog 'slechts' 89 aanvragen van scholen, in 1995 liep dat aantal op tot 272. Een resultaat dat mede te danken is aan enkele grootschalige projecten die HALT initieerde. Zo namen 85 brugklas sen deel aan een posterwedstrijd onder de titel "Doe normaal, joh!". Daarin moest worden nagedacht over de beste manier om jongeren via reclamebor den van baldadig gedrag te laten afzien. Op het gelijknamige voorlichtingspro ject voor de twee hoogste klassen van de basisschool tekenden bijna 90 scho len in. Overigens blijken ook slachtoffers en benadeelden tevreden met de werk zaamheden van HALT. Een van de eisen die het bureau stelt aan jongeren die vernielingen hebben aangericht, is ver goeding van de gemaakte schade. En in 95% van de gevallen slaagt HALT er ook in de kosten volledig aan benadeelden te laten terugbetalen. 'Pec^eteeAv t^cctc^ccdt cereri, cte, create, cvtt&ivtiesi) e<v cte te^ccde- "ceccotLeó etc a cfcy cccc crrci> tcccc&etcyté. <^CPx,Crc\, C cx QuAU De Volksuniversiteit organiseert dit seizoen 192 cursussen en lezingen. Uiteraard worden er weer talencursussen aangeboden zo als: Bahasa Indonesia, Duits, Engels, Frans, Italiaans, Nederlands Opfris cursus en Nederlands voor Andersta ligen, Nieuwgrieks, Noors, Russisch of Spaans. Op creatief gebied is bijna alles moge lijk: er kan uit bijna 50 verschillende cursussen een keuze gemaakt wor den. Nieuw bij de creatieve cursussen zijn onder andere Edele metalen bewer ken tot sieraden; Bloemenpoppetjes maken van stof, Guirlandes en Kabou ters van stof, Pergamano, Versieren de verftechnieken en verschillende cursussen om ons nu al voor te berei den op een sfeervolle kerst- en paas tijd. Verder biedt de Volksuniversiteit di verse cursussen op het gebied van Natuur en Milieu (onder andere bloemschikken, herfstmanden, guir landes, kransen en dieren van takken en twijgen maken, maar ook snoeien, het ontwerpen, veranderen en onder houden van de tuin). Op culinair gebied zijn er cursussen Surinaams en Indonesisch koken en Wijnproeven. Er zijn literaire cursussen: Neder landse en Engelse literatuur, Jeugdli teratuur, Verhalen schrijven Wetenschappelijke cursussen: Psy chologie, Filosofie, Sterrenkunde, Hu manisme, Assertiviteitstraining en een serie cursussen in de categorie Mens en Samenleving (Aura's, Chakra's, Hou- dings- en bewegingsleer, Haptonomie, Huidverzorging, Yoga, Handleeskunde, Hypnotherapie en hypnose, Stoppen met roken, Beter slapen, Afvallen, Me ditatie-transformatie, Voetreflexzone- massage, Kaart en kompas, Public Rela tions, Klein vaarbewijs, Kleur- en kle- dingstijl en een basiscursus Computer gebruik). Ook de categorie Kunst en Cultuur is dit jaar weer vertegenwoordigd: uit cur sussen en lezingen, variërend van 1 tot 10 avonden kan een keuze gemaakt worden, zoals bijvoorbeeld Kunstge schiedenis, Het oude Egypte, Italiaanse kunstgeschiedenis, Griekse mytholo gie. Voort een aantal lezingen over di verse onderwerpen, landen, zoals Alas ka, Kenia, Zuid-Afrika, India en niet te vergeten een aantal avonden met ex cursie over de stad Gouda. (Gouda's verleden in steen, de Hofjes en poortjes en een avond over de ongeregeldheden in Gouda en omgeving (1840-1900). Het onderdeel Sport en Spel bestaat uit Bridge en Schaken (nieuw). Het programmaboekje is in Gouda huis- aan-huis verspreid. Oud-cursisten bui ten Gouda hebben het toegestuurd ge kregen. Dè boekjes zijn ook (kosteloos) verkrijgbaar bij onder andere de Biblio theken, VW en de Gemeente en uiter- Kantooi: Otyinpiaceatein 2,2807 BH Gouda Teletocd 0182-5245*0 volksuniversiteit gouda t. donderdag van :0-i3 aard op het kantooradres: maandag toten met donderdag van 10.00-13.00 uur, Olympiadeplein 2. Op 7 september zal er in het Brug klasgebouw van de GSG, Burg. Mar- tenssingel 72, van 13.00-16.00 uur een Open Huis gehouden worden. De meeste docenten zullen daar aanwe zig zijn om meer inlichtingen te kun nen geven en er zullen demonstraties gegeven worden. Hollands Midden Samen zorgen we voor veiligheid Aanrijdingen: Vrijdagmiddag werd op het Noordeinde één van de overwegbo men krom gereden door de bestuurder van een vrachtauto die eronderdoor reed terwijl ze al naar beneden gingen. De trein reed vervolgens de kromgebo gen top eraf. Overig nieuws: Dinsdagochtend werd tussen 7.30-11.30 uur snelheidscontro le gehouden op de Burg. Klinkhamer- weg. Van de 3665 passanten reden er 50 te snei. Woensdagochtend werd gecon troleerd tussen 9.30-11.40 uur. Van de 1245 passanten waren er 30 in overtre ding. De snelste reed 73 km/u. 's Mid dags werden nog 32 overtreders gefo tografeerd. Aanrijdingen: Zaterdagmiddag vond een aanrijding plaats op de Brugweg tussen een motorrijder en een perso nenauto. De 27-jarige automobilist kwam uit een uitrit. Hij merkte de 28- jarige motorrijder uit Waddinxveen vermoedelijk niet op. Een aanrijding was het gevolg waarbij de motorrijder licht letsel opliep. Zaterdagmiddag vond een aanrijding plaats op de Kon. Wilhelminasingel ter hoogte van de Anna van Burenstraat. Een 25-jarige Waddinxveense bestuur der sloeg linksaf. De daarachter stil staande auto's werden ingehaald door een Boskoopse bestuurder die de links- afslaande auto daardoor in de linker flank reed. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. De Boskoper reed vervolgens door. Vermoedelijk was hij onder invloed terwijl de auto waarmee hij reed onverzekerd was. Inbraak/diefstal: In de nacht van maan dag op dinsdag werd ingebroken in een woning aan de Haverakker. Men for ceerde het slot van de voordeur om binnen te komen. Weggenomen wer den geld, sieraden en waardepapieren. In dezelfde nacht werd ook en op soort gelijke wijze ingebroken in een woning aan de Graanakker en in de Gerstakker. Maandagmiddag werd op het terrein van een autobedrijf aan de Zuidelijke Rondweg een inbraak gepleegd in een auto. Een zijruit werd ingeslagen waar na een telefoon werd weggenomen. Dinsdamiddag deed zich een soortge lijk geval voor op Coenecoop. In de nacht van dinsdag op woensdag werd aan de Kievitsdreef en Sperwer- hoek ingebroken in een woning mid dels gaatjes boren. Er werd geld wegge haald alsmede betaalkaarten en bank- pasjes. Vrijdag werd overdag ingebroken in een woning aan de Nic. Beetslaan. Men brak met grof geweld de voordeur open. Weggenomen werden autopapie ren en betaalcheques. Vrijdagavond vond rond midder nacht aan de Onderweg een inbraak plaats in een bedrijf. Men had een ruit ingeslagen om binnen te komen. Het is nog niet precies bekend wat er weg is. Zaterdagmiddag werd in een super markt aan de Passage een 47-jarige in Waddinxveen verblijvende man aange houden op verdenking van diefstal. Hij werd overgedragen aan de politie die proces-verbaal heeft opgemaakt. Overig nieuws: Woensdagmiddag is aan de Vijverlaan een 17-jarige jongen uit een boom gevallen en zeer ongelukkig terecht gekomen. Hij is overgebracht naar het ziekenhuis waar men een dwarslaesie constateerde. Zaterdagnacht werden twee 19-jari- geeneen 18-jarige Waddinxvener aan gehouden op verdenken van het spui ten van graffity in de Passage. Aanrijdingen: Woensdagmiddag vond een frontale aanrijding plaats op Vos hol tussen twee fietsers, een 14-jarig meisje uit Rijswijk en een 37-jarige man uit Pijnacker. De 14-jarige week onverwacht naar links uit waardoor de fietsers frontaal botsten. De man is met hoofdletsel overgebracht naar het Langelandziekenhuis te Zoeter- meer. Het meisje is ter plaatse behan deld. inbraak/diefstal: In de nacht van woensdag op donderdag werd inge broken in een auto aan de Zuidkade. Er werd een ruit uit de auto verwijderd waarna de hoedenplank werd verwij derd met daarin twee speakers. Voor het afwerken en snijden van vrijwel alle stoffen in één beweging Machines met minimale schoonheidsfoutjes en volledige garantie NORMALE PRIJS 698,- VERKOOP VAN ALLE MERKEN NAAI- EN OVERLOCKMACHINES NEDERLANDS GROOTSTE SPECIAALZAAK WESTEINDE 83-95 DEN HAAG PARKING NR. 191 Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Silvia Markus SI ui tings term ijn ad ver ten ties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoorde lijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor pubiikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289.

Hart van Holland | 1996 | | pagina 3